1192
Rock/metal Koncerteket dátummal, időponttal együtt ide!!
  • pocoklaci
    #1152



    http://www.hanyipartifesztival.hu/
  • MoodEdge
    #1151
    Sziasztok! Elkészült az akusztikus projektem, hallgassátok szeretettel :)
    http://moodedge.com/
  • 0ppika
    #1150
  • 0ppika
    #1149
    Rhapsody Of Fire

    FEZEN - augusztus 6. szombat

    http://www.fezen.hu/

    http://hammerworld.hu/
  • artschi
    #1148
  • Danus16
    #1147
    2. külföldi Fezen fellépő: Dragonforce.
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Narusco
    #1146
    ez jobb lett volna
  • 0ppika
    #1145
    talán ide sem kellett volna.
  • globalwarning
    #1144
    Nem igazán találtam jobb topikot,ezért ide írom.
    Eladó egy koncert dvd.
    Jeff Scott Soto - One night in Madrid

    Egyszer lejátszott,kifogástalan állapotban!

    3900+posta

    Cím:
    [email protected]
  • Zs0lt1
    #1143
    WHITESNAKE 2011. július 13. PECSA Szabadtér!
  • bujcsik555
    #1142
    én a metalcore.hu-n olvastam, a Suicide Silence-t csak azért emeltem ki mert nekem egyik kedvenc :D
  • Danus16
    #1141
    A Dürer honlapon nincs egyik se kiemelve, ezek szerint egyenrangú zenekarként jönnek?

    Utánanéztem a Suicide Silence-nek (szégyenszemre még nem hallottam róluk), elég átlagos deathcore-nak néznek ki jó dobbal és idegesítően ordibáló vokállal :D(személyes vélemény)

    Nekem ott az ATB lenne a nagy szám, ha nem lesz drága, benevezek rá, After The Burial és Veil of Maya szerintem messze a legjobb technical deathcore bandák!
  • bujcsik555
    #1140
    Dürer, Júni 21
    Suicide Silence
    +
    All Shall Perish
    After The Burial
  • Danus16
    #1139
    DREAM THEATER hivatalosan a FEZENen!!!!!!!!!
  • Danus16
    #1138
    én is, az száz, főleg 2000Ft-os napijeggyel. Ilyen olcsón sose látsz DT-t!
  • artschi
    #1137
    Bár a szabadtéri fesztiválokon szerintem sincs alapból jó hangzás, 2002-ben PeCsa szabadtéren játszottak, nagyon jó hangzással (2. sorból néztem végig a bulit, előtte délután dedikálás volt az MCD-ben), igaz az An Evening with Dream Theater buli volt és akkor majdnem 3 órát játszottak 2 részre bontva.

    Összességében, ha lesz, én megyek és kész :)
  • Danus16
    #1136
    már kb január óta van új dobosuk, csak nem mutatták még be.

    15. jubileumi FEZEN, 1 hónappal előbb megtartva (nincs suli!), eddig ismeretlen, de tuti, hogy ÚJ helyszínnel. Ezért nem vagyok benn biztos.

    A hangzás nem szokott a legjobb lenni, nem nagy bandáknak van teremtve a dolog, kis csipcsupp szarságokhoz jó, de azért egy DT szintű kifinomult zenéhez édeskevés, amit az a hely nyújtani tud... Alapból a nyílt helyeket nem szeretem.
  • artschi
    #1135
    ha megnézed, az új dobos személyétől függetlenül van már jópár koncertdátumuk, szóval szerintem ez nem lehet akadály.

    Hogy a Fezen-t hova akarják tenni, azt nem tudom, de ha megnézed, már 1 hónappal előbb van megtartva, mint korábban, hogy ez jó-e vagy sem, majd kiderül...

    A hangzást nem tudom megítélni, nem jártam még a Fezen-en.
  • Danus16
    #1134
    azt mondtam hogy nem-e hekkelték meg a honlapot :D A hírek amik röpködnek a neten mind csak annyit írnak le, hogy "a hiv honlap tanúsága szerint fellépnek a fezenen", semmi konkrétumot.
    Egyébként az se biztos, hogy most Fehérváron lesz megtartva. Egyelőre ismeretlen a helyszín, valszeg elteszik az auchan mellől.

    De ha tényleg igaz, én csak abban reménykedek, hogy a keverés jó lesz (bár szerintem petrucci mindenkit kettéver ha nem lesznek hallhatók a szólói XDDDDDDDDDD), és hogy ne az legyen belőle, mint ált a fesztiválokon, hogy 1 órát zenélnek... Őket legalább 3 óráig kell hallgatni, hogy kiteljesedjenek :)

    Remélem megszerették Mo-t, azért jönnek ilyen sűrűn (az azt jelentené, hogy minden lemezdebüt európai turnéján jönnének Mo-ra). Csak nehogy csalódjanak a fezen "szervezettségében".
    Aztán ne nekem legyen igazam!

    Egyébként még mindig nem jelentették be, hogy ki a dobos...
  • artschi
    #1133
    A honlapjukon fent van a dátum.
  • Danus16
    #1132
    jaja, pont ezt néztem.
    EZMI?

    Most komolyan képesek eljönni Székesfehérvárra egy vélhetőleg kis közönség elé, kis helyre, ahol a felszereléseik se férnek el?
    És a fezen honlapján sincsenek kinn.

    Bevallom igazi ajándék lenne ez számomra, mert tavalyelőtt lecsúsztam róluk...
    Nem tudom nem kritikus szemmel figyelni, még az is megfordult a fejemben, hogy valaki meghekkelte az oldalt...

    Amúgy fehérváron lakom XDDDDD
  • artschi
    #1131
    ide is:

    2011. augusztus 04.
    FEZEN

    DREAM THEATER
  • lord nihilus
    #1130
    Hegyalja.....ott leszek mint az álllllat :D
  • bujcsik555
    #1129
    +Parkway Drive


    áááááááá, imáim teljesültek!44
  • artschi
    #1128
    +SLAYER (idén az áprilisi turné mellett még 1x)
    +GUANO APES


    hegyaljafesztival.hu
  • artschi
    #1127
    Sziget 2011. eddig:

    JUDAS PRIEST
    MOTÖRHEAD
    SONATA ARCTICA


    sziget.hu
  • artschi
    #1126
    2011. május 28.
    PeCsa

    QUEENS OF THE STONE AGE

    langologitarok
  • artschi
    #1125
    HEGYALJA FESZTIVÁL 2011

    MASTODON

    AMORPHIS

    AIRBOURNE

    DEICIDE

    PENNYWISE Téglás Zolival


    ...and many more... :)

    hammerworld
  • lord nihilus
    #1124
    ha valaki esetleg hamarabb meglátja h a Parkway Drive tesz fel magyar koncertet SIKÍTSON (eddig júliusig van fennt, de magyar állomás nélkül :( )! :D
  • moNTo
    #1123
    Remek írás.
    Arra is gondolj, hogy a pálinka felmarja a torkodat, célszerű egy óvszerbe önteni, becsomózni és úgy lenyelni egy kis szénsavmentes ásványvízzel. Ha egy kis aktív szenet tartasz a nyelved alatt, az megköti a káros anyagokat, cigifüstöt, ilyesmiket. Jajj, és a gitárhúr! Az ám hogy feltöri az ujjacskákat! Talán egyetlen ellenszer a babaposikrém, amivel kenegetni kell az ujjbegyeket, napisokszor.

    Játsszatok 3+2 feldolgozásokat is, az már elég hallójáratkompatibilis, nem kell hozzá tompító.

    Most meg tuszkold be az arany fokozatú füldugót, és kattints:
    fültisztító
  • gardi
    #1122
    Ha koncerteken jártok sűrűn , akkor ezt érdemes elolvasni! : )

    Sziasztok, Norbi vagyok és rock bandában gitározom.Imádom csinálni, szerintem rendkívül élvezetes egy dolog fém madzagokat pengetni egy fadarabon egy erősítőbe, miközben egyik barátom rángógörcs rohamait vödrökön két bottal vezeti le, a másik pedig hangszálait repeszti egy mikrofonba(a basszusgitárosra nem találtam primitív jellemzést, de ő is érdemel egyet).Közel se vagyunk profi zenészek meg ilyesmi, de szerintem igazán lélekből és élvezetből csináljuk a dolgot, és már kétszer is felléptünk és hamarosan jön a harmadik is.Már fél éve minden hétvégén összefutunk hogy apríthassuk az 5-6 saját számunkat , és persze "komponálunk"(vagy legtöbbször hangerőcsatába keveredünk és mindenki szépen ver,penget,köpköd,búg,zúg,sikít amíg el nem fáradunk).

    Minden próba után jellemző volt mindenki számára a lüktető fejfájás, az állandó sípolás amit semmi nem tudott csillapítani jó pár óráig, és a rendkívüli kimerültség.Elsőnek szerintem én elégeltem meg ezt a dolgot, és javasoltam hogy szerezzünk be valami fülest.Irány a gyógyszertár, ahol vettünk amolyan szivacsokat és bedugaszoltuk a fülünkbe.Katasztrófa.Minden tompa, senkit nem hallani, minden élvezetet kiszűrt belőle.Ezután egy ideig inkább viseltem én is a károsodást, de miután már három napon keresztül is zúgott a fülem, rákerestem valami profi cuccra és akkor bukkantam az Alpine MusicSafe Pro-ra és annak tesztelési lehetőségére.Amikor megjöttek, szét is téptem a csomagolást és egyből le is teszteltem hogy valóban mennyire engedik át a kellemes hangokat.Beraktam az első fokozatút, a fehér szűrőket, és indítottam zenét a mobilomról.Az eredmény lenyűgöző volt, kristály tisztán hallottam a zenét és minden kis részletét.Húúú milesz még próbán.A dobozban jött még ezüst, azaz közepes, és arany azaz magas védelem.Plusz még egy kulcstartós tok és egy fülbe illesztő kis müanyag pálca.

    Eljött a próba napja, már előre reszket az utca a pihenés megvonástól. Besétáltam, és kipuffadt mellkassal és fölényes arckifejezéssel elővettem a füldugóimat.Nyomom is a fülbe, haverok dumálnak és hallok mindent, zsíír.Kezdjük a zenét és ugyanugy minden hallatszik, minden élvezhető, és semmi sem fájdalmas.Minden torz hangot kiszűrt, minden fülrepesztő magast és szétdurrantó mélyt közömbösített.Fél óra után észleltem hogy nem is észlelem már hogy valami gumi cucc van a fülemben, csak élveztem a zenélést.Mindegyik fokozat ugyanigy teljesített, számomra a fehér jött be.Engem sikerült meggyőzni, és minden zenésznek ajánlom a MusicSafe Pro-t mert talán az egyik legjobb megoldás a hallás védelmére.Igazán komolyan is kell venni, mert a halláskárosodásra nincs tabletta,szuri vagy műtét sem.Ami elveszett, az elveszett.Aztán félig süketen igazán más élmény lehet a zene....
  • artschi
    #1121
    INGYENES!!!!!!!!!

  • artschi
    #1120
    2011. május 27.
    Club 202

    MR. BIG

    hardrock.hu
  • 0ppika
    #1119
    2011.04.01.
    BP, Club 202 (ex WigWam)

    EPICA
  • artschi
    #1118
    Rossz hírünk van a Manowar rajongóinak: hiába egyeztettünk hosszan és kitartóan, az előzetes hírekkel ellentétben mégsem lesz Manowar koncert Budapesten márciusban, mivel nem akadt egyetlen olyan magyarországi biztosítótársaság sem, mely hajlandó lett volna biztosítást kötni a koncertre. A biztosítók alaposan átböngészték az internetes fórumokon a lehetséges koncerthez kapcsolódó hozzászólásokat, s mivel tudomásuk szerint a Manowar a korábbi években több koncertet is lemondott "technikai okokra" hivatkozva, túlságosan kockázatosnak ítélték meg a helyzetet. Biztosítás nélkül sem a szervező, sem a Manowar nem vállalja koncertet. Rendkívül sajnáljuk, hogy az előzetes hírek ellenére sem tudjuk ezt a programot megvalósítani! Köszönjük a rajongók megértését!

    livesound.hu
  • moNTo
    #1117
    További fellépők:

    Symphony X
    Nevermore

    :))
  • moNTo
    #1116
    2011. március 14.
    Pecsa

    PSYCHOTIC WALTZ

    psychoticwaltz.com (video, 6. perctől)
  • 0ppika
    #1115
    A Poetry For The Poisoned címmel megjelent nagysikerű Kamelot album turnéjának második része 2011. május 03-án érkezik Budapestre. Korábban nem látott, nagyszabású látványvilágra és izgalmas vendégzenekarokra számíthatunk Thomas Youngblood-éktól a Pecsában...

    Sajnos Roy Khan elhúzódó felépülése miatt nem tud részt venni a Pandemonium Over Europe 2011 turnén. Helyét Fabio Lione (Rhapsody Of Fire) tölti majd be, és további vendégénekesekre is számíthatunk Simone Simons (Epica), Tommy Karevik (Seventh Wonder) és mások személyében. A turné-vendég a svéd Evergrey és Amaranthe lesz, valamint az Oliver Palotai vezette Sons Of Seasons is fellép néhány helyszínen, tehát egy egyszeri és megismételhetetlen, speciális estére számíthatnak, akik ellátogatnak 2011. május 3-án a Petőfi Csarnokba. Mielőbbi felépülést kívánunk Roynak.

    passzio.hu
  • artschi
    #1114
    2011. március 23.
    PeCsa

    MANOWAR

    hardrock.hu
  • moNTo
    #1113
    2011. április 08.
    Papp László Budapest Sportaréna

    Slayer, Megadeth

    www.megadeth.com