13
„Gyűlölni nem születtem én, szeretni csak.”
  • kiralyhollo
    #13
    valki
    küljön már gyors egy oldalas fogalmazást
  • ceemeeir
    #12
    köce
  • blackgamer
    #11
    ügyes vagy
  • ceemeeir
    #10
    ja.
    már meg is írtam azóta a fogalmazást..
  • blackgamer
    #9
    "Leginkább ebben kéne help: hol kezdjem el a történetet..."

    a könyv már volt a kezedben?
  • ceemeeir
    #8
    jaja, szerintem is... ezért kértem segítséget. Szerintem megírom, ahogy tőlem telik, és azt adom be, mást úgyse tehetek...
  • sweech
    #7
    ez nehéz...
  • ceemeeir
    #6
    Azthiszem akkor végülis csak azt kell kihagynom, amiről Antigoné nem tudhat, ha az ő szemszögéből írom le az egészet. Azthiszem akkor kezdem az "elejétől" egészen addig, amíg meghal Antigoné.
  • ceemeeir
    #5
    történet elejéről... hm... végülis Sopkhoklész is In medias res kezdéssel kezdte...
  • burkusdió
    #4
    te figy!

    sztem ha valakinek van tehettsége fogalmazáshoz, és nem fiatalabb mint 7-ik osztályban a kölykök általában, akkor ezt magad is ki tudod számolni...

    mindenféleképpen a történet elejétől kell kezdened,ugyanis csak akkor van értelme egy írásnak

    egyébként mi is írtunk róla fogalmazást, n ekem is 2 oldal lett, és simán belefért midnen történés
  • nemcsakfeel
    #3
    sztem nekünk is volt ilyen annó, nem kell foglalkozni azzal, hogy mi a cím, meg milyen instrukciókat adott hozzá a tanár, csak a bevezetőben, meg a befelyezésnél..
    pár elemzést szedjél össze, vágd bele a közepébe, viszont a bevezetést találd ki te.
  • cyrus #2
    ezt nemértem, sry...

    irjam le a sztorit cselekmény nélkül ?
  • ceemeeir
    #1
    Hi mindenkinek! Nagy szükségem lenne egy szakavatott emberre. Szophoklész: Antigoné című darabjáról lenne szó. Azt a feladatot kaptam, hogy írjak Antigoné szemszögéből, és lehetőleg minél kevesebb (azért legyen benne) cselekményt írjak le. Az egész kb 1,5 -2 oldalnyi kéne hogy legyen A4-es lapméretben írott verzióban.
    Leginkább ebben kéne help: hol kezdjem el a történetet, hogy a fogalmazás végére eljussak odáig, hogy Antigoné meghal?
    Neten keresgéltem ezután, de csak elemzést találtam a műről! PLS HELP ME!
    Esetleg, ha valaki tud adni mégis egy linket, hálásan megköszönném!
    Mihamarabb válaszoljatok léci.