37
Mac Mini tulajok ide gyülekezzetek:)
  • Sund
    #37
    kösz a tippet, de végül nem vettem meg.
  • oroy_
    #36
    megvetőin = meg vásárolni
  • oroy_
    #35
    szerintem nem érdemes megvetőin, a videokártya nagyon gyenge (Intel GMA 950) az Apple -nek illet volna mar ki cserélnie, inkább iMAC -et ajánlok.
  • Sund
    #34
    én is szemezek egy ilyennel, még nem szántam el rá magam :)
  • Zsoltika 007
    #33
    Van itt még valaki?
  • Zsoltika 007
    #32
    Na most visszatekintve hogy jellemeznéd a masinát? Tetszik?
  • Aspyrin
    #31
    Egyenlőre képtelen vagyok objektívan nyilatkozni :) Az egész teljesen más világ mint a pc-m volt, még csak ismerkedem vele.
  • vinjos
    #30
    na és gyors??? mien????
    mármint a kezelöfelület...kompose-milyen rajta???
  • Aspyrin
    #29
    Megvan :))))))
    Most kóstolgatom, nagyon pöpecccc :)
  • vinjos
    #28
    "komolyabb játékra"-ez jo....hát ez is egy szempont de nem emiatt veszik ezeket...:)
    de ha teljesitményröl van szo akkor nézz macians müsort a fix.tv-n és ott rádöbbennél pár dologra:)
  • Aspyrin
    #27
    Nem az intelest, a "régi" 1.42-est 512 rammal 80-as vinyóval:) Kb. 110000 Ft-ban van (hosszú sztori).
  • izb
    #26
    mennyiért veszed?
    Power procist?
  • Aspyrin
    #25
    Nosö, ma este már én is a minimről fogok írni
  • izb
    #24
    ne haragudj,de egy komoly pc teljesítménye nem egy játék futtathatóságának függvénye.
    És nem is erre van kitalálva.
    Játékon kívül mindenben veri a pcés vonalat.
  • Roll
    #23
    Hát a saját programjaihoz(office, meg hasonló) biztos jó, de egy komolyabb játékra aligha.
    Akkor meg milyen teljesítményről beszélünk?
  • Aspyrin
    #22
    Újat is vehetsz, a srác mondta, hogy bármikor tudnak adni.
  • izb
    #21
    Azt hittem újjat veszel......
    Igy már érthető hogy van.
  • Aspyrin
    #20
    Kinéztem magamnak egy használt e-mac konfigot 125-ért. Kb. egy órája bent ültem és ismerkedtem testközelben a tigerrel amikoris mondtam a srácoknak, hogy akkor nézzük meg az általam kinézett cuccon is a dolgokat. Akkor derült ki, hogy előttem vitték el egy órája az egészet :(((
    Aztán mutattak még egy használt minit de szerintem túl sokat kértek érte(110k). Most egy hirdetésben találtam rá a leendő masinára, a dolog még nem fix ezért nem mondok konkrétumot, de úgy néz ki 90 körül lesz.
    (Egyébként az üzletben az egyik eladó a fix.tv-s gyerek a mac műsorból)
  • izb
    #19
    és volt?
    megrendelted?
    Mennyi volt a vége?
  • Aspyrin
    #18
    Tegnap jártam ott :DDDD
  • izb
    #17
    Nézd csak meg,hogy mikor volt utoljára frissítve az oldal!!!
  • izb
    #16
    Látszik értessz a témához:))
    Gratula
    Egy Machintos gépre azt mondani hogy nincs teljesítménye,téged osztályoz.
  • Aspyrin
    #15
    Dehogynem :)
    Ez itt a reklám helye.
  • Roll
    #14
    Elolvastam a cikket én is. Hát egyértelmű hogy nem vennék hasonló kütyüt.
    Ez olyan szőke cicás számítógép: Nekem az kell mert jól néz ki! :-DDDD
    A teljesítménye meg vicc.
  • izb
    #13
    Én értem,nekem is tetszik.
    Csak az a gond,hogy nem lehet sehol sem kapni....
  • Aspyrin
    #12
    Eszméletlenül beleszerettem az egész mac témába, nekem nagyon is megfelel egy G4 1.25-ös. A 85w-os fogyasztás és a gép megjelenése döbbenetes :)
  • izb
    #11
    én is akartam venni ,de már nincs és az Intel procival szerelt változat még nincs.
    január 10-én fogják bejelenteni....
  • Aspyrin
    #10
    Nos akkor topik on.
    Úgy néz ki kedden jómagam is egy mac mini tulajdonosává fogok válni :)

  • Pheel
    #9
    Gyakorlatilag PC perifériákkal operál, szóval alig lehet kevesebb...
  • zozo2001hu
    #8
    Külső lényegében laptop tápja van, nagyon kedvező a gép fogyasztása, egyébként végülis laptop felépítésű a mini, egy ibook-nak is felfogható tft nélkül persze.

    http://www.apple.com/macmini/specs.html

    "Maximum continuous power: 85W" ami nem rossz szerintem főleg ha állandóan menne!!!
  • Robin Hood
    #7
    Engem inkább a fogyasztása érdekelt volna, kéne vmi semmit nem fogyasztó gép ami mehet 0-24h-ban anélkül hogy hanyatesnék a villanyszámlától.
  • zozo2001hu
    #6
    Olvastam az alább belinkelt index cikket, valóban második gépnek tökéletes választás, játékra kevés, viszont irodai célra, netezni levelezni és multimédiára tökéletesnek tűnik. Egyenlőre nincsen rá annyi vírus féreg és trójai mint winre, ez szerintem pozitív. Mondjuk irodai valamint internetre a LINUX is megfelelő alternatíva, de multimédiás alkalmazások terén sajna még nagyon le van maradva. Ennek a Mac-Mini -nek az osX-en kívül az iLife5 -ös csomag az erőssége!!!
  • Zozo76
    #5

    Hat jatekra tuti nem a legjobb valasztas. Esetleg eros kompromisszumokkal... :)
  • Robin Hood
    #4
    Sőt, találhatunk Mac-re átírt játékokat is, de azért ne várjunk túl sokat. A Minit is alávetettük a Medal of Honor-tesztnek, és ahhoz képest, hogy milyen hardver dolgozik benne, meglehetősen gyászos eredménnyel zárult a kísérlet. Legfeljebb 800x600, legfeljebb medium grafika, fél gigára növelt memóriával. Pc-n fele ilyen géppel sokkal jobban futott. - Index

    Azért ezt ajánlom minden Mac fanatikus figyelmébe. :D Amúgy biztos jó a Mac is, de távolról sem annyira mint azt a fanatikus prédikátorok hinteni szokták.
  • reaper4
    #3
    elolvastam az indexes cikket és nem értelek. ilyet akarsz venni?
    az az ár összehasonlítás meg mekkora lol! aki hp-t vesz az se normális.
  • Pheel
    #2
    Indexen megjelent egy alap cikk róla.
  • zozo2001hu
    #1
    Üdv Mindenkinek!

    Valószínűleg tavasszal vagy legkésőbb nyáron szeretnék vásárolni egy ilyen kütyüt. Mindenféle tapasztalat érdekelne a mac minivel kapcsolatban, elsősorban olyanoktól akiknek már tulajdonában van a masina. Szoftver és hardver tapasztalat is egyaránt érdekel. Mennyire használható képfeldolgozásra, otthoni videokészítésre, érdemes-e megvárni a Tigert, vajon hogy fog futni rajta? Mekkora memóriával érdemes bővíteni, a drágább alapmodell megéri-e az árát, intenzív videofeldolgozásnál ill. több napi 24 órás használatnál mennyire melegszik?

    Ilyen és ehhez hasonló témákban várom a hozzászólásokat.

    Ui.: Bevallom először nem tetszett a mini, de mostmár egyre inkább szeretnék egy ilyet:)