56
  • bala_
    #16
    Van, persze. De a további keresők mért nem ismerik fel, illetve mért ignorálják??Azok veszélytelennek tartják, ez meg nem?? Valószínűtlen hogy az ADaware fejlesztői nem foglalkoznának a dologgal.Az összes Flashget registry bejegyzést annak vette.Edonkeyre szintén riaszt, BCDC++ ra is. Namármost aki nem ért hozzá az simán tönkrevághatja a működő VESZÉLYTELEN programjait azzal, hogy ilyen "vakriasztásokat" produkál a progi, és autómatikusan törli őket.
    Montjuk lehet állandó ignore-ra rakni és ugy ok a dolog. Meg az is igaz hogy beta a dolog, ennél csak jobb lehet.:)
  • Dzsini
    #15
    ez a szokásos write-only user hozzáállás, és ahogy mondani szokták egy rendszer olyan biztonságos mint a gazdája. ha valaki nem olvassa el amit kiír a progi, az megérdemli, hogy az a program azt tegye amit kiír, és ne kérdezzen rá tizenhatszor, hogy tényleg azt akarod-e.
  • Garfield
    #14
    Akkor nézz körül kicsit.

    A régebbi eDonkey programokat simán tönkre lehetett vágni azzal, hogy az antispyware progik eltávolították a problémás DLL-eket.

    A káros kódokról meg annyit, hogy az Overnet esetében 2, azaz kettő darab HTML fájl a ludas az egészben, melyek tartalmát törölve és ráadva a hidden, readonly és system attribútumokat megoldódott az adware kérdés.

    A FlashGethez meg annyit, hogy én még könnyen dumálok, de vajon mit szól az, aki legálisan regisztrálta a progit és a MS-szoftver közli vele, hogy adware, amikor a problémás funkció már nem is működik benne.

    A másik dolog, hogy minden fájlt és reg. bejegyzést kilistáz. Nos, ez az én véleményem szerint korrektebb annál, ha csak a gyanús fájlokat és bejegyzéseket listázná. Így a "fertőzőtt" progamot mindenestől el tudod távolítani, nem marad utána szemét.

    Aha, persze.

    Nézd meg az előző hozzászólásokat.
    Van jópár olyan, hogy "én X kémprogi-irtót használok, de az Anti-Spyware még talált egy csomót".
    Persze, nálam is talált egy csomót: az összes FlashGet és Overnet fájlt és registry-bejegyzést veszélyesnek találta. Csakhogy szó sincs veszélyről, szó nincs arról, hogy olyat talált volna, amit a többi nem, inkább csak arról, hogy az adware funkciót tartalmazó teljes progit veszélyesnek ítéli; viszont 10 emberből 6-8-nak erről fogalma sincs, csak a pirosat fogja látni és DEL.

    Abban igazad van, hogy nemcsak használni kell a gépet, hanem érteni is kell hozzá, akkor nincsenek ilyen problémák és vakriasztások.
  • Dzsini
    #13
    ott a szó: BETA
    tessék használni, és visszajelezni a készítők számára, hogy milyen problémák adódtak vele. ezért beta, és ezt vállalod azzal, hogy felinstallálod.
  • Janek81
    #12
    Egy picit gondolkozzál már... Attól, hogy beírsz neki egy banner- eltűntető kódot, nem törlődik a programból a "káros" kód... Tehát ha látod a bannert, ha nem, attól az még ugyanúgy tele van minden szarral. Szép kis cucc lenne, ha csak a látható dolgokat írtaná. LoOoL

    A másik dolog, hogy minden fájlt és reg. bejegyzést kilistáz. Nos, ez az én véleményem szerint korrektebb annál, ha csak a gyanús fájlokat és bejegyzéseket listázná. Így a "fertőzőtt" progamot mindenestől el tudod távolítani, nem marad utána szemét. Más kérdés, hogy talán jobb lenne, ha mondjuk más színnel vagy egyéb módon jelölné a program káros részeit, és külön minden egyéb hozzá tartozó cuccot. De mivel ez még csak egy jól sikerült béta, ilyeneket asszem el lehet nézni.
  • Garfield
    #11
    Te pedig beszélsz, ahelyett hogy ismernéd a problémát.

    A progi nem egyszerűen adware-t jelzett a FlashGet könyvtárban, hanem az összes FlashGet fájlt és hozzá tartozú regisztrációs adatbázisbeli bejegyzést adware-ként érzékelte, pedig nálam a FlashGet kapott serialt és reklámcsík nélkül megy.
    Ugyanígy adware-nek titulálta az egész Overnet progit fájlostól-bejegyzésestől is a benne levő reklámcsík miatt.

    Ez pedig így ebben a formában nagyon nem oké.
  • hornbali
    #10
    Nekem is talált spyware-t Adaware, Spybot és PestPatrol mellett, tehát nem rossz dolog ez. Ráadásul a kezelése is felhasználóbarát.

    Szerintem.
  • BlackRose
    #9
    Na most én AdAware-t használok, és mondhatom, hogy semmi gondom sincs, de az MS AntiSpyware 14 komoly cuccot talált a gépemen amit az AdAware nem talál (az egyik a FlashGet volt és ezt egyelőre ignorálom), de mégis egy picit elgondolkodtató, hogy 14 komoly malware és spyware az AdAware-nak figyelmén kívül marad. Persze itt ezekért az eredményekért jelenleg nem az MS hanem a Giant a felelős, mégis, ha így maradnak a dolgok akkor azt mondom, hogy érdemes lesz használni. Persze remélem, hogy ingyenes lesz, nem magamért (azt a pár dollárt megfizetném mindenképpen), hanem, hogy sokan használják, kimondottan azért mert nagyon jó, nem azért mert MS.
  • Janek81
    #8
    Te is csak használod a géped, de nem értesz hozzá. :) Legalábbis ebből nekem ez jött le...
    Flesgetbe köztudottan van spyware (és még ki tudja mennyi fasság), DC pedig okkal lehet gyanús egy ilyen proginak. ;)
  • bala_
    #7
    Addig amíg Spyware-nek ismeri fel a Flashgetemet, gyanus programnak a DC++ és még pár dolgot, addig semmi kerenivalója sincs a gépemen, az AdAware, Spy Sweeper, és Spybot mellett...
  • h4x0r
    #6
    Bazz, az MS ugy vasarolgatja a cegeket, mint mas a cukorkat. Duurva :-D
  • Supergamer_real
    #5
    A GIANT maga tényleg nagyon jó program volt... (így ez is). A program képességeit egyébként jó, mutatja, hogy - még azután is, hogy MS tualjdonba került - spywarenek ismert fel egy két MS software-t, pl. MSN messanger.

    Egyébként, korrekt progi.
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    IE6-ban vannak ilyen HTML értelmező dll-ek , azok kellenek neki , nem maga az IE6...

    Amúgy mindenki tegye fel és kuss ... sztem nagyon jól használható , naponta leszedi a frissítéseket ..
  • asdefge
    #3
    Letöltöttem, installtam... volna. IE6 kéne hozzá minimum. Ha azt akarják, hogy használjam, akkor menjen fel és tegye a dolgát minden extra óhaj nélkül. Ja, hogy az nem ennek a cégnek a filozófiája?
  • Wilddog
    #2
    "New York-i székhelyű kémprogram-fejlesztő cég": most kémprogramot vagy kémprogram elleni szoftvert fognak fejleszteni?
    "több lehetséges ellenlépést is javasol": feltöltsem a windows image-et Redmont-ba? [igen] [nem]
  • the Godfather
    #1
    nem nagy durranás.....