18
  • raingun
    #18
    " van aki kőműves"

    "Tehát ha meghaltak a szüleid, akkor ki kell költöznöd a házukból? Ugyanmár..."

    Nem, sőt még évtizedekig kapod a fizetésüket.
  • M2 #17
    Forradalom kell ide!

    Vagy már nem ugrik melyik regényben volt: az összes művész-vagyok-jólmegynekem-mert-olyan-sokat-kaptok-tőlem arccal el kell hitetni, hogy hamarosan elpusztul a föld és ők mint legértékesebbek az első űrhajóval menekülhetnek...
  • pemga
    #16
    Pedig bizony erről van szó... Ha nem tudod fenntartani, akkor menned kell.

    Sok "sztár" már életében brutálisan eladósodik, hogy nem tudja fenntartani a repülőgépét, vidámparkját, hétmérföldes ingatlanját, amit akkor vett, amikor még ment neki. De mivel 25-30 éve nem csinált már semmit, így nincs akkora jövedelme. Szerinted ilyenkor nem kéne eladnia a dolgait, hanem a társadalomnak kéne megfinanszíroznia a luxusjátékszereit?
  • irkab1rka
    #15
    " van aki kőműves"

    Tehát ha meghaltak a szüleid, akkor ki kell költöznöd a házukból? Ugyanmár...
  • pemga
    #14
    Egyébként ebben kimondatlanul, de az is benne van, hogy a mélyen tisztelt "művész" teljesen elitta, eldrogozta, elstb-zte :) a teljes aratást, és most szeegény örökösöknek már csak ezek a jogdíjbevételek vannak. Nem kötelező dolgozni, lehet befektetésekből is élni (ld. modern arab országok), csak ahhoz valakinek ezt meg kellett termenlnie es gondolnia az utódokra :).
  • Güzüke
    #13
    Véleményem szerint is pofátlanság évtizedekig élni egy zenemű vagy írásmű jogdíjából. Elgondolkodtat, hogy míg a mindennapok embere évtizedek gürcölése után sem ér el egy jogosnak vélhető életszínvonalat, addig művészeknek nevezett emberek - sőt, amivel aztán egyáltalán nem értek egyet: örököseik - évtizedekig munka nélkül jutnak bevételhez. Én úgy érzem, ez munka nélkül szerzett jövedelem. A társadalom hasznára ki így, ki úgy tesz: van aki kőműves, van aki orvos, és van aki szórakoztat. nem igazán értem, hogy csak a bevétel alapján hogy lehet "sztároknak" milliókat, milliárdokat kifizetni, miközben ha egy balesetük, betegségük van, akkor egy kezelésért szinte semmit nem adnak az orvosnak, esetleg éhbérért dolgoztatják a lakberendezőt vagy gyerekük tanárát.
    Szerintem aránytalanság van az egész életen át tartó munka=dögrovás és a kitalálok néhány zeneművet, megírok néhány könyvet és unokáimnak sem lesz gondja között.
  • pemga
    #12
    Az áfa németeknél meg _egykulcsos_ (nekünk van ilyen elkattant többsávos, de már ezt is egyszerűsíteni akarják). Most ne magyarázza azt be nekem ez a madár, hogy egy manapság divatos futószalagon gyártott zene többet ér, hasznosabb a társadalomnak, mint pl. a gyógyszerek, és ezért jobban dotálni kell. Valaki kopogtassa már meg a fejét, hogy nooormális-e :).
  • pemga
    #11
    Mindenesetre nem túl sokan élik meg, hogy már életükben kezdjenek lejárni a jogdíjak :), legalábbis a mi 70esünkkel. A legtöbb esetben már ez is bőven sok, művészeteknél még csak-csak, de 1-2 év alatt elavuló patenteknél, háát. Az örökösök pedig szerintem ne legyenek krumplibokor-emberek: az értékesebb rész már a földben van... Tessék szépen nekik is alkotni valamit, vagy elmenni csinálni valamit.
  • Robin Hood
    #10
    Akkor emeljék milliárdokra, vagy még feljebb, hogy ne érje meg!. És vagy 30 népes bizottságon kelljen évtizedek alatt átmennie míg egyáltalán eljut a pecsétig.
  • atlagember
    #9
    Hogy rohadjanak meg. Már így k..va magas.
  • aaaaa
    #8
    Ha felemelik a "levédési díjat" az megint csak a nagy tőkeerős cégeknek kedvez. Azoknak tök mindegy, hogy 100 vagy 10000 dollárért védik le a "klikkelést". És egyenesen jó nekik, hogy másnak (akár pont a valódi szerzőnek) nem telik rá , hogy levédje azt a "klikkelgetést"
  • Tetsuo
    #7
    Megsúgom h a rockzene Elvis előtt is létezett, úgy hívják: Little Richard. (Pedig utálom a rockot.)
    Mo-n a szerző halála után 70évvel válik csak közkinccsé a mű.. szal nemértem mi van a cikkben.
  • Praetor
    #6
    Bőven elég az 50 év is. Persze kényelmes dolog egy fingásért 1000001x beszedni a jogdíjat. Ennyi erővel 300 évre is lehetne emelni.
  • Robin Hood
    #5
    Falloszt az ánuszukba, nem felemelést! Így is túl sokáig ücsöröghetnek a semmin és tarthatják a markukat. Le kell csökkenteni 5 évre, legalább utána is iparkodik a sok kis sutyi hogy újat teremtsen, ne csak a markát tartsa. A levédési díjat meg 100-szorosára kell emelni hogy elmenjen a kedvük mindenféle klikkelgetés levédésétől.
  • arty
    #4
    hm... ha valaki 18 évesen ir egy slágert, akkor 88 évesen elkezd majd azon siránkozni, h jajj, miből fogok élni ezután?????

    nem arrol van itt szo, hogy a kiadok hamarosan a 0 költséggel előállitott korábbi zenék ujrakiadásaibol többé nem részesülnek?

    de. jóanyjukat ...
  • DVDMester
    #3
    mi van aggódik a modern talking ehehe
  • Cat #2
    egyes előadók esetében ez nem pár cent, pl. az elvis és beatles számokból még az unokák is vígan élnek

    Az Európai Bizottság a napokban kezdett el tárgyalni jogvédelemről, többek között a jogvédett hangfelvételek jelenleg 50 éves időtartamának esetleges meghosszabbításáról.

    A döntés idén október 31-ig meg fog születni. A 17 oldalas beszámoló kiemeli, hogy a lemezkiadók kérték a jogvédelmi idő felülvizsgálatát, mert szeretnék elérni, hogy az Európai Unió az Egyesült Államokhoz hasonlóan 50-ről 95 évre emelje ezt a hangfelvételek esetében is. Az óceán túloldalán Cher egykori párja és férje, az azóta tragikus síbalesetben elhunyt legendás Sonny Bono - aki a színpadok világából került be a törvényhozásba – volt az, aki elérte még 1998-ban lobbycsoportjával, hogy a nevével fémjelzett törvény alapján a rögzített dal a felvétel napjától számított 95 évig legyen jogvédett.

    Az IFPI most közleményében arra is felhívja a figyelmet, hogy számos ismert és fontos európai felvétel mind a klasszikus, mind a könnyűzenei érából kieshet a mai szabályok szerint a jogvédelem alól a következő években. Megjegyzi ugyanakkor azt is, hogy gyakran éppen Európán kívül kapnak nagyobb védelmet az európai zenék, mint az Unión belül, ezért is lenne szükség az időtartam emelésére.
    A változtatást az a tény is sürgeti, hogy most volt az ötvenedik évfordulója annak, hogy Elvis Presley rögzítette That’s Alright című felvételét, amelyet sokan a rockzene születésnapjának is tartanak.
  • tomo
    #1
    hat igen, ennyit arrol, hogy a szerzo erdekeit kepvislik, meg hogy a masolgatok a zeneszeket karositjak meg. kerdem en, melyik zenesz fog 120 evesen meg mindig raszorulni arra a par centre amit kap a zeneszamai ertekesitese utan?