168
  • lokko
    #1
    Érzem a jövő szagát :D
  • mEkLaU
    #2
    Ez elég kemény
  • UNREG
    #3
    Igen, a PS3 jövöjét. :))
  • asysoft
    #4
    Ez brutálisnak tűnik. De vajon hűteni mennyire kell?
  • Robin Hood
    #5
    Hullaszagot? :)
  • Zedas
    #6
    58 fokosra írták, tehát a konzolnál kisebb készülékekben történő felhasználása egyenlőre lehetetlen.

    Arról mély kuss van hogy hogyan tölti fel a PPE az SPE-ket adatokkal.

    Nagy potenciál van benne, de azt kétlem hogy 5 éven belül bármilyen hatása lenne a PC piacra, max. a Linuxos renderfarmokat válthatja fel.

    Konzolnak persze ideális lesz, már csak olyan balekokat kell találni, akik optimálisan fel is tudják programozni :)
  • fanatic
    #7
    Jól hangszik, de össze kéne mérni valamivel, hogy mit is tud valójában!
  • UNREG
    #8
    "Konzolnak persze ideális lesz, már csak olyan balekokat kell találni, akik optimálisan fel is tudják programozni :)"


    Capcom, Sony, Konami, Poliphony Digital, EA, Namco, Rockstar?
  • Troppauer
    #9
    Kivancsi vagyok, hogy a megjelenes utan 1 vagy 2 hettel jon ki ra linux kernel :)
  • Troppauer
    #10
    Olvastam, hogy 30 wattot eszik 4.6 GHz-en. Az azert nem rossz!!!
    Ja es 65 nm-en lesz a vegleges gyartas.
  • Muhomak
    #11
    Kiváncsi vagyok, hogy mit mutat majd a végleges a PS-ben
    Valami összehasonlítási alap tényleg jó lenne ha annyira jó mint amennyire mondják
    A PS2-től is el voltak szállva mégsem teljesített úgy mint azt elvárták
  • Zsoldos
    #12
    Nem rossz, majd meglatjuk, azert meg meg kell varni az elso teszteket a hanyattessel.

    bar a ps3-ba minek azt nem tudom :) Ugyis a videovezerlonek jut a munka oroszlanresze, nem ertem miert kell neki ilyen cpu teljesitmeny.

    Hatekonyan programozni remalom lesz az tuti.
  • UNREG
    #13
    "a videovezerlonek jut a munka oroszlanresze"

    A fizikát, AI-t a CPU számolja.
  • deep
    #14
    Iszonyat teljesítményt pasziroztak bele.Egy helyütt azt olvastam, már nem emlékszem hol, hogy 4 db ilyen proci együttesen már bőven felkerül az 500 leggyorsabb szuperszámítógép (de utálom ezt a szót) listájára. Ahol is ugye több száz pc van összekötve általában:D
  • Pharaoh
    #15
    A szuperszamitogepek alltalaban nem PC-k, hanem nagy teremgepek szoktak lenni.
  • lokko
    #16
    a PC gyűjtőfogalom nem az asztali számítógépet takarja hanem az intel x86 és utódai proc. architectúrájú gépeket ...
  • shabba
    #17
    Azért szerintem nem szabad lebecsülni a marketing szerepét, érdemes lesz megvárni a real life tesztekt hogy ott mit produkál. Ugye még anno Geforce3 T&L egységének lebegőpontos teljesítményét is úgy reklámozták hogy 80Gflops, pont az X-Box esetén. Márpedig az is valami nagyon elméleti maximum szám volt aminél összeszoroztak mindent mindennnel csak hogy nagyobbat kapjanák, még a szomszéd Juliskát is hozzászorozták a kutyájával együtt.

    Én azért nem esnék hanyatt ezekről a elméleti mutatószámoktól, az 500-as listán szereplő gépek a gyakorlati teljesítményük alapján érdemelték ki a helyezésüket nem pedig a marketing elméleti maximum mutatóik alapján.

    Teljesen más piacról élve egy analógiával. Pl. Cisco tavaly jelentette be új CRS-1 routing redszerét. Az is egy clusterezhető rendszer, ha jól emléxem talán 72 egység is összeköthető és 92Tbps-es értékekek szerepeltek a reklám anyagokban. Ezt is úgy jött ki hogy egy egységbe pakolható elméleti maxot szorozgatták egyházhos és így kijött egy marha nagy szám ami rendkívül impozáns és sokszorosan nagyobb mint a konkurenciáé. Persze ez nem azt jelenti hogy egy ilyen eszközzel megoldható hogy A-ból B pontba át lehessen vinni 92Tbps-et. A legnagyobb port csatlakozása 40Gbps amit azért lehet párhuzamosítani egy szintig de a 92Tbps csupán egy PR/marketing érték nem a valóság.

    Szóval azért nem szabad elfeledkezni arról a piacon a cégek szeretnek egymásra licitálni és sokszor mindanak olyan ami közel sincs az igazsághoz csak jól szól így felfigyel rá a közvélemény. A cél pedig a figyelemfelkeltés, később aztán le lehet hűteni az vásárlót azzal ők pontosan hogy is gondolták azokat a számokat.
  • shabba
    #18
    Elég hülyén fogalmaztam a végén. Szóval nem le lehet hűteni a vásárlót, mert azért megsértődne. Helyette inkább ki legyehet magyarázni hogy is gondták ők a számokat.
  • archkoven
    #19
    Azt olvastam, hogy 4,6GHz-n fog futni és 256 gigaflop lesz a teljesítménye.
    Szerintem ez az egész egy nagy vakítás.
  • dez
    #20
    + a mai PC-kben, a mai leggyorsabb grafkártyák használatakor a CPU igencsak szűk keresztmetszetté válik. Nem győzi küldözgetni a megjelenítendő adatokat (poligonok, stb.).
  • dez
    #21
    Mert?
  • UNREG
    #22
    A mai PC-kben igen, de nem a PS3-ban. Ha több Cell lesz egy gépben, akkor párhuzamosan fogja számolni a fizikát, az AI-t.
  • dez
    #23
    Hát így nem is... :) De ha x86 lenne benne... ;)
  • Oldern the 1st
    #24
    Nem tudja, hogy miért, de hát anyázni kell, meg tagadni....

    Szerintem most két tábor van a Cellel kapcsolatban.

    Az egyik (eddig úgy tűnhet, jogosan) örül, hogy valaki végre lépett, és az Intelt seggberúgja majd, mivel "kicsit" elavult már az a technológia, amivel a pck működnek....

    A másik tábor (nyilván a konzolos kapcsolat révén, vagyis hogy ez lesz a ps3ban) nyilván nem akarja/tudja elhinni, hogy ilyen teljesítmény lehetséges, és különben is ha igen, akkor drága lesz, BLA BLA.

    Szerintem majd meglássuk, mi lesz. Én azért szurkolok, hogy a számok ne kamuk legyenek, és azért nem hinném, hogy három ilyen komoly cég össze vissza hazudozna az utóbbi évek egyik legkomolyabb fejlesztéséről.
  • dez
    #25
    Tudod, hogy van ez.. Ha nem tudunk jobbat csinálni, mint a másik, járassuk le, stb. (Illetve előtte még: ignoráljuk.)
  • gonz
    #26
    És mikor fog ez a proci kereskedelmi forgalomba kerülni? Vagy mikor jön ki a ps3?
  • 3P
    #27
    Szép és impozáns számok! De ez csak marketing jelenleg. Én nagyon szkeptikus vagyok, anno a PS2 előtt is ez ment, s amikor kijött, a Sony csak magyarázkodott. A teljesítmény mellett ott lesz a gyárthatóság is, ami szintén közel 1 évig sújtotta a PS2, tartok attól, hogy ez adott esetbe újra elő állhat.
    Tehát nekem nincs kedvem újjongani "marketing számok" hallatán, meg kell várni a valódi konzolon elért valós alkalmazások sebességét. Akkor lehet következteni, hogy mit is lehet kihozni ezen számokból.
    Vannak pozitív és vannak figyelmeztető jelek is az architektúrával kapcsolatban.
  • szivar
    #28
    Várunk még egy picit, elterjed, kiforrja magát, gyorsul egy picikét, olcsóbb lesz hozzá a memória +atöbbi,lesz majd olyan program ami fut is rajta. Addigra meg is lehet fizetni a czucczost. Vagy kipusztul a piacról és áldjuk jószerencsénket hogy nem ruhárztunk be egyre. Ammen.
  • archkoven
    #29
    Kábé így látom én is.
  • asysoft
    #30
    Szerintem egyáltalán nem rúgja seggbe az intelt, mivel nem X86-os architektúrája van a Cell-nek. Így hiába ilyen bika, de mégsem valós alternatíva. Esetleg az Itanium vonal konkurenseként okozhat kellemetlen perceket az intelnek...
  • dez
    #31
    Mi az, hogy nem valós alternatíva? Gondolom, neked a Mac sem valós alternatíva, vagy épp a Linux (ha lesz rá, ami szinte biztos - ami sokmindenben CPU független). Utóbbi esetén az lesz majd egy kérdés, hogy a spéci képességeket mellőző (egyszerű) kód hogy fut rajta. De ez is csak átmenetileg, amig ráállnak az említett képességek kihasználására.
  • dez
    #32
    De még az is lehet, hogy lesz rá külön Windows is. (De ha nem, az sem olyan végzetes.)
  • Oldern the 1st
    #33
    Azért nem valós alternatíva, mert nem x86???

    Érdekes elgondolás...
  • dez
    #34
    Egyébként pár éve még tényleg nem sok vizet zavart volna (akkor is többször szépen megelőzte a Power és PowerPC vonal az x86-osokat, de kvázi hiába), mert annyira wintel-dominancia volt. De ma már kicsit más a helyzet.
  • dez
    #35
    (Mármint, ha akkor jelent volna meg egy ilyen teljesítményű proci, az már akkor is nagy feltűnést keltett volna, és sokan kezdték volna használni. Szal úgy értem, ha az akkori wintel-world lenne ma is.)
  • HUmanEmber41st
    #36
    Ahogy olvasom, több op rendszer is futhat egyidőben rajta. Ezt már az XP is tudja (bizonyos korlátokkal )

    Win. már van telefonra is, erre ne írnának ???
    M$ úgyis szeret olyan op. rendszert gyártani, mely a meglevő hw.-t tökig leterheli
  • arty
    #37
    sztem ugyanolyan "sikert" ér el, mint az intanic. megmutatja, mennyire nem a puszta számok számitanak :)

    kompatibiiltás+könnyő kezelhetőésg ... max ipari célokra terjedhet el, otthonra kizártnak tartom.
  • asysoft
    #38
    Számomra azért nem valós alternatíva, mivel nem X86-os. Igen, ez elsőre furcsának hangzik, de hiába a nagy teljesítmény, ha nem tudom majd használni a programjaim nagy részét. Noha nem vagyok egy HC gamer, de néha leülök játszani-erre egyrészt konzolt tartani teljesen fölösleges, másrészt pont a "konzolos" gamek nem jönnek be.
    Manapság az X86 túl elterjedt ahhoz, hogy csak úgy sitty-sutty leváltsák. Két lehetőséget látok:
    1: Emuláció. Ha ez a CPU ilyen komoly teljesítményre képes, akkor képes lehet egy X86-os CPU emulációjára, normális sebességgel.
    2: .NET: a programokat először egy köztes kódra fordítják, majd a célgépen fordulnak le normális kódra.
  • asysoft
    #39
    Mármint két lehetőséget látok arra, hogy a Cell elterjedjen a PC-kben (értsd: Personal Computer)
  • gyurmandia
    #40
    "másrészt pont a "konzolos" gamek nem jönnek be" Ez nagyon jó. Nem vagy egy kicsit sem elfogult...