11
IPX vs TC/IP
  • Balumann
    #11
    az nekem is jó lenne
  • Zsoldos
    #10
    Udv!

    Tud valaki windows oprendszerhez ipx over tcp/ip programot? Szoval ami 2 gep kozott ipx protokoll lehetoseget biztositana interneten keresztul.
  • Admiral
    #9
    Az IPX az a Novell NetWare egy régi, elavult, megbízhatatlan Datagram Protokoll-ja (hasonlít az UDP-re). A Novell NetWare IPX rétege Best-Effort alapon próbálja eljuttatni a csomagot a célállomáshoz, de nem garantál semmit.

    A TCP/IP az egy csatlakozás-alapú, megbizható protokoll. Garantálva van benne a duplikációmentesség, és a csomagoknak van CRC-jük a hibavédelemhez. A folyam-alapú socketek (Stream Sockets) pedig hatékony adatátvitelt tesz lehetővé nagyobb adatmennyiség esetében is.

  • tehen_m
    #8
    Elolvassa mindekettő működését és magában összehasonlítja hogy melyik a jobb(bár ez 1értelmű)
    (Gondlom ezt nem tette meg mert még helyesen se tudja leírni)

    De külföldi oldalakon le van írva nagyon jól (és még a kettő összehasonlítása is)

    Ha ezt megtette akkor nincs szükség érvekre ,tapasztalatra.
  • akyyy
    #7
    érvekre, tapasztalatokra, meg emberek véleményére hogy a jó büdös francba keressen googleben? megmondanád?
  • John McLane
    #6
    mert például szinte TCP/IP-t használnak. az ipx ha jól tusom a novell netware protokollkészlete, de az újabb verziókban már ez is tcp/tp-t támogat, ergo nem igazán van már hálózat ami ezt használja.
  • Taranov
    #5
    Lehet, hogy így egyben nem fogsz találni, csak úgy, ha találsz valamit az IPX-ről és valamit a TCP/IP-ről, és akkor az érveket te szerkeszted meg.
  • Imremagdi
    #4
    kerestem de semmi konkrétum ! Olyan leírás lenne amivel komolyan tudnék érvelni a tc/ip használata melett az IPX szemben
  • tehen_m
    #3
    Szerintem google .
    pl

    vagy ez
  • Pheel
    #2
    Átraktam a megfelelő fórumba...
  • Imremagdi
    #1
    Szükségem lenne infókra/érvekre a TC/IP melett, hogy miért szar/elavult az IPX protokol ! Minden segitség nagyon jól jönne, és fontos lenne ! Merre keresgéljek ? köccee