1448
Mozilla Thunderbird
  • MasterJay
    #1408
    Sziasztok!
    Van-e arra lehetőség a TB-ben, hogy elmentsük a már létrehozott "Üzenetszűrőket", hogy egy winreinstall alkalmával ne keljek újra beállítani mindent?

    üdv.: mj
  • Optimus Prime
    #1407
    Hotmail Live fiókom van e-mailre és ez van GFWL-re is. A Steam hacker támadás után gondoltam megváltoztatom a jelszavam. Viszont így hiába írom be helyesen a jelszót a Thunderbird nem jó neki, vagy nem tudja elküldni. Feltettem a Live Hotmailt is, detto. Nem jó a jelszó, pedig jó. GFWL nem vacakol, de emlékszem anno is csinált ilyet a Hotmail.
  • kazsmer
    #1406
    Természetesen intézőben is :) A TB a gagyi hogy nem lehet megjegyezetni vele.
  • Garfield
    #1405
    Windows Intézőben is ugyanezt csinálja?
  • kazsmer
    #1404
    Mondjuk borzasztó vacak ez a thunderbird levelező. Ki fogom próbálni az Opera új levelezőjét mert állítólag fényévekkel jobb :)
  • kazsmer
    #1403
    Miért nem készítettél biztonsági mentést pl MozBackup-al? Abban minden benne lenne!
  • gondoran
    #1402
    Sziasztok!
    Tudna valaki segíteni abban, hogy melyik fájlban tárolja a Thunderbird a címjegyzéket? Tönkrement a laptopom, de a winchester tökéletesen olvasható egy másik gépen.Több címjegyzéket is használtam, de képtelen vagyok rájönni, miként lehetne elérni ezeket, pedig nagy fontos lenne. Előre is köszi!
  • kazsmer
    #1401
    Én úgy szoktam hogy jobb gomb a total commanderben a kép fájlra ott küldés. Ekkor dobja fel az ablakot. Nem előre nyitom meg a levelezőt hanem TC-ből indítom nekem ez fontos a munkámhoz. Minden más levelező tudja csak ez nem :) A többinek meg más baja van ezért használom a TB-t. Hogy erre miért nem gondolnak mint más levelezőben? Nem értem :)
  • Carmang
    #1400
    Hm... nekem nincs ilyen ablak. Csatolom és kész.
  • kazsmer
    #1399
    Sziasztok!

    Azt nem tudjátok véletlen hogy egy csatolni kívánt képet miért akarja átméretezni? Nem lehet valahol beállítani azt hogy mindig az eredeti képet rakja be a csatolmányba módosítás nélkül?
    Erre gondolok:kep
    Itt mindig ki kell válsztani kép eredeti méretét. Ne akarja átméretezni.
    Ez nagyon hiányzik nekem belőle. Köszi
  • orangutan
    #1398
    üdv autómatikus indulást win7 alatt hol tudom beállítani, mert a beállítások menüben nincs erre vonatkozóan semmi. köszi
  • szepe
    #1397
    A TB. automatikus frissítés után nem indul, illetve a feladatkezelő szerint megy, de az ablakot nem hozza be. Van valakinek tippje, mi lehet a probléma, és mi a megoldás?
  • Carmang
    #1396
    Ha még nincs semmilyen kiszolgálód küldésre, akkor értelemszerűen nem a Szerkesztés gombot kell majd használnod, hanem a Hozzáadás... -t :)
  • Carmang
    #1395
    Eszközök menü --> Postafiók beállításai... és bal oldalt lesz a Levélküldő kiszolgáló (SMTP). Arra katt, és jobb oldalt megjelenik mi(k) vannak beállítva, mint kiszolgáló(k), meg egy Szerkesztés... gomb. Innen már gondolom menni fog.
    Ha beállítottad, akkor az egyes postafiókjaidban be kell állítani, hogy ezen keresztül küldje ki a leveleket.
  • cenobite
    #1394
    Sziasztok! A legújabb (azt hiszem 7.01-es) TB-ben az SMTP kiszolgáló beállításait hol tudom megváltoztatni? Mert a postafiókbeállításoknál látom ugyan a levélküldő kiszolgálót, de ott csak egy legördülő menü van, valamint egy "személyazonosságok kezelése" gomb...
    Fogadni tudok leveleket, de küldeni nem, mert nem tudom az smpt-t hol lehet beállítani.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Pistike 007
    #1393
    Sziasztok. Olyan dolog áll fent, hogy nem tudok leveleket törölni, mert az állítja hogy a Törölt elemek mappa üres, továbbá megsokszorozza magától a maileket. Vírusírtó programmal nem jártam sikerrel, újratelepítettem a TB-öt, de minden beállítás, levél meg címjegyzék megmaradt. Hogyan tudom esetleg a profilt is törölni? Hátha azzal megoldódik a probléma. Esetleg más ötlet? Köszi! :)
  • Evin
    #1392
    Valószínűleg meg, de akkor a TB hogy fog abba dolgozni?
  • Pupuci
    #1391
    Alóha!
    Srácok. Azt meg lehet(ne) csinálni, hogy egy mappát a TB-ben "titkosítok"? Tehát ha abba bárki bele akar nézni, akkor jeszót kérjen?
  • Rotcsa
    #1390
    A tanusítványok hibaüeneteire nem tud valaki valami megoldást?
    Nekem pl a betcilc állandóan hibás
  • zeli
    #1389
    Ha valakinek esetleg nem jönne be a revived, így lehet életre kelteni a MinimizeToTray Plus-t újabb Thunderbird-ön:

    Beállításszerkesztőben adj hozzá egy 'extensions.checkCompatibility.7.0 = false' beállítást, és akkor elindul. Nálam egyelőre működik.
  • TomBond
    #1388
    Köszönöm. Érdekes... ugyanez volt fent és kiírta, hogy nem kompatibilis, erre feltelepítem és jó.
  • Dj Faustus #1387
    MinimizeToTray revived - a Thunderbird kiegészítőkezelőjéből (Eszközök/Kiegészítők menüpont) megkereshető és telepíthető.
  • TomBond
    #1386
    Na! Megérkezett a 7-es! Csak az a baj hogy ugyanúgy jártam mint a #1369-ban! Megint egy nem működő verzió!
  • Rotcsa
    #1385
    Rájöttam mi a baj:

    Külön megnyitottam egy mappát egy kölön thunderbird ablakban és amikor bezártam, a tálcára tette, mivel úgy állítottam be a programot, h az ablakméretező x-gombbal csak tálcára tegye és ott a jobb klikk, kilépéssel lehet kilépni a programból. Na, a gond csak az, h ha ki akarok lépni, akkor az egész programot leállítja a rendszer, majd újbóli indításkor természetesen mutatja. Nem tudom, hogy hogy lehetne az az adott mappát bezárni! Seítsen valaki, mert most már 3 inkonban fut a tálcán a program, mivel ahhoz, h erre rájöjjek, ki kellett próbálnom :D
  • Rotcsa
    #1384
    Valaki mondja már meg, hogy a fenébe kell úgy törölni, majd újrarakni a levelezőt, hogy ismét kapcsolódni kelljen a postafiókomhoz?
    Letörlöm Revo-val még a sys. reg-is törlöm és mégis ugyan olyan szarul megy, uygan úgy jönnek a tanusítvány-hibák és a dupla madár-inkon a tálcán!
  • pxxl
    #1383
    miért, nem fér el gmail-en a levél? :D
  • Rotcsa
    #1382
    Nekem egyre szarabb a thunderbird!
    Állandóan tanusítvány-hibaüzeneteket küld,és indításkor már 2 ablak jön fel, az összes levelek nem értem miért jön be...
  • Rotcsa
    #1381
    Pedig G-mailnél is működik.
  • MasterJay
    #1380
    Sziasztok!

    Miért van az, hogy ha a TB-ben az összes levelek mappából törlök leveleket, az szépen mind visszajön?
  • rovinj
    #1379

    Sziasztok!

    Olyat lehet TB-ben, hogy az ikonra kattintva (elindítva) ne jelenjen meg az egész postaláda beérkezett levelestül, mappástul stb.? Hanem előtte kérjen jelszót, és amíg nincs meg a jelszó, addig semmi ne látszódjon.

    Köszönöm!

  • pedestrian
    #1378
    Lehet nem itt kellene megkárdrznem, de nincs topikja. Postbox nevű kliensben hogyan lehet a telepített addons-okat elővarázsolni?
  • Mr Manson
    #1377
    Mindenhol működik csak GMAILnél nem
  • Carmang
    #1376
    A TB-n belül kell beállítani: Eszközök -> Postafiók beállításai -> kiválasztod a fiókot -> baloldalt, azon belül Kiszolgáló beállításai -> alul Üzenetek megtartása a kiszolgálón -> kiveszed előle a pipát.
  • Mr Manson
    #1375
    gmail-es fiókot be lehet ugy állítani akár IMAP akár POP3 thunderbirdbe hogy valósan le is törölje a leveleket a fiókból.
    Mindig be kell jelentkeznem és ott törölnöm őket ...
  • CattiBrie
    #1374
    Bassus, ez egyre rosszabb.. már az előző frissítés is bénította az egészet, de ettől a mostanitól csak még rosszabb lett.. például nincs válasz mindenkinek gomb (kicsit kényelmetlen a jobbkatt..), mellesleg állandóan hibát ír ki üzenet áthelyezésénél.. és az egész még nagyobb helyet foglal.. :(
  • Rotcsa
    #1373
    Nekem is tanusítvány-gondom van.
    "A(z)www.mozilla.org:443 érvénytelen biztonsági tanusítványt használ
    A tanusítvány nem megbízható, mert a kibocsájtó tanusítványa nem nem megbízható.
    (Hibakód:cec_error_untrussed_issuer)
    A probléma a kiszolgáló beállításaival lehet kapcsolatban, vagy valaki megpróbálja felvenni az ön személyazonosságát.
    ha a múltban sikeresen kapcsolódott, akkor ideiglenes lehet és...." bla bla bla...

    SZerintetek mi lehet a gond?
    Gmail fiókkal használim amúgy. Ha kinyomom ezt a baromságot,akkor jól mrgy.
  • nagyadampistike
    #1372
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni a következő problémából kifolyólag:
    A munkahelyemen egy smart card-ról beolvasott tanúsítvánnyal szeretném digitálisan aláírni a kimenő leveleket. A gyártó (netlock.hu) oldaláról letöltött instrukciók alapján beállítottam a kártyaolvasó eszközt és a Thunderbird tanúsítványkezelőjébe importálta is a tanúsítványt, és az Eszközök>Postafiók beállítása menüben található Biztonság szekcióban kiválasztom a tanúsítvány, amivel aláírni akarok ami nem jelenik meg a kiválasztás gomb előtti textboxban, viszont hibát nem ír. Ha pedig egy levelet próbálok meg elküldeni digitálisan aláírva, azt írja hogy nics tanúsítvány kiválasztva vagy már lejárt. Pedig egy érvényes van rajta.
    A kísérlet kedvéért az Outlookban kipróbáltam ugyanezt és működött. Mi lehet a probléma?
  • TomBond
    #1371
    Köszönöm! Műxik!
  • zeli
    #1370
    Nekem is ugyanez volt a problémám. Telepítsd fel a MinimizeToTray Revived nevű kieget, ugyanazt tudja, és kompatíbilis az 5-össel.
  • TomBond
    #1369
    Frissített az 5-ös verzióra. Eddig használtam egy kiegészítőt (MinimizeToTray Plus) ami az új verzióval nem kompatibilis. Tud valaki ajánlani egy működő verziót?