A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#104328
Mivel soha nem volt annak idején időm albumokat hallgatgatni (csak maxikat) most kezdem behozni a lemaradást a kommerszeb lemezekkel.Ezeket használtan már olcsón be lehet szerezni.Így bukkantam rá a következő felvételre ezen az albumon.Nem is rossz<#szeret>!!!

Milli Vanilli - Take It As It Comes
Musachy
#104327
Semmi gond, csak egy megjegyzés volt, nem vetted észre és ennyi, van ilyen. Köszönetet meg nem várok senkitől. Viszont sajnos nem csak a lustaság miatt nem tudtam prezentálni a zenét, egyszerűen nem találtam. Lemezen sosem volt meg, talán hivatalosan ki sem adták, ez a szám mindig is rejtély volt számomra (is).
Egy haveromtól másoltam kazettáról kazettára még a nyolcvanas években, amikor együtt karatéztunk. Ő azt állította, hogy rádióból vette fel.
Később volt egy időszak, amikor nem jártam el edzésekre (hosszabb időszak, ami a katonasággal kezdődött), aztán úgy gondoltam, hogy ez már nem is érdekel és töröltem is. Később már az internetes időkben jutott eszembe és meg is szereztem valahonnan, de közben volt egy-két adatvesztésem, talán ezért nem találom már azt, amire emlékeztem. De szerintem lossless formátumban soha nem is volt meg. Most is csak mp3-ban szereztem be ismét...

imo :) science fiction is science fact

#104326
szia! koszi !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
irtam valamit neked!
Zephyr Retiring
#104324
Cher - Bang Bang (My Baby Shot Me Down) (1966)



"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104323
Schöck együttes (Szécsi Pál) - Ha elmegyek Claudiához (1972)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104322
Kellemes hetveget!



egy kedvenc!
Zephyr Retiring
#104321
<#wilting> .... <#fejvakaras> .... <#hehe>

Először is hagy kívánjak kellemes őszölést (a nyár már elmúlt a naptár szerint)
bár igaz, a csillagászati őszig még van hátra pont két hét..
Másodszor a lustaságot is odacsaphatod nyugodtan a Zephyr tulajdonságai listádhoz<#nevetes1>
Ha ez nem így lenne, akkor a csojszban már a nyár közepe óta készülő hangfalaim is szólnának rég..

Ami az Espionage nótát illeti, egész biztos, hogy mucsácsó kolléga feltette (vagy valaki más) mert láttam itt.
Tehát ez kilőve. (vagyis valakinek biztosan megvan itt)

Ami a kyokushinkai indulót illeti, ennyi infóval én még sötétben tapogatózom. Egyrészt nem is hallottam még ezt a verziót (amit keresel) másrészt még ha utána is tudnék nézni, hogy megvan e valamelyik lemezen a közelemben, akkor is kellene legalább egy előadó hozzá.

De semmi vész, tudod jól, hogy rám mindig számíthatsz.
Természetesen most is kitaláltam, hogy miként lehetne az otthonodba varázsolni hibátlan (egyedi) és természetesen veszteségmentes formátumban eme nagyszerű remekbe szabott zenét.

1) kerítsd elő a föld alól is régi kedvencemet Jamel Debbouze-t..
2) fogd a laptopodat és az egyéb kellékeket, majd kövesd JD utasításait.
3) ennyi<#vigyor>
részletek a spoiler alatt!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Na? Ugye hogy megmondtam?<#taps>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.08. 10:33:39

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104320
Érdekes, mert én mindent megköszönök!
Szerintem az Espionage - Good Things Don't Go On Forever c. nótája lehetett amit emlékeid szerint anno nem köszöntem meg.
Most nincs kedvem pár hónapot visszaböngészni (erre én is "lusta vagyok"...<#boxer>), ha mégis elmúlna a lustasáogod, azért nagyon nagy örömet szereznél, ha szétnéznél a zenetáradban. Márcsak a régi szép időkre tekintettel is, amikor én sosem voltam lusta, ha valaki valamit kért.

Ezúttal előre köszönöm meg. ...<#boxer><#worship>
Főleg hogy holnaptól két hétre nyaralni megyek.
Úgyhogy a dolog részemről ráér, és ha nem is lesz meg, akkor se dőlök kardomba.

Ha mégsem győz le a lustaság, akkor már csak Zephyr-ben bízhatom, ő sok minden csak nem lusta...<#taps>

<#wave>


Musachy
#104319
Viszont ez a video legalább kicsit jobban szól:

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#104318
Igen, remek nyár volt ez, bár még nyomokban most is tart. Viszont a rossz hír, hogy fogalmam sincs az említett nóta hollétéről. A zeneszobám renovációja megtörtént nemrég, de a berendezkedés vontatottan halad, most valahogy nincs kedvem ilyesmivel foglalkozni. A szabadban való sporttevékenységek jobban lekötik az energiámat. Majd egyszer talán a zene is előtérbe kerül, már ami a rendes zenehallgatást illeti, mert háttérként persze így is mindig szól valami.

imo :) science fiction is science fact

#104317
Sziasztok !
Kim Lamour - Love Maker maxi "B" oldaláról szeretnék infót,vagy akár kis mp3 mintát,hogy az single,vagy instrumental
verzió lehet-e, mert a discogs info, elég szűk szavú. Köszönet előre is.
https://www.discogs.com/Kim-Lamour-Love-Maker/release/1123852
#104316
Szerintem nem ártana ellenőrizned a tűd tisztaságát mert 1:18-nál nagyon összeszedett valami koszt.
Lehet hogy nem tudsz róla.
Sajnos ez így Delete. <#sir>

#104315
Szia!

A Hot Volcano-t köszönettel elvittem a csomagból! <#worship>

#104314
Egy remek Electro Funk muzsika<#szeret>

Midnight Star - Scientific Love (Party Mix)
reynaud
#104313
Így jár az ki a teljes nyarat üdüléssel ,nyaralással tölti,ellustul! <#nevetes1>



A nyárnak és a heverészésnek vége,irány a lemezgyűjtemény és kotord elő Fülcsinek a kért dalt!



P.S. : Én ma hifiztem,többek közt hangfalkábelt cseréltem.

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104312
Mivel kyoztam fiatalabb koromban, ezt a nótát szerettem és meg is volt. Valahol meg is van. Bár nagy erőfeszítést már nincs kedvem tenni, lusta ia vagyok meg volt pár hónapja egy kérés(ed), amit lelkesen előbányásztam, de semmi jele nem volt, hogy észrevetted volna...

imo :) science fiction is science fact

#104310
Sziasztok!
Keresném ezt a zenét valami jóféle kazetta ripp vagy esetleg nem youtube-os hallgatható, jó minőségű mp3 formájában.
Lossless is jöhet persze, de nem fűzök hozzá sok reményt....



<#worship> előre is!!!
Zephyr Retiring
#104309
Miért nem vagyok meglepődve ezen?<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104308
Erről a rendezvényről több órás privát videóim vannak. <#wink>

Zephyr Retiring
#104307
Mi az hogy<#nevetes1>
Akárcsak az öreg Freddy-t, aki a 85-ös slágerét még manapság is fújja..

Fred Ventura - The Years <1985>
(Live In Buenos Aires) N-Vidia Bar Show 08/06/2017

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104306
Holt egyszerű zene, de imádjuk! <#finom><#taps>

Zephyr Retiring
#104305
<#nevetes1> Legfeljebb az álmaidban..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104304
És egy másik gyöngyszem..<#eljen>

Lilac - Jump To The Music (Laurent Version) 1988


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.06. 08:42:36

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104303
Gyuszi bátyánk jóvoltából<#worship>

Digital Ram - Do It (Maxi Version) 1987

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104302
Egy remek kislemez<#szeret>

Walther Nita - Viva La Discotheca
reynaud
#104301
Tavaly majdnem napra pontosan szeptember elején itt volt hazánkban, a másik kebel bombázó Samantha Fox szintén.

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104300
Én is kedveltem a zenéit, de a dudáit még jobban.

imo :) science fiction is science fact

#104299
Nekem az 1994-es Angel Boy a kedvencen tőle. <#finom>

#104298
Közeleg az 50 felé de még mindig nagyon jól néz ki a 80-as évek Disco Queen-je Sabrina.(Olvashattuk minap az Origo oldalán)Bár még mindenhol csak a Boys című felvételét éltetikén inkább a Hot Girl Remixére esküszöm <#szeret>

Sabrina - Hot Girl (Remix)
reynaud
#104297
Zeff! ne ferdíts, tudod te jól és persze sokan mások ,hogy ez esetben nincs esetleg,a WAV tömörítetlen,veszteségmentes hangminősége a tárgy.
Dobjuk ezt a témát,mert rém kellemetlen ekézni egy olyan tagot aki segítő szándékkal dobta fel a fájlt,bár én nem kértem rá.

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104296
Én sehol sem láttam, hogy lossless-t írt volna a kolléga. Wav-et írt.
De az meg ugyebár nem csak lossless lehet, hanem mondjuk cd minőség (44,1 kHz/16 bit sztereó) helyett esetleg
6 kHz/8 bit monó-tól akár 192 kHz/32 bit 7.1 surround-ig is bármi..

Amúgy meg szívesen, bármikor beleugatok bármibe, amihez semmi közöm sincs<#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.03. 21:30:19

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104295
Igen az tény hogy wav-ként van felrakva,de az is tény hogy ez nem lossless.
Elkerülte a figyelmed hogy az úriember állítása szerint ez vinyl rip,azaz a gyári CD opció kilőve!

Ma az én Righeira lemezemen található rövid verzió spektrumképét csekkoltam,az OK.
De részemről a történet itt zárva,a tag csak segíteni akart,ez mindenképpen pozitív.

Neked pedig külön köszönöm hogy hozzászóltál a témához,néhányan akik buzgón csekkolják a fájlok minőségét,lapítanak és sunnyognak ezúttal!

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104294
Akkor dizsizzünk<#taps>

Goombay Dance Band - Eldorado (1980)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104293
A rip-et már nem kell berip-elni.
Vagy az "eredeti rip-et töltöttem fel", vagy az "eredeti lemezt rip-eltem be" lenne a helyes.
Persze ott van még a "neten találtam egy warez oldalon a 'lossless letöltések' mappák közt" opció is,
de az meg megint szinte ellenőrizhetetlen forrás..

Részemről ugyan ez most érdektelen, mert ez is meg van egy ismerősöm ismerősének az ismerősének eredeti vinylen természetesen<#nyes>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.03. 20:04:34

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104292
Ugyan mostanra mikor végre lett időm meghallgatni ezt, a nyár már tovaszállt,
de mivel romantikus és szerelmes is vagyok..<#szeret>...én mindenképp köszönöm ezt a kellemes kis zenét<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104291
Pontosabban wav-nak ugyan wav. Ez tény.
Ami a VM kérdést illeti, ember legyen a talpán aki ezt így ennyi infóból el tudja dönteni, hogy akkor most ez a wav akkor most lossless is, vagy sem (már úgy értem rajtam kívül természetesen<#hehe>)

És még az sem mellékes, hogy (bár ezt is már többször ecseteltem itt) kismillió gyári! audio cd létezik, ami meg sem közelíti a losslesst sajnos még minőségre sem!<#wow3>

Hogy studiohits kollégának vannak lossless-ei az is tény. Kaptam már tőle priviben jópárat..<#vigyor>

Ami ezt a Righeira zenét illeti, ha minden zeném amit szeretek csak ennyire szólna jól, egyetlen mukkot sem szólnék többé..

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.03. 19:27:04

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104290
Privi ment neked is.

Közben elmerültem magam is a listázásban, csak ezek most nem maxik, hanem albumok...



Azt sem tudom, hogy sírja e vagy nevessek, ugyanis ez a teljes állománynak még az 1/3-a sincs<#falbav><#hehe>
Ilyen ez a bicikli..<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104289
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
<#hehe>

Biztosan úgy van ha te mondod.

reynaud
#104288
Nyugi van,semmi probléma!

Nem kértem sem tőled sem mástól a dalt,csak megemlítettem hogy ha jól emlékszem a maxi verzióban még nincs meg nekem!
Nem kutatok,vásárolni szoktam lemezeket,persze mindent én sem tudok beszerezni,illetve egy-egy plusz verzióért nem startolok rá egy ilyen kiadványra .

Nero-val csekkoltam ami nem a legjobb program erre a célra,de én ezt mp3 minőségnek látom,és ha ez vinylről van akkor pláne.
Remélem van itt valaki aki egy jobb programmal meg tudja nézni,és megerősít vagy cáfol engem,ha a Nero spektrogram rosszul jelzi,elnézést fogok kérni tőled.

Addig is nyugodj le,számomra nem probléma,majd megveszem a lemezt.

ItaloDisco4Ever !

#104287
Három felvétel a csapat legjobb felvételei közül <#szeret>

Tapps - My Forbidden Lover
Tapps - Runaway
Tapps - Burnin' With Fire
#104286
apropo pontosabban ez a lemez van meg bartaom de nem fogom bizonygatni neked az biztos\!
Righeira - L'Estate Sta Finendo ,Vinyl 12 (1985)
A-L'Estate Sta Finendo (Maxi)
B1-Prima Dell'Estate
B2-L'Estate Sta Finendo
ennyi! aztan maskor videokat rakok fel azz biztos hogy WAV !


#104285
nem ertem miert is teszek ide valamiket meg ezek utan.... akkor vedd meg es ennyi baratom!
#104284
...eredeti rip pen rippeltemn be!
#104283
akkor jo kutatast tovab bha ez nem WAV baratom!
reynaud
#104282
Örültem volna ha lossless,de ez nem WAV,csak egy jó minőségű 320kbps mp3.
A jó szándékot köszönöm!

ItaloDisco4Ever !

#104281
reynaud
#104280
Anno amikor elkezdtem a lemezgyűjtést,az első beszerzéseim közt volt az egyik albumuk.
Ez most aktuális minden szempontból,és ha jól emlékszem ez a maxi verzió nekem még mindig nincs meg.
Righeira

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#104279
nem önmagam miatt elég ritkán hallgatok finn italo-t , főleg hogy náluk a metál a menő, de ez idevaló, még ha új is, minden elemében 80as, és fantasztikus lett.

úgyhogy lehet szedni losslessben

Aksuli - Heinäkuu lossless

a dalszöveg is tök jó lett, egy kellemes romantikus nyári szerelmes dal.