21
  • linyi
    #21
    Tetsuo,
    ezt a tulajdonságát s CCD-nek még egyetlen olyan gépen sem használtam, ahol ez rendelkezésre állt. Élesség állításra ez alkalmatlan. A nézőkében az egész képet akarod megkomponálni, egy kis részlettel semmire sem mégy. Ha jó a kontraszt detektálásos élességállítás (úgy tudom, csak az Epsonnak van egy rangefinder digitális gépe, a többi mind ezen az elven működik), akkor azzal szabad szemmel még egy tükörreflexes keresőben sem tudod felvenni a versenyt.
    .
    Amúgy 4 MP elég egy A4-es nagyításra. Ha pontosan sikerült a kompozíció és nem kell belőle itt-ott levágni. Ha kell, akkor már jobb az 5-6-7-8 MP. A3-ra - megint tökéletes kompozíciót feltételezve - 6-8 MP elég. Ennél nagyobb nagyításokhoz marad az 50-100 ASA érzékenységű film (vagy valami méregdrága profi digitgép).
  • Tetsuo
    #20
    A kereső kijelzőnek kisebb a felbontása mint a CCDnek ezért az optikai zoom után digitálissal egy darabig több részletet látsz a kijelzőn..
  • IStexI
    #19
    Szentem is parasztvakítás főleg ez a megreformáljuk a digigépeket szöveg. Én kb a lehető legbonyolultabb módon szedem ki a képeket a gépből (Fuji Finepix s7k) mégpedig úgy hogy gépből memo ki átalakítóba be laptopba be lemásol. Ez kb 5mp-t vesz igénybe + a másolás de akkor már én nem kellek ugye. Szal nemtom mér jó ez? Főleg, hogy mezei felhsználók a cél. Lefényképezed a tesód azt kapásból elküldöd anyádnk aki már tűkön ölve vérja a buszon wifis laptoppal:)? Néha fényképezek állványról tárgyakat és akkor pl jó, hogy csak ki kell venni a filmet és megnézhetem anélkül, hogy a gépet elmozdítanám, de ez a wifis cucc sem gyorsítana sokat. Bár ha kapásból programba fényképene mintha mondjuk scannelnék az poén lenne.
  • mechorg
    #18
    USB-n meghajtóként is megjelenik a gép (nekem), Neked nem?
  • mechorg
    #17
    Miért jönne ott jól?
  • Tetsuo
    #16
    A max 4MP ugye hétköznapi, egyszerű használatnál értendő.. (a digitzoom keresésnél jön jól gondolom).
  • Tetsuo
    #15
    Sokak szerint a Nokia-akármi is szép képet ad, úgyhogy ez szubjektív..
  • mittu
    #14
    "gondolkodjuk. egész pontosan ki is gyógyította bele az emberekbe hogy a megapixel a fontos?..."

    Bízom benne, h sokan tudják, 4MP feletti gép vásárlása szinte felesleges... csak úgy, mint a digitális zoom nagysága (az ipari gépek némelyikében van 11-12MP, de ezek ára több milla...).
  • mittu
    #13
    Ezt én is feleslegesnek tartom...
    alattam már írták:
    - kártya ki, gépben lévő olvasóba be
    - usb, firewire...
    Ha már sokan leírták, milyen gépük van: Fuji Finepix s602z ;)
  • atlagember
    #12
    És ettől miért kell átértelmezni egy fogalmat. Az ettől semmit sem változik, csak bekerül egy plusz funkció, amit vagy használunk vagy inkább nem.
  • Flashy
    #11
    de ha WiFi-vel látszana windowsban meghajtóként, vagy Linuxban kompatibilis storage eszközként az jó lenne.
  • concrete
    #10
    parasztvakítás
  • atlagember
    #9
    Én amúgy sem szoktam sem-így sem úgy csatlakoztatni, mert a memóriakártyát veszem ki belőle és teszem át a gépbe. Egyszerűen útálom az ilyen áttöltő programokat, mert soha nem azt csinálják amit kell, hanem azt, amit ők akarnak. Az explorerben viszont én döntöm el, hogy melyik képet hová másolom, stb.

    Egyébként tényleg a könnyű kezelés egy jó reklámfogás, mert a gagyiságot rejti. Nekem volt ilyen kodak gépem, de nem szerettem, mert még a tömörítési arányt sem tudtam beállítani és a ki nem kapcsolható kéminőség-javító szoftvere inkább rontott a képminőségen.
  • Flashy
    #8
    "Az emberek rájöttek, hogy a jó digitális kép nem csak a fényképezőgép megapixel számától függ"
    gondolkodjuk. egész pontosan ki is gyógyította bele az emberekbe hogy a megapixel a fontos?...
    amúgy jópofa a gép, a WiFi is jó ötlet lesz majd ha beleépítik rendesen. biztos sokaknak kell, de én nem akarom a képeimet valami központi szerveren megosztani. az ilyen egygombos nyomtató meg egygombos megosztó meg ilyen funkciókat nem szeretem. oké, biztos nem mindenki olyan számítógépközpontú hogy saját maga akarja a képeit rendezgetni fileonként, a dig fényképező nemcsak számítógépbuziknak van.
  • Mice
    #7
    engem csak 2 dolog érdekelne: csináljon szép képet és legyen olcsó (átlag magyar kispolgári áron)

    felőlem az összes lcd-s vackot kihagyhatnák belőle
    csak ugye az általam említett kombó nem létezik...
  • simia
    #6
    Nekem is egy e.s. cx7330 van! Ahhoz képest, hogy milyen olcsó, szerintem egész elfogadható képeket csinál!
  • Yossarian
    #5
    ez szép is meg jó is, de nem látom át a hasznát a direkt nyomtatásnak. Sztem a képeknek nem árt egy is utómunka, akkor meg úgyis kiszeded a masinából őket...
  • HUmanEmber41st
    #4
    Nekem most hozott a Jézuska 1 easyshare-s gépet.
    (Kodak e.s. cx 7330)
    Ha van hozzá dokkoló egységed,akkor nem kell PC ahhoz, hogy ki tudd nyomtatni a fényképeidet. A dokkoló egységben van nyomtató vezérlő plc. Na.
    Most ezt csinálták meg vezeték nélkülire, nekem USB kábelen keresztül tudja ugyanezt.
  • ThomasTheKoRner
    #3
    Én Canont akarok:)
    Amúgy totál igazad van...ha valami nem tud semmit,akkor azzal adják el hogy könnyen kezelhető..:D
  • mechorg
    #2
    Ja, elég gagyi hangzása van.

    Maradok az Olympusnál... : )
  • nemcsakfeel
    #1
    valamiért engem az Easy nevű cuccok mindig elriasztanak. az űber szar cuccoknak adnak mindig ilyen hangzatos neveket..
    viszont ez a wifi -s fényképezőgép nem lehet rossz dolog, csak nehogy biztonsági rés legyen benne..