15640
  • FZoleee
    #10797
    4 gb ram, az nem gond, processzorral sincs gond, játszani tudok gond nélkül, toolbar nincs chrome-ban :)
  • tommygear
    #10796
    próbáld úgy, hogy teljesen letörlöd a nodot és úgy telepíted vissza, nekem tegnap így sikerült megoldani, mert előtte rátelepítettem a 4.2re az 5-öt... úgy látszik ez nem tetszett neki
  • Narxis
    #10795
    Valószínűleg a webforgalom ellenőrző kavar be. Meg kellene nézni, hogy mi történik ha kivételekhez adja a youtube-ot. Webhozzáférés-védelem/URL-címek kezelése résznél lehet megadni.
  • moonster
    #10794
    Cimbinek 8GB ram, SSD, 4 magos brutál proci, mégis ugyanezzel a jelenséggel küzd a 64 bites NOD32-vel.
    Ha leállítja a NOD-ot, akkor megy jól, egyébként képregény a YT.
    Tanácstalan :(
  • kl24h
    #10793
    Érdekes, hogy egyszer lassú máskor nem. Azt hiszem időnként ki kell X-elni a böngészőt és újraindítani, ekkor már gyorsan kell menjen. Ezt a lassulást inkább a RAM és a processzor okozza (kevés a RAM, kicsi a frekvenciája a processzornak vagy kevés az L2 cache memóriája). A fölösleges Toolbarokat Uninstall-ni kell.
  • FZoleee
    #10792
    nem, nincs semmi más fenn, mióta fel lett telepítve az oprendszer, csak ezt használtam
  • kl24h
    #10791
    Mikor telepítetted az ESS-t, nem detektált más antivírust a gépeden?
  • FZoleee
    #10790
    vissza is vonom, megint lassú :( asszem itt az ideje keresni egy új víruskeresőt, kár, mert nem tudok ennél jobbat (mármint kussban lévő, csöndben meglapuló víruskeresőt)
  • FZoleee
    #10789
    én 1 hónapja telepítgetem újra, mert random befagyasztja a gépet egy idő után, nálam is ez volt tegnap, nem jöttek be a youtube videók, most már tökéletes :\
  • tommygear
    #10788
    hm egy reinstall megoldotta
  • tommygear
    #10787
    feltettem az 5-ös verziójú ess-t és a beágyazott youtube videók alig töltenek be, ha kikapcsolom a vírusvédelmet egyből jó minden, ez mitől lehet?
  • andatti
    #10786
    Segítségre lenne szükségem. Újabban az 5-ös verzió pár naponta kiírja, hogy "felhasználói beavatkozást igényel, kattintson a buborékra".
    De hiába, mert semmi nem változik...
    Maximális védelem megvan, frissíteni frissít. Az op rendszer frissítések körül is minden rendben, meg mutatja is...
    De itt nem mutat semmit külön, hogy mit, hol kéne megnéznem, beavatkoznom...
    Ötlet?
  • moonster
    #10785
  • Narxis
    #10784
    ESET NOD32 Offline Update 6790 (12.01.2012)

    Link1

    vagy

    Link2
  • potyi21
    #10783
    ...már megvan!

  • potyi21
    #10782
    Sziasztok!

    Hogy tudok az 5-be beallitani kivetelt? Egy fájlot szeretnek hozzaadni, de sehol nem találom. Koszi
  • wicked
    #10781
  • moonster
    #10780
  • fondorlatos
    #10779
    PC w0rld

    U1ZBME
    Regisztráció
    Érvényes: 2012.02.29-ig
  • castiel
    #10777
    bocsi a késöi válaszért.erröl lenne szo
  • Terence007
    #10776
    Illetve szólj ha rosszul értelmezem mi a problémád, mert megeshet. :)
  • Terence007
    #10775
    Itt klikkelj az "1 fontos frissítés elérhető"-re és ott ki tudod választani mit telepítsen és mit ne.


  • castiel
    #10774
    igen frissiteni kellene de nemtudom csak egyszerre az egészet, külön hogy kellene?
  • moonster
    #10773
    castiel: gondolom az op. rendszer frissítésért kiabál.
  • tibsi
    #10772
    Módosítom az állításom: megint hülyül az 5-ös ESS! Rühelli az USB-s HDD-ket. De miután kikapcsoltam két helyen a cserélhető adathordozók vizsgálatát (További beállítások/Számítógép/Vírus- és kémprogramvédelem/Valós idejű fájlrendszervédelem/Cserélhető adathordozók opció KIKAPCS, valamint a További beállítások/Számítógép/Vírus- és kémprogramvédelem/Cserélhető adathordozók/első opció KIKAPCS), már nem fagy.
  • kjhun
    #10771
    NOD32 és EAV/ESS (2/3/4.xx-es verziókhoz) Offline frissítések, lapozzatok az utolsó oldalra, jelenleg a 6766-os a legfrissebb:

    NOD32 és EAV/ESS Offline Updates
  • castiel
    #10770
    kedves forumtagok.én is feltettem az 5 ös verziot hála nektek,de lenne egy olyan gondom,hogy kidob egy zöld i betűt és kéri hogy frissitsek.mutat vagy 8 frissitést de én nem szeretném mind frissiteni.hogy oldjam meg? elöre is köszönöm a választ.
  • Zsolt01
    #10769
    Köszi a tapasztalatod megosztását.
    Hát ez az 5-ös! :-( Még jó, hogy nem volt rá időm és nem próbáltam ki. Valószínű nálam is lett volna gond 3db USB HDD.
    Talán 6-osba már hajlandóak lesznek megoldani problémát.
    Addig maradok 4.2.
  • Vigyorka
    #10768
    Új telepítésű XP-re tettem fel... 5.0.95-ös verziót.
    2TB-os USB-s HDD-nél lefagy a rendszer!!!
    (A telepítését a leírás szerint csináltam!)
    Napokig voltam vírus kereső nélkül mire rászántam magam! HIBÁS döntés volt a részemről az előzmények ismeretében!! :(

  • tibsi
    #10767
    Az új 5.0.95-ös verzió már jól működik, az XP nem fagy ki az USB-s HDD-k rákötésére. De csak az ESET oldalán leírtaknak megfelelően telepítve!
    Link itt.

  • fekete0012
    #10766
    B U E K
  • Zsolt01
    #10765
    Köszönet a tapasztalatod leírásáért.
    Tudtam Én, hogy nem kell feltennem még ezt az 5-öst. 3 USB HDD, lett volna problémám azt hiszem.
  • kl24h
    #10764
    Hát mikor még a ESS beta 5-ős verzió volt, akkor nem volt ilyen gond, viszont a véglegest nem próbáltam (Windows XP SP3 a rendszer). A beta verzió pont úgy ment, mind a ESS 4-es, csak egy oldalnál találkoztam olyannal, hogy a videó nem ment, pedig ha ki is kapcsoltam a védelmet, akkor sem engedte a videót nézni, ez egy különleges oldal volt (nem vírusos!), de másképpen más videómegosztó oldalakon lehetett nézni akadálymentesen.
    Most már lehet kiadtak olyan frissítést, ami a Windows XP felhasználóknál gondot okozott.
  • jaromani
    #10763
    Az 5.0.95-ös verzióra frissítés után sajnos nekem is előjött újra a külső hdd csatlatkoztatásakor a fagyás WinXP alatt. Pedig az első pár alkalommal jó volt, de utána meg minden 2-3. alkalommal csinálta. Nem tudom, hogy a sok fagyástól sérült-e annyira a rendszer, vagy mert beraktam próbára a gépbe egy régebbi IDE-s dvd írómat egy írás erejéig, de utána több napon át küszködtem azzal, hogy az SATA-s dvd íróm hibásan írta meg a lemezeket, végül egy friss WinXP rendszer feltelepítése oldotta meg a problémát, valamint hogy visszatértem a 4.2.71-es verzióhoz.

    A dvd író probléma kapcsán sok mindenre rákeresgettem, utánaolvastam, és külföldi fórumokban is írják ezt az 5-ös nod fagyásos dolgot, és azt javasolják, hogy egyelőre az XP felhasználók ne térjenek át az 5-ös verzióra, várjanak a telepítéssel amíg kiforrottabb lesz.
    A tapasztalataim alapján én is ezt tanácsolom, vagy esetleg csak akkor tegyétek fel, ha semmiképp nem használnátok külső hdd-t, vagy pedig a megoldás erre az, hogy a számítógép kikapcsolt állapotában kell csatlakoztatni a külső HDD-t, és a gépet vele együtt bekapcsolni. Elképzelhető, hogy pendrive-ra is ugyanez igaz, de azzal nem próbáltam.
  • moonster
    #10762
    Zsolti! Ha megy a gépeden a w7, akkor használd azt. Esetleg második OS-ként megtarthatod az XP-t, vagy egy VirtualMachine-en a w7 alatt.
  • moonster
    #10761
    BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!
  • Zsolt01
    #10760
    Írd meg,hogy mi a tapasztalatod amire frissítettél új verziónál.
  • Henrico
    #10759
    "Az uj Nod 5-be hogy tudok beállitani update servert? "

    Ugyanúgy ki kell kapcsolnod az önvédelmét.
    Utána regedit.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ESET\ESET Security\CurrentVersion\Plugins\01000400\Settings]
    Itt találod sorban felsorolva a szervereket.
    Átírod amire akarod...
    Önvédelem visszakapcsol... restart..örül..:)
  • Narxis
    #10758
    Ok, én értem, de nehéz az ESET-et kivonni a felelősség alól, hiszen más antivírusokkal nem fordul elő ez a hiba. Előfordulhat persze, de jelenleg nem tudok ilyen hibáról pl. Avira, Kaspersky vagy Avast esetén. Szerintem ennél a hibánál az antivírus és az illesztőprogram "ütközik" Windows XP környezetben ami arra utal, hogy egy kicsit mindenki felelős. Tegnap előtt már frissítettem autoupdate-n keresztül az új verzióra, mindenképp meg fogom nézni, hogy fennáll-e még ez a hiba.
  • Zsolt01
    #10757
    jól szóltál