20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • Bucser
    #81
    Akkor képzeld el hogy a XXV-ik szőázadra olyan szintre fejlődik a megjelenítés technika, hogy képesek tökéletes szakadásmentes félgömkijelzőt létrehozni amely cockpitként szolgál ha beleállsz és a kezelőszervek pedig HOTAs rendszerbe dolgoznak...(a félgömbben a képet a környező kijelzők összeillesztett képei adnák (egy ilyet kalibrálni semeddig sem tart)) ez tudom elképzelni a legkezelhetőbbnek és legközvetlenebb irányításnak a gondolatvezérlés kivételével. és valószínűleg ha már a 21. században van hasonló rendszer akkor a 25. században egy ilyen létrehozása nem fog problémát jelezni.

    A Problémád hogy without cockpit megoldva:D

    Másik dolog a játékkal azért fogok játszani mert nagyon jó kereskedelmi szimuláció és free world azt csinálok amit akarok érzés kapcsolható hozzá (ezt hiányoltam a Freelancerből mert nem mozogtak az árak nem élt a gazdaság) ÉS nem mellékesen "űrszmuláció" ami ugye newtoni fizika nélkül nem ér semmit. Egyik kedvenc műfajom. Nem azért nem fogom megvenni ha nem veszem meg mert nincs műszerfal.. ez az elgondolás BUllshit...


    egyébként műszerfalkérdés: ezt anno a wing commander széria vezette be pont azért, hogy a műszerfal által takart területeket nem kellett kiszámolnia a gépnek mert ott statikus objectet tett ki mindig. Így tulajdonképpen a tényleges felbontást lehetett növelni gépigény növekedés nélkül. A 3D-s cockpit valós evilági szimekben nékülözhetetlen de egy SCi-FI-ben??? mi értelme ha 80 gomb villog körülötted?? vagy van egy keret?? semmi...
  • Lysandus
    #82
    Virtuális HUD jöhetne. Csak ez nem az. Gondolom a virtuális HUD-ok sincsenek készen. Ismétlem: ennek semmi köze űrhajóhoz, ez olyan mint egy szénásszekér tetején, Cegléd felé. Egyébként semmi bajom a vidékiekkel, magam is szédülök a betonon!
  • Bucser
    #83
    NEm tudom már most elterjedt a sisaküvegre vetített kijelző. A 25. században a hudot miért nem lehet a sisakra vetíteni meg különböző infokat megjelentetni vele?
  • Lysandus
    #84
    Kedves Bucser: a válaszom neked is ugyanaz. Ez nem félgömbkijelző. Akkor nem takarna ki alulról mindent a hajó törzse. Az jöhetne amit írsz, X-wingben is mindig virtual cockpittel repültem. Csak ez nem az...
  • Zsolo007
    #85
    Nemértem hol a gondod pl ezzel a képpel? Szerintem lényegesen reálisabb, így hogy látoma gép orrát magam előtt...

    #81-el meg tökéletesen egyetértek
  • [NST]Cifu
    #86
    Ki mondta, hogy az űrhajó tetején ülsz? Egy HUD-ba nézel, ennyi. Nem azt mondom, hogy jobb lenne, mint a valódi pilótafülke/híd megjelenítése, de semmi baj nincs ezzel a megoldással sem...
  • Bucser
    #87
    Én nem értelek

    Ezen a képen ugyanazok az infok szerepelnek mint az általatok hud-ként definiált képeken?? Szerintem a lenti képek szimplán külső nézetiek és nem a HUD-ról származnak ugyanis semmilyen info nem található rajtuk...

    Az elképzelés hibás...
  • Zsolo007
    #88
    Jah....

    #82: Ha bebeszéled magadnak, hoyg szénásszekér tetején ülsz....
    Amúgy is, egy szénásszekéren nincsenek lézerek
  • Zsolo007
    #89
    Olyan BSGés fíling ragadt el ennél a képnél :) Tiszta Viper :))
  • Bucser
    #90
    Ez a kép már hasonlít egy hudra nem történt semmi különös csak tettek egy kamerát a cockpit elé így közvetlenül a cockpit helyén van a nézeted és nem egy idióta középső nem látom az űrhajó szélét nézetben:) (megjegyzem ezt jobbnak tartom mert ahol volt virt cockpit és használtam ott előbb utóbb ütközés volt a vége mert nem láttam hol van az űrhajóm széle:D)
  • Lysandus
    #91
    Ez a rúd neked reális??? Neked??? Pedig nincsenek is ott a lovak a két oldalán! Látom azért fejlődsz!

    Egyébként ha nektek így tetszik a lelketek rajta. Én egy szint alá nem akarok menni.
  • Zsolo007
    #92
    Az nem egy rúd, hanem a 87-es HSZben található képen lévő gép orra. És nekem semmi bajom nincs vele. (Hihetetlen mi, hogy nekem más tetszik mint neked?)

    Szinteket, meg süllyedéseket meg hagyjuk ki a dologból (kezd elfajulni...). Maradjunk annyiban, hogy nem egyezik a véleményünk..
  • [NST]Cifu
    #93
    A dolgot többféleképpen is lehet értelmezni, de én nem értek egyett ezzel az "űrhajó tetején ülök" véleménnyel. A Szojuz legénysége az űrhajó tetején ül? Egy fenét. Egy periszkópon keresztül néz ki, amelyet csaknem egy méterre tolnak ki a visszatérő kapszulából. Szerinted milyen látvány van az orruk elött? Na bingo...
    [center]

    A "periscope" (19) az, amiről itt szó van
  • haxoror
    #94
    Remélem lesz műszerfal

    Exotic : Trabant

    "...Szerelmeim mint a műszerek,
    imádom, ahogy összekuszálnak,
    Idáig kellett, hogy várjak rá,
    hogy hasznát vegyem a diplomámnak..."

    A sok villogó bizbasz hatalmasat dob a scifi fílingen
  • Zsolo007
    #95
    A másik, szerintem ti nagyon kötődtök a mostani repcsikhez :) Emberek ez sci-fi :). Bármi lehetséges. És mivan ha a jövőben tényleg szkafanderben fogjuk meglovagolni az űrhajókat? :)
  • Zsolo007
    #96
    Hát igen, ez erősen megkérdőjelezhető. A sok villogó bizbasz mind a múlt. 50éve ilyen sok villogóbizbaszosnak képzelték el a jövőt.

    Mondd el nekem pls, hány villogó bizbaszt látsz a gépeden? Vagy az autódon?

    Ezért utálom egy kicsit a Stargate-et. Azokkal az óriási villogó dobozokkal, hát lol. És még Atlantisra is átvittek egyet, ott is villogjon. "Mert az olyan jól néz ki". Hát lol. Szerintem borzalmas.
  • haxoror
    #97
    oké persze a jövőben majd gondolatirányítás lesz meg minden de ez most a játék, az hogy egy női hang közli hogy "incoming missile" az olyan snasz.
    Ilyenkor az egész műszerfalnak villognia kell!
    Az külön jópont ha a feléről azt se tudom hogy mit jelez.
  • [Jakuza]
    #98
    Ne keverjuk mar ossze a 20. szazadi jelen helyzetet a 25. szazadi fantasztikummal.
    Szerinted allandoan a mai technologiat fogjak alkalmazni ?
    Nem lesznek uj anyagok, amikkel fulket lehet majd eloallitani ?
    A mai helyzetben ez nem lehetseges, de ettol kesobb meg nem lesz lehetetlen.
    De az tuti ,hogy 20000km/sec sebessegnel a hajo tetejen nem teszel ursetat. :P
    Szerintem azokkal komoly baj van, akik ezek utan nincsenek fentartasaik a jatekkal kapcsolatban.
    Hagy idezzem az ilyeneket: "En nagy X2 rajongo vagyok, ezert en mindenkeppen megveszem a X3-t meg ha szar is lesz es FPS-t kapok a urhajoszimulator helyett."
  • Zsolo007
    #99
    Szerintem itt felfogásbeli problémák vannak. Most nagyon szépen bebeszélitek magatoknak, hogy hú de milyen szar lesz az űrhajó tetején ülni. Ha meglesz a játék 2 lehetőség fog fent állni:
    1. Egyből fújjolni fogsz, hogy húúú de szar (mert előtte folyamatosan ezt mondogattad...)
    2. Esetleg még azt mondhatod, hogy: "Valóban iányolom a pilótafülkét, de lám milyen más előnye van a dolognak, ez még tetszik is..."

    Én ezért mondom. Tegyünk ennek pontot a végére. Ez egy értelmetlen és végtelen vita, hiszen valójában nem tudjuk, milyen is lesz. Látunk pár képet és ez alapján ítélünk. Ez rossz. Szal tessék megnyugodni, nov. 5-én visszatérünk a témára :). OK?
  • [Jakuza]
    #100
    Sajnos rajtad latszik inkabb a hurrahangulat, pedig a jatek meg megsem jelent, nem is lattad, de mar hurrahangulatban tortel ki, az ilyen valtozasoktol is.
    Szoval ki is az igazan elfogult ? Ilyenkor kivanom, a hozzad hasonloknak, hogy a vilag citromdijas jatekat kapd meg ezekutan, hogy rajojj, hogy nem eleg egy folytatashoz adnia a fejlesztogardanak a nevet, hanem nem artana a rajongotabor kereseit is meghallgatni.
    Marpedig nem sokaknak tetszik a honlap oldalan az ilyen valtozas.
    A chat az oldalukon ettol viszhangzik.
  • Zsolo007
    #101
    Én elhiszem. Én nem hurrázok (hol láttál ilyet?). Annyit mondtam hogy semmi bajom vele. Én azt mondom hogy nicns értelme alapból leszólni valamit amíg nem próbáltam ki. Megpróbáltam semleges maradni. Egy ilyen vitánál természetesen ez képtelenség, tehár értelemszerűen az ellenkező oldalt választottam, hiszen az áll hozzám közelebb. Ha emléxel rá, így nyitottam:


    #71:Hát érdekes engem mindíg zavart a pilótafülke. Amúgysem érte mit sírtok. Nincs műszer a műszerfalon ami értelmeset mutatna, szal....engem inkább zavart... (ez még semleges álláspont)


    még #73-ban is semleges voltam:
    Hát inkább nem vitatkozom veled.
    1. Mert nincs értelme :)
    2. Mert nem tudjuk, hogy milyen is lesz valójában a megvalósítás...

    Majd ha játszunk a gémmel megvitatjuk, hogy mennyire jó vagy nem jó a pilótafülke...Mert az egy dolog hogy az X2ben nem szerettem, mert gátolta a látásomat, attól még lehet hogy az x3ban annyira hiányozni fog hogy nem fog tetszeni, mondjuk az tuti, hogy nem ez lesz ami vissza fog riasztani esetleg a játéktól, sokkal inkább a gépigénye :), de remélem gond nélkül futni fog, különben kitépkedem hajszálanként a hajam :)



    ÉS #76tól kezdtem elcsúszni......

    örülnék ha nem kötekednél, hanem gondolkodnál :) (nem sértésképpen)
  • [Jakuza]
    #102
    Ugyan hiszen leirtunk valami negativumot, egybol azt a negativumot egybol pozitivumnak allitottad be, kezdve a multi hianyatol a fulke nelkuli megjelenitesig.
    Mindegyiknel annalkul volt szamodra az igazi.
    Ha legkozelebb leirnam azt, hogy kar hogy a jatek nem jelenik meg PC-n csak Playstation 3-n, neked az is jo lenne mert most az X3rol beszelunk.
    Es ne akard beallitani kotozkodesnek, ha valaki a hianyosagokat ir le egy jatekrol, ami neked nem tetszik.
  • Thanatos
    #103
    énis csiptem, de azért az elite... :P amugy newtoni fizikával elite style game azért durva lenne, szerintem..., viszont ha lenne és olyan mélységű lenne mint elite asszem minden más gamet is törölhetnék akár gépről ha kijön :)
  • Thanatos
    #104
    és ha engem krédezel a közeljövőben nem is fogják :(((
  • Thanatos
    #105
    én simán megbékülnék a grafikával ezért cserébe... :)
  • Zsolo007
    #106
    A másik amit útálok ha mások beleképzelnek dolgokat abba amit én leírok.

    Ebben neked mia pozitívum? Hát érdekes engem mindíg zavart a pilótafülke.
    vazze ha egyszer így gondolom? Ez még nem jutott eszedbe?

    Multihoz meg annyit, hogy sokkal korábban még az X2 topicban vetettem fel ezt a dolgot (hogy milyen jó lenne multiban) és ott szépen elmondták hogy miért nem lenne jó :) és meggyőztek. És mostmár én is úgy gondolom hogy ez singlben az igazi.

    annalkul volt szamodra az igazi. Mutasd meg pls hol állítottam ilyet! (pilótafülke)(a multiban igazad van, fentebb kifejtve)


    UI.:Ha így hiszed én sajnálom, ugyanis én nem ezt gondolom.
  • Thanatos
    #107
    az a gáz hogy ez a hozzáálás nem a más miatt van szvsz hanem hogy jaj nyomjuk ki gyorsan még karácsony elött cimű müsor is müködjön... :(((
  • Thanatos
    #108
    jet 'n guns :DDDDDD
  • [Jakuza]
    #109
    Persze Newtoni fizikaval.
    Mint pl a Elite 3ban, amikor egy nagyobb vagy jobban telepakolt urhajoval sokkal tovabb tartott a gyorsitas es a lassitas. :P
    Es bizony azert van a sok sok hianyosag amit leirsz, hogy manapsag a kiadok kapkodnak, hogy kiadjak meg egy szemet alapotban levo jatekot is.
    Aztan majd kismillio patchel probaljak utana orvosolni a hibakat, hianyossagokat.
  • Zsolo007
    #110
    Ez sajnos így van :(. Kár hogy nem követik az I-War példáját, nekem is az az egyik nagy kedvencem a fizika miatt. És nem csak azért mert reálisabb, sokkal inkább azért mert nagyobb a kihívás :)
  • Thanatos
    #111
    ez a tendencia, evvan :(
  • [Jakuza]
    #112
    Zsolo en nem kepzelek el semmit, mindig megprobalok targyilagos maradni.

    Off:
    Csak az a baj, hogy nagyon naiv vagy, emlekezz a DT esetere augusztusban, amikor egybol ravagtad, hogy hulyesegeket beszelek, mert te ugy vartad mar a Deamon Tools-t, azota kiderult, hogy abban is nekem volt igazam.

    On:

    Szoval nekem hianyerzeteim vannak.
    Ezzel a fulkevel es a multival kapcsolatban is.
    Amugy gondolom ezzel nem en vagyok egyedul, pedig nagyon sokan vagynanak valami hasonlo ilyen jatekra, amivel multiban is lehetne jatszani egy kepzelt univerzumban.
    Nem veletlen, hogy az EVE Onlinenak van a legnagyobb kozossege, mtahat az embereknek lenne ra igenye.
    De ott is engem kiabranditott a nem pilotafulkebol zajlo cselekves.
    Raadasul szvsz meg egy kicsit rosszabb a helyzet, mert hatulrol kamerabol latja az ember a hajokat.
    Teaht itt lenne az ideje az Elite 4.nek vagy Elite Onlinenek, hogy vegre benepesithessuk az univerzumot. :P
  • Thanatos
    #113
    jah és utolag is szeretnék bocsánatot kérni hogy félbeszakitottam a mindenféle magasröptű vitákat itten :D
  • Thanatos
    #114
    "Teaht itt lenne az ideje az Elite 4.nek vagy Elite Onlinenek, hogy vegre benepesithessuk az univerzumot. :P"

    hát pont nem sajnos mivel ha manapság adnák őket ki 99.9% hogy csak a nevet akarnák emglovagolni és kapnánk cserébe egy nagy határ fost..., ez is tendencia sajnos...., utobbi pár évben gyk nem jött ki olyan folytatás ami ne lett volna többé kevésbé csalódás :(
  • Zsolo007
    #115
    Erre csak ennyit tudok válaszolni:

    Zsolo007 - VIP 2004. 11. 11. óta regisztrált VIP fórumozó
    2005. aug. 16. 22:31 | Privát | Galéria | Válasz | #826
    Értem...

    Csak optimista voltam...
    Válasz '[Jakuza]' üzenetére (#825)

    A naívság és az optimizmus valóban közel áll egymáshoz. De jelen esetben egyik sem áll fent.
  • [Jakuza]
    #116
    En azert bizakodo vagyok. :P
    http://www.frontier.co.uk/

    De akkor lennek igazan, ha a fejlesztesben David Braben es Ian Bell is resztvenne.
  • Thanatos
    #117
    nemtom, ilyesmiben nekem anyi csalodás volt mrá hogy én ilyenekhez inkább ugy állok hozzá hogy úgyse és akkor max kellemes csalódás érhet :D
  • [NST]Cifu
    #118
    Ne keverjuk mar ossze a 20. szazadi jelen helyzetet a 25. szazadi fantasztikummal.
    Szerinted allandoan a mai technologiat fogjak alkalmazni ?
    Nem lesznek uj anyagok, amikkel fulket lehet majd eloallitani ?


    Szerinted miért kell a mai értelembe vett pilótfülkét elképzelni egy 25. századi űrhajón? Ez összegyeztethető a 25. századi fantasztikummal, de egy optikai rendszer nem?

    De az tuti ,hogy 20000km/sec sebessegnel a hajo tetejen nem teszel ursetat. :P

    Attól tartok nem ártana némileg utánanézni a fizikai törvényeknek, különben ilyen aranyköpéseket hozol össze...
    Az űrséta folyamán az űrhajóhoz képest a sebességed nulla, vagy külső viszonyítási pontról nézve az űrhajóval megegyező. Tehát ha az ISS-ről kilép egy űrhajós űrsétára, akkor az a Földhöz viszonyítve egy ~27.000km/óra sebességel haladó űrállomáson végez űrsétát...
    Szóval a helyzet az, hogy minden további nélkül végezhetsz űrsétát akár egy 20.000km/sec sebességel haladó űrhajón is. Bajban csak akkor leszel, ha gyorsítani kezd valamelyik vektoron...

    Szerintem azokkal komoly baj van, akik ezek utan nincsenek fentartasaik a jatekkal kapcsolatban.

    Azért mert nincs pilótafülke, csak HUD? Miért kellene emiatt fentartásaimnak lennie? Ha neked nem tetszik a játék, mert csak HUD nézet van, akkor nem játszol vele. Kész, ennyi. Én attól még nagyszerűen játszhatok vele, mert véleményem szerint ettől még lehet jó egy játék (az IFV demoban is csak HUD nézet volt, mégis a legjobb űrszimulátor, ami valaha is kijött, az Orbiter mellett)...
  • [NST]Cifu
    #119
    Mint pl a Elite 3ban, amikor egy nagyobb vagy jobban telepakolt urhajoval sokkal tovabb tartott a gyorsitas es a lassitas. :P

    Ez neked newtoni fizika?!?!?!?
    Milyen fizikai tankönyvből tanultál?!?!?
  • Bucser
    #120
    IFH demo cifu nem IFV:)