43
  • SirBubu
    #43
    jahhh :DDD tied a pont... a legtöbb ember meg még a könyvtárstruktúrával sincs tisztában windowsos környzeteben (kvázi "a gépet se tudja bekapcsolni").
    linuxosdihoz meg én nem értek, dehát akkoris a windows az elterjedtebb.
  • KIP
    #42
    Hova ez a nagy rohanás... nem is értem így is nagyon gyorsan avul el minden számteches alkatrész, bár jól adagolják a technikát a multik, hogy a sok ottvan topon emberke mindig a legjobbal domborítson...lol
  • hornbali
    #41
    Mert az oké hogy a FarCry AMD-re van optimalizálva, na de 25 Fps az azért elég sok.
  • hornbali
    #40
    Hát a Doom 3 alatt mért eredmények elhanyagolható különbsége arra utal sztem hogy a FarCry 64 biten mindenesetre jobban fut mint 32 biten.
  • mir
    #39
    az 1 nagy halom PR szoveg, meg az, h ha _majd_ kesz lesz a 64bites verzio 1 regisztracio elleneben szepen letoltheted.
  • hornbali
    #38
    Ha lenne kedves valaki egy kis fordítést végezni akkor kiderülhet hogy a Far Cry hogy is áll a 64 bittel, csak mert én nem tudok angolul.

    Ezt kellene lefordítani.

    Előre is köszönet minden vállalkozó kedvű embernek.
  • hornbali
    #37
    Ebben igazad lehet, de igazából akkor tudjuk ezt majd meg ha az Intel 64 bies processzorai is elérhetőek lesznek.
  • hornbali
    #36
    Osztom akkor neked is egy kicsit az ész, OK???
    Nah szal kapásból kérdem én hogy ki beszélt itt 3.8/1066os EE-ről :D:D:D
    SENKI :D:D:D:D
    Én a "sima" 3,8 Ghz 800 Mhz FSB ről beszélek, világos???
  • Troppauer
    #35
    Faraszto vagy
  • mir
    #34
    de az opteron nem dragabb, mint a xeon... hanem olcsobb.
  • Cat #33
    hol irtam olyat hogy az amd drágább mint az intel?

    azt irtam hogy az OPTERON drágább mint a XEON
    közel sem ugyanaz...
  • BiroAndras
    #32
    "Én azt hallottam hogy a FarCry 64 biten 30% al jobban megy. Az Intel ugye az AMD 64 bites technológiáját használja, tehát ha télleg 30% al gyorsabb akkor az új Intelen 230 fps körül fog menni a játék. (elvileg)"

    Ezzel csak az a gond, hogy tudomásom jelenleg az AMD procikon is 32 biten fut a FarCry, tehát ahhoz is még hozzá kell adni a 30%-ot.
  • arty
    #31
    erről csak annyit, hogy a 3.8as p4et a 3200+ is leveri doom3/far cry alatt, Half life alatt a 3000+ is :D

    1280ban talán vidkártya klimites egy játék, nem gondolod ... ?
  • arty
    #30
    én annyit mondtam, az intel proc doksijaiban ÁTLAGOS hőtermelés szerepel, átlagos fogyasztással... amd oldalon "divat" a max megadása... ezért lennék kiváncsi, hol talált a cikkiro max adatokat intelről :D

    cat: ne beszélj már hülyeségeket, mikor volt az amd drágább, mint az intel... legalább egy árlistát néztél volna meg ....

    hornbali :D te is aztán osztod az "észt". linkelj már be egy tesztet egy 3.8/1066os EE-ről :D Egyenlőre 3.46/1066/EE létezik max, és az is igazából csak 3d render alatt szorongatja az amd tökeit :D - és milyen áron ? - nevetségesen drágán, amolyan "ilyenünk is van ám" processzor ...

    A Xeon egyébként 3.6ghz-nél tart, és igy siekrült méltó vetélytársává válnia az opteronoknak - eddig sehol sem voltak. Ez igaz az egyutas rendszerekre, ám 4-8 proc esetén a Xeon továbbra sincs sehol.

    Az "elvakult" Intel váróknak: kellemes malmozást :D

  • hornbali
    #29
    Ezek az eredmények 1280×1024 32 bit Low beállítások mellett születtek.
  • mir
    #28
    "Én azt hallottam hogy a FarCry 64 biten 30% al jobban megy. Az Intel ugye az AMD 64 bites technológiáját használja, tehát ha télleg 30% al gyorsabb akkor az új Intelen 230 fps körül fog menni a játék. (elvileg)"
    kizart. tul sok.
  • hornbali
    #27
    Azt persze elismerem hogy nem az órajelre kellene gyúrni, de sztem már az Intel is kezdi kapisgálni.
  • hornbali
    #26
    Nem olyan rég láttam teszteket AMD64 4000+ és Intel 3,8 Ghz között.
    Az Intel a konvertálásokban a 3D Designerekben és egyéb programokban erősebb az AMD nél.
    Az AMD pedig a tömörítésekben és a játékokban erősebb.

    FarCry alatt
    AMD 200 fps
    Intel 175 fps

    Én azt hallottam hogy a FarCry 64 biten 30% al jobban megy. Az Intel ugye az AMD 64 bites technológiáját használja, tehát ha télleg 30% al gyorsabb akkor az új Intelen 230 fps körül fog menni a játék. (elvileg)

    Doom 3 alatt
    AMD 95 fps
    Intel 90 fps

    Itt az Intel hátránya elhanyagolható...
  • mir
    #25
    lattam en mar sok cifrasagot...
  • mir
    #24
    sajnos nem. a xeonok 1K USDtol mennek 4Kig, az opteronok ~700tol asszem 2600ig.
  • Cat #23
    az ár nem igaz
    az opteron joval drágább, mint a xeon
  • archkoven
    #22
    Nem kéne felülni L3oN-nak! Tisztán látszik, hogy csak szórakozik. Nem hiszem, hogy valaki megjátszás nélkül ennyire hülye lenne.
  • asysoft
    #21
    2,4Ghz ikermag? Nyamm
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    ha jó OS-t írnak hozzá [win, linux.. etc] akkor simán veri az egymagosokat , már csak a valós többszálú végrehajtás miatt is ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    akkor még várhatsz ;]
  • mir
    #18
    "szted egy 3.8-as HT mennyin megy?"
    mi az a 3.8as HT? LOL

    "hát 3ghz-en az intel tul van már."
    igen, a mezei P4ek tulvannak rajta, de a Xeonok, amik a szerverekbe, es munkaallomasokba mennek meg mindig 3 GHzen mennek, es mar igy is bikasokat fogyasztanak.

    "még igy is gyorsabbak mint az amd de ez örök vita."
    Spec teszteredmenyek:
    Cint Rates
    Fujitsu Siemens Computers CELSIUS V810, Opteron (TM) 250, Linux 64-bit 18.8 16.8
    Cfp Rates
    Fujitsu Siemens Computers CELSIUS V810, Opteron (TM) 250, Linux 64-bit 21.4 19.8

    Cin
    Hewlett-Packard Company ProLiant BL30p (3.2GHz/2MB L3 cache, Intel Xeon) 18.0 17.2
    Cfp
    Hewlett-Packard Company ProLiant BL30p (3.2GHz/2MB L3 cache, Intel Xeon) 15.7 15.6

    ok, nem 3 GHz, hanem 3.2
    mindket oldalrol a leggyorsabb egyutas rendszert valasztottam ki. tisztan latszik, hogy az AMD joval gyorsabb lebefopontos szamitasokban, fixpontosban egal van nagyjabol.
    most nem keresgetek tobb eredmenyt, de ha erdekel nezd meg nyugodtan, 2 utas renszerek teren az opteronok az IMCjuknek koszonhetoen lassan lehagyjak a xeonokat fixpontos szamitasok teren, es lebegopontos szamitasoknal meg siman allvahagyjak oket, mert az iden memoriaigenyes muvelet. sajnalom, nem a xeon a gyorsabb.
  • Cobra.
    #17
    Csak halkan megsúgom L3on, hogy az AMD proceszorok 1Ghz-el alacsonyabb órajelen hozzák azt a teljesítményt, mint az Intelek (alacsonyabb áron és alacsonyabb hőtermelés mellett).
    Hogy a cikkhez is hozzászóljak: az 1,6Ghz-et azért elég kevésnek találom, hiába a dupla mag, ezen az órajelen nem hinném ,hogy jobban teljesít, mint egy 2,2Ghz-es egymagos.
  • fako
    #16
    1066mhz-s fsb meg nem izgat fel, integralt mem vezerlo lenyegesen jobb. Egyebkent ha mindent integralnanak az meg jobb lenne.
  • L3oN
    #15
    szted egy 3.8-as HT mennyin megy? 3.5-ön tuti. hát 3ghz-en az intel tul van már. de még igy is gyorsabbak mint az amd de ez örök vita.
  • FtranX
    #14
  • mir
    #13
    " Egy közleménybe olvastam hogy a p4 HT E processzorokat azért megirigyeli az amd."
    az intel kozlemenyebeN?
    amugy az AMD megoldasa jo fel evvel hamarabb lesz kint, es az intel max. 3 GHzen fogja inditani a processzorait, a xeonok most is annyit mennek. valoszinutlen, hogy az intele lesz a gyorsabb.
  • mir
    #12
    ROTFL
  • L3oN
    #11
    amugy a 64bites processzorokat ne hasonlitsuk egy 32biteshez. De elismerés hogy ez a 3.8 odabasz a 3600+nak.INTEL POWERRRRRRRRRRR
  • L3oN
    #10
    4000+ olyan hol van a piacon?
  • Jacek
    #9
    hat nem tom nekem 4000+ megy egy A64 koszi nem kell az intel:P
  • L3oN
    #8
    2 év mulva porból veszik elő. Akkor majd veszek egy ilyet addig elég nekem a mostani 1400mhz
  • Demon Eyes Kyo
    #7
    neked már biztos van egy ilyen és azért keménykedsz :>
  • L3oN
    #6

    Igy igaz. Én is inkább Inteles vagyok. Egy közleménybe olvastam hogy a p4 HT E processzorokat azért megirigyeli az amd. utánanéztem hát nyami egy processzor. 3.8-as 1066mhz bus sebesség. nagyon penge. ilyet hol tud az amd?
  • hornbali
    #5
    Én inkább az Intel megoldásait várom :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    Most mért kell belekötni ? Örülni kell hogy lesz ilyen szuper gyors procikombó egy tokban .. és reméljük , hogy hamargyorsan izibefénysebességgel elterjednek ezek a deszktóóóp szekkmensben is ;]