A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Lord - Addig jár...+ Álmodom (1988)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ez sem mai darab..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Scorpions - Still Loving You (1984)
3 hete..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A fiúk még manapság is hozzák a régi kiváló szintet<#eljen>#eljen>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
akkor pörgessünk is egy vérbeli italo disco-t is ma estére...
Dance Department - Paradise (1986)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.08. 20:13:24
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
elkészült az Edda Művek - Karácsony című idei szerzeménye is (katt)
Az ő nevükben is békés, boldog ünnepeket és persze boldog karácsonyt kívánok magam is
itt elsőként, de talán nem utolsóként mindannyiunknak<#eljen>#eljen><#wave>#wave>
Jobb korán, mint soha ha esetleg holnap fejemre esne egy tégla valahol..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.07. 19:58:22
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
1974. A nevüket vagy egy Edda nevű nő után, vagy a skandináv mitológiából is ismert Edda után kapta. Ki így, ki úgy tudja<#nevetes1>#nevetes1>
1977. Csatlakozik Slamó, akinek az Edda legtöbbünk által legkedveltebb hangzásvilágát köszönhetjük.
1980. Új név: Edda Művek. Utóbbi jelző Miskolc "acélvárosát" szimbolizálja.
A legtöbb kiadott nagylemezük arany fokozatot ért el.
És ahogy még kevesen látták őket:
Edda - Ott várj rám
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Rick James - Super Freak
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Csak kíváncsiságképpen megtudakolhatnád tőle, hogy volt e hazai vagy külföldi kedvenc előadója vagy dala?
Én egészen biztosan nem tudnék egy zenét kiemelni. De még 150-et sem..<#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A magyar rádiózás legnagyobb alakja 84 éves!
Jó egészséget és boldogságot kívánok Komjáthy úr !
P.S. : Cucurbia,ha van módod rá,add át neki,köszi!
ItaloDisco4Ever !
imo :) science fiction is science fact
Az viszont mindenképp figyelemre méltó, hogy ugyanazon zene,
egy 44,1/16-os felvételen szebb spektrumképet mutat, mint egy 48/24-es felvételen..<#nevetes1>#nevetes1>
De gondolom ezt sok minden befolyásolja: hangszedő típusa, az általa pörgetett lemezek óraszáma, és akár a hanglemez állapota is. A te felvételed kevésbé serceg, viszont kevesebb a magasa, ugyanakkor több a mélye. Olyan, mintha a recsegés/kattogás eltávolítást bekapcsoltad volna mentés előtt..
Én nem használom, mert hallhatóan elvesz a magas tartományból.
Viszont ugyanaz a lemez van, hogy kevésbé serceg/recseg nálam is egy Ortofonnal.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.03. 15:13:20
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Viszont előkerítettem az én ripemet, amit még valamikor 2011. tavaszán csináltam erről a dalról. Semmi extra, emlékeim szerint alaplapi hangkártya, egy akkori Onkyo erősítőm phonoja, Dual vagy Telefunken lejátszó és egy egyszerű Ortofon hangszedő volt az összeállítás.
Nem vártam tőle sokat, de nekem ez élénkebbnek tűnik, több benne az "élet" valahogy.
Íme.
imo :) science fiction is science fact
1990-re az amerikai rádiók legtöbbet játszott dala erről a Black Velvet lett.
1991. A lemezeladási példányszám eléri az 1.000.000 darabot, ezért Alannah az első kanadai születésű előadónő,
aki elviszi a Diamond Award díját.
Majd ugyanebben az évben a Grammy-díj is jön a legjobb női rock előadónak.
És ezt követi még három Juno díj is...
2000-ben pedig megkapja az ASCAP rádiósszövetség exkluzív különdíját is abból az alkalomból,
hogy világszerte több, mint 5 millió rádióadó játszotta le ezt a zenét..<#eljen>#eljen>
Alannah Myles - Black Velvet (1989)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.30. 11:48:27
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
(Zephyr to plead guilty..)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
S ebben te is "bűnös" vagy, mert ész nélkül másolsz, anélkül, hogy értenéd. <#fogmosas>#fogmosas>
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.30. 06:16:19
imo :) science fiction is science fact
Lime - Gulty 12'' (1983)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Direkt esett a választásom egy gyerekjáték pörgetőre, hogy lássuk: vajon tényleg lehet é sz@rból várat építeni?<#hehe>#hehe>
Meg aztán gondolj csak bele: csak nekem jelenleg van legalább 5 különböző hangszedőm (és pörgetőm) és mind másként szól. Akkor most szemeteljem tele a totyikot egy rakás kombinációval kezdve a Dual Ortofonnal, a Dual AT-vel, a Dual Shure-ral a Dual DMS-eltől...a franc tudja milyen kombinációkig..?
Az U-Phono kizárólag azzal a céllal lett bemutatva, hogy mutassak egy olcsó, használható de jó hangminőségre képes külső usb audio interfészt, amiben már integrálták a phono erősítőt is.
Olcsó, használható és szerintem viszi a megfelelő szintet. A legtöbb laptopon nincs vonalbemenet, így ez egy jó alternatíva lehet mind vinyl, mind egyéb szalagos analóg hangfelvételek digitalizálásához ott, ahol nincs vonalbemenet. Vagy nincs phono erősítő.
Ennyi.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 10:31:53
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Ennek ellenére, már adtál is egy jó ötletet..<#vigyor>#vigyor>
Nagyjából 7 évvel ezelőtt, ugyanezen a szent helyen<#nyes>#nyes> megosztottam a Rapidshare-ről egy általam feltöltött italo disco zenét.
Akkor nem említettem (nem is kérdezte senki sem), de az szintén egy Philips pörgetővel, GP 330-as tűvel, és alaplapi integrált hangkarival lett bedigizve.. (gondoltam valaki majd rákérdez)
(Micsoda memória! Felléphetnék vele a cirkuszban is<#hehe>#hehe>)
Szóval innen jött az ötlet, hogy leporoljam ama becses lemezt, amiről azt a bizonyos zenét ide kitettem immár kerek 7 esztendeje,
és ami akkor alig 2 héten belül 109 letöltést élt meg<#vigyor>#vigyor>
Elő lehet keresni bárkinek a "wav lossless" könyvtárából, aki élt a lehetőséggel anno és letöltötte.
Ez most a lentebb említett konfigurációval készült...
Az említett zene pedig ha emlékeztek még rá:
Masquarade - Guardian Angel (1983)
Ha így nem mond semmit, Álarcosbál - Védőangyal néven reklámoztam<#nyes>#nyes>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.28. 11:45:19
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
imo :) science fiction is science fact
imo :) science fiction is science fact
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Dr. Felix & MM Band - Self Control Rap egyvelege.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Hát ez van<#nyes>#nyes>
Közben kíváncsi lettem, hogyan viselkedik a cucc egy kissé nyüstöltebb állapotú lemezzel.
Jó múltkor megvitattuk azt a pár hazai break kiadványt a 80-as évekből, amit akár egy kezemen is meg tudnék számolni..
Valamiért kimaradt a felsorolásból egy régi kedvencem. Most pótolom.
Első Emelet - Dadogós break (1984).wav
Ahhoz képest, hogy elég karcos szegény, nem is lett olyan rossz a végeredmény..<#miaz>#miaz>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Inkább dumáljon,mint verekedjen vagy hánnyon😊
De nem lehet mindig keseregni, remélem ebben egyetértünk mind.
Ma este volt pár percem, kipróbáltam az új külső phono interfészt. Mondom a tudnivalókat dióhéjban..
lemez: best of v'moto-rock 1984.
dal: you should let me go.
hangszedő: gp331
phono interfész: behringer u-phono ufo202
rögzített hangminta formátum: wav, 44,1 kHz/16 bit.
felvétel időpontja: 2017.11.25 (17:04:24)
letölthető wav hangminta (03:36)
És persze a legtöbbünk által ismert magyar nyelvű verzió pedig itt meghallgatható:
További szép estét<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Vinyl, 7", 45 RPM, Single
Záray Márta - Halvány őszi rózsa
És akkor már szóljon az "A" oldal is..<#nevetes1>#nevetes1>
Vámosi János - Egy asszony miatt vagyok ilyen léha
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.24. 11:47:30
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."