32
Minden erről az okos szerkezetről. Át lehet verni?
  • IXEMGabeo
    #32
    TÉK,

    ha hideg maradsz és nem izgulsz simán átverheted a gépet
  • adams95
    #31
    ok
  • Tetsuo
    #30
    A titkosszolgálatoknál az alapképzéshez hozzátartozik a poligraph átverése.
    Egyszerű néhány heti biofeedback tanulási módszerrel (plusz emlékeztető), mindenki képes rá.
    Ezért kezelik szigorúan a használatát..(tehát nem adják kőcsön senkinek)

    Bandi, a beszarásod meg folyamatos lenne, más evidens kérdésnél is, nameg nem minden paraméter úgy változik átlag izgulásnál mint hazugságnál..
  • Davidus
    #29
    nagyon komoly berendezés lehet:P
  • Bandew
    #28
    Én azt nem értettem soha ezeknél, hogy tegyük fel halálra ítélnek.
    Úgyis annyira be leszek szarva, hogy hiába vagyok ártatlan és mondok igazat, akkor is ki fog akadni a mérő. :-)
  • blackgamer
    #27
    esetleg ez hasznos tipp lehet:
    HAZUGSÁGVIZSGÁLÓ KÖNYV
  • Vlala #26
    Az én becsületem sem eladó. Ingyen letölthető bármely warezoldalról. :-)
  • Vlala #25
    Pénzhamisítás - HELP! című topicot is kellene nyitni.
  • ghost cb
    #24
    Ezek gumiszobások, nem kell sokat várni tőlük.

    Egyébként valszeg nekem akkor is izzadna a tenyerem, és magas lenne a pulzusom, ha nem hazudnék, valószínűleg, mert nem szeretem, ha számonkérnek. Tehát nem feltétlenül mond igazat SZERINTEM.
  • Shadow_THH
    #23
    igen, át lehet verni.
    Ezért sem fogadják el a bíróságon sorsdöntő bizonyítékként.

    Egyszerűen amikor izzadsz verejtékezik a tenyered, megnő a pulzusod stb.
    Ezt nézi csak a gép. Azt hiszem egy amerikai maffiózó a gép átverését olyannyira tökélyre fejlesztette, hogy 8-10 esetet is megúszott: egyszerüen nyugodt maradt, nem izgatta fel magát és teljesen közömbösen válaszolt.

    Egyébként az is jó megoldás lehet, hogy a kérdés után (pisiltél-e már fürdőkádba) kitalálsz magadnak egy kérdést (ma szerda van. Tegnap hétfő volt?) és arra válaszolsz, igy akkor igazat mondasz :)

    Nem tudom ezek csak ötletek, nekem még soha nem volt szerencsém ilyen szerkezethez :P
  • TomBond
    #22
    Na akkor most valamit nagyon gyorsan tisztázzunk:
    én nem azt kérdeztem hogy hogyan lehet kijátszani és nem is érdekel mert ilyesmire nincs is szükségem! Feltettem pár kérdést amit a kollegákkal beszéltünk, és reméltem hogy kapok rá "értelmes" választ (válaszokat). Aki normálisan szólt hozzá annak köszönöm aki pedig nem is kellett volna hozzászólni.
    Miért van az ha az ember érdeklődik akkor egyeseknek rögtön az jut eszébe hogy ő valami "rosszat" tett!
    1. Az én becsületem nem eladó 1-200.000 Ft-ért de milliókért sem!!
    2. Több mint 2 éve dolgozok ennél a cégnél és nem kis dolog volt kivívni azt a szintet ahol vagyok de elmondhatom hogy MEGBECSÜLNEK!
    3. Hálát adok az Istennek hogy azokhoz a dolgokhoz amikkel a "bibi" van még ha szeretnék sem férnék hozzá!
    Hát egyenlőre ennyi! Ne hagyjátok hogy csalódjak az SG fórumozóiban!
    Tehát ha valakinek van értelmes hozzászólnivalója ne fogja vissza magát! Ha pedig nincs mondanivalója vagy van de nem a témához tartozik akkor inkább ne is szóljon hozzá!
  • Metwork
    #21
    citromlé vagy súlyosabb esetben ecet
  • Shadow_THH
    #20
    a következő a "dejó hogy cinit szabadlábra helyezték" topic lesz
  • Jimmyke
    #19
    Zártörés?
  • ThePartyFace
    #18
    Nekem valami pupilla osszehuzo modszer kéne!
  • Loál János #17
    Szökés börtönből, help!
  • fifi
    #16
    Ahhha hogyne...Úgy szokott az kezdődni... :DDDDD
  • fifi
    #15
    Hogy adjunk valakinek kamu alibit...
  • Vlala #14
    Érdekes topicok nyílnak manapság. Előbb csak puskázással, kötelező olvasmányokkal kapcsolatos kérdések merültek fel, később orvosi igazolások hamisítása, most pedig a hazugságvizsgáló kijátszása van terítéken. Mi a következő?
  • blackgamer
    #13
    Spektrumon volt egy film, A hazugság tudománya a címe
    sokat ismételgetik, azt érdemes végignézni
  • Vlala #12
    1. Mániákus hazudozók, pszichopaták, Vlalák :-) átverhetik, a lényeg, hogy az agy teljes egészében elhiggye, amit mond, akkor nem okoz idegrángást, fokozott agytevékenységet, pulzusszám-emelkedést. Az egész gyermekkori nevelésünkre épít, amikor a szüleink haragudtak ránk a hazudozásért. Aki ezt kiölte magából, annak sima ügy.
    2. Fintorom sincs. Álllítólag "ha a nyomozás megkívánja", akkor, de ez alatt zöldem sincs, mit értenek.
    3. Átlagembereknél a hatékonysága elegendő ahhoz, hogy bizonyítékul szolgáljon. A szakértő mellett ezért áll ott a rendőrségtől valaki, aki igazolja a vizsgálatot.
    4. 3. indokai alapján ha elkap a hazugságvizsgáló, nagy eséllyel nyakig vagy a slamasztikában... illetve "van a gyanúsított" benne.

    Volt már regisztrált eset, amikor az illető atz állította, sosem járt a tetthelyen, de több nyomot is hagyott maga után, ujjlenyomatot, hajszálat, tanúkat stb. A hazugságvizsgáló (a továbbiakban Gép, mert k.. hosszú szó) szerint igazat mondott...

    De előző kérdésem: mi juttat el egy párkapcsolatot olyan szintre, ahol már Gépet kell alkalmazni ahhoz, hogy higgyenek egymásnak?
  • TomBond
    #11
    Mondom hogy nincs szükségem a gyakorlásra!
    Van gyanusított és az nem én vagyok, csak a kolegákkal felvetődött a kérdés és gondoltam megkérdezem ki mit látott hallott olvasott erről esetleg kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban! Tehát még egyszer a kérdések:

    Hazugságvizsgáló avagy poligraph!
    Egy csomó kérdésem volna vele szemben! pl:
    1. Át lehet-e verni?
    2. Mikor alkalmazhatja a rendőrség?
    3. Hány százalékos? (mennyire megbízható?)
    4. Elfogadja-e a bíróság csak ezt bizonyítéknak?
    ...
    Tehát minden érdekel ezzel a témával kapcsolatban!


  • Gabesz amd64
    #10
    Simán!

    Rexona
  • Vlala #9

    Ez egy eléggé leegyszerűsített hazugságvizsgáló lehet szerintem, azért a "nagyüzemit" nem fogják minden kisgyereknek osztogatni, hogy tanulják ki a hazudozás művészetét...

    z All You Need Is Love-ban volt többször is, hogy a szerelmeseket hazugságvizsgálatnak vetették alá. Erről vélemény?
  • Takezó
    #8
    Pisiltél már a fürdőkádba? :D
  • blackgamer
    #7
    van egy társasjáték (Hasbro Angyal vagy ördög?), amiben van egy hazugságvizsgáló készülék, nemtom hogy működik, de azon el lehet kezdeni a kisérletezést
  • hykao #6
    "Én nem csináltam semmit!" - ez elég rosszul hangzott... :))
    (bugáztunk a melóból??? :DDD)
  • TomBond
    #5
    Én nem csináltam semmit! A munkahelyemen történtek érdekes dolgok, és hála istennek a rendőrség is be lett avatva.
    Csak ezért érdekel viszont egyre jobban!
  • Vlala #4
    hmmm... érdekes topic.
    DeViLKiNG: jogos a kérdés, szerintem beszéljük ki. :-)
  • Dr DeViLKiNG
    #3
    nocsak... mibe keveredtél?
  • Dynamic
    #2
    Ebben nagyjából benne vannak a válaszok:

    "A hazugságvizsgáló egy olyan szerkezet, amin különböző érzékelők vannak, és ezek a testnek a remegését, a lélegzés ritmusát, a vérnyomást, a pulzusszámot és egyéb hasonló dolgokat rögzítenek. Mindegyikről folyamatos grafikon készül, ezeknek a kiugró csúcsait vagy a hullámvölgyeket olvassa és értékeli a szakember. Dr. Erdei Árpád alkotmánybíró, egyetemi tanár elmondta: a szakértők szeretik azt mondani, hogy nem azt mondják, hazudik az illető, hanem hogy elkerüli a választ. Az, hogy az első hazugságvizsgáló mikor készült Dr. Erdei Árpád nem tudta megmondani, de tény, hogy Amerikában, valamikor a húszas években már megkísérelték a használatát. A leghíresebb döntés a poligráf kapcsán, amikor is az amerikai bíróság kimondta, hogy a büntető igazságszolgáltatásban a kétes értékű bizonyítási módoknak nincs helye. Az Amerikai Egyesült Államok még mindig bizonyos óvatosságot tanúsít, és Európában is ugyanezt látjuk.

    Magyarországon 1998 óta szerepel a büntetőeljárási törvényben a poligráf, eredménye bizonyítékként felhasználható. A törvény három helyen rendelkezik a használatáról. A gyanúsított hazugságvizsgálata csak a beleegyezése esetén lehetséges. A másik, hogyha poligráfiai vizsgálatra kerül sor, akkor kötelező szaktanácsadó alkalmazása, ám ez nem számít szakvéleménynek, a tárgyaláson nem lehet bizonyítási eszközként igénybe venni. A harmadik pedig: fiatalkorú gyanúsított esetében nem lehet ilyen vizsgálatot lefolytatni.


    Réges-régen mondják, ahol egyáltalán a poligráf használata előkerül, hogy a vizsgálat visszautasítása nem értékelhető úgy, mint az illető bűnösségének a jele. Ezt jogilag ki lehet mondani, de nagyon könnyen lehet, hogy a nyomozó nem így gondolkodik, és azt mondja, hogy értem én, hogy jogilag nem mondhatom ki, hogy itt valami baj van, de hogy én jobban kapargatok, ebben senki nem akadályozhat meg – mondta Dr. Erdei Árpád. Ez idő szerint nem lehet száz százalékosnak tekinteni a hazugságvizsgálat eredményének megbízhatóságát, mert néha tévedéshez vezethet. Emiatt tehát bizonyítási eszközként a bírósági eljárásban Dr. Erdei Árpád szerint nem szabad figyelembe venni, és a törvény jelenleg ezt a felfogást tükrözi."
  • TomBond
    #1
    Hazugságvizsgáló avagy poligraph!
    Egy csomó kérdésem volna vele szemben! pl:
    1. Át lehet-e verni?
    2. Mikor alkalmazhatja a rendőrség?
    3. Hány százalékos? (mennyire megbízható?)
    4. Elfogadja-e a bíróság csak ezt bizonyítéknak?
    ...
    Tehát minden érdekel ezzel a témával kapcsolatban!