5
  • sokoo
    #5
    blog = weBLOG

    web = háló (internet)
    log = eseménynapló (eredetileg hajónapló)
    web+log = blog (internetes eseménynapló)

    Tehát eredetileg olyan napló, amit magadnak írsz, csak ellentétben a kis könyveddel, ezt mindenki olvashatja. (Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek..)

    A tech blogok, és egyéb állatfajok csak később fejlőttek ki. Szerintem.
  • blackgamer
    #4
    tévedsz, a blog community-k olyan "fórumok", ahol adott témáról bárki írhat és kommentezhet
    és mivel ezek világszinten mozognak, sok infót találhatsz az érdeklődési körödben
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    Egy egy bejegyzés nem csak "ma elmentem fagyizni és ettem 3 gombócot" szerű lehet , esetleg leírás egy filmről/könyvről/programról/esményről/koncertről .. aztán sok a techblog a neten , webdesing kategóriában főleg, és jónéhány posztot szentelnek a bloggerek az aktuálpolitikának és a jelen helyzetnek, nem csak Mo-n , sokszor érdekes képeket vicces dolgokat is találni egy-egy blogban..
  • Tetsuo
    #2
    Aha olyasmi. SzVSz azért nem terjed el nagyon mert pl az én blogomra ki lenne kiváncsi? Csak híres v extrém emberek blogjait szokták olvasni, sok idő a készítése is és az olvasásuk is.
    De bevallom, még nem olvastam blogot.
  • jefferson83
    #1
    Ez a cikk se segít különösebben megtudni mi is az a blog. A sorok között olvasva a blog tehát az online naplóvezetést jelenti?