19
  • Tetsuo
    #19
    Jah meg lehet mikrohullám v egyéb is. De hátha van vmi adatbázis a nagyobbakról.
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    sajna nincs , hisz mindegyik szolg arra húz ki kábelt amerre akar , különösebb engedély nem kell .. simán kábelfektetési , mintha vízvezeték lenne, talán még az se, mert nem erősáramú és nincs is talajeróziós hatása , mint egy esetleges törött vízvezetéknek , meg nem is robban mint a gázvezeték...
  • Tetsuo
    #17
    A lakossági gerinchálozatokról nincs ilyen ábra??
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    itt még át se írtáka BIX kapcsolatot 1-ről 10G-re .. habár ez lényegtelen :)
  • shabba
    #15
    A 2. hozzászólásnál írtam linket ott meg tudod nézni pár csomópont között mekkora forgalom van jelenleg. Pl. BME 10GE-es csatlakozásán max 500mbps, az átlag pedig 200mbps, szóval elég töredék a kihasználtság. Bőven elégséges lett volna a korábbi 2.5Gbps-es kapcsolódás, ez inkább csak PR ahogy írtam, arról szól hogy mi ezt is meg tudjuk csinálni(főleg ha az adófizetők fizetik).
  • Tetsuo
    #14
    Mindenesetre simán le lehet terhelni ezt a sebességet is.. modellezések, grid, sokfős videokonferencia tudományosadat-megosztással, nomeg rengeteg hallgató van..
  • Tetsuo
    #13
    Kösz, már régóta kerestem ilyesmit csak még nem jutottam el a jahúig.
  • Tetsuo
    #12
    Jah igaz is, hiszen az AGPm sem tud annyit.. :DD
  • shabba
    #11
    Itt szépen le vannak rajzolva az összeköttetések:

    http://www.hungarnet.hu/index.php?headline=infra&menu=menu-kapcs.html&text=infra2.html
  • mrzool
    #10
    Az egyes felsőoktatási intézmények egymással vannak összekötve ezen sebességen, pontosabban 10Gbittel csatlakoznak a HBONE-ra.
  • FTeR
    #9
    "[..]legyen szó adat-, hang- vagy video-forgalomról.[..]"
    ööö, mi is a különbség?
  • FTeR
    #8
    egész Mo. felsőoktatási intézményeire van elosztva.
    Érdekes lenne gépenként :) a netről gyorsabban jönne az adat, mint ahogy az képes lenne bekerűlni a memóriába :D
  • Tetsuo
    #7
    De ez el van osztva nem? V gépenként értendő? Mer akkor jól hangzik.
  • mrzool
    #6
    Több? Jobb? Ugyan minek és hogyan? Napjainkban a leggyorsabb, 'elterjedt' és még gazdaságos rendszer a 10 gigás (STM-64). Akkor meg hova pörögjünk?
  • Sub
    #5
    Feltételezem otthonra nem lehet ilyet beköttetni :)))
  • kicsizoz
    #4
    Dehát minek több és jobb??
    Enneik sincs értelme szerintem...
    Persze nem értek hozzá, de mondjon már valaki olyan kutatást, vagy oktatást segítő alkalmazást, amihez ez kell?!
    Nekem sokszor az az érzésem, hogy az internetről olvasott történetekben mindig ott az amerikai egyetemek esete, ezért azt gondoljuk, hogy nálunk is nekik kell élenjárni, csak nem tudom ez mire jó?
    Mert magán cégek kiépítik, használni meg nem használják...
    Mégha az egyetemek építenék, valamilyen kutatási projekt keretében, valami újat belevíve, de ezt nem látom, igaz nem vagyok a történet közelében, inkább azt várom, hogy valaki felhomályosítson!
  • Kis-Bob
    #3
    mindenféleképpen étékelendő, de csak mértékkel dícsérő... Lehetne több is, jobb is. Bocs a pesszimizmusért.
  • shabba
    #2
    Ez szerintem inkább amolyan PR bejelentés, hisz ez a bővítés már megtörtént egy ideje. Annyira nagy mértékben nincs kihasználva pedig tuti még annak is nagy része warez.

    http://noc4.vh.hbone.hu/wm/
  • kicsizoz
    #1
    Ez azért kell, hogy a warez oldalak gyorsabban menjenek? :)