83
A Windows SP2 beépített tűzfala
  • Cicero
    #43
    Hát a programban...
  • Shep
    #42
    optimális az ha mind blocked, nállam mind az.
  • Taranov
    #41
    Nekem egyedül az FTP opened, a többi blocked vagy closed.
  • Pheel
    #40
    Nekem összesen a HTTPS-re mondta, hogy nem BLOCKED, hanem OPENED, de az normális, mert van IIS a gépen :-P

    XP SP2 IE, FProt, NAT
  • Shep
    #39
    itt mit ír ki ez érdekel engem, nem az hogy a böngészőt felismeri e meg hogy xp-d van e.
  • Shep
    #38
    na az ami itt van azt futassátok, mert szerintem nem azt futtátok amire én gondoltam.
  • Shep
    #37
    ja én is sygatezek és eddig még nem volt semmi, 98 alatt meg panda internet security.
  • Shep
    #36
    a többire blocked vagy mit írt?
  • Frank99
    #35
    én meg a Sygate Personal Firewall-t.
    ingyenes és jó, a Mcafee meg drága, vagy lopott. És minek lopott szoftver, ha van ingyenes és tökéletes ...
  • Felfedező
    #34
    Javaslom a McAfee Personal Firewall Plus 2005-öt!!! Mérföldekkel jobb
    mint a MS tüzfala..
  • units
    #33
    Aktív mód a Windows XP tűzfalával
  • units
    #32
    "Igen igen ezt én is halottam hogy a Norton Firewall-on vannak "rések" amiken nagyon könnnyen be lehet törni"

    Hol is?
  • Shadow_THH
    #31
    én a floppy meghajtót szeretem mert abba sokkal több memória fér el hátul mint máshol a monitorban és a gigaherz sem folyik át rajt ha szoros az áram!
  • Taranov
    #30
    Nekem XP tűzfallal a böngészőt, az oprendszert és az IP-met tudta kiírni.
  • Taranov
    #29
    Ja igen, most megnéztem, és a portokkal tényleg nincs baj, azt nem lehet beállítani, hogy egy EXE-t ne korlátozzon, ez az online játék miatt jelentett problémát.
    Az SP2-ben már nem.
  • Pheel
    #28
    Én végigvártam. FF és IE teljesen uazt produkálta. Meg tudták mondani a NAT serverem IPjét és kééééééész. Más semmi.
  • Taranov
    #27
    Nekem akkor nem ment a hálózat, miután uninstalláltam az SP2-t.
    Amíg fent volt, nem volt gond.
    A driverek 2002-esek.
  • Cicero
    #26
    SP2-ről is beszélünk nem? Ennyivel meg pl. a Zone Alarm is kienged mindent... Hadd menjen csak, kit érdekel? Csak lejönni ne jöjjön semmi.
  • Shep
    #25
    szerintem nem vártad végig a tesztet
  • Frank99
    #24
    nevetséges.
    és kienged egy csomó mindent, amit ő akar, és sose tudod meg, hogy mit.

    ha okos vagy, letiltod, és felraksz olyat, aminek TE tudod beállítani, hogy kimenjen vagy nem....
  • Pheel
    #23
    Tekintve, hogy annak SEMMI köze a tűzfalhoz, hogy az IE blokkolja a popupokat, hülyeséget beszélsz.
  • Cicero
    #22
    Unable to determine your computer name! Hozzá se fér...
  • Shep
    #21
    csak próbaképpen vki lefuttatná az itt található quick scant sp2 tűzfal használata mellett? Kiváncsi vagyok milyen eredmény születik
  • Cicero
    #20
    De nem volt olyan színvonalon mint az SP2-ben, mondjuk nem blokkolta az ablakokat.
  • Pheel
    #19
    Nemde. Az SP2 csak alapból bekapcsolja, illetve összefogja a security cuccokat, de már alapból beállítható volt, csak nem kellene lámának lenni... :-P
  • Cicero
    #18
  • Shadow_THH
    #17
    ááááááááááááááááááááá
  • Cicero
    #16
    Huuh... sokat írtam.
  • Cicero
    #15
    Pfff... nemtom mi lehetett vele... Nekem ilyen problémám nincsen, egyetlen gondom az volt, hogyha letölti a frissítést van benne egy olyan hogy amikor kikapcsolod addig nem kapcsol ki a gép, amíg fel nem frissítette a Windows-t, na ez nekem nem ment... Nem kapcsolt ki. Ezt nem kell beállítani és kész, de hogy nállad mi lehetett... Gőzöm sincs... Nekem mennek a hálózatok, driverek meg minden. Milyen driverek nem mentek? Mert a 2001-es évjáratú drivereknél régebbi nem megy az XP-alatt... Nekem a DOS-os hangkártyám nem ment 1 általán...
  • Cicero
    #14
    Igen igen ezt én is halottam hogy a Norton Firewall-on vannak "rések" amiken nagyon könnnyen be lehet törni...
    Én asszem maradok az XP-nél, az nekem bevállt, eddig mindent blokkolt, és nem találtam sok vírust a gépen, persze lehet hogy más vírusírtókkal kevesebbet találnék, de nincsen kedvem felszórni minden vírusírtót a gépre. A Zone Alarm-al az a gond hogy a DC++* nem megy vele... A Windows tűzfal a gyökerénél folytja el a problémát, vagyis nem engedi megnyitni az "előugró ablakokat", és ezálltal nem tud lejönni a gépedre semmi, ha meg le is jönne, a Norton Anti-Virus azonnal kiszúrja és törli, csak be kell azon is állítani hogy az Internet Threats mappát állandóan figyelje.
  • Taranov
    #13
    Én azt nem rakom fel, mert régebben felraktam, de pár driver nem ment fel rá.
    Ezután le akartam szedni, de letörölt egy csomó mindent, és ezzel használhatatlanná vált a windows. Nagyon lassan indult, kb. 10 perc alatt állt le, és lebénította a hálózati kapcsolatokat.
  • Cicero
    #12
    Jaja, ez SP2-ben van csak.
  • Taranov
    #11
    Ebben van valami, nekem mindegy, hogy be van-e kapcsolva vagy nem :DDD
  • Shadow_THH
    #10
    egyszerű- igen! on/off beállitások (izé a legfrisebb xp javitásnál csak on)
    magyar- igen! Mert 'Védem a számitógépemet mindentől' van 'I protect my pc very well m'kay?' helyett
    nem csesztet állandóan- igen! sőt soha nem csesztet, hiszen nem is csinál semmit! Nem is beszélve az instant message service-ről amit az antispy-jal ki lehet kapcsolni ugye!

    azért mert egy tűzfal csesztet az nem azért van mert gonosz vagy aljas. ha szépen megtanítod és kedvesen bánsz velük akkor pár nap/hét alatt kezesbáránnyá válnak. Ajánlanám a Keiro-t vagy a Zone Alarmot (Nortont ne!!!!!!!).
    Lehet, hogy csak egy rossz indulatú pletyka, de hozzáértők azt mondják "még szerencse, hogy be volt kapcsolva az xp tűzfal! igy egyszerübb bejutni a gépre" :)
  • Shadow_THH
    #9
  • Taranov
    #8
    Ez igaz, az RPC hiba is így alakult ki, a Microsoft szépen meghagyta magának a lehetőséget, hogy a távoli eljáráshívással bizonyos szinten hozzá tudjon férni a gépedhez. Ezt az RPC worm ki is használta.
  • Taranov
    #7
    De az már az SP2-ben van, nemde?
  • Cicero
    #6
    Ezt most nem értem... Az a baj hogy nyitva van rajta? Igen, a hálózati portok meg ilyenek ha jól tudom...
  • tomo
    #5
    csak par port alapbol nyitva van rajta ( meg ki tudja milyen aranyossag van meg...)
  • Cicero
    #4
    Biztos nincs egy olyan szinten mint mondjuk egy Norton Firewall, de a Nortont csak nagy cégek, vagy irodák, szerverek használják, mert ott vannak olyan beállítások amik egy otthoni számítógéphez nem kellenek. Az hogy engedélyezd a hálózatot, vagy protot és közben tiltsad le a beugró ablakokat, automatikusan letöltödő progikat elég egy Windows Firewall...