46
E-mail címből mit lehet kideríteni?
  • Dj Faustus #46
    "Akkor hogyan kapom azt a temérdek reklámot."
    Pár potenciális lehetőség:
    - Megosztod az e-mail címedet fórumhozzászólásban/blogok kommentjeiben/egyéb weboldalakon (úgy, hogy láthatóvá válik az oldalon) -> ezt begyüjtik automatizált programok -> a kapott e-mail címre elküldik a spamet
    - Felregisztrálod magadat hírlevelekre, beregisztrálod magadat fórumokra/blogokra -> ezek címlistáit megszerzik/használják fel
    - Ismerősödnek megvan az e-mail címed -> a delikvens gépe vírusos lesz -> a vírus elküldi a botneten keresztül a delikvens címtárában tárolt e-mail címeket (így a tiedet is) a spammernek -> spamet kapsz

    Amit tehetsz ellene:
    - Ne tedd közzé e-mail címedet
    - Fórum/blog/közösségi oldal/hírlevél/egyéb e-mail címedet igénylő weboldalakhoz hozz létre külön e-mail címet
    - Ne válaszolj körlevelekre, ne küldd tovább őket
    - Használj spamszűrési lehetőséggel ellátott e-mail klienst (például Thunderbird), de van külön spamszűrő programok is (SpamBayes, Spamhilator), használj Internetes forgalmat is figyelő antivírust, olyan e-mail-szolgáltatót, akinél van spamszűrési lehetőség

    "Bizonyos honlapok meg azt is kiírják melyik városban vagyok."
    Az IP-címedet (amit a weboldal lát) a szolgáltatódtól kapod, a szolgáltatódtól kiosztott IP-címtartomány pedig városhoz köthető. Ami aztán lehet, hogy nem teljesen fedi a valóságot.

    "Én meg nem tudhatom, kitől, mit kaptam"
    Annyit tudhatsz meg, hogy a delikvens milyen e-mail-szolgáltatótól küldte a levelet, vagy maximum, hogy melyik Internet-szolgáltatótól (milyen IP-címtartományból).
  • Faferi
    #45
    Akkor hogyan kapom azt a temérdek reklámot. Bizonyos honlapok meg azt is kiírják melyik városban vagyok. Én meg nem tudhatom, kitől, mit kaptam
  • nonoci
    #44
    sziasztok!milyen modon lehetne egy freemailes cim ip-et megtudni.ha lehet ugy magyarazzatok el legyszives, hogy laikus vagyok ehez.koszi
  • Taranov
    #43
    De azt is beláthatod, hogy nem kellett sok időt igénybevevő gondolatáradat, hogy erre rájöjj :)
  • Devla
    #42
    Én már #22-ben is ezt mondtam :D
  • Taranov
    #41
    Hát igen, ha az illetékes segít, akkor nem lehetetlen.
  • nemcsakfeel
    #40
    trace route, whois: wigwam
  • Devla
    #39
    Kivéve, ha van egy haver az ispnél.
  • Taranov
    #38
    De ha hostból kideríted az IP-t, akkor sem mentél semmire :-/
  • Taranov
    #37
    Ezeket parancssorból is meg lehet csinálni, mondjuk ez felhasználóbarátabb.
  • akyyy
    #36
    mi van itt? ird le véleméyned thx
  • Devla
    #35
    Már amelyik loggolja.
  • Dichter
    #34
    Ha proxyn csatlakozol, akkor is ki lehet, ugyanis a proxyszerver logolja a kiosztott ip-ket, a usereknek. De ehhez is rendőrség kell.
  • Chaos Mad
    #33
    hmmm...
  • Sadist
    #32
    Itt találhattok egy-két hasznos dolgot.
  • Tufa16
    #31
    egyébként a srác szerintem arra a lapra gondolt ami a weblap tulaját, helyét, hovatartozását mutatta meg, nem pedig user ip alapján való keresésre.
  • Tufa16
    #30
    hostból kilehet deríteni az ip-t is. rengeteg program van ilyen célokra...
  • Devla
    #29
    Igen, és reverse DNS-el kideríthető. De tökmind1, mert a kettő ekvivalens.
  • Taranov
    #28
    Statikus az enyém is, de csak annyit lehet megtudni, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozom, illetve a hostomat. Az egy másik dolog, hogy a hostomban benne van a nickem, de ez egyedi, nagy szolgáltatónál nincs, csak kicsinél lehet kérni.
  • Taranov
    #27
    Igen, ez a hostod.
    Az IP-d számokból áll.
  • nemcsakfeel
    #26
    törd fel a freemailt, és lopd el a logot.
  • Devla
    #25
    Persze számok alatt nem a xxx.xxx.xxx.xxx-re gondoltam, hanem adsl-xx-yyy.akármire.
  • Devla
    #24
    Lehet, de nekem statikus ipm van. Elég belenézni a nyílvántartásukba, hogy kihez tartozik. Ráadásul nem számokból áll, hanem user.körzet.isp.hu formátumú.
  • Taranov
    #23
    Ez ki van zárva, ha van egy ip-d, max. azt tudhatod meg, hogy pl. axelero adsl-e, esetleg a körzetet megtudhatod, de az előfizető nevét biztosan nem, a szolgáltató is sorszám alapján osztja az ip-ket, csak ők persze meg tudják nézni, hogy ki mikor melyiket kapta.
  • Devla
    #22
    Nekem már mondta meg vadidegen IP címből név+címet, valszeg volt pár haverja az ISPmnél :D
  • Taranov
    #21
    Ilyen oldal nem létezik.
  • Stann
    #20
    Mi is annak oldalnak a címe, ahol beírt IP alaplán kiirja az IP-hez tartozó előfizető adatait?
  • Bercy #19
    ezaz. hiaba tudod meg az IP-jet. a szolgaltato nem fogja kiadni neked h ki i az adott IP tulajdonosa.
  • Taranov
    #18
    Meg ugye az IP-jével sem lehet sokra menni, abból is csak az tudható meg, hogy melyik szolgáltatón keresztül netezik, ha nem proxy-t használ.
  • Jimmyke
    #17
    Aztán ha visszaélsz a dologgal, akkor nálad kopogtat a Rendőrség :)
  • Devla
    #16
    Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy normális levelezőkliens alapbeállításon nem küld visszaigazolást rákérdezés nélkül, és ip címe is csak akkor fog megjelenni, ha nem valamilyen webes felületet használ. Aztán ha dinamikus ipje van az megint szívás.
  • Chaos Mad
    #15
    hm kiprobálom! thx
  • akyyy
    #14
    Freemailben kapcsold be a visszaigazolás kérése, és küldj egy 'szívhezszóló" levelet.... célnak megfelel a küld tovább 10 embernek tipusú email. amint kapsz értesítést hogy elolvasta csak lemented htmlben, nézőkével megnyit, ott az ipje, és akor már meg is lehet tudni egy s mást az iletőről ;)
  • Tufa16
    #13
    már ha az illető nem proxy-kon keresztül csatlakozik a netre...
  • Taranov
    #12
    Mondjuk elég komoly bűncselekménynek kell történnie, hogy ezt megjátsszák, mert a rendőrség iszonyat lusta. Nekünk is, mikor ellopták az autónkat, nem bírták 3 napon belül elkérni a biztonsági kamera felvételét, és aztán letörölték. Pedig lehet, hogy ezen múlott. Valószínűleg ez az IP cím lekéréses buli azért sem játszik, mert nem veszik komolyan, aki egy freemailes címen levelező embert vádol meg valamivel, illetve nem az e-mail cím útján kezdenek nyomozni. Pitiáner szoftverlopási ügyekkel meg nem foglalkoznak.
  • Cat #11
    te személy szerint nem tudod kideríteni a freemailesből, de pl. ha egy büncselekmény esetén a rendőrség tudni akarja, akkor megnézik a logban hogy milyen IP címről kérték le a postaládát, és utána a szolgáltatótól ki és milyen lakcímen fizetett elő erről az IPről, és már mennek is házkutatni
  • Taranov
    #10
    Hát sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
  • Chaos Mad
    #9
    ok, mind1, kösz a segitséget.
  • Chaos Mad
    #8
    hm
  • Taranov
    #7
    Hát ebben az esetben ez az lesz :-/