A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#104828
Parancsára mester<#eljen>

Lord - Addig jár...+ Álmodom (1988)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104827
OMG, na pihenjél most már!<#vigyor1>
Zephyr Retiring
#104826
Kazal? Akkor Offenbach magyarul<#hehe>
Ez sem mai darab..


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#104825
pazar!<#eljen>
Zephyr Retiring
#104824
33 éve..

Scorpions - Still Loving You (1984)



3 hete..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


A fiúk még manapság is hozzák a régi kiváló szintet<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104823
Valakinek biztosan. Én most hallom ezt a verziót először..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104822
Ez megvan valakinek lemezen?

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#104821
Ha már tégla nem esett a fejemre, legfeljebb csak én..<#hehe>
akkor pörgessünk is egy vérbeli italo disco-t is ma estére...

Dance Department - Paradise (1986)


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.08. 20:13:24

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104820
Azoknak pedig akik már várják a karácsonyt,
elkészült az Edda Művek - Karácsony című idei szerzeménye is (katt)

Az ő nevükben is békés, boldog ünnepeket és persze boldog karácsonyt kívánok magam is
itt elsőként, de talán nem utolsóként mindannyiunknak<#eljen><#wave>

Jobb korán, mint soha ha esetleg holnap fejemre esne egy tégla valahol..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.07. 19:58:22

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104819
1973. Griff néven összeáll egy csapat zenekedvelő..
1974. A nevüket vagy egy Edda nevű nő után, vagy a skandináv mitológiából is ismert Edda után kapta. Ki így, ki úgy tudja<#nevetes1>
1977. Csatlakozik Slamó, akinek az Edda legtöbbünk által legkedveltebb hangzásvilágát köszönhetjük.
1980. Új név: Edda Művek. Utóbbi jelző Miskolc "acélvárosát" szimbolizálja.

A legtöbb kiadott nagylemezük arany fokozatot ért el.



És ahogy még kevesen látták őket:

Edda - Ott várj rám


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#104818
Látom a Lajos a Disco Funk-ra van fokuszólva.Mintha láttam volna őt már valahol<#fejvakaras> Egy felvételig maradjunk a stílusnál egy 1981-es klasszikus funky-val<#szeret>

Rick James - Super Freak
Zephyr Retiring
#104817
Egy kis esti olvasni való:
Megvan lemezen: Ollé Lajos kedvence!

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104816
Csatlakozom a jó egészséget kívánók kis táborához magam is<#wave>
Csak kíváncsiságképpen megtudakolhatnád tőle, hogy volt e hazai vagy külföldi kedvenc előadója vagy dala?
Én egészen biztosan nem tudnék egy zenét kiemelni. De még 150-et sem..<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104815
Köszönöm !

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#104814
Két hete voltam nála, a mult héten beszéltünk telefonon,most hétvégén nem tudtam felhivni,mert nem voltam telefonközelben de jövö héten megyek hozzá, és átadom.

Zephyr Retiring
#104813
Depeche Mode - Behind the Wheel (LIVE - Rose Bowl 1988)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104812
DM - Puppets (1981)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104811
Helyes<#taps>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104810
Tegnap volt Komjáthy György születésnapja.
A magyar rádiózás legnagyobb alakja 84 éves!

Jó egészséget és boldogságot kívánok Komjáthy úr !

P.S. : Cucurbia,ha van módod rá,add át neki,köszi!

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#104809
Még jó, hogy nem a spektrumképet nézegetem, hanem a hangot hallgatom. <#nyes>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104808
Talán a 48/24 bites felvételed minősége miatt érzed úgy. Vagy akár más miatt.
Az viszont mindenképp figyelemre méltó, hogy ugyanazon zene,
egy 44,1/16-os felvételen szebb spektrumképet mutat, mint egy 48/24-es felvételen..<#nevetes1>

De gondolom ezt sok minden befolyásolja: hangszedő típusa, az általa pörgetett lemezek óraszáma, és akár a hanglemez állapota is. A te felvételed kevésbé serceg, viszont kevesebb a magasa, ugyanakkor több a mélye. Olyan, mintha a recsegés/kattogás eltávolítást bekapcsoltad volna mentés előtt..
Én nem használom, mert hallhatóan elvesz a magas tartományból.
Viszont ugyanaz a lemez van, hogy kevésbé serceg/recseg nálam is egy Ortofonnal.

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.03. 15:13:20

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104807
Ha nem, hát nem. Annyira nem is izgat... <#hehe>


Viszont előkerítettem az én ripemet, amit még valamikor 2011. tavaszán csináltam erről a dalról. Semmi extra, emlékeim szerint alaplapi hangkártya, egy akkori Onkyo erősítőm phonoja, Dual vagy Telefunken lejátszó és egy egyszerű Ortofon hangszedő volt az összeállítás.

Nem vártam tőle sokat, de nekem ez élénkebbnek tűnik, több benne az "élet" valahogy.

Íme.

imo :) science fiction is science fact

#104805
Disco 1979-ből<#smile>

Disco People - Tarzans Party
#104804
Ma érkezett egy cd-n<#smile>

Jona Lewie - Kitchen At Parties
Zephyr Retiring
#104803
1989 május.. a torontói születésű Alannah Myles, az Atlantic Records-nál megjelenteti debütáló maxi albumát.
1990-re az amerikai rádiók legtöbbet játszott dala erről a Black Velvet lett.
1991. A lemezeladási példányszám eléri az 1.000.000 darabot, ezért Alannah az első kanadai születésű előadónő,
aki elviszi a Diamond Award díját.
Majd ugyanebben az évben a Grammy-díj is jön a legjobb női rock előadónak.
És ezt követi még három Juno díj is...

2000-ben pedig megkapja az ASCAP rádiósszövetség exkluzív különdíját is abból az alkalomból,
hogy világszerte több, mint 5 millió rádióadó játszotta le ezt a zenét..<#eljen>

Alannah Myles - Black Velvet (1989)



Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.30. 11:48:27

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104802
Értem én: zef ír, (de) pléd guglizni 😄
(Zephyr to plead guilty..)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104801
Guilty az a "gulty"... <#bee1>

S ebben te is "bűnös" vagy, mert ész nélkül másolsz, anélkül, hogy értenéd. <#fogmosas>
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.30. 06:16:19

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104800
Zen e a zene vagy épp mit üzenne?<#nyes>

Lime - Gulty 12'' (1983)



"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104799
Lehetne..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
..de itt nem lesz. Meg amúgy tök felesleges is lenne.
Direkt esett a választásom egy gyerekjáték pörgetőre, hogy lássuk: vajon tényleg lehet é sz@rból várat építeni?<#hehe>

Meg aztán gondolj csak bele: csak nekem jelenleg van legalább 5 különböző hangszedőm (és pörgetőm) és mind másként szól. Akkor most szemeteljem tele a totyikot egy rakás kombinációval kezdve a Dual Ortofonnal, a Dual AT-vel, a Dual Shure-ral a Dual DMS-eltől...a franc tudja milyen kombinációkig..?


Az U-Phono kizárólag azzal a céllal lett bemutatva, hogy mutassak egy olcsó, használható de jó hangminőségre képes külső usb audio interfészt, amiben már integrálták a phono erősítőt is.

Olcsó, használható és szerintem viszi a megfelelő szintet. A legtöbb laptopon nincs vonalbemenet, így ez egy jó alternatíva lehet mind vinyl, mind egyéb szalagos analóg hangfelvételek digitalizálásához ott, ahol nincs vonalbemenet. Vagy nincs phono erősítő.
Ennyi.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 10:31:53

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104798
A következő próba lehetne mondjuk egy másik lejátszóval. Vajon lenne-e jelentős különbség?

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104797
Megértem. A Philips úttörővolt az innovációban (compact cassette, cd), de valahogy sosem koncentrált a high end felső kategóriájára a lemezjátszói terén.
Ennek ellenére, már adtál is egy jó ötletet..<#vigyor>

Nagyjából 7 évvel ezelőtt, ugyanezen a szent helyen<#nyes> megosztottam a Rapidshare-ről egy általam feltöltött italo disco zenét.
Akkor nem említettem (nem is kérdezte senki sem), de az szintén egy Philips pörgetővel, GP 330-as tűvel, és alaplapi integrált hangkarival lett bedigizve.. (gondoltam valaki majd rákérdez)
(Micsoda memória! Felléphetnék vele a cirkuszban is<#hehe>)

Szóval innen jött az ötlet, hogy leporoljam ama becses lemezt, amiről azt a bizonyos zenét ide kitettem immár kerek 7 esztendeje,
és ami akkor alig 2 héten belül 109 letöltést élt meg<#vigyor>
Elő lehet keresni bárkinek a "wav lossless" könyvtárából, aki élt a lehetőséggel anno és letöltötte.
Ez most a lentebb említett konfigurációval készült...





Az említett zene pedig ha emlékeztek még rá:

Masquarade - Guardian Angel (1983)

Ha így nem mond semmit, Álarcosbál - Védőangyal néven reklámoztam<#nyes>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.28. 11:45:19

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104796
Pont emiatt szoktam gondoskodni arról, hogy külön lemezen legyen az "A" és a "B" oldal is..<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#104795
Egyébként voltak kételyeim, amikor megláttam azt a Philips hangszedőt...

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#104794
avagy mindkettő <#vigyor>
Musachy
#104793
Egész jó ez a kis ketyere. Ez a lemez meg nekem is megvan, de lehet, hogy még a tiédnél is jobban pattog, serceg.

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#104792
Sylvester zenéire hasonlít a stílus. Nagy zene, leszedtem, köszi!

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#104791
avagy a HI-NRG

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104790
Sigue Sigue Sputnik - Love Missile F1-11 (1986)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104789
Peppermint - Light A Light - 1987

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#104788
Ez óriási! <#taps>

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#104787
hatalmas zene, az italo disco szele már bőven benne volt ebben
#104786
Egy klasszikus disco a tengeren túlról 1979-ből<#szeret>

Revanche - Music Man
Musachy
#104785
<#nyes>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#104784
Komjáthy Gyuri bá egyik kívánságműsorában hangzott el 1988-ban..

Dr. Felix & MM Band - Self Control Rap egyvelege.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104783
Látom, tegnap este óta már leszedtétek páran..vélemény meg egy szál se<#nezze>
Hát ez van<#nyes>
Közben kíváncsi lettem, hogyan viselkedik a cucc egy kissé nyüstöltebb állapotú lemezzel.
Jó múltkor megvitattuk azt a pár hazai break kiadványt a 80-as évekből, amit akár egy kezemen is meg tudnék számolni..
Valamiért kimaradt a felsorolásból egy régi kedvencem. Most pótolom.



Első Emelet - Dadogós break (1984).wav

Ahhoz képest, hogy elég karcos szegény, nem is lett olyan rossz a végeredmény..<#miaz>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

cucurbia
#104782
Semmi gond,nekem is voltak iszákos ismerőseim.olyankor nem kell hallgatni rájuk😊))
Inkább dumáljon,mint verekedjen vagy hánnyon😊

Zephyr Retiring
#104781
Kellemes szombat estét. Szívből remélem, hogy senki sem veszi komolyan azt a sok hetet havat, amit itt összehordok néha<#vigyor>
De nem lehet mindig keseregni, remélem ebben egyetértünk mind.
Ma este volt pár percem, kipróbáltam az új külső phono interfészt. Mondom a tudnivalókat dióhéjban..

lemez: best of v'moto-rock 1984.
dal: you should let me go.
hangszedő: gp331
phono interfész: behringer u-phono ufo202
rögzített hangminta formátum: wav, 44,1 kHz/16 bit.
felvétel időpontja: 2017.11.25 (17:04:24)



letölthető wav hangminta (03:36)

És persze a legtöbbünk által ismert magyar nyelvű verzió pedig itt meghallgatható:



További szép estét<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#104780
De váltsunk stílust. Legyen popzene 1986-ból..

Vinyl, 7", 45 RPM, Single

Záray Márta - Halvány őszi rózsa



És akkor már szóljon az "A" oldal is..<#nevetes1>

Vámosi János - Egy asszony miatt vagyok ilyen léha



Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.24. 11:47:30

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."