21
  • Alfa Of NS
    #21
    Lehet hogy ezt akarjak jo penzert eladni, mert hogy milyen gaz, ha neked hosszu a teved. Aztan majd ha elterjedt eladjak a meg laposabbakat, hogy mert neked meg mindig milyen dagi a teved :)
  • dez
    #20
    Hol? Nem a CES-en? Mert akkor az a SED lehetett. (Jók ezek a 3 betűs rövidítések.. :) )
  • concrete
    #19
    már nem azért de vagy 2 hónapja minhta kb 10-15 cm-es! CRT tv-kkel villogott valamelyik gyártó, vagy rosszul emlékszem?
  • dez
    #18
    A hagyományos CRT-hez hasonlóan ezek is azon alapulnak, hogy elektronokkal gerjesztenek foszfort, ami ettől világít. Csak itt nincs már szükség az eltérítő-tekercses (elektromágneses) mechanizmusra, mert szubpixelenként van 1 (vagy több) mini "elektronágyú", azaz katód, amiből (az anód felé) áramlanak az elektronok úgy, hogy közben a foszfornak is jut belőlük. A SED esetén egy speciális fémből (palládium-oxid) indulnak ki ezek az elektronok, FED esetén meg nagyon apró tűkből, vagy szén nanocsövekből. A pixelek vezérlése amúgy az LCD-khez hasonló, azaz ugyanúgy nem villog. Reagálási ideje meg ~1ms.
  • dez
    #17
    Megtisztelsz. :)
  • HUmanEmber41st
    #16
    SED-FED: kár, hogy én nem beszél angol...:( :( :(
  • kicsizoz
    #15
    dez: ezennel visszavonom korábbi hozzászólásomat :)
    Bár ahogy látom ez az új technika még bizonytalan megjelenés, tehát ha csak időlegesen is de helytálló az a szupervékony, de így már elnézem neked :))
  • dez
    #14
    (Egy SED-hez kapcsolódó viszonylag friss hír: Toshiba @ CES - SED TV (Mondjuk tegnap is linkeltem már másik topikban.))
  • dez
    #13
    Mondjuk itt az idén megjelennekhez hozzátenném, hogy állítólag, mert - ahogy a xee által belinkelt oldalakon olvasható - a Canon + Toshiba páros már 2002-ben szeretett volna havi 50000-et gyártani a SED-ből, de még ma sem gyártják, csak prototípusok vannak.
  • dez
    #12
    Sok helyen (akár cégek press-release-iben is) úgy emlegetik, SED CRT, vagy FED CRT.
  • xee
    #11
    oke megvan, csak monnyuk ettol, hogy mondtad nem lettem okosabb... :p Ha valakit meg erdekel: SED
    FED
  • dez
    #10
    Nehez lett volna beírni egy keresőbe, hogy "SED CRT" vagy "FED CRT", mielőtt ide írsz? Azok bizony CRT-k, ami annyit jelent, hogy vákuumcső(vek)ben katód(ok) által kibocsájtott elektronsugár alapúak. Na, hát pont ezért mondom én is, hogy kicsit érdekes ma a 39cm-t szupervékonynak mondani. Persze, kell a buzzword, az adja el a terméket... (Indiában biztos, bár az MM-ben is biztos sor állna ezért, még ha 2x annyiba is kerül, mint a hagyományos.)
  • xee
    #9
    Nem akarok kotekedni, de a SED meg a FED az a nevuk alapjan se lehet CRT... sztem. Vagy mutass egy cikket, ahol ez igy le van irva. Meg ha azok lennenek akkor ez a cikk amihez irogatunk se lenne, mert akkor a 39cm telleg sehol nem lenne "szupervekony"...
  • dez
    #8
    Egyébként nem kell izgulni, nem hiszem, hogy én innen nagyon rontanám az LG indiai üzletét...
    Vagy... várjunk csak! Nem akar véletlenül itthon is elsózni belőle amennyit csak tud, mielőtt jönnek az újabb technológiák...?
    [A végén még ki leszek tíltva, mert rontom az SG cikk-inspirálóinak az üzletét...]
  • dez
    #7
    A SED, FED viszont hosszú életű lesz.
  • kicsizoz
    #6
    dez: tudod az újságpapír is sokkal vékonyabb, mégis jogosan mondják erre, hogy "szupervékony" :)
  • dez
    #5
    No no, televíziókról volt jó. És a SED, FED is CRT, és azok tényleg szupervékonyak lesznek (pár cm). Még idén megjelennek (bár először jó drágák lesznek).
  • Punkerwork
    #4
    LCD/Plazma sokkal hamarabb tönkre megy, és még 1 pár évig így is lesz.
  • xee
    #3
    Csak itt CRT-rol van szo, es azok kozott ahogy irjak is telleg vekony. Eddig nem tudtak megoldani, hogy nagy szogben teritsek el az elektronokat, ezert eddig kisebb szogben viszont hosszabb uton kellett, ami a TV melysegeben jelentkezett...
  • dez
    #2
    "szupervékony" = 39cm??? Akkor hogy fogják nevezni az 5cm-eseket (LCD [nem projektoros], SED, FED, stb.)?
    (Ja, meg a plazmásak is vékonyabbak ennél.)
  • Punkerwork
    #1
    frankó :)