237
A könyv és a film
  • Sephi
    #1
    Ide varom velemenyeket errol a (remek?)konyvrol.

    Majd en is leirom mit gondolok de elotte tegye mas :D
  • Taranov
    #2
    Én nem olvastam, az alapján meg nem akarok ítélni, amit a Fókuszban mondtak :)
  • Spaw
    #3
    Én most ülök neki.Nem vékony, úgyhogy mondjuk ....4 nap múlva visszanézek.
  • Punkerwork
    #4
    az uccsó 30 oldal nem tetszett annyira, kb 2,5 napig olvastam nem tudtam letenni.
  • Sephi
    #5
    Az en barati koromben akik olvastak mind aszontak hogy lelegzetelalito a tema es sokan el vannak tole totalisan ragadtatva. Alitolag letehettetlen.

    Az egsz alitolag fikcio megis alitolag emberek kutatjak a rejtelyeket.
  • Punkerwork
    #6
    fikció, egy rakás féligazsággal amire soha nem fogunk már rendes választ kapni, régen tuti megégettek volna érte, most csak betiltotta a Vatikán, nekem való könyv 1 rakás egyház tagadással :)
  • Shadow_THH
    #7
    miről szól? és hogy füzödik davincihez?
  • pet70000
    #8
    Szerintem maga a könyv nem túl nagy szám, mint regény, viszont amiket állít benne az író az nagyon megdöbbentő!!
    Erősen ajánlott olvasmány, sőt kőtelező, nem tudod majd letenni
    És utána erősen gondolkodóba esel majd, hogyha csak a fele is igaz abból, amit emberünk leírt benne ....
  • Shaman
    #9
    valaki 2 mondtabna foglalja már össze miről is szól

    thx
  • Punker
    #10
    1 kis teória hogy a római katolikus egyház hogy csapja be az embereket majd 2000 éve.
  • Shadow_THH
    #11
    hmm felcsigáztál. itthon már kiadták? (mondjuk angolul is szivesen elolvasom)
  • Punker
    #12
    már elég rég
  • pet70000
    #13
    Szvsz:
    A lényeg, hogy Jézus ember volt, különleges képességű, de ember, akinek felesége!!! és gyereke!!! is volt, de ennek a nyomait az egyház mindenáron elakarta és elakarja most is titkolni, gyilkolás árán is!!!
    Mert ugye ha Jézusnak sok emberi vonása lenne, az az egyháznak nem frankó, kevesebb isteni vonás, kevesebben hinnének benne, kevesebb hatalom, kevesebb lóvé....
    Az egyházat lényegében egy politikai-gazdasági hatalomnak állítja be a könyv, aminek nagyon szüksége van egy isteni lényre, Jézusra, ezzel bizonyítva és alátámasztva a hatalmát és azt, hogy miért "kell" egyáltalán az egyház...
    A könyvből kiderül, hogy Jézus leszármazottai mai napig is közöttünk élnek de csak egy szervezet védelmében sikerült a történelem során túlélniük az állandó egyházi üldözést
    Ennek a szervezetnek volt korábban maga is tagja Leonardo DaVinci, aki különböző festményeiben utalt Jézus emberi mivoltára, de csak "kódolva", elrejtve
    A most élő, utolsó és egyetlen leszármazott körül bonyolódik a könyv története, napjainkban,Franciaországban.
    A Jézusi utódot védő szervezet vezetőit egy fanatikus katolikus szervezet megöleti, így lényegében védelem nélkül marad az Jézus utolsó leszármazottja, aki nem is tudja magáról hogy amúgy a nagypapi' Jézus volt. Persze őt is meg akarják ölni, és erről szól a könyv, miközben kiderülnek más turpisságok is az egyház részéről...
    Mindenki menekül jobbra-balra, nagy ledöbbenések, szent grál meg ilyesmi, néhol szvsz bárgyú körítéssel….. de még is izgalmas és mozgalmas a sztori
    Ha valaki hivő, annak elég sokkoló lehet a könyv, aki meg nem az, az meg simán azt mondja, hogy lehet azért ebben valami….
    Mármint abban, hogy kétezer éve olyasmiben hisz az emberiség nagy része, ami igazából messze nem úgy volt, jó magyarosan, a fele sem volt igaz…
  • Sephi
    #14
    Faxomba ird oda hogy spoiler jouember! Mar az elso sorban elbaxod az egyik nagyobb poen belole.

    Jaaaj!
  • pet70000
    #15
    elég rég olvastam., de te is nyugodtan begépelheted a sztorit....
  • Shadow_THH
    #16
    lol hát azt eddig is tudtuk, hogy a pápák nagy kópék voltak de ez durva! Mármint, hogy magának Jézusnak a leszármazottjait öletik.
    Azt még mondd el, hogy a szerző honnan szerzett anyagot ehez, mert azért nem hinném hogy teljesen fiktiv.
  • Tetsuo
    #17
    Az egész egy nagy LOL. Ha Jézusnak vannak is leszármazottjai, kit érdekel, úgysem tudják bizonyítani. Az egyháznak nem kell megölnie őket, hiszen a gyilkosság nagyobb rizikó; egyszerűen csak tagadnia kell s a régészeti bizonyítékokat likvidálni.
    Asszem erről vmi gagyi tvfilmet láttam, tele logikai bukfencekkel.
    Az igazság a sztoriból az, h a katolikus egyház ködösít ezerrel, s utolsókat rúgva próbálja visszaszerezni a hatalmat..
  • Punker
    #18
    a fő cselekmény a grál és 1 zárókő körül van,
  • neuro
    #19
    Jó könyv, de akkor is csak egy könyv, fölösleges túlmisztifikálni a dolgot. Az egészet csak kitalálta az író :)
  • Sephi
    #20
    "Csak egy konyv" <-- ilyen velemenyed van mas konyvekel kapcsolatban is vagy csak errol?
  • neuro
    #21
    A "csak egy könyv" azt jelenti, hogy nem kell belemagyarázni dolgokat. Nekem nagyon tetszett a Da Vinci Kód, de miközben olvastam sosem gondoltam arra, hogy az ott leírtak igazak lehetnek (ahogy a Biblia olvasása közben sem gondoltam, hogy AZ igaz). Mint mondottam, a Da Vinci egy nagyon jól megírt és felépített történet, ami akár igaz is lehetne, ha nem a szerző fejéből pattant volna ki.
    Ez olyan egy kicsit mint a Necronomicon, amiről mindenki azt hiszi Lovecraft óta, hogy egy létező dolog, holott csak HPL találta ki és írt köré egy kis történelmet.
  • Sephi
    #22
    Oki.
  • Shadow_THH
    #23
    ja az amikor jézust lekamerázták sony videokamerával és hans megtalálta de fritz meg követte? :DDD
  • Tetsuo
    #24
    Sztán rájöttem hogy a Da Vinci kódot tavaly előtt még nem filmesítették meg. :) Viszont az a film is vmi hasonló baromság volt..
  • Tetsuo
    #25
    Ha a könyv szó helyett regényt írsz, nem kellett volna 6soron át magyarázkodni. :)
  • ZaJanga
    #26
    Jézus ember volt.Próféta mint a maga idejében oly sokan de leszármazottja Dávid és Salamon királynak ezért jogot formált a Jeruzsálemi "trónra" vagyis mint királyi vér Ő lett volna a zsidók királya ezért inkább mint "forradalmár" terjesztette a prófétáit.A rómaiakat akarta kiűzni Jeruzsálemből,de mivel mint ma is másoknak (sok befolyásos zsidónak) ez nem állt érdekében mert jelentős hasznot húztak a rómaiak jelenlétéből megölették.
    Felesége volt (Magdolna) és gyermekei.Amit elindított egy reform zsidóvallást feleségére szerette volna hagyni de "szent" Péter a magáénak akarta Jézus egyházának irányítását ezért szövetkezve üldözte Magdolnát aki a mai Franciaország területére zsidó koloníákhoz menekült és a leszármazottjai ma is élnek.
    Eleinte valóban üldözte Őket a vatikán mert egyházuk létét veszélyeztették de ma már a vallás a háttérbe szorult ezért a könyv egy nagyon jó regény.
    Rengeteg igazság és sok fikció van benne.Érdemes elolvasni az első regényét is Dan Brownnak mert szintén egy jó kaland.
    Ez a téma ma már "nyílt" titok ezért is nem tudott a vatikán beleavatkozni a könyv kiadásába.Az egyház hatalma már árnyéka régi mivoltának (hála Istennek
  • ZaJanga
    #27
  • Tetsuo
    #28
    "hála Istennek"
    melyik Istennek?
  • nemcsakfeel
    #29
    allah
  • nemcsakfeel
    #30
    " Az egyházat lényegében egy politikai-gazdasági hatalomnak állítja be a könyv "
    Feltalálta a spanyol viaszt?
  • ZaJanga
    #31
  • Sephi
    #32
    Mi lenne ha a Utolso Vacsora festmeny tenyleg azt muatna amit Dan Brown leirt?

    En atneztem egy ket dolgot es a pasas konnyve nem is akkora kamu aminekegyesek bealitjak.
  • Tetsuo
    #33
    Én nem olvastam a könyvet de ha a Prior de Sion rendről szól, akkor az elég fura. Egyre többet hallok róluk..
  • I.C.ram
    #34
    Nagy I-vel csak egy isten van. Többi isten kis i, mivel nem ez a tulajdon nevük....
  • Tetsuo
    #35
    Egy isten a Jehova és Allah is, mindekettő kizárja a másik létezését és mindkettő esetben nagy betűvel írjuk az Isten szót ha rá utalunk.
  • Sephi
    #36
    Igen arrol is.

    Valban meghokkento dolog. Ejjel 4-ig olvasgatam neten ezekrol a dolgokrol es nem tudom hogy tenyleg a szerzo talalta e ki ezeket vagy valoban igaz. Ugyertem a Mona Lisa-Utolso Vacsora (ket legfontosabb) -ban elrajtet "kodok"...
  • Mentol
    #37
    Én kiváncsi volnék rá, hogy azok közül, akik olvasták, kik tudnák elmondani nekem, hogy mi az igaz benne, és mi a fantázia szüleménye. Nekem nagyon logikusnak tűnt az egész.

    Amúgy a mostani fekete ünnep is mutatja, hogy SAJNOS napjainkban is a világ nagyobbik részének életét irányítja a vallás. Én ezt nagyon elítélem. Ugyanakkor rendkívül fontosnak tartom a széleskörű tájékoztatást, mert szerintem, csak így lehet küzdeni a fejekben uralkodó sötétség ellen. Ezért tartom jó dolognak, hogy egy ilyen könyv bestseller lett. Ha nem is teljesen tényszerű, DE legalább elgondolkodtatja ez embereket.

    Én az egyházat (bármelyiket) a RÉGmúlt egy fontos részletének tartom. Amikor még az emberiség nem volt olyan szellemi szinten, hogy a természet erőire magyarázatot találjon, akkor volt értelme a vallások által elősegíteni a mindennapi élet egyes kérdéseinek megválaszolását. DE, már akkor is elítéltem volna, hogy egy egyház (valamilyen hitre épülő szervezet) irányítsa az életem.
    És azt hiszem, hogy más is látja, hogy "Isten" nevében több szörnyűséget követtek(nek) el az emberek egyás ellen, mint jócselekedet. Szerintem ez is az egyházak intézményéhez köthető.
    Magyarul szerintem, aki hinni akar valamilyen Istenben tegye, DE, ehhez NE legyen közvetítő egy szervezet! A legjobb, amit én eddig felfogtam, azt hiszem nem is egy prófétától származik(azaz, a vallások halandó szószólóitól): "Isten benned van!" - az egyén tud "szólni" az Istenéhez templom nélkül is...
  • damondesign
    #38
    "Isten benned van!"

    Stigmata!!!
    Az a film is elgondolkodtatott. Aki nem tudná miről szól,... hát hasonlóról:) egyház titkai stb...

    Meg lehet nézni, de ne várjatok bonyodalmakat mint ebben a "könyvben"
  • Punkerwork
    #39
    ha nincs a sötét középkor a tudósokat megégető egyházzal valszeg már a Marsról fórumoznánk.....
  • Sephi
    #40
    Vegyuk mas szemszogbol.

    Azok akik vegig olvastak ezt a konyvet... azoknak szol a kovetkezo kerdes.

    Asz utolso egy oldalon leirtak szeretintek mit jelenetenek?