25
  • arty
    #25
    1700+, 1466mhz, 1.5V alapon
    ????+, 2200mhz, 1.825V huzva

    most:

    s754, 2250mhz, 1.5V (3000+ = 2000mhz alapon)
    c n q hol megy, hol nem, még küzdök vele :)

    ------------------------
    zalman alcu7000 1450RPM en megy, annyira nem melegszik a cucc :)
  • Hedgehunter #24
    Ja, azt elfelejtettem mondani Irorszagban elek 2 havontab jon villanyszamla es MINDEN villanyal megy (futes, bojler, stb) szoval Tenyleg nem latom a kulonbseget!
  • TeszteloPontHu
    #23
    Ezek szerint óránként 140 W-tal kevesebbet fogyaszt a mostani procid a korábbinál? Elég érdekes...
  • GABOR16
    #22
    Milyen proci volt az előző, menyire húzva, és menyi fesszel?
    Bocs a sok kérdésért, de kiváncsi vagyok, hogy nekem csökenne-e a villanyszámlám.
  • dez
    #21
    Hm, a hűtőd 150+W-ot fogyaszt? Jó nagy lehet...
  • arty
    #20
    nekem a százwattos athlonom után az a64-el havi 100(!!!) kW -ot sporolok ...

    ez évi 30ezer ft! el sem akartam hinni az első a64es villanyszámlánkat :D
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    Akkor nálad egy működő csoda található.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Hedgehunter #18
    Kit erdekel mennyit fogyaszt amig kevesebb mint egy hutoszekrenye!!! Vagy magyon megnyomja a villanyszamlat igy is? En lecsereltem a 1.7 Celeront egy 2.8 prescott ra s nem vettem eszre a kulonbseget a villanyszamlan....
  • Athlon64
    #17
    Szerintem az AMD miután elöbb kezdte a kétmagos poroci fejlesztését és még nem készűlt el, csak arra tudok gondolni, hogy a fogyasztás lenyomásán küszködnek.
    Ezzel szemben az Intel a fogyasztásra nem figyel és csak simán össepakol két procimagot.
  • IMYke2.0.0.0
    #16
    Ez olyan, mintha két Porsche boxermotort akarnék beleerőltetni egy Zsiguliba, előre és hátulra...
    El lehet képzelni a fogyasztását, a hangját, a környezetszennyezését...
    Ja, hogy a két motornak köszönhetően nem megy a Zsiga 680 km/h-val...?! Ugyan, hisz csak azt mondták, hogy 50% esélye van annak, hogy gyorsabb lesz a rendszer... s közben 3x többe kerül az egész.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • arty
    #15
    stabil lesz ez, összességében marketingcélokat szolgál, hogy nekik legyen előbb 2 magos asztali procijuk :)

    más kérdés, hogy a két mag sztem egyáltalán nem üdvözítő, igencsak drága lesz egy ilyen, sztem otthonra feleslegesen ... kb. annyi értelme van, mint az FX-55nek, avagy a 3.7EE nek ... gyakorlatban semmi :)
  • waterman
    #14
    én egy kicsit megijedtem az inteltől még az első 110wattos prescottjainál..:) meg most ez a
    "Korábban az Intel szóvivője úgy nyilatkozott, hogy a processzormagok két külön szilíciumlapkán foglalnak helyet.
    "
    ez ugye költséghatékonyságra meg alacsony fogyasztásra enged következtetni... összepakoltak két régebbi magot aztán mehet.. jó mondjuk amd-ék is csak átcimkézték a az athlonokat sempronnak, de az tényleg low-end. ha már új technológiáról van szó akkor szeretném ha stabil is lenne...
  • NEXUS6
    #13
    Ja és hogy az azonos lábkiosztás ellenére nem lesz kompatibilis azokkal az alaplapokkal, amikkel eredetileg kompatibilisnek kellene lennie, az csak jót tesz a piacnak.
    Úgy vettem észre ez inkább az intelre jellemző.

    A tököm tele van azzal, hogy ismernem kell minden egyes kódnevet, meg bevezettett technológiát ahhoz, hogy egy adott alaplapba csak egy memória modult vegyek!
  • IMYke2.0.0.0
    #12
    dez-nek igaza van, én is úgy vélem, hogy ez amolyan "nehogymá' ebben is utolsók legyünk! Sebaj, ha 2x többet fogyaszt, az se baj, hogy foltozott a technológia [értsd: szarnak egy pofon], legyünk megint az elsők!"...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • dez
    #11
    Én azon csodálkozom, hogy tavaly még az AMD volt, aki be tudott mutatni működő prototípust (miután előbb is kezdett hozzá a dual-magosításhoz), miközben az Intel csak "trükközött", most meg így beelőzött az Intel? Vagy csak gyorsan összecsaptak valamit, minnél egyszerűbben, hogy legalább a piacradobásban ne legyenek a másodikak?
  • dez
    #10
    Úgy gondolod?
  • dez
    #9
    Nem tudom pontosan, mikor hangzott el ez a bizonyos kijelentés, de mindenesetre már a '80-as éve közepétől léteztek más olyan desktop platformok (Apple, Amiga, Atari), amik eleve fel voltak készítve a több MB memória kezelésére (mind HW, mind OS szinten), és 1-2 évvel később már meg is jelentek rájuk olyan szoftverek, amik igényelték is a több MB memóriát (játékok, de főleg animációs és grafikai programok). Jahh, amúgy akkoriban PC-n volt vagy 16 szín, és ugye a hangnak a beep...
  • tehen_m
    #8
    Ebben óriásit tévedsz.
    -Moore-törvény:"számítógép sebessége másfél évente megduplázódik."
    -Bill Gates: "640 kilo-bájtba mindennek bele kell férnie."

    Természetesen ez a két dolog nem ugyan arról szól ,de az egyikből lehet következtetni.
    Egyiket tanítják a könyvekben a másikat nem.
  • Thrawn
    #7
    Melyik évről beszélsz? Mert jelenleg az AMD azonos vagy jobb teljesítményt nyújtva kevesebbet fogyaszt.
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Ahogy a te "véleményedre" sem kíváncsiak azok, akik egyáltalán kíváncsiak valamire is ebben a kibaszott világban. Véleményed? Nem érdekel.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • archkoven
    #5
    Nem tudom meddig lovagoltok még ezen a 640kb-on?? Senki nem látja a jövőt, valószínűleg akkoriban senki nem gondolta volna pár év múlva az otthoni felhasználóknak gigabájtok százai lesznek a gépeikben.
    Utólag már mindenki könnyen okos. Az, hogy nem tudjuk, hogy te mekkora tárhelyet gondoltál elegendőnek akkoriban (ha gondolkodtál egyáltalán ilyeneken kedves Imike) annak az az oka, hogy a kutya nem volt kiváncsi a véleményedre, ilyen formán könnyen adhatod az okostojást így utólag. Az is tök mindegy hogy most mire gondolsz, ugyanis jelen pillanatban sem számít a véleményed semmit és senki nem fog emlékezni arra évek múlva, hogy mit most. Úgy hogy okoskodj tovább Imikém!
    Cáfolj meg ha tévedek!:)))))))))))))
  • hornbali
    #4
    Az AMD előnyben van a játékoknál és a tölörítésnél, az Intel meg grafikus renderelésnél és konvertálásoknál.
    De mivel a játékokat nem inimum beállítások mellett jácca a legtöbb ember, így az inkább VGA függő.
    Szal az AMD előnye inkább csak a fogyasztásban és a hőtermelésben van.
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Késésben, és ugyanakkor mégis előnyben. Elég, ha belegondolsz, hogy alacsonyabb működési frekvenciákon és hőmérsékleten hozza a magasabb órajellel, fogyasztással küzdő Pentiumok teljesítményét, sőt! Előzi őket!
    Emellett az Intel - még ha más néven is - lekoppinthatta az AMD x86-64-es fejlesztését, és az AMD nélkül még mindig nem lenne 64 bites Intel a piacon, hiszen, a "nagy" úgy gondolja, hogy "ejh, ráérünk arra még!" (Mintha testvérek lennének a Microsofttal, aki szerint 640 kb elég.)

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Kis-Bob
    #2
    Ez a baj az AMD-vel, mindig késésben van.
  • Hedgehunter #1
    Akkor nem lesz 5,6,7 Ghz?? Lassan akkor a jatekfejleszteseknek is annyi, ahhhh.... eladom a gepet!