19
Starship Troopers
  • pepe88
    #19
    nincs valakinek meg a starship troopers:roughnecks dvd-k?
  • armageddon666
    #18
    2 év után :P
    Én láttam mind2 filmet. 1. jó volt, nekem tetszett... második az agybabújós bogarakkal már nem annyira :\ erőltetett volt nagyon... az animációs sorozat valamikor reggelente ment TV2-n. na az is tetszett :D
  • Prof William
    #17
    Nagyon tetszett/tetszik a film. Legjobban azokat a propagandás reklá,mokat bírtam bennük. Meg vér/bél is volt bennük bőven. Amikor előszür láttamnem gondoltam hoyg ilyan brutális lessz.

    A második film tényleg egy Z-kategóriás katasztrófa.

    Az animáció sorozatot viszont láttátok? Az szerintem jó lett! Abb több dolog is volt ami a könyvben. Erőpáncél stb...
  • SZULTA
    #16
    Hellosztok lenne egy oja kérdésem hogy a csillagközi invázio 3része azaz a film lesz vagy készétik???
  • gazo
    #15
    mega bogaraka halflife2-ben....
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Ja, a 2. rész vitzes vót ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #13
    "II. világháborús propaganda" köhhh ! Nem csak az (bár Heinlein főleg arra épít). Inkább a mindenkori háborús propaganda (lásd. Vietnam)...

    De nemkülönben a JELENLEGI USA propaganda ! :DDD
  • Cvd
    #12
    A korodat elnézve nem akkor láttad amikor először bemutatták, ezért lehet hogy nem értékeled annyira. Pedig újkorában veszélyesen jónak számított benne a CGI. Plusz a légkörére "rá kell érezni", ha ez nem jön össze akkor az effekteket kivéve elég sablonos a film, valahogy nagyon "műtermi". De ha sikerül benne felfedezni a II. világháborús propaganda és a híreken csámcsogó társadalom kifigurázását akkor rögtön más a helyzet.
    Feltéve ha tényleg ezt láttad, és nem a "folytatását" pl. ami egy Z kategóriás videotéka-szemét és a licenszen kívül semmi köze az eredetihez.
  • BlackWolf
    #11
    mintha lattam volna valami ilyen cimu filmet hat nemvolt nagy durranas
  • Botond #10
    asszem az az
  • Riker
    #9
    Ezer köszi,utánanézek antikváriumokban.
    Azt tudom hogy a könyv állítólag sokkal jobb mint a film(nem meglepő),mivel ott máson van a hangsúly.
  • Cvd
    #8
    Nem ebben támadják meg a bogarak a MATÁV-ot vagy ki a francot?:)) Valami ilyesmit láttam pár éve.
  • Botond #7
    volt vmi magyar SW funok által csinált kisfilm,amiben a Starship Trooper-ből is merítettek,például van benne az a rész amikor ráközelítenek a katonára és beszól,hogy "teszöm a dógóm" meg ilyenek :-D én is most néztem a hétvégén a tescóban,de én is drágállom egyenlőre
  • Cvd
    #6
    Ja a másik kimaradt, de hangulatos momentum a könyvben: nem dropshipek viszik le őket a felszínre, hanem a szállítóhajó lövi ki őket egyesével kapszulában, mintha egy fegyver lövedékei lennének. A kapszula zuhanás közben több menetben leválik (összezavarva az ellenség radarképét), a végén az erővértben érnek földetharcra készen. Ezt meg a Quake 2 intójára koppintották le kis változtatásokkal.:) Volt fantáziája az öregnek.
  • Punkerwork
    #5
    keress rá neten a könyv címére, én találtam úgy régebbi könyveket (ha 2-őt találsz szólj benevezek 1-re én is:)
  • Cvd
    #4
    A Möbius kiadó adta ki magyarországon 1998-ban (lehet hogy más is később), nekem meg is van. Nagyon pici a mérete, szinte "zsebkönyv". Tippem sajna nincs hogy honnan szerezhetnéd be ennyi idő után, van rá esély úgyhogy ne add fel. Nem teljesen ugyanaz mint a film, még 59-ben írta, és sokat belevitt a katonamúltjából, ezért néhol vannak benne a sereg működésével/céljával kapcsolatos agyalások amik egy akciófilmbe nem fértek bele, de azok a részek is jók. Cserébe a film nagyon keményen a háborús propaganda "kifigurázása". Amit sajnálok az az hogy a fönyvben a katonák "erővértet" hordanak (mint az UFO-játékokban, vagy a Warhammerekben), azt a filmben kihagyták, pedig jó lett volna.
  • Punkerwork
    #3
    passz, a DVD-t hétvégén láttam a tesco-ban de elég drága volt, pedig a kivágott jelenetek érdekeltek volna
  • artschiatwork
    #2
    a könyvkereső szerint kiadták 1998-ban (Csillagközi invázió a könyv címe), a Möbius Science Fiction sorozatban jelent meg, viszont kapni már nem lehet, antikváriumban kellene utánanézned.
  • Riker
    #1
    Körülnéztem,és nem találtam még ilyen témát,szóval ittvan:)
    Kérdésem rögtön az lenne hogy nemtudja-e valaki hol lehet beszerezni Robert A. Heinlein könyvét.Én utánanéztem és ha jól tudom magyarul sajna ki sem adták:(