15
  • Mice
    #15
    na neee
    bármi??
  • GABOR16
    #14
    Segít megtalálni a közös egyenletet, ami a tudósok szerint egy olyan egyellet amiből bármi kiszámolható.
  • Mice
    #13
    ok, tegyük fel, hogy megtalálom ezeket a hullámokat. Tegyük fel, hogy nem a fizikához $$$$hülye ember vagyok hanem valami prof és megyek, hogy megvannak a hullámok. Mire is jó ez nekem?
  • Godefroy
    #12
    Hali!

    Na most én lefuttatam pár számítást ezzel, de hogy mik azok a kreditek amit ad érte, illetve hogy külde el számomra rejtély.
    Meg az is, hogy tényleg mit csinál ez a program:-)
  • Ahhoj
    #11
    Réééészecske vagyok vagy huuuulláámm......
    :P
    ^^Aki tudja miről beszélek... ;D (ugye Ratty :P)
  • Ratty
    #10
    Hát gyakorlatilag annyit kutatnak ezzel, hogy a gravitációs hullámok tényleg lteznek-e vagy nem. Hogy mik is azok a grav hullámok? Képzeld el a téridőt, mint egy nagy lepedőt, és ugye ha van benne különböző súlyú objektum, akkor begörbül, ha ügyes vagy és meglöksz egy másik kis golyócskát akkor az keringeni fog körülötte. Szerintem ezt a szemléltetést mindenki látta már. Na most képzeld el így a naprendszert, közepén a nap, és pár fényévnyira körülötte van hatás (tehát be van mélyedve a lepedő) És mi van ha a Nap felrobban? :)Hullámok indulnak el a lepedőn, és gyakorlatilag ilyeneket keresnek :)
    Amúgy jó a projekt, bár ez 5letes volt, meg olcsób is mint ráküldeni valami nagyobb clusterre:D
  • NEXUS6
    #9
    Jó ez a projekt.
    Még egyelőre nem teljesen világos számomra, miért ezzel tudnánk kimutatni a gravitációs hulámokat, ha komoly dollár milliós kísérletekkel még nem sikerült.
    Ha jó a képernyővédője akkor letöltöm.

    Amúgy szerintem is léteznek gravitációs hullámok és úgy hívják őket, hogy részecske.;))))
  • Runo
    #8
    Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy több projekt is van, amit magánszemélyek gépének processzoridejével próbálnak "megoldani".
    Pl a rákkutatás.....
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    gravitációs hullámok jelenlétének igazolására keresnek alkalmas csillagokat ..
  • Flashy
    #6
    nem pazarlom a gépidőmet végtelen projektekre. főleg hogy kemény Celsius fokokat jelent a processzorra nézve, ami télen még oké, de ahogy melegszik az idő, nem lesz szükség pótfűtésre :D ha valamit számoltatnék, talán ezt az Einsteinest. a rákkutatás is jó ügy, de abban még kevésbé bízok hogy arra fordítják a gépidőt.
  • nemcsakfeel2sch
    #5
    első olvasásra az jött le hogy a gravitációt kutatják, de így, távoli csillagokat kutatni .. ehh :(
  • Frank99
    #4
    én meg nem pazarlom a gépidőt olyan programra, ami a fene tudja mit csinál a gépemen és mit küldd el valakinek......
  • Andris
    #3
    őőő... Nekem nem teljesen jött le, hogy mit is kutatnak. De szerintem ők sem tudják. Sőt lehet, hogy kamu az egész és közben biofegyvert kísérleteznek ki a felhasználók gépein

    "rátaláljunk valamire, ami kivételes pillanata lehet mind az elméleti, mind a gyakorlati fizikának...A szóban forgó hullámok a tér és idő hajszálnyi fodrozódásai..."
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    inkább ebbe ölöm a felesleges processzoridőmet mint a seti-be .. ennek pár faktoriálissal alacsonyabb a valószínűtlensége ;]
  • Freddy TNT
    #1
    Hajrá ! Ez egy nagyon jó projekt ! (a seti-re épülők)