16
SQUASH - Fallabda és minden ami ide érdekes lehet.
  • Kope
    #1
    Kitaláltam magamnak, hogy elkezdem ezt a jó kis sportot művelni, de még soha életemben nem próbáltam. Várom a tanácsaitokat, hogy miként kezdjem el. Ilyenekre gondolok, hogy mennyire kell drága ütőt vennem elsőre, milyen a jó cipő, hova érdemes menni pályára. Szóval akinek vannak ilyen tapasztalatai, kérem ossza itt meg.
  • Ramore
    #2
    ütő: Kezdésnek és kezdőknek nem célszerű drágább ütőt vásárolni, hiszen mi van akkor, ha nem jön be a sport. Pár hónap rendszeres játék után érdemes lehet beruházni egy komolyabb ütőre.

    pálya: Mindenkinek a pénztárcája dönti el, hogy melyik pályát válassza, választék az van.

    cipő: Detto, mint az "ütő" pont.
  • Kope
    #3
    Igazából ezekeret én is így gondoltam, de konkrét tippeket vártam mind az ütőre (ár nagyságrend), mind a pályákra, mondjuk ahol nincs állandóan tömeg meg hasonlók.
  • Ramore
    #4
    10eFt alatt simán kapsz megfelelő ütőt, a pálya bérleti díjakat akár a neten is megnézheted, illetve sok érdekességet olvashatsz a következő oldalon: http://squash.lap.hu/
  • Laffite
    #5
    na igen, szerintem sem érdemes elsőre rögtön ütőt venni, általában a helyszínen lehet kölcsönözni azt is, meg labdát is.
    a cipő is lényegtelen, bár cserecipőt mindenhova illik/kötelező vinni (aminek tiszta a talpa ugye)
  • Laffite
    #6
    ja, a pályákra meg jó bejelentkezni előre, és akkor biztos lesz szabad pályád annyi időre, ameddig beírattad magad.

    a pályák bérleti díja is sok különbséget rejthet, avagy mondjuk nem mindegy mennyit fizetsz óránként, mennyiért lehet ütőt bérelni, mennyiért adnak egy pohár narancslevet, stb, ezért érdemes alaposan körülnézni a környezetedben, hogy hová jársz majd el.
  • Weasel
    #7
    Pálya iszonyatosan sok van, hiába is mondanék 1-2-t, mikor többtíz megfizethető pálya van Budapesten, ha nem sokkal több.
    Én nem squasholok, de minden sportnál úgy gondolom, hogy először talán érdemes bérelned felszerelést, és ha már benne vagy a dologban, venni egy jót, amit már nem nagyon kell lecserélned.
  • Laffite
    #8
    ezt a témát nyilván kibeszéltük...
  • Kope
    #9
    Köszi a tanácsokat, beszereztem magamnak egy Head Intelligence nevü 110d-os ütőt és vettem egy tízalkalmas bérletet Budaörsre. Cipőnek meg gondolom jó lesz a teremfoci cipőm is.
  • JaNo3
    #10
    Sziasztok!
    Én nemrég kezdem el játszani, és a kérdésem, hogy tudtok-e olyan helyet, ahol a játék technikájáról és szabályairól lehet olvasni?
  • Ramore
    #11
    Csak egy picit kellett volna visszaolvasi! #4(!!!)


    http://squash.lap.hu/
  • Ronny
    #12
    senki sem squashol?
  • Vass Gábor
    #13
    Nekem ez volt az első játékom még 97.-ben, nagyon jól elszórakoztunk vele.
    Több verziója van?
  • zenoka
    #14
    De en jatszom:)
    hatha fellendul a topic tolok egy +fav-ot:)
  • zenoka
    #15
    ugy erzem a squash mint olyan az SG-n meghalt:)
  • JonasSandor
    #16
    Októberbe jön az arkanoid mint a dosos pinball az az fallabda újra. Nem gondoltam volna hogy ennyi év után visszatér pc-re. Retróhangulatra fel.