43
Szal..
  • MaSzKa
    #43
    hát ez jó elcseszi a szememet az biztos:-(
  • blendeguz
    #42
    Nem minden monitoron működik, de a legtöbb CRT-n igen.
    Egy kis grafikai "trükk" és már látod is a mágneses teret:
    http://blendeguz.hu/magnet/
  • Sadist
    #41
    Inkább a procinak gázos, szal mielőtt elkezded buherálni fogj meg egy fém tárgyat (gép házat, radiátort, stb.)
  • Alien
    #40
  • Sephi
    #39
    A megoldas kozel van :D
  • Alien
    #38
    Basszus miért nem néztem ide be előbb, ugyanez a problémám :) Na asszem visszaolvasok :)
  • Tuvok #37
    falat bontasz, megkeresed a legközelebbi földkábelt, és bekötöd :)
  • TomBond
    #36
    Nekem a konnektoromban csak 2 vezeték megy tehét nincs földelés. Hogyan lehet egy konnektort leföldelni??
    Teljesen h*jje vagyok a dologhoz! :-))
  • Shadow_THH
    #35
    húúú de viccesek vagyunk
  • Redfox
    #34
    Egyáltalán nem gáz, sőt játszál csak nyugodtan hegylakót.:D
    Csak vigyázz a fejedre.:D
  • nemcsakfeel
    #33
    lál
    ha a 318 as lábához érsz a procinak, akkor még 3 ghzen fog menni.
  • Shadow_THH
    #32
    ugy értem a vinyónak :D
  • Tuvok #31
    az csak sztatikus fesz., pár ezer Volt az egész :)
    de nincs benne áram, nem veszélyes
  • Shadow_THH
    #30
    majd átnézi a gömbvillám :D

    apropó amikor foritrzokniban végigkúszok a szőnyegen hogy betekerjek egy csavart, és közben a gépház és a csavarhúzó közt kis villám sül ki, az ha nem vagyok leföldelve mennyire gáz? :)
  • Tuvok #29
    Akkor ideje szétnézni melyik kábel vagy konnektor nem földelt .
  • Tuvok #28
    lol
  • Sephi
    #27
    Egyebkent ha mar temanal vagyunk.

    SIKERULT!!!!!

    Fogtam kabelt rakotottem az egyik csavara a gepbol masikat meg ra a radiatorra es minden csondes!! :DDDD
  • Sephi
    #26
    Talpas ervtars :DDDDD

    Hat ez nem egesz igy volt :D
  • Shadow_THH
    #25
    Nézi a gyerek eztet a filmet, szongya "ápuka ákárok hárángot önteni" há honnan a f*szomból szerezzek a gyáráknek ilyenkor bronzot? Áztán láttam ott van a Kossúth lovas szobor, no hátha a lovat elviszem alóla áttól még Kossúth mard! Így ötrtént! :D
  • Sephi
    #24
    Megvolt a folias dolog a VGA kabel korul de semmi uj :(
  • ThePartyFace
    #23
    Mert a kissebbség is számít!
  • Shadow_THH
    #22
    valyon miért mindenki ugyanarra asszociál ? :D
  • Sephi
    #21
    Lal! :D
  • Sephi
    #20
    Ez is egy megoldas... bar fogalmam nincs hol lelek ilyet na.
  • Sephi
    #19
    Pontosan ma reggel mondta egy haver hogy fogjam a VGA kabelt es tekerjem be egesegesen alufoliaban.

    Ha az nem sikerul akkor betekerem a hangkabeleket :D
  • Robin Hood
    #18
    A cigányok lopnak neked olcsón. :D
  • Tuvok #17
    bemész a boltba és kérsz rca vagy jack dugós 2 eres árnyékolt vezetéket :)
  • nemcsakfeel
    #16
    árnyékold le a hangkábeleket. tekerj a teljes hossza köré alufóliát pl. :)
  • Sephi
    #15
    Hat de kerem alasan kedves uram! Mondja mar meg nekem hunnet a bantabol szerezek en ilyenko rezet >:D
  • Shadow_THH
    #14
    Há' csókolom a kics kezit lábát árányoskám! Há csák szinesfém köll áz megódhátó!
  • Nadi
    #13
    Biztos
  • Sephi
    #12
    Szal akkor veszem a rezvezeteket es racsavarom mondjuk a haz egyik csavarjahoz hartul. A masik veget a kb 1 metterre levo radiatorra kotom csak ne legyen rajta festek.

    Rendben... kerdo hogy hol lelek en vasarnap rezet :D
  • Shadow_THH
    #11
    az a membrán közepén lévő bazi elektromágnestől van ami rezgeti :) és nem forditva
  • Nadi
    #10
    Haveromnak az 5.1-es hangfal mélynyomója a monitor mellett van és a monitor képét elég jól elrontotta. A bal alsó és jobb felső sarokban sokkal világosabb a kép mint a többi helyen.
  • Kori
    #9
    fogj egy rézvezetéket csavarozd hozzá a ház egyik csavarjához a másik végét pedig tedd rá a radiátor csőre de előtte kapard le róla a festéket

    a radiátor cső biztos földelve van

    másik szedd ki akonnektort nézd meg hány vezeték van bekötve, ha három akkor más a probléma
  • Sephi
    #8
    De le tudnad irni egy totalis ertetlen embernek hogy pontosan hogyan csinajam? Mert en nem csinaltam meg ilyet es felo hogy felrobban a tombhaz :DD
  • Tuvok #7
    Na ilyen nekem is volt, mikor kaptam javítani egy szgéphangszóró párost, mikor bedugtam kipróbálni, szép kis hangfrekis búgás volt benne .
    Frekimérővel kiderítettem, hogy a monitor kábele miatt van, a 85 Hz-et ezek az ócska árnyékolatlan hangfalkábelek antennaként szedték össze, meg minden arra járó zavart is, de mikor lecseréltem mindet árnyékolt kábelre, egyből csendes lett .

    De ha nem a mély búgás, zúgás hallatszik, hanem nagyon magas sercegés szerű hangok, az valóban lehet a földelés hiánya, tapogasd meg a gép hátulját, hogy ráz-e, vagy fogj egy rézhuzalt és kösd össze a gép hátulját a konnektor földjével (ne a lukba dugd :D), nézd meg, hogy megszűnt-e .

    Meg még millió forrása lehet, ezer és ezer eszköz dolgozik hangfrekin, ezek ellen a kábelek árnyékolása a leghatékonyabb védekezés .
  • Sephi
    #6
    De hogyan foldejem le?

    Nem ertek hozza az a baj :(

    Es a hangfallal nem lehet gond mert a masik regi monitorral csodalatosan megy.

    Es honnan tudom ha a konektor le van foldelve mert nekem olyan hosszabitom van...
  • Shadow_THH
    #5
    eddig a földelés vezet mint tanáécs :)

    de egy valamit fogadj meg jól (tapasztalat), ne kezdd el cserélgetni egymás után az általad rossznak gyanitott részeket. Ugysem azok elsznek a bűnösök, hanem a gépedben lévő legeslegolcsóbb csumpi alkatrész :)
  • flashX
    #4
    Sajnos segíteni pontosan nem tudok, de nekem is zúgott a régi hangfalam. És én próbáltam kikötni AUX-ra, és meglepő módon az is zúgott, tehát valószínűleg nem a monitorral kell valamit eszközölni. Karácsonyra kaptam új hangfalakat, és megszűnt a búgás. Azaz nem a videókartya a bűnös. Tehát, szerintem, a kimenetekkel valamit csinálni.