111783

xnl87ky5.jpg

free counters


  • becauseIsaid
    #109968
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ez az "elmúlt nyolc év" ismerős szlogen a politikából. Biztos eleinte agresszívnek tűnt a stílusom, de aztán amíg nem voltam megittam elég sok szentöltvizet, s javultam kicsit


    De nem hinném hogy egyszer dobgépzene kedvelővé válnék. Viszont a lemezek legalább szépek. Kár, hogy a szerintem jobb zenék nem nagyon kerültek ilyen ízléses korongokra

  • becauseIsaid
    #109967
    Persze, persze. Én meg tudom, hogy kimondottan kedveled. De mivel szó volt róla, akkor elmondtam. Ha azt lehet mondani valakinek, hogy kedveli ezt azenei stílust akkor tán azt is lehet, ha vki nem kedveli. Ez nem jelent semmi negatívumot arra ki szereti.
    Biztos van köztük olyan is, amit szerettem de nekem ez ilyen mennyiségben tömény egymás után. Az italót kevelem, de szerintem az sokszínűbb világ volt. Meg szeretem a 70-80-as rockot is gondolom feltűnt .
    Személyeskedni meg nem kell azért mert érzékeny pont amikor valakinek épp ellenvéleménye van, mint a mienk. Nem kell támadásnak venni.nekem a "rendszerváltás" idejével kábé egy időben változott az életem, az italó világa is (már ami a klasszikus évtizedet illeti) is akkor volt leáldozóban. Elkezdtem másféle irányba menni, nem nagyon hallgattam a korabeli rádióadásokat már
    Ilyesmire most sincs időm vagy ambícióm, pedig sokszor érdekelnének ezek a tematikus műsorok. Az a bajom hogy nincs lehetőség ezeket bármikor visszahallgatni, amik lemennek egyszer mondjuk a linkelt helyen. Pl. fűnyírás közben meghallgatnám, de nem tudok akkor ilyennel foglalkozni, amikor pont van. Ez van
  • reynaud #109966
    Rólad az elmúlt közel 8 évben számomra kiderült,ez nem a te zenei világod!
    Nincs is ezzel semmi probléma,szoktuk mondani "ízlések és pofonok" !
    Én azt is megkérdőjeleztem veled kapcsolatban már hogy egyáltalán kedveled é az italo-disco stílust.
    Ezen hozzászólásod alapján tán jogosan.

    Megjegyzem Haluska Imre egykori műsorát,melynek e korszak zenéi képezték alapját,legendás rádióműsorként tartjuk sokan számon,azok közt akik igazán kedvelik az italo-disco stílust.
    Kérdeznék is valamit tőled,de nem akarlak kellemetlen helyzetbe hozni....
  • reynaud #109965
    Köszi Józsi!
    Most éppen hallgatom DJ Adrián remek műsorát.
    Ez nagyon az én zenei világom.
    Aztán majd csekkolgatom a feladványaid,valószínű holnapra csúszik,addig kérlek hagyd fent.

    Üdv.
  • becauseIsaid
    #109964
    Belehallgattam a linkelt rádióműsorba az imént. Örülök, hogy nem ez volt a fő csapásirány a tinikoromban. Rohadtul nem az én zenei világom ez a puffogós dobgépzene.
  • italomanjoco
    #109963
    Tessék. itt a rejtvény, teszek fel többet is:
    1
    2
    3
    4
    5
    6

    Próbáltam könnyűeket választani



  • italomanjoco
    #109962
    Ok mindjárt vágok párat.
  • reynaud #109961


    A ma esti programom 19 órától,rádióhallgatás lesz,ajánlom nektek is.
    Itt hallgathatjátok:
    Disco Diamond Radio

    A kiadó által piacra dobott lemezekből,dalokból,profi DJ kolléga válogat ,szakértő kezekbe került a zenei téma.
    Nagyon jó műsornak ígérkezik.

    Ennek apropóján, a zenefelismerő játékban két feladvány:
    sample_1
    sample_2
  • reynaud #109960

    The Best Of Bobby Orlando Productions By Reynaud





    1. Bobby "O" ‎– Reputation

    2. Waterfront Home ‎– Take A Chance (On Me)

    3. The Flirts ‎– Danger

    4. Bobby "O" ‎– She Has A Way

    5. The Flirts ‎– Helpless

    6. Girly ‎– Working Girl (One Way Love Affair)

    7. Bobby "O" ‎– Givin' Up

    8. The Flirts ‎– Dancing Madly Backwards

    9. Bobby "O" & His Banana Republic feat. Claudja Barry ‎– Whisper To A Scream

    10. One-Two-Three ‎– Runaway

    11. Bobby "O" & His Banana Republic – Somebody

    12. The Flirts ‎– Passion

    13. Miss Kimberly ‎– D.J. Girl

    14. Tony Caso ‎– All The Love In My Heart

    15. Hotline ‎– Guilty

    16. The Flirts ‎– Opposites Attract

    17. Oh Romeo ‎– Try It (I'm In Love With A Married Man)

    18. Roni Griffith ‎– Desire

    19. Malibu ‎– Pleasure

    20. Teen Rock ‎– Make Up Your Mind


  • ItaloMucsacso70
    #109959
    Sajnos már jó pár kiadványból kommersz kategóriát csináltak.
    Címeket direkt nem említek mert se vitát nem akarok , se megsérteni másokat akik megvették a re lemezt!
    Szerintem egy igen ritka maxi kiadvány addig őrzi a misztikumát a varázsát az elérhetetlenség sóvárgó érzését amíg nem köszön rád úton útfélen vissza rád az újranyomás.
    De ez csak a magán véleményem!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2021.03.17. 15:25:08
  • allada67
    #109958
    Az év talán legszínesebb, és legizgalmasabb listája lehet ez a Bobby O szerzeményekből összeállítható TOP 20, vagy
    kinek hányra van kedve, ideje. Egyfajta tisztelet is lehet a mester felé egy ilyen lista.
    Bár én könnyen beszélek,mert van egy 1100 db-os külön 80-as disco BEST OF mappám, abból kb. 20 perc alatt
    kiszedtem vagy 40 Bobby O szerzeményt. Ami a nagyobb meló volt kb. 1 óra, mire a sorrend összeállt.
    A másik oldala a dolognak, hogy szerintem ő így lett nagy név, ezzel a sok előadóval, vagyis én így egyben
    kedvelem a munkásságát a 80-as évekből. Tetszett is az ötleted,hogy legyen egy ilyen szavazás, és legalább 20-as.
    Én szeretném így hagyni, és fülcsimano2-nek előre is köszönöm a listát, a fiúk meg húzzanak bele, mert szégyelleném
    magam,ha ezt ketten játszanánk le fülcsivel.
  • reynaud #109957
    Az ilyen dalokért kedveljük Bobby Orlando szerzeményeit.
    Igen, ez 80s mestermű!
  • reynaud #109956
    Szia Józsi,

    Nem a cím segített a megfejtésben.
    Az angolnyelv-tudásom által találtam meg könnyedén a dalt,a szöveg alapján.
    Lásd. Discogs link

    Én azt szeretném ha te folytatnád ezt a játékot,neked vannak a gyűjteményedben ilyen különleges ritkaságok!
  • reynaud #109955
    Mivel tervben van egy "The Flirts" szavazás,Divine meg volt már,én azt javaslom gondoljuk újra.
    Módosítsuk Bobby Orlando esetében, a csak a saját dalaira fókuszálva a szavazást.
    Top 5 rangsorolásokat kérve.
    De ezt rád bízom ,a te döntésed.

  • DJ Lakatos
    #109954
    ''Írásodból azt sugallod mint ha én ezt a kiadványt elterjesztettem volna a neten.''


    Megnyugtatlak nem állítottam és nem is fogom hogy ez így történt,csak szemléltetésként szolgált és bárki írta volna a hsz-t akkor is ez a válasz ment volna,hogy, kérem csak óvatosan a ritkaságokkal és ne csináljunk belőlük kommersz kategóriát.
    Utoljára szerkesztette: DJ Lakatos, 2021.03.15. 20:22:33
  • allada67
    #109953
    A lista 24. helyezett, helyesen írva , Wow - Bring On The Men. Elnézést.
  • italomanjoco
    #109952
    Gratulálok, ügyes vagy. De látod így a nehezebb feladványt is könnyebb kitalálni ha a címét többször is mondják benne
  • fülcsimanó2
    #109951
    "Bitang nehéz egy Bobby "O" rajongónak rangsorolni."

    Megértelek...

    Én kb. ilyen nehéz helyzetben volnék Dieter Bohlen esetében, ő nálam mint zene szerző, überelhetetlen.

    Egyszer valamikor csinálhatnánk egy szavazást Bohlen dalaiból is. Annyi javaslat van szavazásra, hogy majd sorra kerül ez is.

    Amúgy Allada listáját elnézve, az első helyezett nálam is pont ez lesz, már csak a 19 további kedvencet kell össze írnom.

    Kísérletet teszek rá hamarosan.

    Addig is, ez 1 kedvcsináló, egyik kedvenc zeném, s videóm, amit ez a 3 csaj művel, az világszínvonal:

    The Flirts - Helpless





  • reynaud #109950
    Shaney ‎– Gorbatschow (1988)



    Jó zene!
  • allada67
    #109949
    Lesz külön a The Flirts is,mert a kis csapat is szeretné, a Bobby Orlando Top 20-hoz meg használható ez a lista. #109937
  • becauseIsaid
    #109948
    Úgy véltem, hogy pl. amit javasoltam: The Flirts lista, az egy külön szavazás téma. Ez meg így akkora falat, hogy inkább bele se vágnék... További jó szórakozást!
  • ItaloMucsacso70
    #109947
    Írásodból azt sugallod mint ha én ezt a kiadványt elterjesztettem volna a neten.
    Biztosíthatlak hogy a CRE-DANCE és más ritka kiadvány amit még anno a kollégáidtól kaptam , általam nem landolt se letöltő oldalon , se torrenten megosztásra .
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2021.03.15. 10:49:16
  • italomanjoco
    #109946
    Valószínű hogy nehéz volt a feladvány, nem az van hogy nem akarnak játszani. Ezt én sem találtam volna ki.
    Próbáld meg ezt kitalálni:

    Részlet

    Fent van a youtube-on is

  • allada67
    #109945
    Sajnos nekem is nehezek az utóbbiak, mert én is csak a stílus felső tetejét, úgy 300 db körüli zenét ismerek fel könnyedén.
    Vagyis az általam kedvelt kb 300-350 zenét nyúztam gyakrabban akkoriban, és mostanában is.
  • allada67
    #109944
    #109911 Minden ami Bobby Orlando által készült, és ez közkívánatra TOP 20, vagy akár kisebb listák is jöhetnek. Mindenki a kedvenceivel.
    Utoljára szerkesztette: allada67, 2021.03.15. 10:10:52
  • italomanjoco
    #109943
    Ámen
  • DJ Lakatos
    #109942
    Good Morning!

    Remélhetőleg nem fog hasonló sorsra jutni mint ez a kiadvány pár esztendővel ezelőtt.
  • becauseIsaid
    #109941
    Akkor félreértettem, azt hittem csak azok játszanak Orlando listásként, amik az előadói névként is így szerepelnek...
  • reynaud #109940
  • reynaud #109939
    Ha nem akartok játszani,akkor lezárjuk ezt a témát.

    A megfejtés:
    Ricky Davies ‎– Loving You ( Asia Records ‎– ARD 1023 ) 1989 (Discogs)



  • reynaud #109938
    Tegnap este felraktam a sajátom,aztán lecsekkolva újra a 20 dalt,azt láttam ,egy nagy favorit lemaradt,töröltem az egészet.
    Ma újrapróbálkozom.
    Bitang nehéz egy Bobby "O" rajongónak rangsorolni.

    Kis sztori,
    Néhány éve rendszeresen leveleztem, egy az USA-ban élő ,DJ,zenei producer úriemberrel,Ő elsősorban a funky,soul zenéket kedveli,de nem idegenkedik az euro-italo disco stílustól sem,Bobby Orlando zenei munkásságát pedig,kifejezetten nagyra tartja.
    Egyszer azt írta kérdésemre mely arra irányult melyek a favorit zenéi Orlandotól,van 3 szerzeménye, melyeket kiemel,nagyon hasonló dallamvezetéssel,de ezek közt különbséget,rangsort nem is tudna tenni.
  • allada67
    #109937
    Bobby Orlando top listám, csak az első 20 játszik majd, de kicsit tovább írtam.
    A DIVINE zenéihez még annyit, hogy figyeljétek melyik Bobby O , mert 1984-től Stock, Aitken ,Waterman a szerzők.
    01 The Flirts - Helpless
    02 Tony Caso - All the love in my heart
    03 The Flirts - Dancing madly backwards
    04 Divine - Shake it up
    05 The Flirts - Danger
    06 Bobby O - I pretend
    07 Waterfront Home - Take a chance on me
    08 Waterfront Home - Finger on the trigger
    09 Bobby O - Whisper to a scream
    10 The Flirts - Physical attraction
    11 One Two Three - Falling in love with mysefl
    12 Miss Kimberly - DJ girl
    13 The New York Models - Hot for you
    14 Eric - Who's your boyfriend
    15 Roni Griffith - Take me out
    16 The Flirts - Passion
    17 Oh Romeo - Living out a fantasy
    18 Bonnie Forman - I want a man
    19 Divine - Shoot your shot
    20 The Flirts - Opposites Attrack
    21 Girly - Working girl
    22 The Flirts - Voulez vous
    23 Malibu - Goin' cruisin
    24 Wov - Bring on the man
    25 The Flirts - Temptation
    26 Roni Griffith - Desire
    27 Toni Caso - Desperate & Dangerous
    28 Bobby O - She Has a way
    29 Hotline - Fantasy
    30 Waterfront Home - Rockin Reggae Rhythm
    31 The Flirts - Crazy guy
    32 Toni Caso - Dancing in heaven


    Utoljára szerkesztette: allada67, 2021.03.15. 08:27:23
  • katonak
    #109936
    Igen igy szerettem volna.Egy dal reggelre : https://mega.nz/file/Ad0QHDLI#KJla7S-bqOaQnPTDP3REBmTWBMkl2Ywihkn2OujYC2k .
  • becauseIsaid
    #109934
    Valahogy így akartad:

    Egy dal estére : Ventura - Another time by katonak
  • katonak
    #109933
    https://mega.nz/file/gcNmnB4C#mF0jPM1G1ss6ALqzdaKe4-qlzSOe6cXiO-1yicywo80 .Egy dal estére : Ventura - Another time flac .
    [URL=https://mega.nz/file/gcNmnB4C#mF0jPM1G1ss6ALqzdaKe4-qlzSOe6cXiO-1yicywo80][/URL]
  • becauseIsaid
    #109932
    Meg azt is, hogy a nemeslelkűségnek és az önzetlenségnek is vannak fokozatai és határai
  • reynaud #109931
    A zenefelismerő játék folytatásaként,ezt a dalt választottam.
    Remélem sikerül valakinek helyes megfejtést adni.

    sample
  • reynaud #109930
    Ez azt jelenti ,törölte a feltöltött fájlt.
    Lemaradtál róla!
  • reynaud #109929
    Ez számomra nehéz feladat,sacc / kb ,azonos szinten kedvelem sok dalát,szerzeményét.
    De megpróbálom megoldani egy top 20-as listán a rangsorolást.
  • gyula1971
    #109928

    The file you are trying to download is no longer available. Sajnos ezt írja ki nekem!