111590

xnl87ky5.jpg

free counters


  • zámor
    #111550
    köszi...
  • mathezoltan
    #111549
    A katalógus szám szerint 1987.
  • zámor
    #111548

    Chanella - He Ho Darling (Remix Club)
    A neten bogarászva találtam erre a számomra ismeretlen gyöngyszemre.
    Túl sok infót nem találtam róla, még évszámot sem.
    Esetleg nem tudja valaki az évszámot?
  • studiohits
    #111547
    A - Pernilla- I Need Your Love

    https://we.tl/t-Jl37dvNvJD
  • mathezoltan
    #111546
    Köszönöm frici. A netten csak az extended változatot kaptam.
  • mathezoltan
    #111545
    Nálunk Erdélyben van egy mondás: Kinek a pap, kinek a papné.
  • polojana
    #111544
    BUÉK ! Köszönöm én is vittem.
  • allada67
    #111543
    BUÉK ! Köszönettel, én vittem.
  • cucurbia
    #111542
    Hát ezt nem gondoltam volna.Mintha egy mulatósdalt hallanék.Josephine is csak úgy nyekereg mögötte.
  • studiohits
    #111541
    Boldog Uj Evet!!

    Lilly West – I Wanna Hold Your Hand,Vinyl 7'' (1987)(Koch Records International – AS 145.466,Austria) WAV

    https://we.tl/t-wAiDYAmHHf


  • mathezoltan
    #111540
    Ez a dal halgatható nálam: I Found A Rainbow. Amúgy a "babérkoszorút" a Luis Rodriguez viheti el . Fancy csak a szöveget írta.
  • cucurbia
    #111539
    na és melyik volna az?(én hármat találtam a többi kuka)
  • becauseIsaid
    #111538
    Búék 2024
  • mathezoltan
    #111537
    A tegnap meghalgattam Fancy új albumát, csak 1 dalt mentettem el. Gondolkodom, hogy botfülű lettem vagy csak ennyit tudnak kihozni a jó "öreg" Tess -ből.
  • mathezoltan
    #111536
    Békés, boldog karácsonyt kívánok minden fórumozónak!
  • DIgor
    #111535
    Hi. Ez nagy zene! valami jó minőségbe megvan valakinek?
  • mathezoltan
    #111534
    Tecccik a Del Faro zenéje : Lilly West - I Wanna Hold Your Hand - (1987)


    Utoljára szerkesztette: mathezoltan, 2023.12.21. 21:41:04
  • joe65
    #111533
    a másik örök kedvencem...
  • joe65
    #111532
    ifjú korom nagy kedvence...https://www.youtube.com/watch?v=ZavwtJxmqJI
  • joe65
    #111531
    "Az eredeti klip is óriási. A 70-es évekbeli hippi korszak egyik himnusza, több mint ötven év telt el, és példa értékű az, ahogyan feketék és fehérek egymással békében élnek és együtt énekelnek...." Nagyon igaz !!!
  • jba123 #111530
    Uriah Heep - Sympathy 1977
    Utoljára szerkesztette: jba123, 2023.10.31. 22:28:18
  • fülcsimanó2
    #111529
    Nekem a Juno versions jobban tetszik!
  • mathezoltan
    #111528
    Visszatérve ....Rolf Köhler . Szerintem sokan nem tudják, hogy az ő hangja is cseng ebben a dalban.
  • becauseIsaid
    #111526
    Jó dal és a feldolgozás is. Hát tényleg ritka madár, főleg az énekes azzal a fejjel :⁠-⁠P
  • mathezoltan
    #111526
    Azt hiszem mindkét dal tetszik:Rare Bird - Sympathy 1969 versus Juno - Sympathy 1984.
  • reynaud #111525
    Doki Zoli, műsorvezetése illetve a felkonfjai,az infók a dalokkal kapcsolatban,szinte mindig hibátlan.
    Nekem az Ő műsorvezető stílusáról,az a jelző jut eszembe hogy elegáns.
    Angolul biztosan tanult,és jól beszél,ezt a szavak kiejtésén lehet hallani.

    DJ Adrián,a többiekhez képest eleve előnnyel indul ,nagyon jó hangorgánuma van.
    Jó pörgős ,DJ-s ,szórakoztató, műsorvezető stílussal.
    Nekem az a bejövős ha egy-egy dal esetében felkonf és lekonferálás is van,aztán a lekonferálás alatt már indul is a következő zene.

    Ha olvassák az általad leírtakat,a véleményed pozitív tartalmának,minden bizonnyal örülnek,a negatív észrevétel meg más rádiók műsorvezetőinek is lehet építő vélemény,kritika a folytatásra,elvégre nekünk hallgatóknak készitik.
    Egy biztos,a Disco Diamond Radio műsoraiban,legyen az élő vagy az adásgép,nagyon jó zenék hallhatók.
  • Musachy
    #111524
    Ezt én sem tudtam.
  • Musachy
    #111523
    Adrián az egyik, aki alkalmas műsor vezetésre is, tud rendesen beszélni. Doki Zoli a másik, ráadásul Zoli az idegen nyelvekkel se áll hadilábon, mint a többiek, akik a különböző rádiókban műsorokat vezetnek, vezethetnek. A zenei felhozatal, az információk azokban is többnyire jók, de a gügyögés meg a nyelvtudás hiánya nagyon gyengíti az élményt. Sokszor fájdalmasan hülyeségeket mondanak, egy darabig próbáltam a példákat a fejemben tartani, de már nem győzöm. Inkább ráhagyom, tudom a hallgatók többségét nem érdekli, észre sem veszi, de én nem tudom ezeket a dolgokat ignorálni. Igazából nem is akartam ezt felhozni, mert fura mód ezzel bizonyos embereket felidegesítek. De az említett kivételek miatt mégis kijött belőlem, de ennyi és nem ragozom tovább.
  • becauseIsaid
    #111521
    .
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.10.24. 03:10:12
  • mathezoltan
    #111521
    Tippek: Rolf Köhler-nél kinek van/volt jobb hangja ?

    Rolf
  • reynaud #111520
    23 óráig állt módomban hallgatni az élő rádióműsort,aztán szunya,azaz lefekvés.
    A jó zenék és Adrián tényleg profi,felkészült felkonfjai mellett az igazi érdekesség a csevegés volt a rádiós kollégájával,retro emlékekkel.
    Ha jól tudom legközelebbi éjszakai koktélban Wind lesz Adrián vendége,tőle én biztosan megkérdezném hogy vált belőle Bobby Orlando rajongó,kell e mondjam még, én is az vagyok,sokszor leírtam már a fórumon.

    Igazad van,ebben a mai digitális világunkban,nehéz,nehezebb leültetni,hallgatatni egy rádióműsort.
    Azonban az élő adásnak van egyfajta varázsa,és ebben a műsorban az extra a vendéggel való csevegés volt.
    De ennél is több kell,és több olyan dal,mely ritkaságnak számít mint az alább linkelt,erre azért én is felkaptam a buksimat,nem ismertem.

    Annyit még jó tanácsként Adriánnéknak,ha teljesen elzárkóznak csak a rádió social media oldalain kommunikálnak a hallgatókkal,attól ebben a mai világban ne várjanak ,ne számítsanak szélesebb hallgató táborra.
    Kiplakátoltam a műsort,mert igényes jó dolgokat örömmel ajánlók,de egy viszzajelzést sem kapok,alábecsülik ezt a fórumot,mert passzívan még mindig sokan olvasgatják.

    S akkor a dal,ami számomra xy azaz ismeretlen volt.

    Merlina - Burning Eyes

  • allada67
    #111519
    Kb. 1 órányit hallgattam, és bizony az élő műsornak meg van a varázsa, komoly felkonferálások vannak , hasznos infók
    hangzanak el. Nyilván Adrián érezhetően készül egy ilyen műsorra. Aztán szóba jött Haluska Imre, szerencsére én is
    megismerhettem még személyessen a Sz.fvári Kiss György féle retro partykon. Így nagy figyelemmel hallgattam a sztorikat.
    De ha őszinték akarunk lenni, ma már mindenképp kell valami extra, ha le tudjuk ültetni az embereket, így késő este élő rádiózni.
    Nekem a téli időkben, 21-23 óra között talán még néha bele férhet.
  • reynaud #111518


    Ma estére,italo-disco 80s rajongóknak,egy műsorajánló.

    Garanciát merek rá vállalni ,ez fergeteges élmény lesz a stílus kedvelőinek.
    DJ Adrián a fórumtársunk ,(nagy kár hogy nem aktív!) s a hazai italo-disco berkekben jól ismert lemezgyűjtő illetve már néhány éve rádiós,zenei szerkesztő-műsorvezető is,van tehetsége hozzá.
    Ha 80s évek zenéiből kell összeállítást készíteni,abban is profi,nem csak a 90s évek club zenéi közt.

    Akár fel is hívhatjátok ma este a linken olvasható telefonszámon,lehet én is megcsörgettem,ha mégsem akkor egy zeneszámot szeretnék hallani a műsorában.
    Kay Franzes - Take Me And You'll Win.
    Tehát én biztosan hallgatni fogom a rádióműsort,ajánlom nektek is ha módotokban áll.

    Forrás : Éjszakai koktél DJ Adriánnal (Disco Diamond Radio)
  • reynaud #111517
    Nagy élményt nyújthatott olyan kedvenceidet látni a fellépők közt mint Thomas Anders és Fancy.
    Persze Eddy Huntington és Ken Laszlo sem kisebb nevek.
    Közös fotókat készítettél velük,vagy ilyenre nem volt lehetőség?


    Fancy jól énekelt vagy playback volt,a linkelt videók megtekintésére most nincs időm.
  • becauseIsaid
    #111516
    Azt a verziót biztos nem játszották a magyar rádióban. Még az is csoda, hogy a romlott nyugati zenét egyáltalán adták. A Mammy Blue nekem is kedvencem volt, szólt pont nagymamáméknál a Sokol rádióból az udvaron, én meg énekeltem neki :⁠-⁠D
  • fülcsimanó2
    #111515
    Ez nekem is új infó. Nem tudtam, hogy volt egy korábbi olasz változat is.

    Lehet, hogy akkor még bölcsis voltam...:-)))
  • becauseIsaid
    #111514
    Igen, az lett nemzetközi siker, mert angol nyelvű, de az első megjelenés az olasz nyelvű volt, igaza lehet Zolinak:

    "The song was originally written with French lyrics in 1970 by veteran French songwriter Hubert Giraud; he conceived the song in his car waiting out a Parisian traffic jam and had completed its demo within a few days. After four months the first recorded version of "Mamy Blue" was made - with Italian lyrics - by Ivana Spagna marking that singer's recording debut.
    In May 1971, Alain Milhaud, a Swiss record producer based in Spain, acquired the song for Pop-Tops, a Spanish group he managed. Milhaud produced the Pop-Tops' recording of "Mamy Blue" in a session in London after the group's frontman Phil Trim wrote English lyrics for the song."
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.10.20. 11:18:40
  • fülcsimanó2
    #111513
    Szerintem elsőként a Pop Tops dala volt a Mammy Blue.

    Minden további verzió csak feldolgozás, méghozzá az eredetihez képest gyenge feldolgozás.

    Az én zene imádatom első kiváltója ez a dal volt, ezért is emlékezetes számomra.
    E dal 1971-es keletkezése idején óvodás voltam, és az óvó nénik ezt a dalt fújták kórusban, amikor megszólalt a rádióban.
    Érdekes módon nem sok mindenre emlékszem az óvodából, de a Mammy Blue-ra határozottan.

    Az eredeti klip is óriási. A 70-es évekbeli hippi korszak egyik himnusza, több mint ötven év telt el, és példa értékű az, ahogyan feketék és fehérek egymással békében élnek és együtt énekelnek....



  • becauseIsaid
    #111511
    Jó lehetett!
  • mathezoltan
    #111511
    Nem is tudtam, hogy Ivana Spagna énekelte először a Mamy Blue dalt. Mindennap tanul az ember, mégis bután hal meg.

    Mamy Blue