208
érdemes váltani?
  • Taranov
    #8
    Én is alternatív mikrohullámú szolgáltató ügyfele vagyok, a kis cégeket jobban csípem, de a Matáv az alaphálózati szolgáltató, ő adja a netet is, nem csak a kábelt. Az ISP-k csak viszonteladók és kicsit szabhatják át a feltételeket.
    Vannak tényleg jó kábelesek/mikhohullámúak, pl. az enyém, de azért sok necces van.
  • Devla
    #7
    Ott vannak tömkelegével a kisebb cégek, csak körül kell nézni. Sose nézek statisztikákat, így pontatlan adat, de itthon legalább 30 cég kínál ADSLt, a matáv csak a kábelt adja hozzá, minden feltételt az ISP határoz meg. Még ha a matáv megtagadná a kábel bérlését korlátlan netet biztosító ISPknek(kizárt, tiszta haszon neki), akkor is lejárt már a matáv monopóliuma, tehát más cég is építhet ki kábelt. Ezt persze vehetjük irreális lehetőségnek, mert baromi drága a kiépítése, de nem csak telefonkábelen lehet netet szolgáltatni. Ott van a mikrohullám, meg a kábeles net is, ezek is eléggé elterjedtek Budapesten, és feljövőben van a mobilos(3G) és wireless is. Sajnos szokás szerint vidéken nincs alternatíva, de attól nem kell félni, hogy a fővárosban ne lenne egyetlen ISP se, ami korlátlan netet ad.
  • Taranov
    #6
    De ha a matáv nem árulna korlátlan adsl-t (amit megtehet), illetve az axelero kábelnet sem lenne korlátlan (ezekhez csak a matávot kéne rábírni a korlátozásra), akkor a chello már alapból korlátos, már nem maradna sok alternatíva, főleg nem országosan kiépíthető nem.
  • Taranov
    #5
    Ez igaz, csak akkor meg a legális videókat nézegető embereket basszák meg, bár olyan kevés van. Mondjuk én mindig úgy voltam, hogy egy chello mértékű adatforgalmi korlát nemigen zavarna be.
  • Devla
    #4
    Az nem fog menni. Nyílván nem lehet minden szolgáltatót rávenni erre, mindig marad legalább egy, és ha marad, akkor oda mennek az emberek, hatalmasat kaszál ->többi isp nem örül neki, ők is visszaállítják korlátlant. Ha nem, akkor annál az egynél lesz minden normális ember.
    De tegyük fel, hogy mégis minden szolgáltatót rávesznek erre. Ekkor egy okos üzletember alapít egy céget, ami korlátlan előfizetést kínál.
    Mivel törvényben nem lehet kötelezni senkit arra, hogy ne árulhasson korlátlan netet, így elég reménytelen támadást kísérelni ezen a fronton.
  • Garfield
    #3
    Minek?

    Elég, ha ráveszik a szolgáltatókat a forgalomarányos netdíjakra és vége. Nincs az a törvény, amelyik hatékonyabban kinyírja a p2p-t.
  • Taranov
    #2
    Aztán majd jönnek a p2p elleni törvények :)
    Mondjuk eleinte csak Amerikában.
  • nemcsakfeel
    #1
    torrent továbbfejlesztett változata,
    mindent ígérnek:
    gyorsabb letöltés,
    tracker nem kell hogy szerveren fusson (?)