A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Még ha mindkettő más is..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
De a Cat Bassy szám címe amúgy is I Know (Oh, No, No, No)
imo :) science fiction is science fact
Ebből hajtok egy youtube-nál jobb minőséget. Valós 192 mp3 is oké lenne.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.25. 07:15:43
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
IHM - Darabokra törted a számom (256 kbps) ..körül..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.25. 07:06:17
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Elő is kerestem a "retro zenék" polcomról...
A középső cd 11. track amire gondoltam..
Eredetileg 1920 táján íródott zulu nyelven Mbube címmel.
Az előadó a The Evening Birds és saját szerzeményét Solomon Linda énekelte el.
1939-ben rögzítették először hanglemezre. A máig ismert verziót a Tokens formáció követte el..
Ez a feldolgozás 15 millió dollárt hozott nekik a konyhára..
1961-et írtunk ekkor...ez pedig az "oroszlán alszik ma éjjel"..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A "The Power Of Love" 1985-ben jött ki de csak 7" és 12"-os maxi és single lemezeken.
Hála a filmnek amihez készült, világsiker lett.
A "Back In Time" ami szintén a filmhez készült már kevésbé lett siker,
pedig ugyanúgy csak 7" és 12"-os verzióban dobják piacra.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
És ez nagyon jó zene a Cure-től !
S bocs a "múltidős" szóbotlásért, olykor elfeledem, hogy csak a jelen létezik. Vagy ezt is csak álmodom ?.
T.J.M. - Am I Dreaming
De evezzünk vissza "jelenünkbe" illetve 1981-be..
A The Cure nevű formáció megjelenteti a Faith című albumát.
Az utolsó track lett rajta a Faith című szám..
Ez neked onnan lehet ismerős, hogy anno Párizsban, amikor a Café de Flore teraszán üldögéltünk, beszélgettünk és figyeltük az utcai nyüzsgést, valahol a távolban egy sorház nyitott ablakából ez csendült fel..
Akkor kezdtem hinni abban, hogy vannak még jó zenék a nagyvilágban egyéb stílusokban is..
Persze ma már nem hiszem, hanem tudom is ezt<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Örülök, hogy tetszettek a nóták.
<#worship>#worship>
Mex - Calling You
Utoljára szerkesztette: mfn, 2017.03.20. 20:41:07
Gipsy & Queen - Love
ItaloDisco4Ever !
a hangerőt már nem bírom.
De ha már így eljöttetek,
egy kicsit .. mééég ..orooosz leszeeek!!!<#banplz>#banplz>
Mr. Zivago - Little Russian (1987)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
..de miket is beszélek itt...
cenzúra alatt állok és inkább nem is bátorítalak tovább, úgyhogy....
ejnye-bejnye csúnya rossz naszti fiú..<#hehe>#hehe>...nem szabad ilyen (jó) remaszokat csinálni itten..<#vigyor5>#vigyor5>
Csakis eredeti veszteségmentes gyári minőségeket akarunk itt látni,
természetesen sorszámozva és szigorúan normalizálás nélkül, zsír új AT tűvel és kizárólag valami minőségi pörgetővel begurítva (mondjuk Pájó, vagy Plecsnics és nem bánom néha egy egy Linn Sondek is jöhet, de csak módjával, mert az egy hajszálnyival lágyabban szól, mint a többi vas...)
Remélem nem hagytam ki semmit..
De e-zentúl már csak priviben adhatom alád a lovat...
Nem is értem, hogy miért nem inkább a lemezeket, de hát ha lovat, akkor lovat.<#vigyor>#vigyor>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.20. 09:32:56
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
70-es, 80-as és 90-es egymás után, olyan zenékkel, amiket magam is szívesen hallgatok bármikor<#eljen>#eljen>
Néha elgondolkodom, hogy nem vagy e valamelyik alteregóm..<#falbav>#falbav><#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Hong Kong Syndikat - Too Much
Maureen Walsh - Thinking Of You (R.S.Mix)
Mistral - Starship 109
Frank Zappa - Bobby Brown Goes Down
Dee D. Jackson - Automatic Lover (Long Version)
Fantango - Sugar Baby Love (12"😉
Festival - Don't Cry For Me Argentina
Jock Hattle -A Crazy Family (12"😉
Del Tha Funkee Homosapien - Mistadobalina
S-50 - Input (Remix)
Roberto Jacketti & The Scooters - Make Me Smile
Simon Harris Feat. Daddy Freddy - Ragga House
George Kranz - Din Daa Daa (12"😉
Hát ez a vasárnap -mostanság- már csak este enged ide, de sebaj, muzsikáljunk.
Jönnék először Frankie Smith dalával, s annak videójával;
Frankie Smith - Double Dutch Bus
Sharon Brown - I Spezialize In Love
Bezu - Ali Baba
Electric Theatre - The Clown
Phemius Dee - Lady Fantasy
Ronnie Lee Williams - King Kong
Charly Danone - You Can Do It (Vocal)
Charly Danone - You Can Do It (Instrumental)
Modern Talking, Fancy, Joy stb. Ez meg talán egy promo felvétel lehet, abból az időszakból.
Akkortájt Snap,Technotronic féle zenékre volt inkább igény a klubokban.
Lokice
ItaloDisco4Ever !
Ha ez fontos neked,a pontos választ a kérdésedre Ő biztosan tudja,a face-n kérdezétek meg tőle.
Bernd Schöler
German songwriter, producer
ItaloDisco4Ever !
https://www.discogs.com/artist/1049239-Digital-Toy
A Digital Toy - Your Love Tonight, hányas évjárat lehet ?
imo :) science fiction is science fact
Espionage - Good Things Don't Go On Forever
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.03.18. 12:43:25
imo :) science fiction is science fact
imo :) science fiction is science fact
Örülök, hogy valami újat mutathattam a régiekből... <#love12>#love12>
Peter Gabriel - Sledgehammer (Long)