14
  • Macc
    #14
    Nem tudom, de a Cell kicsit erdekesebbnek tunik 234 millió tranzisztorral, 30W fogyasztassal, es 4+GHz-es freqvenciaval... De lehet nem is erdemes osszehasonlitani oket.
  • asysoft
    #13
    Tényleg semmi köze az IA64-nek az X86-hoz:) Azt meg, hogy a P4 64 biten nagyobb mértékben lassabb az A64-nél, mint 32 biten, még nem hallottam. Ha így van, még biztosabb, mi lesz a következő CPU:)
  • Inquisitor
    #12
    Az I-64-nek világon semmi köze a P4 64 bites verziójához. Szerintem.
    Én P4 vs AMD64-re gondoltam ... és az eddigi hírek nem bíztatóak.
  • formatuq
    #11
    vilag eletemben intel/nvida parti voltam, bar mar joideje amd fele kacsingatok. intelnek sokadik huzasa volt mar ez, es a f@szom sem fog uj alaplapot/memoriat venni minden evben.
    kov gepem amd lesz.
  • dez
    #10
    160-220 millió van a mostani GPU-kban, ellenben az itteni 1.7 milliárddal (aminek a nagy része a cache-ek). Ugyanakkor bizonyos feladatokra sokkal gyorsabbak az előbbik.
  • tehen_m
    #9
    Hajrá intel Ha nem megy legálisan akkor illegálisan majd menni fog.
  • asysoft
    #8
    Hát a vége meg hogy került oda?:D
  • asysoft
    #7
    Itanium. Tehát 64 bites. Az architektúrájának a neve: IA-64.javascript:szmajlik()
    [szmájlik]
  • HUmanEmber41st
    #6
    A vid.kari procikban 1 kicsit több a tranzisztor nem ???
    És ez még 32 bites? Minek erőltetik??? (már ha csak 32-es ??? )
  • eke
    #5
    Majd rászerelek egy grillezőt oszt sütögetem a kolbászkákat..
  • asysoft
    #4
    Pár hét? Esetleg év közepén megjelenik az Opteronból a 2 magos, a desktop változat legjobb esetben is az év végén jön.
    A 64 bites sebesség alatt mit értesz? Itaniumot még véletlenül se hasonlítsd össze desktop procikkal, teljesen más architektúra! Ha meg a 64 bites Prescott és az Athlon64-ek közötti teljesítmény-különbségre gondoltál, akkor ez kb akkora lesz, mint a mostani.
  • Inquisitor
    #3
    Hmmm. De jó ... de ha jól értem desktop piacon pár héten belül lehet kapni AMD-ől 2 magosat, Intelből meg még szerver verziót se?
    Ráadásul ha igazak a rémhírek a 64 bites verziók sebességéről ... nem biztató.
  • hades
    #2
    "1,7 milliárd tranzisztort foglal magában"
    Ez korrekt? Hihetetlen! Tud vki vmi bővebbet? Pl. ebből mennyi a core és mennyi a cache; mekkora a die?
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Rémlik, mintha egy hasonló önünneplésről olvastunk volna a PRescott-ok előtt... S az energiafogyasztás / hőtermelés ahhoz képest mégis nagyobb lett...

    ===============================
    .:i2k:. from meló