8
PCMCIA kártya rákötése USB portra
  • RiziRAchado
    #8
    Sziasztok! Segítséget kérnék. Ha hülyeséget mondok,vagy kérdezek, bocs!!!
    A lényeg. Vettem egy notebookot, amely majdnem tökéletes, viszont a gond az vele, hogy a PCMCIA kártya befogadóegységének szabványa nem ugyanolyan, mint a régi notebookok esetében. Ha kiveszem a porfogót, az egyik sarkán egy 1x1,5 cm "kitört" rész van, míg a korábbi notebookok esetében ez a lapka egy szabályos téglalap volt.
    A kérdésem, hogy létezik-e olyan alkalmatosság, periféria, amely USB-vel csatlakozik a notebookhoz és a kábel másik végén van egy PCMCIA kártya befogadó egység, amelybe a mobil internethez használt kártyát be tudnám dugni.
  • zolo05
    #7
    a lényeg hogy tudja valahogy használlni vagy laptopban vagy számítógépen.
  • Robin Hood
    #6
    Az mit tud? Ugye nem 128 bit WEP, meg ilyenek? Esetleg linked van?
  • Punker
    #5
    ja
  • Laalee
    #4
    dehát létezik usb-s wlan dongle, minek pénzt kidobni egy pc-card-usb konverterre csak emiatt
  • Robin Hood
    #3
    Kinéztem egy ilyen (D-Link DWL-926) WLAN cuccost, asztali gép meg notebook közé. 108 Mbit/s, 152 bit WPA, szal nem lenne rossz. Viszont a PCMCIA foglalatom már foglalt. Meg aztán egy ilyen USB-s cucc később másik gépre is átpakolható lenne, ami szintén nem hátrány.
  • Inquisitor
    #2
    Látni még nem láttam, de biztos van ... nekem van egy külső USB WLan egységem, és az XP úgy ismeri fel, hogy USB-PCMCIA adapter + PCMCIA WLan card.
  • Robin Hood
    #1
    Létezik ilyen? PCI-os PCMCIA olvasó az van, de USB-s kéne.