1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • desigo
    #431
    képek...
  • desigo
    #430
    2007. 01. 11. @ 18:55 A Palik Racing Team autós versenypárosa teljesítette a 2007-es Dakar-rali leghosszabb napjának szelektív szakaszát. Jelen pillanatban a Palik László, Darázsi Gábor páros a 41., összetettben pedig a 39.
  • desigo
    #429
    kár érte:(
  • DJ BP
    #428
    De brutál erős, és sztem sokkal nem lehet nehezebb, az csak műanyag kasztni :DD
  • Bullitt
    #427
    Ezt én is csak néztem. Ahhoz képest jó az a Hummer, hogy mekkora. Lehet többen is kedvet kapnak majd XD
  • DJ BP
    #426
    Gordon nyert a böszme Hummerral
  • Amse
    #425
    Először volt vmi gebasz a kamionnal (talán benzinadagoló) aztán a javítás miatt kiesett időt megpróbálta behozni és buktak egyett. A navigátort korházba is vitték helikopterrel, de nincs nagyobb baj.
    Képet ha tud vki várjuk...
  • iszakos
    #424
    Ha vki tudja pontosan miért is esett ki Chagin,kérem irja meg.
    Köszönöm!
  • fapuma
    #423
    Chagin kiesett:(...én a kamionosok közül Nekik szurkoltam...brutális az a Kamaz!De a lényeg,hogy a Volkswagen töretlenül tör előre!És PAlik is hajtja a vasat rendesen:)
  • Harly18
    #422
    Percekkel ezelőtt érkezett a szörnyű hír, hogy a Dakar-rali ötödik szakaszán, valahol Er Rachidia és Quarzazate között két magyar egység is feladni kényszerült a versenyt.

    A Kis-Czeglédi kettős, a váltóproblémák ellenére, tegnap késő este még továbbindult a szelektív szakaszon, de néhány kilométer után felrobbant a fékük. A tűzzel való küzdelem után a holtfáradt csapat éjszaka úgy döntött, hogy feladja a versenyt. Mostanra már a Quarzazate-i tábor felé vették az útjukat.
    A Kristóf-Simon duó kiesése hasonlóan pechesre sikeredett. Az autójuk a tegnapi szelektív szakaszon leállt, de szerencséjükre az arra járó Flex Dakar Team kamionja kihúzta őket egy egyenesebb útszakaszra. A szervizkamionjuk elindult értük, de eltévedt, és beleesett egy gödörbe. A GPS szerint a tegnapi szelektív közepén várakozik az autójuk.
    Palikék és Szalayék rendben elindultak a mai szakaszon, így értük továbbra is szoríthatunk. (www.vezess.hu)
  • iszakos
    #421
    Tavaly azt hiszem,volt olyan,hogy menet közben kinyilott az ajtó!
    Az se volt gyenge.
    A rossz nyelvek azt mondják 1000 Le-s tank motor dolgozik benne.:)
    Ami viszont bizonyos hogy titán és berillium ötvözetből készült.
  • Istencsászár
    #420
    Egy kis érdekesség...

    "Az elsõ húsz induló sorrendje megfelel a tegnapi befutónak. Utánuk azonban nagy a kavarás. Kleinschmidt a 32. helyett a 21., Yvan Muller és Rene Metge a 39. helyett a 22., Barbosa a 43. helyett a 23., Holowczyc a 46. helyett a 24., Lavieille a 135. (!!!) helyett a 25. pozícióból indulhat. Gratulálunk az ASO-nak.

    Továbbra is fennáll, hogy a rajtsorrendnél egyeseknek elõjogaik vannak. Különösen az autósokra igaz ez. Palik Lászlóéknak 37.-ként, Szalay Balázséknak 40.-ként kellene indulniuk a tegnap elért eredményeik jogán, azonban vannak náluk fontosabbak, akiket ki tudja miért, elõbbre soroltak, így csak a 41. és 43. pozícióból rajtolhatnak. Vannak egyenlõk és vannak egyenlõbbek."
  • fapuma
    #419
    kedves Gabec!meg tudod adni nekem a linket,ahonnan ezeket a képeket leszedted?előre is köszi
  • tzsoltika
    #418
    Ennyire nagyon magasak ezek a kamionok?!
  • desigo
    #417
    Nagyon kemény ez a kamion!
    Durva,ahogy menet közben pattognak benne az emberek.
    Lehet kirázza a lelküket...
  • Willi Betz
    #416
    Ehhez annyit hozzászólnék,hogy nagyon nagyot esett egy autós miatt és ezért döntött így.
    És itt van pár kép a nyerő kamionról:



  • Harly18
    #415
    Erre gondolok én is, bár ezt korábban is gondolhatta. De mindegy, igy döntött....
  • Istencsászár
    #414
    Szerintem párszor beszaratták az autósok őt, és talán emiatt el is esett, vagy emiatt hátrányba került és úgy gondolta ennyit nemér, mer talán másnap el is üthetik vagy amiatt esik el mer egy autós nem figyel rá kellően és akár megis sérülhet...
  • Harly18
    #413
    Érthető, mert akár meg is halhatnak, annyira veszélyes, de akkor mért jelentkezett eleve. Nem akarok itt fikázni senkit, de igy feladni elég furcsa....
  • desigo
    #412
    támad a kacsa:)

  • Istencsászár
    #411
    Tragikus haláleset. A Dél-Afrikai Elmer Symons (107, KTM) bukott a 140. km-nél és bár az orvosi segítség gyorsan érkezett, életét már nem sikerült megmenteni, a 29 éves motoros a helyszínen életét vesztette.

    A Dakar versenyigazgatója, Etienne Lavigne:
    nehéz pontosan megtudni miért okos okoz egy baleset valakinél halált. A baleset egy olyan területen történt, ami 2-es veszélyességi szinttel volt jelezve (a 3-ból). Ezen a szakaszon hullámok voltak a homokban. Versenybaleset egy igen nehéz tereprali-versenyen.

  • Istencsászár
    #410
    Ezek szerint ( el sem rajtolt )
  • Harly18
    #409
    Szval akkor nem műszaki gondjai voltak, hanem csak úgy gondolta, hogy feladja?!
  • Istencsászár
    #408
    Hermann Henrik kiesett, hivatlosan is!

    Hermann Henrik gondolatai a feladás körülményeirõl: "Ha csak mi motorosok lennénk, nem lenne semmi gond. De ahogy az autók is bekeverednek közénk, már életveszélyes közlekedni. Szabályosan letolnak az útról. Nekem ehhez nincs kedvem, családom van, akik hazavárnak. Úgyhogy azt hiszem ennyi volt."

    :(
  • Harly18
    #407
    Paris Dakar Rally (Elég régi játék, de ahhoz képest egész jó)
  • fapuma
    #406
    nem tudtok valami Dakarhoz hasonló Pcs játékot?
  • fapuma
    #405
    idén diesel győzelem lesz...Hajrá Race Touareg!
  • MB1113
    #404
    jeszusz a FIAT PANDA még él pedig ugy irták hogy csak a reklám fogás miat
  • iszakos
    #403
    Go Chagin Go!
  • desigo
    #402
    ez nem egyszerű:)
  • Harly18
    #401
    Egy ilyet szivesen látnék versenyezni...


  • Harly18
    #400
    Nem tudjátok, hogy a Citroen Kacsa hogyan teljesit eddig? Hányadik lehetmost?
  • desigo
    #399
  • desigo
    #398
  • desigo
    #397
  • MB1113
    #396
    gordon minden nap őszetőri a karoszériát
    hiába hummer de nem birja
  • tzsoltika
    #395
    Élő közvetítés a dakarról!

    "A legmodernebb GPS technika segítségével a verseny ideje alatt élőben láthatja a versenyzőket a térképen, vagy visszajátszhatja az előző szakaszokat

    Csak meg kell látogatni a dakar.in.hu oldalt, ahol a "search for a competitor" alá be kell írni a versenyző nevét vagy a rajtszámát (a Flex Dakar Team esetén pl. az 521-et), majd az alatta megjelenő jármű ikonja mellett a plusz jelre kell kattintani, és már meg is jelenik a team a térképen.

    Élő közvetítés csak a verseny alatt érhető el, ha épp nincs verseny, az előző napi szakaszok játszhatóak vissza. A kis helyezési dobogókra kattintva a részeredmények olvashatóak, ha épp rendelkezésre állnak ilyen adatok."
  • tzsoltika
    #394
    végre! hol kapok 2007-es Dakar háttérképeket?
  • Istencsászár
    #393
    Képek:
    Sainz


    Roma


    Schlesser


    Gordon


    Kátai


    Kis
  • tzsoltika
    #392
    Németek :D