1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • Totti5
    #1672
    STAGE 3 - CARS

    1. S. Loeb
    2. C. Sainz +1'23"
    2. N. Al-Attiyah +1'25"
  • Totti5
    #1671
    Zseniálisak!!!!!

    Tom szétszedi a gépet, jön Tim, benyúl és indul a cucc :)))

  • Norbi1990
    #1670
    Loeb...
    Jön lát és győz. Hihetetlen. Első Dakaros szakaszát egyből megnyeri.
  • Totti5
    #1669
    STAGE 2 - CARS RESULTS

    1. S. Loeb
    2. S. Peterhansel +2'23"
    3. V. Vasilyev +2'38"
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.01.04. 19:13:01
  • Totti5
    #1668
    Due to poor weather conditions, the 1ST STAGE IS CANCELLED... We're going in conjunction to villa Carlos Paz with Sébastien Loeb and the rest of the competitors.




    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.01.03. 15:47:56
  • z0ty4
    #1667
    Balesettel indult a Dakar 2016
  • RatBaG #1666
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    bele akartam írni... nem akarnék két héten át muszájból seedelni minden egyes adást. szóval ez csak a végső mentőöv. insane-en nem vagyok fent, nem ismerem. bithun free minden, de nem rémlik, hogy ott fent lett volna tavaly is.
  • Totti5
    #1665
  • z0ty4
    #1664
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    torrent? tavaly az ncore-n és az insane-n is fenn volt.
  • RatBaG #1663
    tudtok esetleg valami oldalt, ahol minden nap fel lesz töltve az összefoglaló?
    a video.racing.hu-ra már általában csak minden év elején nézek vissza, de most úgy tűnik, hogy félig-meddig halott, nem sok reményt fűzök hozzá.
  • Totti5
    #1662

    There has been an accident at km 6.6 of the prologue's special, with car no. 360 veering off the road and hitting four spectators.
    The organisers immediately deployed all resources available to the site of the accident: four medical helicopters, three medical vehicles belonging to the organisers and eight local ambulances.
    Injured individuals are likely to be swiftly taken to hospitals in the area following an initial medical evaluation by the organisers' medical teams on the site.
    The race directors immediately decided to neutralise the race. The remainder of the trip to the Rosario bivouac will be considered a link section.
  • Totti5
    #1661
  • desigo
    #1660
    Ezek a Minik bűnrondák
  • Totti5
    #1659
  • Totti5
    #1658



















  • desigo
    #1657
  • Totti5
    #1656
    Na, kezdődik!

    Zseniális :)))

  • Totti5
    #1655
    Szörnyeteg.



  • Totti5
    #1654
    Adam Malysz álma szétfoszlott tegnap, miután autójából por és hamu maradt. A négyszeres világbajnok síugró vágya, hogy a legjobb tíz közé kormányozza csapatát, még várat magára. Szomorúan szemlélte lángoló autóját, közben pedig megjegyezte: „Minden remekül ment, jó helyzetben voltunk. Egyszer csak robbanásra lettem figyelmes a hátam mögött. Megálltam, de a tüzet már nem lehetett megállítani.”

    Ebből nem sok maradt...

  • Totti5
    #1653
    The cause of his death remains unknown.
    He showed no signs of an accident.

  • bakkerman
    #1652
    szörnyű...zajlott le mostanában Dakar haláleset nélkül egyáltalán?
  • desigo
    #1651
    Valami fejlemény,hogy mi történt vele?
  • Totti5
    #1650
    Meghalt Michal Hernik lengyel motoros a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali keddi, harmadik szakasza során - jelentették be a verseny szervezői.

    A KTM versenyzőjét a szakasz 206. kilométerénél, Chilecito közelében érte a halál. A baleset pontos körülményei egyelőre nem világosak. Hernik holttestét 300 méterre a pályától találták meg, nem viselt sisakot, és motorján nem látszottak ütközés nyomai.
  • Fürtös
    #1649
    Ott van még a motorosok között Gyenes Mani(ROU)és Saigmaister Gabi(SRB) is, őket is érdemes figyelni!
    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.01.03. 23:28:08
  • Totti5
    #1648
    Elkezdődött!

    Nevezési lista alapján a magyar team:

    Autó:

    TOYOTA
    ZOLTAN SZALLER(HUN)
    NANDOR FARKAS (HUN)
    ALADAR LAKLÓTH (HUN)

    TOYOTA
    SANDOR SEBESTYEN (HUN)
    JÓZSEF BOGNAR(HUN)
    JARGALSAIKHAN DAMDINBALJIR(MNG)


    Motor:

    JANOS DESI (HUN) KTM
  • Totti5
    #1647
    Én már ready vagyok!

  • desigo
    #1646
    Haha
    kis bizniszt akart valaki csinálni xD
  • Totti5
    #1645
    Nemrég érkezett meg LeHavre kikötőjébe az a hajtó, amely a chilei Valparaisoból indulva szállította vissza kontinensünkre az innen származó Dakar-csapatok járműveit. Az egyik kamion kerekeiben összesen 1,4 tonna kokaint találtak a hatóságok.
  • pedobear
    #1644
    http://a5.hu/motor/zsinorban-13-dakar-gyozelmet-unnepelhette-ktm
  • desigo
    #1643
    Részletes végeredmény?
  • oneal1
    #1642
    csak utólag tudtam megnézni a dakart.

    A minitől mi a jó szar volt ez????

    Peterhansel, simán behúzta volna, erre lekapcsolták....

    szomorú, hogy már itt is ezzel kell számolni
  • desigo
    #1641
    Micsoda szakadék lehetett az?
  • Totti5
    #1640


    Két újságíró és egy motoros is meghalt a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali csütörtöki napján.

    A szervezők pénteken közölték, hogy a belga Eric Palante a Chilecito és Tucumán közötti ötödik argentínai szakaszon vesztette életét.

    Helyi idő szerint péntek reggel fél kilenckor, a csütörtöki gyorsasági szakasz 143. kilométerénél talált rá a keresésére indult egyik kísérő kamion.

    "A 122-es rajtszámú versenyző már nem volt életben" - írták a szervezők közleményükben, amelyben kitértek rá, hogy a körülmények és a halál okát egyelőre nem ismerik, de hivatalos vizsgálat indult.

    "Vészjelzés nem érkezett a szervezőkhöz. Ericnél volt elegendő víz a délután folyamán" - áll még a tájékoztatásban.

    A nap során korábban arról érkezett hír, hogy két argentin újságíró vesztette életét ugyanezen a szakaszon. Halálukat az okozta, hogy Nissanjukkal szakadékba zuhantak a Chilecito és Tucumán közötti etapon, Cuesta del Clavijo település közelében. A tragikus véget ért Daniel Eduardo D'Ambrosio és Agustín Ignacio Mina mellett a jármű utasa volt egy harmadik argentin és egy perui fotóriporter is, őket kórházba szállították.
  • lippet
    #1639
    Nézegetve az összefoglalókat, azon elmélkedtem milyen jó is lenne egy egész éves Dakar Series mondjuk ilyen pontgyűjtős rendszerben. Én így álmodnám meg az egész szezont (nem sorrendben):
    - Dakar Dél-Amerikában (homok, hőség)
    - Africa Eco Race (homok, hőség)
    - Central Europa Rally (dimbek-dombok, átlagos hőmérséklet)
    - Silk Way Rally (vagy más verseny, ahol hó, sár, mínuszok vannak)

    Mondjuk elég költséges lenne azoknak, akik minden versenyen indulni szeretnének, de szerintem nem lenne rossz kis bajnokság! :)
  • pedobear
    #1638
  • Norbi1990
    #1637
    2 óra 8 percet kapott az első szakaszon :(
    Motorproblémái voltak twitteren azt írták.

    Pontosabban "vapor lock" de ez fogalmam sincs mit jelent.
  • desigo
    #1636
    hajrá,hajrá csak így tovább !
  • Norbi1990
    #1635
    Somfai Mátyás a legjobb 10 között a quadosoknál.
  • Totti5
    #1634
    Nincs az első 50ben...
  • Norbi1990
    #1633
    Robby Gordon?