43
Egyiptomi MMORPG
  • dregnarr1 #43
    A kérdés ugyanaz, Tale10 :)

    Ezúttal South Sinai/Arsinoe határán, UBody-tól észak-nyugatra van a táborunk.
  • dregnarr1 #42
    Játszik valaki új Tale-ben?

    Midland Valley-ban ütöttünk ketten tábort (UThought, vagyis a zöld Thought Egyetem felett közvetlenül), ha esetleg valaki arra járna.
  • schlosszer
    #41
    2010 Augusztusában indul a Tale 5.
    Továbbra is fizetős marad,eddig úgy néz ki,3 fő aktív magyar játékos lesz.Mindenkit nagyon sok szeretettel várunk,segítségből,beszélgetésből és hangulatból nem lesz hiány.Tale 3 és 4 ből edződött rugalmas,barátságos segítőkész társaság,Egyiptomi hangulat,vér és brutalitásmentes környezet,rengeteg kihívás,sok móka,logikai játékok egymás ellen és az egész világra kiterjedt aktív és segítőkész játékosok sora fog várni minden új játékost.Nem kell aggódni,itt mindenki megért mindenkit,legyen angol,német,francia,spanyol,török,arab,vagy bármely más nyelvet beszélő játékos.Egy a cél : segíts másoknak,és mások is segítenek - fejlődj,hogy mások is fejlődhessenek - dolgozz,hogy mások is dolgozhassanak...
  • yeloy
    #40
    Vannak még magyarok?:)
    Kis 5 fős magyar guildünk Adn-ben található meg.
  • Lyan Kyj
    #39
    Melyik régióba építkeztek?
    Mi Queen's Retreat-ben vagyunk (régi Khartoum). Sajnos t3-as helyemre már beépültek, mire odaértem (Kush-Meroe-ba 20 portból egyik sem teleportált oda, így gyalogolnom kellett.
  • schlosszer
    #38
    A IV. rész elején a teljes térképet resetelték.
    Mindenki 0-ról kezdte,így sajnos mi is elvesztettünk minden eddigi megszerzett javonkat.
  • schlosszer
    #37
    ooops... bocs...
    nem ezek a képek,csak nagyon hasonlóak ehhez...
    és az előbbi hsz-ból kimaradtak az új épületek,ill. új munkák.
  • schlosszer
    #36
    Ezek a képek már a III-ban is megvoltak.
    Ha jól tudom,a grafika igazándiból nem változott az előző részhez képest,csupán új Principle és Test,új főzési receptek,újfajta bányászat és hibajavítások lettek a IV-ben.
  • Lyan Kyj
    #35
    Pár kép az új grafikai motort bemutatandó:




  • Lyan Kyj
    #34
    December 13-án indul a 4. Tale!
  • Lord RZA a PUNK
    #33
    aki szerette / szereti ezt a játékot, annak ajánlom ezt

    http://www.voyagecenturyonline.com/

    teljesen ingyenes
  • schlosszer
    #32
    (...kicsit feldobom a témát ismét...)

    Sziasztok,úgy látom,a magyarok nem akarják kipróbálni ezt a fantasztikus játékot.
    Néhány újítás : az elérhetö maximális lv szintet megemelték,ezzel együtt 3 új tesztet nyitottak meg.Drága fáraónk ránkszabadított némi betegséget,ami ellen nem gyözzük gyógyszerezni magunkat.

    A guildunk fantasztikusan fejlödik.Rengeteg bányát építettünk,a guild föhadiszállását befestettük,és ismét bövítettük.

    Mi magunk rengeteget fejlödtünk:Cica 30as,Bull 28as jómagam 27es vagyok.
    Eddig elérhetetlennek tünö dolgokat 'fél kézzel' megoldunk... :-)))

    Gyertek,és próbáljátok ki,megéri... (linkek alul)
  • schlosszer
    #31
    ... kis helyesbítés ...
    A játék NEM free (néhány oldalon annak van titulálva), a letölthető kliens 24 óra játékidőt engedélyez, utána már fizetni kell.
  • schlosszer
    #30
    Elkészült a Magyarok guild oldala a wiki-n. ( http://wiki.atitd.net/tale3/Guilds/Magyarok ) .
    Folyamamtosan fogom bővíteni, ahogy lesz rá időm.
    ... várjuk az új tagokat ... :-)
  • schlosszer
    #29
    Tournament indul egy sakkszerű játékban,amit az ókori Egyiptomban játszottak anno.
    A játék leírása és szabálya magtalálható itt :
    http://wiki.atitd.net/tale2/Test_of_Zhadu

    FIGYELEM! Ez a régi (Tale2) leírása!!!Ha keresel valamit a Tale3-hoz,akkor használd a lentebbi linkeket...
  • Lyan Kyj
    #28
    van egy szarvasos játék, sok mindent nem tudsz csinálni, de szép a grafja, és tökéletes békét ad. Tudsz inni, virágot szedni az agancsoddal, odaadhatod vkinek, táncolni tudsz...ennyi:)

    KATT

    ha békére vágysz, itt biztos, h megtalálod...hangulatos!
  • Bakutyin
    #27
    Szevasztok!
    Nem tudtok-e valamiféle hasonszőrű MMORPG-ről?
    Olyanra gondolok ami legalább hellyel közzel békés, például a SEED.

    Ha jól tudom akkor az ATITDen kívül nem nagyon van most működő/élvezhető ilyen...de hátha...
  • schlosszer
    #26
    Elkezdtem a játék leírásának honosítását.A következő linken éritek el:
    http://wiki.atitd.net/tale3/Wiki-Hu/Honlap
    http://wiki.atitd.net/tale3/Wiki-Hu/leiras/allampolgar
    ...aztán folytatom,amint lesz időm...
  • schlosszer
    #25
    Hmuda hozzászólását helyesbíteném:
    Nem igaz,hogy 'ha nem játszol vele eleget,akkor menthetetlenül lemaradsz'.
    Jelenleg a maximálisan elérhető szint lv 40 alatt van (azthiszem lv36).
    Ha ki is tudod 'maxolni' a karaktered,akkor is van még kismillió lehetőség.
    Itt nem küldetések vannak,hanem tesztek.Néhány példa a könnyebekre:
    -Építs magadnak egy lakhelyet (compound).Ez aránylag egyszerű,gyűjtögetni kell a hozzávalót,
    aztán felépíteni,majd kibővíteni.
    -Gyűjts össze 1000 pontot abból,hogy kabócákat találsz.Ez sem kimondottan nehéz,csak
    mászkálni kell,a kabócák hangját már messziről meg lehet hallani.
    Nehezebb teszteknél azonban kimondottan a többi játékos segítsége,vagy legalábbis a
    potitív hozzáállása szükséges.Példa:
    -Tanulj akrobatikát.Mikor megkapjuk ezt a tesztek,rögtön meg is tanulunk vele
    egy akrobatikus mozgást.Ebből összesen közel 30 van.A többi megtanulható mozgász a
    játékosoktól kell 'ellesni',és egyben a sajátunkat tanítani.Természetesen elsőre sosem sikerül
    illetve minden mozgás 7 mozdulatból áll.Ha tanulunk is valamit,akkor az csak egy része.Ha
    mind a 7 'mozdulatsort' ellestük,csak utána tanultuk meg,és taníthatjuk azt már másoknak.

    Igaz,hogy időigényes,nem lesz senki egy hónap alatt lv30...viszont ami pozitívum az az,
    hogy az online játékosok mindenben a segítségünkre vannak.Itt mindenki tudja,hogy
    igazi előrehaladást csak úgy tud elérni,hogy segít másoknak,és segítséget kér másoktól.
    Nagyon sok MMO-t kipróbáltam,de ez a játék egyik sablonos kategóriába sem illik bele.
    Itt minden van,ami az ókori Egyiptomban volt,és semmi sincs,ami ott ne lett volna megtalálható.

    Csak olynoknak ajánlom,akik a kihívást nem az akcióra helyezik,hanem a gondolkodásra.
    Sajnos sokan abbahagyják még a kezdő teszt befejezése előtt,pedig ezt CSAK azért kell
    megcsinálni,hogy a legalapvetőbb előállítással tisztában legyünk.

    Aki kedvet kap a játékhoz,és segítségre van szüksége,az a következőt tegye:
    A caht ablakba írja be a következőt:
    /af Joe-74
    Így hozzáad a friend listájához,és látja,mikor vagyok online.
    (A listát az F11-el lehet kikérni.)


  • schlosszer
    #24
    Kedvcsinálónak egy kis 'életkép'...
    http://wiki.atitd.net/tale3/Users/Schlosszer/Marriage
  • schlosszer
    #23
    Nos...kicsit kihalt lett ez a fórum...
    Szeretnék segítséget nyújtani a most kezdőknek,kérdezhettek nyugodtan.
    A játék sajnos nem ingyenes,az első 24 óra trial,aztán fizetős.
    (kb 2500 Ft-nak megfelelő összeg a havi díja)
    Néhány adat a játékról :
    Több tízezer négyzetkilométer szabadon bejárható terület
    (egész Egyiptom és az arab félsziget)
    Több mint kétszáz item,amit lehet gyártani
    Közel száz skill,illetve mesterség,és még sorolhatnám

    Ha valaki elkezd egy karaktert,azt NEM tudja elrontani...
    ...csak játszani azaz 'dolgozni' kell a játékban.
    (Jó dilemma...az ember dolgozik,és még fizet is érte...LOL)

    A játék honlapja : http://www.atitd.com/
    Leírás és segítség : http://www.atitd.com/

    ...kérdésekkel,segítséggel lehet hozzám fordulni...
  • Warsheep
    #22
    hol látod te azt, hogy free play lenne?
  • _Atti_
    #21
    http://atitd.com/dl/windows.shtml

    most ez free to play lett vagy mi?
  • Hmuda
    #20
    ARGH! Épp most lett vége a bétának. Pedig csak percek választottak el attól, hogy meglegyen az első szobrom...
  • Serpa
    #19
    ez rohadtul szöszmötölös játék ...
    :)
  • Hmuda
    #18
    A Tale in the Desert

    Itt már tölthető az új kliens. Grafikailag nem hiszem hogy fejlődött, de jó megint belevetni magam a sűrüjébe. :-)

    Asszem megtaláltam azt a helyet ahol régen a házam volt, de azóta nagyon megváltoztt a környék, mert a kis tó közepén lévő szigetre épült egy híd és sajnos hihetetlen módon tele van szórva az egész játék használaton kívüli épületekkel. :-(

    Kellene valami rendszer ennek a kiküszöbölésére, például ha egy cucc elveszti a tulajdonjogot és senki nem nyilvánítja sajátjának akkor mittomén 10 nap múlva tünjön el...
  • Since
    #17
    Szerintem nagyon jó a játék, ha valakinek van kedve jöjjön egyet játszani :) Egyébként 1 hónap múlva jön ki a 3. rész ami elég sok javítást tartalmaz majd...
  • _Atti_
    #16
    kapcsld ki az advanced terraint...azzal nekem is akadt meg ronda volt..:D
  • _Atti_
    #15
    nagyon állat ez a játék:) a szigetről kint vagyok már nehezen..egy másik playaval öszefogtunk a végére..totális a szabadság..csak nincsenek fent tul sokan..totál kihalt a mainland..
    nem jönne suli ég talán fizettem is volna érrte
  • Lacc
    #14
    Hát bizony nekem elég volt a dolog már az első szigetnél. Volt kb. 30-40 task, ilyenekkel hogy gyűjtsek füvet meg homokot. Nem az én játékom ez...
  • Hmuda
    #13
    Leginkább a szokatlan lenne a legjöbb jelző. Nekem bejött de nem annyira, hogy fizessek is érte, mert piszkosul sok időt emésztene fel, ha normálisabban bele kellene mélyednem. Ha nem foglalkozik vele eleget az ember akkor esélye sincs érvényesülni.
  • Lacc
    #12
    Már szedem lefele, kiváncsi vagyok milyen.
  • Lacc
    #11
    Csekkoljátok a FilePlanetet, most van új Free Tiral.
  • Hmuda
    #10
    Hm, nem mondanám gépigényesnek, nekem max grafikán (úgyértem minden, AA, AF minden rá van kényszerítve maxon) tökéletesen fut, csak néha röccen meg egy kicsit mikor épp ehez támad kedve. Sokkal inkább időigényes. Vagy folyamatosan dolgozol Egyiptomban vagy menthetetlenül lemaradsz a többiekhez képest.
  • Since
    #9
    Igen az, nemolyan mint a többi hogy gyilkolni kell az ellent ezerrel. szerintem is jó, csak egy kicsit gépigényes szerintem..Végülis jól fut nálam, csak elég ronda a grafika :-)
  • Hmuda
    #8
    Na igen, ezen kicsit lehetne javítani, de én pl most szerencsére elég jó helyet találtam a compundomnak. Van 500 méterre egy szép nagy tó (lehet rendesen slate-et gyüjteni), körben elszórva kisebb pálmafaligetek, közelben egy guildhall ahhol nagyon jófej guild van, csak a tanulás miatt kell sokat utazni, mivel az egyetemek sajna 2-3km-re vannak tőlem és a tó körül is csak két suli van (Architect és art). Még van kb 7-8 órám a trialból és már csak 80 szög kellene az első próba megoldásához, minden más megvan. Nagyon nagy ez a game. :-)
  • Since
    #7
    Én különben se szeretem az orkokat meg az elfeket...Jó játék csak az a baj, hogy alig tudod hova lerakni a házadat vagy az épületedet mert tele van a térkép....És félórákat kell gyalogolni hogy megtanuljál egy szakmát :-)
  • Hmuda
    #6
    Hm, azért mert nincsenek benne orkok meg tonnás páncélokba bújtatott hős lovagok még jó game. Ennél kicsit nagyobb érdeklődést vártam. :-)
  • Since
    #5
    Harc is van benne ha jól tudom, ugyanis military irányba is lehet specializálódni :-) Anno jáccottam triallal egész jó volt
  • Hmuda
    #4
    Full játéktérkép: