24
  • Apocalipto
    #24
    Van aki csinálja ezt a projectet?
  • schimi
    #23
    Lehet 1 gépen több progit futtatni (boinc-alapú projecteknél még szabályozni is lehet, mi mennyi erőforráshoz jusson), de nem feltétlen érdemes.
    A klímaszámítás pl. elég sok adatot generál (vinyó terület), illetve memóriát foglal (nálam kb. 84 MB, igaz két klienset futtatok a HT miatt). Több project futtatásakor szűkösnek bizonyulhat a gép, még ha progi idle prioritáson fut is.
  • galocza
    #22
    ud nekem nagyon bizniszszagú lett...
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    88 centi .. elsősorban amerika szopja meg a szép homokos partjainál .. meg mondjuk hollandia ^.^ , de őket majd megmentjük...
  • grayback
    #20
    Lehet, hogy hulye kerdes, de:
    Az united devices, a seti es ez az uj projekt megy egyszerre 1 gepen??? vagy 1 projekt 1 gep alapon megy???
  • Benoke
    #19
    2004 May 14 óta nem.
    Azóta fut a BOINC. Persze a régi is megy, de a Képernyő védős régi verziónak több mint 2x anyi időbe telik feldolgozni egy csomagot mint a parancssoros verzióknak, sőtt előfordul sűrűn a 3-4x több időt igénylő csomag is.
  • Benoke
    #18
    Mielőtt itt mindenki belefogna ajánlok egy oldalt: BOINC

    Na most a Seti is ilyen alapon fut már a jelenleg emlitett klima kutatás is, meg még 3 másik hasonló elvű kutatást is lehet választani.

    A Seti Képernyővédúőhüz annyit, hogy meg kéne nézni a BOINC -es verzióét. A régi 1999 -ben kitalált verzió nem csoda hogy kicsit elavultnak tűnik. Az egy más kérdés, hogy nem sok haszna van.

    A statisztikákhoz meg annyit, hogy a cikkben leirtak sántítanak egy kicsit.
    A megadott linkekre kattintva kiderül, hogy nem egészen van ez igy :)

    BOINC -es statisztikák szépen egybefogva egy oldalon megtalálhatóak.

    A Seti átlagos teljesitménye 64 TeraFLOPs/sec körül mozog, de volt már példa 200 TeraFLOPs/sec -re is idén.

    Megrögzött Seti -s lévén mindenkit arra buzditok, hogy csatlakozzatok az ilyen nonprofit kutatásokhoz.
  • mir
    #17
    en nagyjabol 10 eve lattam utoljara kiegett folttal monitort, de az mar akkor is 10 eves volt. szerintem nyugodtan kijelenthetjuk, hogy ez a feladata a kepernyovedonek mara kicsit atalakult, es inkabb esztetikai elmenynyujtas, illetva hangulatjavitas a feladata :)
  • lokko
    #16
    a képernyőpihentetőnek az a lényege hogy ne legyenek állandó megvilágítású pontok a monitoron, mert régen ezek az állandó pontok egyszerűen beleégtek a képernyő foszforeszkáló rétegébe, most már erre immunisabbak a monitorok, de akkor is egy képernyőpihentetőknek még mindig ez a szerepe ... nos a SETI@HOME egy el NEM MOZDULÓ nagy kék keretben vizualizálja a furier sorbafejtési munkálatait.
  • schimi
    #15
    A Hungary csapat később alakult, a szerencsétlen névválasztás miatt: eredetileg magyarok@BOINC volt a csapatunk neve, így ha rákeresett vki a "Hungary" szóra, nem találta, így lett duplán regisztrálva.

    Persze mindenki oda csatlakozik, ahova akar (magyarból is van még több, pl. szegediek külön nyomulnak), csupán jelenleg mi állunk legjobban a magyarok közül (49. hely), jó volna összefogni a magyar crediteket.
  • galocza
    #14
    mentem én rögtön (ha jó helyre mentem -> hungary csapat), de gondolom akkor jelenek csak meg a listán amikor visszaküldöm az első eredményt (900 óra 8).
  • Szelep
    #13
    A Setinél már az a gond, hogy növelni kellett a redundanciát a nagy létszám miatt. Jelenleg setinek 5 336 422 felgasználója van, és az elmult 24h-ban 56.69 TeraFLOPs/sec volt a lebegőpontos feldolgozási sebesség..
    Miértis alkalmatlan képernyőkímélőnek?
  • Szelep
    #12
    lokko, ezt honnan veszed?
  • lokko
    #11
    pl a SETI programja képernyőpihentetőként is akar futni, de az abszolúte alkalmatlan képernyőpihentetőnek, az haggyám hogy nem is néz ki jól
  • lokko
    #10
    valahogy ezeknek a projekteknek sosincs jó marketingjük, ha pl ez egy nagyon zsír ingyen képernyőkímélő is lenne egyben, vagy lehetne kapni mást is mint egy reményteli helyet a dicsőséglistában, akkor biztos meg lehetne sokszorozni a CPU idő kvalitatív célokra használók táborát.
  • schimi
    #9
    Gyertek a BOINC@Hungary csapatba!
    Még csak 22-en vagyunk (18 aktív tag), de mán 610318.41 creditet csináltunk!
    Ha jöttök, többen leszünk!
  • mir
    #8
    azert nem USD milliard erteku szuperszamitogepekkel egyenerteku dologrol van itt szo, mondjuk par millio USD-nyi CRAY rack-hez hasonlorol. ami szinten szep, de azert nem vilagmegvalto, nagyon keves problemat lehet ennyire elosztva megoldani hatekonyan.
    es szerverpiacon a linuxok reszesedese mar tobb, mint 25%a a windows servereknek
  • papabear
    #7
    Mármint ingyenes, persze, ez amolyan "kicsit én is segítek" projekt.
  • papabear
    #6
    Most arra gondolsz, hogy ők fizetnek-e a te álatalad nyújtott szgépidőért? Nem.
  • Mr Manson
    #5
    Ingyenes ez a dolog?
  • NEXUS6
    #4
    Szerintem egy idő után egyre többször fog komoly alternatívaként felmerülni a számítástechnikai erőforrás felesleg ilyen formában történő kihasználása, ha a korlátozott pénzügyi erőforrásokkal gazdalkodó államok végre észreveszik, hogy így spórolhatnak. A megtakarított milliókat, meg AIDS kutatására, vagy környezetbarát technológiák támogatására költhetik, hogy a témánál maradjunk.

    Bár ahogy észreveszem, az összes ilyen kezdeményezés inkább magánjellegű volt. Ami viszont azt is jelentheti, ha az államok kormányai nem képesek a XXI szd. kihívásainaval szembenézni, és egyben élni az új lehetőségekkel, akkor bizonyos területeken, ahol eddig egyedülálltak (pl hi-tech alapkutatás) háttérbe szorulhatnak a nonprofit kezdeményezésekkel szemben.

    És ez egy nagy lehetőség, hogy a szükséges kutatásokat/fejlesztéseket, végre elválasszuk a pénztől!!!!

    A posta és hírszolgáltatás nagyrészét már így is "lenyúlta" a net.;)
  • TeszteloPontHu
    #3
    Az is érdekes az egészben, hogy ezek a gépek elvileg a kihasználatlan teljesítményüket használják a számításokra. Ugyanakkor a kihasználatlan (terheletlen) CPU kevesebbet is fogyaszt. Azaz azzal, hogy a gépek számolnak, többet fogyasztanak, mint egyébként, ergo jobban is szennyezik a környezetet és hozzájárulnak a felmelegedéshez...
    Persze a számítások nyújtotta előny nagyobb, mint a többletszennyezés (legalábbis remélem :)).
  • galocza
    #2
    azért ez nem új dolog.
    pár éve "kutattuk" 8) a rákot a united devices-zel, a marslakókutató seti pedig jóval régebbi...
    na, asszem töltöm is a klienst, nem vagyok nagy grínpísz, de a környezet nem gyerekjáték...
  • NEXUS6
    #1
    "...egy elosztott hálózat segítségével, amelybe bárki csatlakozhat otthoni számítógépével. A rendszerben jelenleg 150 országból 95 ezer gép végez számításokat, ebből 1253 magyarországi gép....a közel százezer számítógép azt jelenti, hogy a rendszer nagyobb számítási teljesítménnyel rendelkezik, mint a világ jelenlegi leggyorsabb szuperszámítógépe."

    Asszem télleg jön egy új világ!
    És nem csak a klíma változás miatt.
    Ha egy vállalkozás képes akkora teljesítményt/képességet megmozdítani ami csak dollár milliárdos beruházásokkal mérhető össze, ráadásul nonprofit módon az valaminek a közeledtét jelzi.

    Hasonló ez a dolog mint a Lin vs. Win dolog. Ha a megosztott, hálózatos fejlesztési modellt képviselő Lin végül jelentős piaci részesedést lesz képes lenyúlni a centralizált M$-el szemben az megint egy nagy lépés lesz!