80
  • haxoror
    #80
    Miért, az összes országban megünneplik a függetlenség napját nemigaz? Ja hogy az USA-n kívüli országok? Vannak olyanok? Neeem. Ott az emberek mind a fákon élnek és megeszik egymást még abban a leírhatatlan nevű Yurope országban is ahol a vicces királynék laknak. Láttam a TV-ben bizony!
    Na megyek a Mekibe bye all!
  • gregor
    #79
    Minden ünnep nem eshet hétvégére.Ugyanis a világ összes államának,máskor vannak a nemzeti ünnepjei.
  • Jinx McHale
    #78
    Lehet, hogy mégis kellene az a naptárreform?
  • HUmanEmber41st
    #77
    Engem sajnos kimoderáltak,mert nagyon elmegettem a professzor urak jó édes anyját utána még sok "köcsög" szmájlit is írtam..remélem, ez a post már megmarad...
    Méghogy minden ünnep hétvégére essen !!! Annak volna értelme, hogy minden ünnep péntekre essen, a szülinapi partyk meg amúgy is szombat délután vannak.
  • pemga
    #76
    Emlékszik még valaki, milyen hülyeségnek tűnt a nagy októberi forradalmat novemberben "ünnepelni"? :).

    Lehet megkéne várni az interstellar travel-t egy új naptárral, most is több naptár-rendszer fut párhuzamosan... A húsvétot is valahogy a holdtöltéből sakkozod vissza. Ha az év napjainak számát eltolod a keringési időhöz képest, akkor sem fog ugyanarra a napra esni.

    Vagy lehet egyszerűen a figurának szökőnapra esik a szülinapja, és most azt szeretné, hogy többen legyenek, ezért nem szökőnapot akar, hanem szökőhetet :).
  • gregor
    #75
    Helyreigazitás!!!Ma természetesen,szerda van,és Január 5,és Január 5,legutóbb 2000-ben esett szerdára.
  • gregor
    #74
    Szerintem,nem kell,naptárreform,jó ahogy most van.Ma Január 5 kedd van,Január 5-e utóljára 2000-ben esett keddre,viszont Március 15-e idén keddre esik,utoljára 11 éve,azaz 1994-ben esett Március 15.keddre.
  • Jinx McHale
    #73
    Nem nekik kellene megoldani, hanem a program írójának. Szvsz egy patch elég lenne.

    Egyébként nem tartom annyira marhaságnak a dolgot. Bár konkrét véleményt azért nem mondok, mert az SG cikke korántsem teljes a tekintetben, mint ami a "feltaláló" oldalán van. Azt meg lusta voltam elolvasni még :D
  • Lang
    #72
    kíváncsi lennék, hogy pl. hogyan oldanák meg azt, hogy az időkorlátos progik működjenek az átállás után is (vannak olyan programok is amelyeket bizonyos időre tudsz regisztrálni)...

    Szóval ha valaki azt mondja, hogy megéri azt a rentgeteg pénzt az, hogy "kényelmesebb" legyen az életünk ennyivel, akkor szvsz az nem normális...
  • Jinx McHale
    #71
    Lehet, hogy ezt gondolták annó az emberek a Gergely pápa által készített naptárról is.
  • lapci
    #70
    Tetszik az egy hét szabi...és a kereskedelem, vendéglátás, közlekedés, stb?? tudóskám csak magára gondol.
    Lehet, hogy tényleg szükség lenne naptárreformra, de nem ilyen "általánosiskolai ötletbörze" jelleggel.
  • Tetsuo
    #69
    Ekkora faszságot. :P
  • pemga
    #68
    Ez kb. olyan mint az internet-time, jól hangzik, csak épp használhatatlan :). Sőt, nem is hangzik jól, át kéne szervezni az összes ünnepnapot és történelemkönyvet, feljegyzést, kéziratot, hogy a nevezetes dátumok mind hétfőre v. péntekre essenek :).
  • [HUN]PAStheLoD
    #67
    ez a sarokkifordítós szöveg kicsit túlzás , már írtam , hogy nem tartana sokáig implementálni egy új naptárt pl. az office-ba .. vagy m$ win-be .. vagy magába a bios-ba... tény, hogy az átállás időbe , az pedig pénzbe kerülne, de tényleg lennének előnyei a dolognak.
  • TeszteloPontHu
    #66
    "Eleg zavaro tud lenni szamolgatni hogy 1 honapban hany munka nap van"

    Nem tudom, hány embert érint ez... Én pl. még soha nem számoltam ki, hogy 1 hónapban hány munkanap van. Aki meg sokat számol ilyesmit, annak van célprogramja.
  • BlackRose
    #65
    Könnyebb és olcsobb lenne a Világ tengereit édessé tenni, mint ezt véghezvinni. Én pedig még közelről sem vagyok konzervativ, inkább reális. Te meg nyugottan vezesd a saját listádat és ha úgy érzed, hogy én elég hülye vagyok, hogy rá kerüljek akkor csak előre...
  • KIP
    #64
    Egész jó derültem így délután ezeken a frappáns hozzászólásokon:) BlackRose nem gondolod hogy neked is helyed lenne a saját listádon:) mekkora 1 lol emberkék vannak:) Ez a naptár téma meg 1 veszett dolog, főleg hogy konzervatívakra meg reformerekre oszlik meg a banda szvzs szinte lehetetlen közös nevezőre jutni így
  • BlackRose
    #63
    Na ezek egyenessen a hülyelistám élére léptek... nem kis dolog, ugyanis a hülyelistámat 13 éve vezetem egésszen komoly ellemzéssel, de ezeket egyenessen az élre állítottam... és milyen szépen néz ki az a PhD az első 10 helyből már 8-nak ez a titulussa... "Azért mentél az egyetemre, hogy hülye legyél?" - idézet a Keresztapából, és mennyire igaz lehet... :) persze nem alapértelmezés szerint, de manapság minnél többen így vannak ezzel. Éljen a fejlődés...
  • CSOCSO
    #62
    jo otlet hogy minden datum ugyan arra a napra esne.. de mindennel atallni mas naptarra..... elegge nehez lenne...
  • atlagember
    #61
    Ja elfelejtettem: Mit is várhatnánk egy olyan embertől, aki a nyakkendőjét az iggombja i között betűri az ingje mögé, a pocakjához. Vagy ez lesz az elegáns divat az új naptár szerint?
  • atlagember
    #60
    Ekkora bődületes baromságot is csak elmebeteg professzorok találhatnak ki. Végülis a zsenialitás és az őrület ugyanaz, csak sokan különbséget akarnak tenni. Inkább kitalál egy új naptárat, mintsem, hogy egy kb. százkarakteres algoritmussal kiszámolná a naptárját.
    És mi lesz a húsvéttal meg a pünkösddel ami a holdtól függ, nem pedig a naptártól?
    Gergely pápa nem tett mást, csak kihagyott pár napot, nem fordította fel fenekestől az egész rendszert.
    Szerencsénk volt megtapasztalni a hétvégi ünnepeket, meg jövőre még több szerencsénk lesz. Különösen nagy haszna akkor lesz az új naptárnak, ha abban az összes ünnepet hétvégére szervezik. Milyen jó is lesz az nekünk.

    Már csak azt nem értem, hogy akkor minek hagyjuk meg a hetet? Miért nem lehetne nyolc? Mennyivel egyszerűbb lehetne akkor binárisan is számolni a hét napjait? Ha már úgyis változtatunk.

    Végtére is nem lehhe olyan nehéz újranyomni azt a pár naprárpapírt sem. Az összes karóra, számítógépes szoftver és hardver kicserélése, minden elektronikus berendezés, rádiótelefon, managerkalkulátor, és időzítőrendszer leselejtezése, stb. Szóval MINDEN elektronikus eszközt ki kellene dobni. Kétségtelenül nagy gazdasági haszna lenne, mert ezeken k..a sokat kaszálnának a multik.
    Na nem írok többet, mert erről egy könyvet is tudnék írni, akkora nagy marhaság.
  • Dredd
    #59
    Nem beszélve az iszlám országokról, ahol az időszámítás kezdete Mohamed futására datálódik (i. sz. 622)
  • DcsabaS
    #58
    Szerintem is tök értelmetlen változtatni a naptáron, pláne a javasolt formában. Mert ha már új naptárat akarnánk bevezetni, akkor annak nem olyannak kell lennie, hogy jobban eltérhessen (akár egy hétre is!!!) a hivatalos idő a fizikai időtől, hanem pont az a jobb, ha a hivatalos idő pontosabban követi a fizikait.

    (Utóbbira pedig a triviális megoldás - tudva, hogy egy év 365.2422 nap -, hogy valahányszor kitelik egy nap a naradékból, mindannyiszor hozzáadunk 1-et a 365-höz, vagyis 4x0.2422=0.9688 miatt 4 évente +1 napot, illetve 0.25-0.2422=0.0078 miatt 128 évenként meg levonunk egyet. Hogy hogy nem, ez a rendszer meglehetősen hasonlít a Gergely naptárra...)
  • Canis Minor
    #57
    Az még csak elmegy hogy a nyugati országok átállnak erre a naptárra. De ki fogyja meggyőzni az ázsiai országokat / pl: India, Kína / hogy az ő saját naptárjuk nem ér semmit álljanak át a mienkre? Mert ha jól tudom ott pár országban nem is 2005 van...
  • JTBM
    #56
    Mindig voltak olyan tehetségtelen emberek, akik jól működő dolgokon teljesen értelmetlen változtatásokat akartak végrehajtani, csak azért, hogy beleírják magukat a történelem könyvekbe.

    A felső prof azt szeretné, ha a Juliánus és Gergely naptár után "Henry" naptárat emlegetnének.

    Az eddigi naptár változásoknak mindig _komoly_ okai voltak, Julius Caesar a semmiből hozta létre a mai értelemben vett naptárat, Gergely Pápa pedig egy komoly problémát orvosolt, mert a naptár és az időjárás akkorra már teljesen elcsúszott egymástól.

    A mai unatkozó és tehetségtelen professzorok álproblémákra olyan megoldásokat hoznak fel, amik újabb problémákat vetnek fel és óriási pénzekbe kerülnének.

    Szerencsére senki sem veszi őket komolyan, de a Blick-be azért beleférnek az 5 lábú kutya és az ügyeletes sztár szerelmi élete mellé...
  • Dredd
    #55
    "Mondjuk minden héten legyen 6 nap meló és 4 nap munka"

    Neeee...... ne legyen 6 nap meló mellé még 4 nap munka :P
  • ttt ttt
    #54
    Kíváncsi vagyok ki finanszírozta a kutatásokat....

    fako

    Ha mégegyszer végigolvasod, rájössz mit is akartak/tunk ezzel mondani. Azt, hogy ha minden ünnep pihenő napra esik - itt szombat/vasárnapra gondolva -, akkor azt nem kell ünnep napként kifizetni a munkáltatónak, úgy hogy a munkavállaló otthon pihen.
    Itt nem a munkáltató v. az állam előírására gondolva, miszerint pl. a 12.24-ét le lehet dolgozni az előtte való szombaton, ez 2 külön dolog.

    Másik, hogy az ünnepeket globálisak nem lehet meghatározni, mivel minden népnek vannak egyéni ünnepei, melyeket nem hiszem, hogy csak úgy átrakna bárki is a Johns Hopkins Egyetem professzorainak kutatásaira alapozva. Pl: 1848-49 Szabadságharcunk március 15-i ünnepe, nekünk igazi nagy ünnep, más országok azt sem tudják, hogy mi is ez, és azt hiszem sorolhatnám...

    Még egy, amit már többen is emlegettek; a mai számítástechnika alapjait a sarkából fordítaná ki. Emlékezzünk vissza csak a 2000 év "összeomlik a világ" effektusára, bár nem történt ilyen probléma, de mekkora kiadásokat és fejetlenséget generált.

    Szóval globálisan valós, szinte áthidalhatat problémákat generálna egy új naptár.
    Bár én sem zárkózok el egy új időszámítástól, de asszem nagyokat nyelnénk, ha vmi ilyesmit ránk kényszerítenének.

    "Lehetővé tenné az állandó ütemezéseket, a fix ünnepnapokat, születésnapokat, évfordulókat, emléknapokat és még sorolhatnám "

    Szerintem a születésnapok most is fixek :-)
    Mondjuk azt is megnézném aki egy adott évben ua a vasárnapra "ütemezné" a születéseket......:-)
  • Aspyrin
    #53
  • BiroAndras
    #52
    Szerintem is megoldhatatlan az átállás, vagy legalábbis irreálisan magas költségekkel járna. A fő gondot az informatika jelenti, millió szoftver függ erősen a dátumtól. És egy szoftver átírása elég problémás. A fejlesztő cégnek rengeteg munkájába kerül, amit az ügyfelek nem szívesen fizetnek meg, hiszen a kapott új szoftver pontosan ugyanazt tudja, mint a régi. De sokszor az elkészült szoftverrel nem is foglalkozik már a felesztő, a programozók más projekteken dolgoznak, vagy már nincsennek is a cégnél. De az sem ritka, hogy már nem is létezik a cég, és a forráskódok is elvesztek.
    Aztán ott van a millió adatbázis, ami tele van dátumokkal. Mondjuk egy számítógépes adatbázis még nem is akkora gond, mert viszonylag egyszerűen javítható. Viszont nem kevés nyomtatott dokumentum van, amikek a javítása kivitelezhetetlen. Ha meg a régi dátumokat nem cserélik ki, akkor az adatbázisokban különböző időpontban keletkezett bejegyzések különböző dátumformátummal szerepelnének, aminek a kezelése nem könnyű, bár kivitelezhető.
    Az átállás nehézségeit két egyszerű példával tudnám érzékeltetni :
    1. Gondoljatok az Y2K problémára, hogy mennyi gondot okozott. És az csak egy jelentéktelen apróság volt ehhez képest.
    2. Egy átlag felhasználónak az átállás azt jelenti, hogy meg kell venni a legújabb windowst. És még ha azt esetleg lopja is, a hozzá szükséges hardver mindenképp pénzbe kerül. És ugyanez a helyzet a többi szoftverrel is.
  • Bret
    #51
    Minden hét 10 napos legyen. Egy hónap harminc napos. Nyárra tegyük be a fölösleges napokat és szökőnapokat. Mondjuk minden héten legyen 6 nap meló és 4 nap munka, csak a Tescóben lesz durva nagy tömeg, de sebaj húznak rá egy emeletet.
    Az összes ország egységesen kezelne minden ünnepnapot amik munkanapra essenek. Mindenki mindent ünnepeljen meg egységesen és soha ne dolgozzunk csak nézzük a TV-t. Éljen a wellness!
    Ki szavaz erre?
  • arty
    #50
    nos, kedves Richard, a jóanyád ... ez az év is isteni volt, hogy minden ünnep hétvégére esett :(
  • GregSB
    #49
    Én úgy tudtam Kínában is átvették már a Gergely naptárt, de mellette használják a sajátjukat is (ha jól tudom az ünnepnapjaik ütemezésére).
  • fako
    #48
    a 16-os szamrendszer csak a szamitogepnek jo az embernek nem. A 10-es szamrendszer tokeletesen megfelel mindenki szamara, ugyhogy a peldad nem valami jo. Amugy ha mar szamrendszerek, akkor annyit azert elmondhatok hogy az e alapu szamrendszer az idealis, de azzal meg senki sem szamol.
    A naptarrol viszont nem mondhatjuk el hogy konnyu vele szamolni, valtogatnod kell ossze vissza, nap-honapnal nem is egyertelmu a valtoszam, stb.
    Aki benyomta ide ezt a "naptarreform hogy a multiknak jo legyen" temat arra mar nem is tudok mit mondani, mert akkor baromsag. Az egesz lenyege az hogy nem kell tobbet/kevesebbet dolgoznod/vasarolnod tehat senkinek sem jar jobban/rosszabul. Dolgoznod most is annyit dolgozol amennyit akarsz, max ehendoglesz, vasarlas ugyanez.

    Ha megmondjak az ember munkahelyen hogy az kovetkezo hetvegen le kell dolgozni a karacsonyt az nagyon dicseretes, de ha kicsit is tajekozodnal a nagyvilagban akkor lathatnad hogy ez nagyon ritka. Pl ha belekukkantottal volna az aznapi hiradoba akkor lathattad volna hogy az orszag egyik fele nem is tudodd rola, masik fele amugy is szabadnapot vesz ki ra, lenyegeben teljesen ertelmetlen atpakolaszni. A masik meg hogy most pl nemtudod megmondani hogy a 2005-os evben mit hova fognak pakolni, mert nem lehet elore kiszamitani, nem lehet elore tervezni 1 honapot se.

    Osszessegeben elmondhato hogy nemtudtatok egyeteln ep ervet sem felhozni egy uj normalis naptar ellen (azonkivul hogy nehez atallni ra, ami lassuk be eleg nyomos erv:))
  • AlexX
    #47
    Még jó, hogy nem akarunk a 10-es számrendszerről áttérni a 16-osra, pedig az is rengeteg mindent megkönnyítene, csak ki az aki azt is megszokná??
    Ha ránézel 3 darab tizesre, rögtön tudod, hogy az 30, de 3darab 16-osnál mar elkezdesz számolni.

    Szóval hagyják az ilyen dolgokat békén, ha már így szokta meg mindenki.
  • Anteris
    #46
    Nagyon bassza a tisztelt Richard Conn (Kohn) Henry és Irv Bromberg úrak csőrét ez a kersztény-naptár...
  • kartacs
    #45
    Hát nem tom....hülyeség...?!

    Az tuti hogyha valaki lecsökenti az egy évre eső szabijaimat akkor "csunya verekedés rendezek itten".
  • Flashy
    #44
    ez csak azért nem fog menni, mert közel egyszerre kéne az egész világnak mozdulni. (vagyis először elfogadni egy variációt közösen) nem azért nem megy, mert nem lennének rá hajlandóak az emberek, bár mindennek vannak ellenzői, de egyszerűen ekkora szervezésre nem hiszem hogy képes az emberiség.
  • s1lkforrent
    #43
    Néhány kóbor túdós, adott esetben, megváltoztathatja a világot, de szerintem nem úgy, hogy feltalálják a "New and improved" spanyolviaszt
  • [HUN]PAStheLoD
    #42
    a fizetett szabadságot nem muszáj kivenni, az a kényszerszabadság ;)
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    akkor viszont átültethető más szám/idő-rendszerekre is.

    A numerológia alaptanait miből vezetik le ? Pl. valami keleti bölcs egyenesen buddhától kapta a számok megfelelőit , vagy valami hasonló direkt felsőbbrendűtől és megkérdőjelezhetetlentől vagy pedig esetleg tapasztalati úton működik ez is mint a feng-shui ?