52
  • JoeR
    #52
    Gyorsan elnzomtam. Bocs

    Optikai tuning != drotozas
  • JoeR
    #51
    Mint irtam szorzolok nem szamit...
    Az FSB,feszko stb. ha biosban allitod az nem muveszet. Ha a regi athlonokra gondolsz (grafit stb.) az megint nem egy kategoria.
    Cache - valami remlik, de most nem ugrik be pontosan. De kivancsi lennek ra.
    Tehat probalom egyertelmuen - Pelda.
    Auto. Optikai tuning - langnyelvek az oldal elemekre - gyerekjatek...
    Motor tunning - Csinalj Polskibol Porsche 911-et
    Nem 1 kategoria.
  • arty
    #50
    Joer: procit is lehetett eddig drotozni, pl +256cache, magasabb FSB, magasabb feszko, stb ... szal nem csak GPU-t lehetett eddig sem buherálni ...
  • tehen_m
    #49
    Ne irogass feleslegesen.

    Lehet tippeégetni hogy ki vagy.
    (mirez szintet már megütötted)
  • JoeR
    #48
    Nem figyeltem.
    Uzenetet kaptam.
    Jogos.
    Hmmm.
    Nem vitattom.
  • JoeR
    #47
    Na ezt az egyet eddig senki nem vitatta.
    Marpedig nem a #12-hoz, hanem a #11-hez akartam hozzaszolni, ami tied volt dez.
  • JoeR
    #46
    Valoban. Ahogy mondod.

    De sajnalatunkra a 64 bit és egyeb CPU erinto mas funkcioknal errol 1 bitnyi hir sincs. akár EM64T vagy x86-64
    A belinkelt hirekben pont ezt targyaljak, hogy az uj gyartasu procikban mar engedelyezik. Mas ut nem lesz csak a csere.
    Egyebkent a kezdo hozzaszolonak nem piztos, hogy lapot kell cserelnie. Attol fugg milyen 915-os vagy 925-os cucca van.
  • dez
    #45
    Szerintem ez inkább a stílusodnak szól... Lásd már #13 (ami még csak nem is nekem szólt).
  • dez
    #44
    Figyu. CPU vagy GPU modulokat aktiválni, lényegében mindegy. És több példa is van rá, hogy GPU-kban szoftveresen aktiválhatók dolgok. Tehát egyátalán nem tökéletesen kizárt a dolog. De ha pl. a tokon kell valamit átvágni vagy összekötni, az sem lenne túl egetrengető dolog. Utoljára: csak reménykedem benne. (Egyébként pl. a #4-essel mi a lótúró bajod is van?)

    És a tények:
    1. az s754-es Sempronokban A64-es mag van (ezt magad is írtad), 64 bites kiterjesztés nélkül, vagy le van tiltva.
    2. a Pentium E-s Prescottokban itt ott van az EM64T, csak szintén letiltva. Itt is felmerült (szakújságokban is lehetett róla olvasni), hogy esetleg aktiválható lesz utólag.

    1.-hez megjegyzés: elképzelhető, hogy nem szerkesztették át az egész magot, csak letiltották a 64 bites kirerjesztést.

    (Korábban mintha olvastam is volna valahol, hogy egyes Xeonokban is utólag lesz aktiválva, de most nem találok erről semmit.)
  • JoeR
    #43
    Ez am a matrix.

    Moderator !

    Ugy talalod, atolvasva a temat hogy megsertettem az "egycsillagost" ?

    Gondolom ezt jelenti a sarga mezoben felkialtojel...

    En ugy emlekszem - lassuk csak - hogy nem en kezdtem anyazni...
  • JoeR
    #42
    feleszteni helyesen feléleszteni.
  • JoeR
    #41
    "Úgy tűnik, nem csak velem próbálsz vitatkozni (csak nem sikerül más, csak infantilis idétlenkedés)."

    Nem célom, de ez a megszolitas "Na te nagyopn okos mi is a bajod???" ez igen lenyugozott azert valaszltam ra.

    Infantilis idetlenkedes... Na latod mar mely ponton ment at szorakozasba a tema ?

    Hardveresen, szoftveresen engedelyezni ???

    Volt ra pelda foleg az altalad emlitett GPUk teren. Igy van. Ez nem kerdes.

    De szoftveres proci "moddolas"...

    Errol nem hallottam meg ezen teruleten. Sem prescott, sem pentium teren.

    Egy prociba beletervezett majd deaktivalt funkciot nem fog semmilyen modszerrel feleszteni. Ez nem szorzolokk.

    Ez itt a lenyeg...
  • dez
    #40
    Úgy tűnik, nem csak velem próbálsz vitatkozni (csak nem sikerül más, csak infantilis idétlenkedés). Esetleg elárulhatnád, mit is akarsz annyira helyesbíteni? Azt akarod elhitetni, hogy eleve teljesen lehetetlen engedélyezni valamit, ami le van tiltva? (Akár hárdveresen, akár szoftveresen.) Az butaság. A #32-re meg már válaszoltam, fenntartom, amiket írtam, felesleges volt beidézgetni.
  • JoeR
    #38
    Csihadddjjj!

    Ja bizony S754 sempron 32 biten dolgozik.
    De...
    K8 (A64) alapu (tudod a mag benne a prociban ), amiben bizony ott lapul extended stuff csak bizony jelenleg a gyartas - vagy nevezzük tokozasnak - soran deaktivaljak.

    Szóval mi a kérdés?
  • dez
    #37
    Hm, tehát csak "szórakozásból szívózni" jössz ide? (Jé, mintha mondtam volna, hogy csak flémelni akarsz...) Akkor már értem, miért is nem tudod eldönteni, mit is akarsz bizonyítani vagy cáfolni, kinek is adsz igazat és kinek nem (nem mintha számítana), stb. Ennyit erről. Egyébként idősebb vagyok nálad. A továbbiakban "átadom a pályát", flémmelj csak nyugodtan. Nekem 8.
  • tehen_m
    #36
    Na te nagyopn okos mi is a bajod???
    Mert a socket 754es sempron 32bites !
  • JoeR
    #33
    Jah... es megvalami Prof. DEZ:
    A Xeon sem SOZFTVERES engedelyezi az EM64T

    Az Itanium meg foleg...

    Szuni nem tudo rohogestol folytogatva kivancsian varom valaszod... #nevetes1]
  • JoeR
    #32
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35674

    Ezt te irtad: #28
    Ne is zavarjon, hogy már rég van s754-es 2800+ és 3000+ Sempron.

    2005.02.21 Mult het. Hat tenyleg regen volt. 2600+

    Szoval ez a tereles netovabbja...

    Hat mennyire pontatlan

    #4 szinten dez:
    Na, ezzel kicsit alávághat az Intel az AMD-nek, mert mint tudjuk a Sempron-ban nincs AMD64. Vajon mit lép erre az AMD? Bár, kérdés, mit jelent az első mondatban lévő "idővel".. Jövőre?

    #8
    Szerinted az 64 bites? Én nem hallottam róla, hogy hirtelen az lett, miközben az eggyel kisebb még 32 bites. Bár, az s754-esek az Athlon64 mag butításai, talán csak letiltották a 64 bites kiterjesztést, nem radírozták ki teljesen.

    Ez a "radirozas" annyira édi...

    #11
    Reménykedjünk, hogy csak le van tiltva (lehetőleg szoftveresen ;) )..

    Na itt fog el a rohogogorcs . Vazze ember, valamira valo tudassal rendelkezo szakembernek - nemkiskerboltbangepetosszerakomindentudohardveres- , hogy jut eszebe (ismerver a jelenlegi procikat ofkorsz) ilyet leirnia ... szoftveres...

    #20
    megen hujesegg

    #28
    Mint mondtam a GPU nem CPU. Ne gyere a pipe meg egyeb dolgokkal.
    "+1 idézet saját magadtól: "A Prescott magokban van letilitva az EM64T amit most majd elesitenek..." Ez már nagyon égő, nem gondolod?"

    Ezt mar magyaraztam. De 1x. Itt a cikk olvass tulok:
    http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=11266
    Nem szoftveres, hanem uj prescott verzioban lesz 64 bit (benne is volt, de az ujakban elerheto lesz. ide vonatkozik a tranz.szam mennyisege az adott fajtanal)Tehat baszki nem ego ez nekem es neked ?

    #30
    Utolag nem is fogja SOZFTVERESEN
    A Xeon, Itanium az mas teszta...

    #31
    Mar idezve, Remeljuk szoftveresen. Amen.

    Cuppannnnyára bőnyálal Öcsi,
    És most figyelemesen olvas iqmax!!!
  • dez
    #31
    "Van 2600 2800 + 3000 de mi a fennenek pottyogjem be, gondoltam kitalalod hogy ha van 2600, ekkor lehet nagyobb is ami viszont kisebb a 3100-nal."

    Terelünk, terelünk? Ezt írtad pár perce még:

    "Most az (2005.02 utana neztem...) AMD mar kihozta a 2600+ S754 Sempront is... Ennyivel pontatlan az infom (3100+)."

    Szal nem ennyivel pontatlan.

    Mondtam én olyat, hogy biztos aktiválható lesz a cucc az s754-es Sempronban? Nem. Mondtam konkrét időpontot erre? Nem. Pusztán egy esetleges (de nagyon is lehetséges) lehetőséget említettem. Milyen alapon akarod megtiltani, amikor te vagy igencsak alulinformált? 20 éve? Nos, a te szavaiddal: láss, ne csak nézz...
  • dez
    #30
    Mellesleg a Prescottokban nem fogják/nem tudják, de legalábbis nem akarják utólag aktiválni, de úgy emlékszem volt hír róla, hogy a szerver piacon lévő cuccukkal (asszem Xeon) épp ezt fogják tenni. De most nem állok neki Inteles híreket olvasgatni, mert nem nagyon érint.
  • JoeR
    #29
    Na figyu kicsihuszar,

    Nem kell meselned nekem arrol mit-hova forrrrrasztasz...
    A prescott magokban igen... Ezek feloldott verzio lassan kaphatoak, akar nalunk is.
    Viszont, a sempronnal meg nincs info rola hogy mikor engedelyezik ami +ban benne van. Ertem ?
    Max 1 honapos info. Irtam, itt van az sgn keresd meg (ha terhel).
    A valaszok folyamatosan erkeznek, igy egy korabbi valasz nem megfelelo a kesobbiekhez (logikus ?)
    Van 2600 2800 + 3000 de mi a fennenek pottyogjem be, gondoltam kitalalod hogy ha van 2600, ekkor lehet nagyobb is ami viszont kisebb a 3100-nal.
    Ocsi, 20+ eve puffolom a billentyuket. Es olvasom a napi infokat is. Meglepo nem?
    ... es pont eleg a forumokon levo rengeteg tuning orult hozzaszolasain atragni magam - egy kis tapasztalatbol fakado infoert -, azutan lokik itt is rizsat. Ez a mereg nem a dioxin.
    Emberi beszed ? Amikor te anyaztal az elobb ?

    60 kilos dns-hulladek. Olvasddddddd az elejetol a vegeig... Bar lehet hogy rajtad ez se segit

    Egetem magam. Jah . Dehat ahogy tanult baratom mondta "Its better to burn out, then fade away..."
    Igy mindjart mas.

    Tiszteletem el Loco,
    Joe
  • dez
    #28
    Frusztrált? Én? Az előbb még te adtál hangot (mert emberi beszédnek nem lehet nevezni) a (szerinted) téves információk miatti frusztrálságodnak...

    Ne is zavarjon, hogy már rég van s754-es 2800+ és 3000+ Sempron.

    Egyébként miért ne lehetne bármit visszakapcsolni, ha valóban letiltásról van szó? Mintha értenél hozzá... Ilyen alapon a pipe-okat és egyebeket sem lehetne. +1 idézet saját magadtól[/i]: "A Prescott magokban van letilitva az EM64T amit most majd elesitenek..." Ez már nagyon égő, nem gondolod?
  • JoeR
    #27
    A kikapcsolt cache vagy 64 bites részt drotozd mar vissza. Nem egy kategoria a GPU baszogtatasaval. Tuning faszom, he Fairlane ???
    Most az (2005.02 utana neztem...) AMD mar kihozta a 2600+ S754 Sempront is... Ennyivel pontatlan az infom (3100+).
    Ugyhogyugyanaztbrekegedcsakmaskepp.
    Nyulambulam, ennyeri frusztralt vagy?
    Pont ez zavart a hozzaszolasokban.
    Ja, mi ebben flame?
    Ne koszond..
    Vagy ez a szemetdombd a tied kiskakas ?
    Egyebeknt rohadtul sz@rak a puffogasodra. Ez nem tud felkurni...
  • dez
    #26
    [kieditált] Erre már nem tudok mást mondani.
  • dez
    #25
    Most mit beszélsz itt hülyeségeket nekem, amikor te beszélsz hülyeségeket?

    "Ember, a prociknak nincs bios-a amit cserelni lehessen (max microcode)..."

    - Nehogy tudjál róla, hogy több mai GPU-nál a tokon lévő összeköttetés, illetve annak lézeres gyári elvágása határozza meg, alapból hány pipe és geometriai egység megy. Prociknál is volt ilyen. Régebben meg néha a kártyán kellett átforrasztani 1-2 ellenállást, stb.

    "A 3100 alatti sempron k7, a feletti k8 arch."

    Hülyeség! Nem a számozástól függ. Minden socket A-s k7-es, és minden s754/s939-es k8-as. (Hints: memóriavezérlő, HiperTransport szálak a rendszer felé.) És én (mint láthattad) az s754/s939-esekről beszéltem.

    Miben nem voltam informált, na meséj, te nagyokos...

    Tisztelj meg minket, hogy nem beszélsz totál hülyeségeket, és nem indítasz felesleges flémet. Kösz.
  • JoeR
    #24
    Az elobbi Deznek az 1 csillagosnak szolt.
  • JoeR
    #23
    GPU-k eseteben...

    Ember, a prociknak nincs bios-a amit cserelni lehessen (max microcode)...

    A 3100 alatti sempron k7, a feletti k8 arch.
    Nezd a transziztor szamokat a magtipusokat es rajossz hogy melyik-melyik.

    VS 2005 legalabb informalt es ugy szol hozza.
    Ez a megkeresem a neten mar eleg gaz.. Miert nem tudod fejbol ha mar egy ilyen cikkhez hozza mer szolni. A pletykat azert irtam hogy ne kelljen nyiltan lehulyeznem Teged.
    A cikk olvasasa utan a hozzaszolasokat nem azert olvassom hogy hulyessegekkel tomjen a fejem . Tecc ik erteni ?

    Szoval akkor illene hozzaszolnod ha van valami fingod az egeszrol es nem csak fossod a szot!

    Tisztelj meg ennyivel Minket.. akik nem kivancsiak a milyen gepet szeretnek a kovetkezo heten tipusu ahitozo baromsagotkat lokik ide.

    Thx
  • BlackRose
    #22
    Nem, mert ay AMD honlapján olvasható, hogy AMD64 mag, csak éppen nem írták oda, hogy támogatja e a 64 bitet, de ahogyan mondtam, tapasztalataim szerint nem. Viszont arra lehet következtetni, hogy csak le van tíltva, de nem hiszem, hogy aktíválható lesz, épp úgy mint a 5xx Prescott P4 sorozatnál, ugyanis azoknál is 64 bites a Prescott mag, de le van tiltva, és az eddigi információk szerint ezeknél sem lesz engedélyezve, pedig szerintem kár, na de ki tudja, lehet, hogy még meglesz. Ja és persze a következő generációs Sempron is biztos 64 bites lesz, mert ha a Celeron az lesz akkor egyszerűen elképzelhetetlen, hogy az AMD ne lépjen.
  • arty
    #21
    viszont, az sem kizárt, hogy csak egy sima athlonxp mag, és csak a memvezérlőt kapta meg... na, ekkor van gond :)
  • dez
    #20
    Na ezt a "jaj nagyon gondoljunk meg minden egyes szót, amit írunk, nehogy esetleg pletykák terjedjenek el" baromságot inkább hagyjuk...

    Az s754/s939-es Sempron-okban alapvetően Athlon64 mag van, és igenis van rá egy kis esély, hogy ott van az az AMD64, csak letiltva. (Kicsit olcsóbb, mint tervezni egy teljesen új magot.) És a letiltás lehet hardveres vagy szoftveres. (Hasonlóan, mint a GPU-k esetében.) Reménykedni nem bűn.
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    Mehetnéked volt ? Nem is tudtam .. mások miatt kár felhúzni magad .. de lehet h. nem erről van szó, akkor pedig sry az offtopicért..

    AMD biztos nem hülye, nem éri meg többféle magot gyártani , elég ha egyfélét butítgatnak .. tehát biztos előbb utóbb megjelenik a x86-64 mindenütt..
  • JoeR
    #18
    Nem vitazni akartam.
    Ha viszont valaki a cikk olvasasa után ezeket a hozzászolasokat is elolvassa - es nem ert hozza - az bizony hulyesegeket fog olvasni/megjegyezni (ls. pletyka ).

  • arty
    #17
    sempronok egyenlőre még NEM támogatják a 64bitet, kár ezen vitázni, ez tény.

    welcome back blackrose :) jól döntöttél :)
  • JoeR
    #16
    Tied a pont
  • JoeR
    #15
    A Prescott magokban van letilitva az EM64T amit most majd elesitenek...
  • BlackRose
    #14
    Először is elmondanám, hogy a forúmozók közül többen megkértek, hogy ne lépjek le az SG.hu-ról (aki tudja az okát annak nem szükséges magyarázni), és mivel tisztelem és becsülöm őket attol függetlenül, hogy sokszor nem értünk egyet, elhatároztam, hogy az SG-n maradok tovább is.

    Na most pedig, ami a Sempron-t illeti, nem találtam én sem infot a 64 bites képességeiről, de próbáltam tavaly Decemberben egy Sempron gépre 64 bites Fedora Core 3-ast és 64 bites Ubuntu 4.10-est telepíteni, de nem ment. Semmi üzenetet ugyan nem adott, csak fekete képernyő a felső bal sarokban a kurzór és éles sípolás a biperen volt az eredmény. Az AMD64-re viszont felraktuk a Fedorat (az Ubuntut nem próbáltuk). Tehát következtetésem, hogy nem 64bites, vagyis bár nincs engedélyezve jelenleg...
  • JoeR
    #13
    L@faszt!

    Vazze láss ne csak nézz ember!

    S754 >>> 1 csatornás memvezérlő
    S939 >>> DualChannel
    S940 >>> Opteron stb...
    Sempron 3100+ A64 mag butitva, mint Te :)...

    A S754 A64 bizony képes a 32 bit mellett vagy akár egyszere is futtatni 64 bites kodot. Na bumm.

  • tehen_m
    #12
    hardveresen
  • dez
    #11
    Reménykedjünk, hogy csak le van tiltva (lehetőleg szoftveresen ;) )..
  • Zoley
    #10
    igazad van, tenyleg nincs semmi utalas arra, hogy tudna a 64bit-et. csak az sse2 van benne pluszban.