1448
Mozilla Thunderbird
  • Kaszi46
    #48
    hi all
    feltettem a thunderbirdet, lenne pár kérdésem.(eddig soha nem használtam hasonló levelezőprogit, tehát se outlook ot se bat et se semmit, csak és kizárólag freemailt)
    Szóval, 5 helyröl tölti nekem a mailokat, de minden levél egy közös mappába(beérkezett levelek) érkezik, én viszont azt szeretném ha minden cimről külön helyre jönnének. ha ezt meg lehet valósítani akkor pls irja le vki hogy hogyan!
    a másik meg rendszerujrarakás előtt állok, és ha jól látom akkor a thunderbird az összes póstafiókomról letöltötte a leveleket, és ezeket szeretném megőrizni, illetve az uj rendszerfelrakás után , újra a thunderbirdben látni. kérdés hova menti le, őket, és miket mentsek el ahhoz, hogy köv rendszerfelrakásnál megmaradjanak a régi levelek, és ne kelljen ujra beállitani a thunderbirdet.
  • OptimusPrime
    #47
    Ezt a "Futattást" Én is próbáltam, ott is 1 azaz egy darab profil volt. Az is az, amit csináltatott Velem!

    Nem azért, de szvsz, egy az egyben úgy szállt el a program attól az újraindítástól, hogy repített magával mindent! De végül is mindegy. Minden levélről van biztonsági másolat, nem ez a zavaró, hanem maga a környezet.

    Üdv!

    Prime
  • Mr Manson
    #46
    köszönöm, már szedem is
  • Sil78
    #45
    Van már, az FTP-n: katt ide
  • Mr Manson
    #44
    1.0.2 magyar mikorra várható?
  • Sil78
    #43
    Várj, szerintem nem jót nézel... Ha XP-d van, azt nézd meg, hogy a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\ mappán belül hány mappa van. Illetve a Start menüből indítsd el a Thunderbird Profilkezelőjét (a Thunderbird közben ne fusson), ott hány profilt mutat? (Vagy Start menü / Futtatás / thunderbird.exe -p, azzal is elindul a Profilkezelő.)
  • OptimusPrime
    #42
    1 - 0 (ha az extensions-t nem veszem annak, azon kívül egysem).

    Lehet valami nagyon csúnyába futottam bele? Tuti...
  • Sil78
    #41
    Ha a Profilkezelőt elindítod, hány profilt mutat? A gépen a Thunderbird profil mappájában hány almappát látsz?
  • OptimusPrime
    #40
    Sajnos nem úgy tűnt, a következő újraindításnal azonnal (!) új profilt csináltatott velem. :-((
  • Sil78
    #39
    Maga a Profilod megvan sértetlenül? Nem nyavalygott az újraindítás után, hogy használatban van a Profil, és csinálj újat?
  • OptimusPrime
    #38
    Üdv!

    Továbbmegyek! Egy újraindítást követően, ami akkor történt, amiko a TB is aktív volt (ejtsd: nem volt bezárva), azt vettem észre, hogy az úrabootolás után, az _ÖSSZES_ beálítás, üzenet, RSS, tehát minden, egyszerűen eltünt! Eddig úgy kedveltem a TB-t, de kezdek benne csalódni, vélemény?

    Üdv!

    Prime
  • OptimusPrime
    #37
    Üdv!

    Ahogy olvastama topicot a problémámmal még senki sem találkozott.
    Adva van a TB felülete, egy ideje azt vettem észre, hogy nem tudok törölni! Legalábbis közvetlenül nem, ha nem kért levelem érkezik, akkor egérrel kell áttennem azt a szemetesbe, amivel nem is enne akkora baj, a gond ott kezdődik, hogy a szemetest nem tudok kiüríteni! Akárhogy próbáltam (levélszemétként jelölés majd automatikus törlés, CTRA + A + Del), sehogy sem megy.

    Lenne valami mentőötlete valakinek?

    Üdv!

    Prime
  • Mr Manson
    #36
    Várható 64bites változat?
  • ivjoe
    #35
    Mármint az FF a thunderbirdből most nemtom mi van fent!
  • ivjoe
    #34
    Nálam az 1.0.2 is magyar! Beeeee! :PPPPP
  • Mr Manson
    #33
    linkek
  • Mr Manson
    #32
    magyarból még csak 1.0 van
  • Mr Manson
    #31
    köszi...lusta vagyok ma
  • ivjoe
    #30
    JAjj! ez fájt! Mindent a szádba rágjak?
    Gúglit ismered? De mivel mindig segítek, ha kérdeznek, ezért:itt a cucc! Itt FF és thunderbird is van
  • Mr Manson
    #29
    link?
  • ivjoe
    #28
    Jáwoll
  • Mr Manson
    #27
    magyar?
  • Garfield
    #26
    Kijött az 1.0.2.
  • Mr Manson
    #25
    Létezik valami plugin, ami visszaküldi a nemkívánatos e-mailt a küldőnek. Amolyan : azt hazudja nem létezek?
  • Ersiman
    #24
    Hát lehet hogy egyszerűbb, ha újra mecsinálod és bepötyögöd kézzel amit kell. Egyébként a beállítások: az Eszközök->Postafiókok beállításai, a jelszavak: pedig Eszközök->Beállítások->Haladó->Jelszókezelő->Mentett jelszavak megtekintése->Jelszavak megjelenítése, ha nem jó amit találsz akkor Eltávolítás és a legközelebbi csatlakozásnál újra kérdezi majd (gondolom).
  • Magnum PI
    #23
    Hello! A problémám a következő lenne: A freemail-nél van email címem, de a Tbird azt írja hogy a iszolgáló elutasítja a kérést. A beállításokat az Outlookból importáltam. Mi lehet a baj? Hol kell megadni hogy a postafiók elérésére milyen jelszavat használjon a Tbird?
  • burkusdió
    #22
    megpróbáltam mindent, nem sikerült, de mostmár hagyom a francba...
    kössz a segítséget!
  • Sil78
    #21
    Erre meg a megoldás: a szűrőket külön-külön add meg az egyes postafiókokhoz, akkor le kell futniuk automatikusan. Csak a Helyi mappáknál nem automatikus a szűrők futtatása. Azaz ne a Helyi mappákra csinálj szűrőt, hanem magukra az egyes postafiókokra (akkor is, ha egyébként a levelek a közös inboxba mennek).
  • Sil78
    #20
    És ha azt a rossz fiókot törlöd a Thunderbirdből is, akkor se engedi megnyitni az üzenetszerkesztő ablakot?
    Importálni nem sikerül a beállításokat az Eszközök / Importálás menüponttal sem? Ha több felhasználó van Outlookban (lásd Azonosságok), ugye beállítottad a sajátodat alapértelmezettnek, mielőtt importálni próbáltad a Thunderbirdbe?
  • burkusdió
    #19
    az a baj,hogy az importált outlook beállítások között csak egy régi (már törölt) fiók van, ami nekem nem kell, nem is az enyém, és csak azt tölti át...

    miután bedobta ezt az ablakot, 3* megpróbáltam, de mindig ugyanazt írta ki...
  • Sil78
    #18
    Importálhattad volna a fiókjaidat az Outlook Expressből, pl a telepítésnél direkt megkérdezi. A fiókok beállítása meg nem bonyolultabb, mint Outlookban.

    Miután bedobta a panelt, megpróbáltad újra? Mit csinált utána?
  • burkusdió
    #17
    Sziasztok!

    Meguntam az Outlook expressben,hogy nem tudom megoldani a levélszeméttel kapcsolatos gondokat, ezért gondoltam, felteszem a Thunderbirdet, hátha abban jobban tudom korlátozni az érkezésüket.

    Feltettem az 1.0-ás magyar változatot, elkezdem konfigurálni (fiókok hozzáadása, stb...) már ekkor éreztem,hogy baj van, mert az axelero-s fiókjaimat egyszerűen sehogysem tudtam hozzáadni (annyiféle fiókot, felhasználnevet, meg mindent kérdez,hogy én belezavarodtam), de akkor kerekedett ki a szemem legjobban, amikor új levelet akartam létrehozni, ugyanis ezt a panelt dobta be:


    Esetleg volt már valakinek ilyen gondja vele?
    Hogyan lehet orvosolni?
    Vagy esetleg tudna valaki egy használható levelezőprogramot ajánlani?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Sil78
    #16
    Hmm... És ha mentett keresésként csinálod? Kirakod a keresősávot (Nézet / Eszköztárak / Keresősáv), megcsinálod a keresést, lenyitod a nyilacskát, és Keresés mentése mappaként. Igaz, így megmaradnak az eredeti helyen is.
  • Loogan
    #15
    Még 1x: #13
    Valaki plíz help!!!
  • gyűjtő
    #14
    Szervusztok!

    Mozilla Thunderbird 1.0 magyar verziót használom.
    A karakterkódolásba belekeveredtem. Tudna valaki olyan tippet adni, hogyan állítsam be a karakterkódolást befolyásoló opciókat, hogy a válaszüzenetek minden esetben olvashatók legyenek?
    (Eszközök/Beállítások/Betűk és nyelvek tábla),
    ((Eszközök/Beállítások/Szerkesztés(HTM)) stb.

    Üdv.
    gyűjtő
  • Loogan
    #13
    Hello!
    Kérdésem: van 4 emil címem, ezeket szeretném 6 mappába szétpakolni, feladótól vagy subject-től függően. Meg is írtam a szűrő feltételeket, működnek is. A probléma az, hogy üzenetek beérkezésekor ezek a szűrő feltételek nem aktivizálódnak, tehát az összes emil az inbox mappába kerül. Csak akkor rendezi őket el, ha manuálisan megmondom neki menüből, hogy "run filters is messages..." -> eztután szépen szétpakolja.
    Hogyan tudnám azt elérni, hogy ne kelljen mindig kattingatni. Tudom, hogy biztosan van ilyen opció (mert mindegyik levelező progiban van), csak én nem találom sehol...
    Előre is thx.

    Viva nyílt forráskód!!!
  • gyűjtő
    #12
    Köszönöm a választ. Rendben működik a beállítás
  • Garfield
    #11
    Tools -> junk mail controls -> fiókot kiválaszt, majd kipipál "Move incoming message...", mappát értelemszerűen beállít.
  • gyűjtő
    #10
    Szervusztok!

    A Thunderbird levelező programot használom.
    Azt hiszem nem vagyok egyedül, aki rengeteg spam-ot kap.
    Hogyan lehet ezeket úgy kiszűrni, hogy elkülönülten jelenjenek meg, de ne törölje rögtön a rendszer?
    Talán a szűrést könnyíti az a körülmény, hogy a Tárgy-ban legtöbbször megjelenik a <SPAM> szó.


  • amano
    #9
    Olyan, mintha az üzenet is már így jönne meg, hogy némelyik ékezetes betü helyettesítve van "=E1" stb. tagekkel. Nem értek a HTML-hez (ezek HTML alapú levelek), de lehet, hogy a levél fejlécéen vagy valahol meg van adva, hogy milyen HTML kódolást, használ, tehát milyen betü felel meg a "=E1"-nek. Ezeket kéne visszakódolni.

    -amano-