43
  • GABOR16
    #43
    Hát igen, sajnos nem használják ki a régi jó hírnevüket amit ad ez a név. Pedig szerintem mindenki ismeri aki ért is valamit a számtekhez.
  • a_n_d_r_e_w
    #42
    Hát igen, csak sajnos semmi nem mutatnak abból, hogy hajdan ők voltak talán a legelitebbek. Rossz kezekbe került a Diamond név szerintem...
  • GABOR16
    #41
    A Diamond újra létezik (persze nem olyan nagy cég mint valaha), és ATI kártyákat ad ki Diamond.
  • GABOR16
    #40
    Jó ez az S3, legalább nem fogyaszt anyit mint az ATI-Nvidia kártyák.
  • a_n_d_r_e_w
    #39
    Épp ez az, az S3 valamiért hanyagolja a 3DMarkot, pedig sok ember az alapján választ. Pl most az S8-am kb 700-750 pontot hoz 2005-ben, közben játékok alatt meg mondom 9600 pro szinten megy. Ez alapján 2.5x gyorsabb a Gamma mint a Delta, azaz 2.5x mint a 9600 pro :))
    spekuláció rulez :)
  • Xcentric
    #38
    Persze az S3 nem kifejezetten a driver optimalizálásról híres,a többi gyártó pedig legendásan kihegyezi a drivereit a 3Dmarkokra. Tehát reménykedni lehet hogy játékokban lényegesen jobban szerepel. Megjegyzem ez sem rossz teljesítmény. Pl az én GF4esem le se futtatja a teszteket
  • Xcentric
    #37
    Az ultra verzió 1800 pontot villant 3Dmark05-ben,4500-at 03-ban.Bár szintetikus benchek alapján nem érdemes elhamarkodottan ítélni,de ezek alápján bizony 9600XT körül van,pláne hogy nyilván nem egy régi cerka procit raktak alá a tesztekhez...
  • a_n_d_r_e_w
    #36
    Csúnya lenne, ha csak 9600XT szinten lenne, mert a mostani delták (8x1, 300/300MHz) kb egy 9600 pro szinten tartanak. 500/450 MHz-en ez még ha a 4x4 összes hátrányát is veszzük, akkor is igen gyenge előrehaladás lenne.
  • a_n_d_r_e_w
    #35
    Nem látom azt a csúnyán odaverést :)

    Savage 4 VS. Tnt2
    By Timmy C. 1/3/00

    Well, after getting fed up with S3 and the buggy yet potential Savage4 chip, I purchased a Creative Labs Riva TNT2 Ultra. So far I am very happy with it. This is a short comparsion betweeen the two containing benchmarks, image quality, and my end feelings about the cards.


    System specs.

    Asus P5A-B AGP Super Socket 7 Mother Board
    AMD K6-2 450Mhz
    64mb PC100 SDRAM
    3.02 GB UIDE HDD
    CL Riva TNT2 Ultra 32mb /AGP (Replaced the S4)
    CL Esoniq Audio PCI
    Umax Maxvision B5 Moniter
    NDC 10/100 Ethernet Adapter


    Benchmarks:

    For the Savage4 I was running S3Tweak, and Rizens 1.07 Tweaked Drivers
    For the TNT 2 Ultra, I used the drivers off the Creative CD.

    GLQuake 1.06:


    Resolution Savage 4 Tnt 2 Ultra
    640x480 16bpp 85 FPS 94 FPS
    1024x768 16bpp 72 FPS 87 FPS

    Quake II:


    Resolution Savage 4 Tnt 2 Ultra
    640x480 16bpp 54 FPS N/A
    1024x768 16bpp 39 FPS N/A

    Quake3Arena:


    Resolution Savage 4 Tnt 2 Ultra
    640x480 16pp Normal 41 FPS 39 FPS
    640x480 16bpp Custom
    (most options off) 49 FPS 45 FPS

    HalfLife:

    Resolution Savage 4 Tnt 2 Ultra
    640x480 16bpp 52 FPS 50 FPS
    800x600 16bpp 41 FPS 38 FPS
    1024x768 16bpp 34 FPS 29 FPS

    Unreal Tournament:

    Resolution Savage 4 Tnt 2 Ultra
    Normal 38 FPS 13 FPS
    S4: S3TC textures 46 FPS N/A
    Tnt2: Most options off
    N/A 22 FPS

  • a_n_d_r_e_w
    #34
    Igazad van, és éppen ezért tűzte ki célul az S3 a gammának, hogy "Reestablish the brand"
    Talán sikerül is, de én még mindig tartom azt a véleményemet, hogy AGP8x-os verzió nélkül aligha fog menni nekik.
  • a_n_d_r_e_w
    #33
    kellő hozzáértéssel és türelemmel azokból a driverekből is sok szép dolgot ki lehetett sajtolni, nekem elhiheteted :)
    Csak hát az a fránya joint venture ne jött volna...
  • Inquisitor
    #32
    Azért a Savage 2000 képminősége (2D/3D/Video!!!) meg a HW videolejátszása verte majdnem az összes többi kártyát, amúg alig jött ki késöbb mint GF1, T&L játékokat (nem volt túl sok) kivéve gyorsabb volt. Én akkor úgy próbáltam ki egy boltban, hogy a Savage 2000 + C433 kártyát egy GF1 + P3-533-al összevetve a Q3 gyorsabb volt sokkal a Savage-en, meg a SoF1 is.
    Ráadásul mire elterjedt a T&L, addigra szoftveresen gyorsabb volt egy p3-600, mint a GF1.
    Csak a fránya driverek ...
  • Xcentric
    #31
    A 9600XT szintje már nem igazán középkategória.6600GT-hez tessék hasonlítgatni,ha közép kategóriáról beszélünk.Mindenesetre ha jó ára lesz ,akkor akár még nagy sikere is lehet.Én reménykedem...
  • Narancs
    #30
    "A gamma dúrván: 4x4-es felépítés"

    4x4? Ez mit jelent? 4 pipeline, és 4 TMU?
  • Bucser
    #29
    Az S3 nem is A HC Gamereket szolgálta ki... A lényeg az olcsón közepest elgondolás... Ugyanis HP meg Dell, Compaq által előállított Irodai gépnek nevezett borzalmakba megfelel az is.
  • mainruler
    #28
    Egy olcsóbb PCIe-s alaplap plusz egy Gamma kábé annyiba kerül majd, mint egy mostani Ati/Nv AGP8X-es kártya. Akkor meg? :)
  • Xcentric
    #27
    PCI-express azért még annyira nem lesz létszükséglet. Ha új alapot vennék,ahhoz új proci is dukálna (mert különben meg a 64bit miatt vehetnék újat rövid időn belül) +300W-os tápomat is küldhetném nyugdíjba. Az új VGA persze szintén kell,elvégre abból indultunk ki,HDD általában azért akad fölös,tehát az egészet megfejelem még egy pár mega RAM-al és ott az új gép. Na új gépet meg a franc se fog venni csak úgy. Mivel szinte mindenki (akit ismerek) hasonló cipőben jár,így aztán az AGP8X még marad egy ideig.Csak annak lesz pci-X es gépe,aki most vesz komplett gépet.
  • Xcentric
    #26
    Hát a mérések alapján jó ha eléri egy 9600XT teljesítményét,az S18 ultra verziója :(
    Sebaj,akkor is hajrá S3!!! Egyenlőre túl kétoldalú ez a VGA piac hcgamer kategóriában.Kéne már egy kis vérfrissítés,had lássunk egy igazi fightot a piacon!Természetesen a mi (vásárlók) kegyeinkért :D
  • Ackro
    #25
    pci express... má megin vehetek alaplapot! francba! egyébként s3trio ide vagy oda, a legtöbb régebbi irodai gépben az van még mai napig. más kérdés viszont, hogy a support, az elérhetőbb specifikációk és hallomáson alapuló tapasztalatok miatt még mindig inkább nvidia vagy ati kártyában gondolkodnék ha vidkártyát akarnék venni. valahogy azért az embernek mégiscsak van egy kis fenntartása az s3 név hallatán.
  • Zsoldos
    #24
    Hat a vanta nem igazan verte oda, majdnem a sima tnt2 kornyeken volt. A tnt2 ultra meg 2-3x annyiba kerult, igy nem igazan fair a compare (savage4 10 ropi volt, mikor a tnt2 ultra 25-30)
  • KDOG
    #23
    hát savage 4 et a tnt2 ultra csunyán odaverte, de még a vanta is. :)

    Azota nincs ingerem S3 cuccot venni. Kár hogy diamond nem maradt meg. Régi jó kis viper v770 ultrám :(

    hm.... azon agyalok, hogy hova lett az a kártya :S
  • ZaJanga
    #22
    Na végre!
    Remélem megállja a helyét mert szükség lenne rá!
  • Zsoldos
    #21
    4x4?? huha. mindez 500 mhz-en. Akkor nagyjabol mindent szenne ver dx7-8 -ban.

    Viszont a pixel fill rate, vele egyutt a ps2.0 teljesitmeny igy lesz tul magas.
  • Zsoldos
    #20
    Rage jo kartya 2d-re , de 3d -ben oriasi hianyossagai voltak. Amugy ezek a savage-k is eleg jok voltak 2d-ben.
  • Zsoldos
    #19
    Vmi 800@1000-es duronnal, annal meg gyorsabb volt.

    Amugy a gf1 kategoriaju kartyak egytol egyig belassulnak a t&l-tol a mai procik mellett.
  • a_n_d_r_e_w
    #18
    Látszik, hogy nem igazán használtad, ha egyáltalán volt neked, és nem csak azért mondod, mert ez a divat
  • a_n_d_r_e_w
    #17
    A gamma dúrván: 4x4-es felépítés, 300-500 MHz Core fajtától függően, a memória meg 600-900-ig. Most hirtelen pontosabbat nem tudok
    pontosabb info itt
  • a_n_d_r_e_w
    #16
    Hát nem tudom, az biztos, hogy gyors procinál már érezhetően belassult a T&L-től. Lassabb procin elképzelhető volt a javulás. Haverod milyen géppel használta?
  • bunny
    #15
    Ne csináld, én még ma is örülök ha rage-et látok ... itt az irodai gépekben, mert van amiben S3 trio van, és a rage legalább nem láthatóan rajzolja ki az ablak részletei :)))
    Komolyra véve, azért ne feleddjük az S3 érdemeit, sok általa kitalált dolgot használnak a mai kártyák, pl. textura tömörítés.
  • Zsoldos
    #14
    Ehhez az okos, nyilt, felvilagosult hozzaallashoz csak gratulalni tudok, es meg hozzatennem: Nvidia-t se vegyunk, mert emlekezzunk a riva zx-re, meg ati-t se, emlekezzunk mondjuk a rage -re..
  • Nortu
    #13
    Aki emléxik a Viper 2-re (Savage 2000),az szerintem soha többet nem vesz olyan videókártyát,aminél az S3 neve egyáltalán felmerül!
    S3
  • Zsoldos
    #12
    Haver aktivalta es nem volt gondja vele. Par gameban lemerte es gyorsult. Amugy mik a specifikacioi ennek a gammanak?
  • a_n_d_r_e_w
    #11
    A TnL nem driverhiba volt, hanem hardveres, ezért később sem ajánlották bekapcsolni, és tényleg nem volt túl jó ötlet, mert mindamellett hogy bugos volt, még a teljesítményt is visszafogta. De a kártya kitűnően sikerült egyébként, idővel, hogy megfelelő gép került alá, azonos konfigon hozta egy GF2 GTS meg egy Rad7200 szintjét.
    Driverekben meg azért lehetne most bízni, mert ugyan nem tökéletesek, de az utóbbi időben elég serényen dolgoznak (átlag havi egy driver) és mivel a Gamma teljesen a Deltára alapszik, valószínűleg nem kell az elejéről kezdjenek drivereket írni.
  • Zsoldos
    #10
    Tudta a hw-es t&l -t , csak egy driverhiba miatt kikapcsoltak. Miutan ezt kikuszoboltek aktivaltak megint. A t&l -t amugy ha jol emlekszem abban az idoben 1 db jatek hasznalta (az is csak reszlegesen: a 't'-t hasznalta, es az l-t nem) es 1-2 techdemo.

    UT-ben amit produkalt a kartya a nagy texturakkal az tobb volt, mig meggyozo, meg ugye volt partucat jatek meg unreal engine-el. A driver tenyleg kaka volt, de vihette volna vmire az a card.
  • vitus
    #9
    Arról nem is beszélve, hogy jól átverték az embereket mert az a kártya csak papiron tudta a T&L-ot.
  • Bucser
    #8
    Pedig mikor megvette a Diamondot még élt a remény....
  • Bucser
    #7
    Igen csak amíg GF256-ban volt hardware-s T&L addig a Savage 2000- jó egy évvel kéőbb került piacra és Mikor GF256 kijött akkor még bőven felfutóban volt az S3 Savage 4 eladás... (volt 8 megás SAvage-em és 32 megás SAvage4-em is aztán váltottam egy nagyot egy GF2GTS-re szóval elég sokáig zümmögött az a kártya nekem, de Savage 2000-et soha nem vettem volna.. nem volt elég meggyőző...)
  • asysoft
    #6
    Ez nem egészen így van, Savage4 TNT2-vel egy időben jött ki, Gef256-al meg a Savage2000 konkurált.
  • Scae
    #5
    Lényeg a lényeg: meg kéne tanulniuk drivert írni. Egyébként semmi értelme vergődni.
  • Bucser
    #4
    Aza baj, hogy az S3 mindig le van maradva egy lépéssel... Jó megoldásai vannak csak mindig későn.. Pl a SAvage 3d és a Savage 4 egy nagyon korrekt kis kártya volt ,de akkor jött ki mikor a GF256... Így csúcskártyának gázos volt alsó szegmensnek meg rövid életciklusú....