16
-
dez #16 nm :) -
#15 max 10k RPM amit kibir egy optikai lemez ...
dez: köszönöm, CLV-t kevertem a CAV-al :) -
dez #14 A DVD-nél a vinyókhoz hasonlóan 1GB=1000MB (tulajdonképpen egy ideje ez a szabványos, bár csak az ipar fele követi), emiatt van, hogy csak 4.3 "régi jó GB" fér rá, és DL-re ~8.5.
rpm: nem tudom, milyen gyorsan forognak, de ne felejtsük el, hogy DVD-nél az 1x már nem 150kB/s, mind a CD-nél, hanem 1385kB/s, így nem kell túl gyorsan forognia. (Inkább a pitek méretéhez képesti túl nagy rezonancia a mai mechanikákkal 16x fölött, és az alapanyagnál a pitek égetődési idejének alsó határa a probléma.) -
pemga #13 Megkövetlek, én a 4x-es CLV-ből indulva úgy gondoltam, hogy a 8x is ugyanez marad, és a cikk szövegéből is ez jött át nekem. Ez így egy nagy halom szines betű a díszcsomagoláson... :). A marketingeseket meg csókoltatom :).
A kétrétegű egyébként tulajdonképpen mekkora? Mert a 4.7-es az 4.3GB (general purpose, data-mode), a szabvány a DL-re 9.3-at mond, akkor az 8.5-8.6GB?
Mekkora rpm-et kell elviselnie a plasztikkorongnak? A cd-knél a legelszántabbak akár 10'000-el is megpörgették, amit nem mindenki bírt már ki. (Asus 52x és "garanciális" problémák :)). -
dez #12 (CAV = Constant Angular Velocity = állandó kerületi (forgási) sebesség (adatírási sebesség gyorsul a külső szél felé)
CLV = Constant Linear Velocity = állandó lineáris (adatírási) sebesség (forgási sebesség elöl nagyobb, és kifelé lassul)
Zone-CLV = CLV több különböző adatátírási sebességű sávval) -
dez #11 Nono, csak 4x-ben CLV, afölött CAV (épp a fokozatosan gyorsuló írás [nem forgás] a CAV, mint az előbb írtam). Lásd táblázat itt. Vagy grafikonok itt.
Mellesleg a 7 perc nem a csúcs (ha már sebességre megyünk), ez nagyjából a 12x-es Z-CLV-s írás ideje (a CAV-os picivel gyorsabb). Egy jó 16x-os CAV-os írási idő az 5,5-6 perc (lásd táblázat alul itt). De természetesen ez sem az 1/16-a a 60(!) percnek. (Az 1x-es írás kb. 60 perc, a 4x-es teljes CLV kb. 15.) -
#10 pedig a plex ugy tudom clv... legalabbis a szépen emelkedő irási görbéből erre gondolok :) és az tényleg 7 perc alatt tudja a korongot megkarcolni :)
szal, az tuti, hogy nem zonák vannak :) -
dez #9 Tudtommal nem létezik olyan író, ami végig 16x CLV-ben írna. Csak Z-CLV-sek vannak, és azok csak a legkülső zónában írnak 16x-osan. De a CAV módban is csak a legkülső peremnél érik el a 16x-os írást. Máskülönben 1/16-od idő alatt meglenne a dolog.
A kifelé egyenletesen gyorsuló (CAV) írás épp a növekedő kerületet hivatott kompenzálni, azon az áron, hogy 1-1 pitre egyre kevesebb idő jut. (Közben a lemez egyforma sebességgel forog.)
Z-CLV esetén meg egy zónán belül állandó az írási sebesség, és a lemezforgási sebesség lassul. De a külső zónák felé itt is mindíg egy lépéssel kevesebb idő jut. -
#8 Zsebrambó... :) -
hopp #7 de nem az RW-t.. :) -
Robin Hood #6 Én 30 sec alatt is teleírok 1 dvdt. Filctollal. :) -
Muhomak #5 Az én Plextorom is 7 perc alatt ír egy DVD-t
Mi van ebbe annyira különleges? -
pemga #4 Előbb-utóbb már más lesz a szűk keresztmetszet. A 2.4x (CLV) az 3.32MB/s, de 8x az már 11.08MB/s, 100 megabites háló nem is bírja ezt átszuszmákolni már. Azt honnan veszitek, hogy ez a sebesség nem CLV érték? A mondatból nekem az jön le, hogy legfeljebb ekkora sebességgel írható (meg kissebbel is); nem pedig az, hogy változtatná a sebességet ahogy halad a lemezen kifele.
Tényleg BD-knél mi lesz az 1x? Vagy ennyire még ne szaladjunk előre? -
#3 az a 7.5 perc az a gyakorlatban inkább 9-10 :) mondjuk, sztem egy korong 15 perces felirása elfogadható idő ... a kalozmásolókon kivül másnak aligha gond kivárni :)
dez: jah, elég nevetséges, hogy a maximálist ráirhatják :(
axon: nem lesz dvd+rw dl :) -
dez #2 "16x-osan írható"... Aha, a lemez utolsó 1/8-án... És ott drasztikusan növekszik a hibák száma is - amit már csak a hibajavító kódolás tud kompenzálni -, de idővel, ahogy öregszik a lemez, már az sem. Mire jó ez? Egy dologra: marketing. -
#1 Mikor jönnek a DVD+RW DL lemezek?