631
  • zamballa82
    #631
    Nekem is lenne egy nagy kérdésem.

    http://hu.gigabyte.com/products/page/vga/gv-n98toc-1gh/

    és


    http://www.asus.hu/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/EN9800GTDI1GD3/

    SLI be össze rakhatom?


    Úgy néz hogy nálam találkozik a két vga és nem tudom hogy működik 100 ban az SLI.


    HELP!!!
  • zamballa82
    #630
    Sajnos nem tudom hol lehet ezt kikapcsolni.
    De pl. : az alaplapi vga lehet hogy az próbálja átvetni a játék kezelését.
    Akkor azt kellene kikapcsolni BIOS ban.

    Egy próbát megér.
  • Re4zOon
    #629
    Bocsi, hogy rossz helyen kérdezősködök, de lenne egy kérdésem. Hogy a fenébe lehet kikapcsolni az energiagazdálkodást?
    Kezdd idegesíteni, hogy cod4be 35-50 fps-en megy, pedig vinnie kéne lazán többet. GTX 460 Hawk-om van, ami előtte volt Ati 4670 és az vitt 100at simán. Rohadtul idegesítő, hogy nem engedi a kártyában lévő állatot szabadon...
    Valaki tud valami megoldást?
  • Morpheus
    #628
    Crysis very high-on 1680-ban??? Azt azért megnézném ezzel a kártyával.:)
  • snowkid16
    #627
    Hi, bocs hogy ide írok, de a sima 9series fórumba senki sem írt vissza és igaz, hogy csak egy sima 9600GT-m van, de pls help.
    Eddig minden ment very highon 1680 felbontáson, de egy idő óta szaggat minden, NFS PS, Crysis stb... Már volt rendszer újrarakás, de ez most mi? Gixer van a kariban vagy a prociban? Köszi
  • grebber
    #626
    Megnyilhat vagy eltünhet az nvidia sli
  • AlexCross
    #625
    Egy nFroce, mint olyan nem kell külön egyébként? Vagy azt tartalmazza a forceware, csak még viccből kirakták külön is az Nvidia oldalára?
    És honnan tudom, hogy Sli-be mennek? A játékok, ugyanúgy teljesítenek, mint egy kártyával.
    Van olyan játék, amin észrevehető lesz a különbség? Vagy van bármilyen program, direkt, az SLI-be kötött kártyákhoz?
  • AlexCross
    #624
    csak azért alkottam ezt a kifejezést, mert világossá akartam tenni, hogy nem három, esetleg négy kártya összefogásával van gondom.
  • Gabesz amd64
    #623
    mi az a Dual SLI ? :D

    semmi software nem kell plusszba.elég az a driver ami fenn a gépeden...berakod a másik VGA-t aztén elinditod a gépet és automatikusan felismeri...
  • AlexCross
    #622
    sziasztok!
    az lenne a nagy kérdés, hogy egyáltalán hogyan fog hozzá az ember a dual sli telepítéshez? főleg a software oldala érdekelne.
    - valami gyik lehetne itt is.
  • syluccy
    #621
    Ja...8800GTS 320 van benne.
  • syluccy
    #620
    Sziasztok, remélem nem baj, hogy itt kérdezem ezt.
    Crossire-ös alaplapba baj, ha Nvidiat tesz az ember?
    Eddig P5B lapom volt, viszont gariztatás után nem lehetett megjavítani, így P5K-ra cseréltettem. Viszont mióta összeraktam valahogy nem a régi.
    Crysis szaggat, mint szemét :(
    Még NFS Pro Street is.
  • MaSzKa
    #619
    forint/fps-be tutti nem jó az arány itt
  • alex9292
    #618
    http://en.expreview.com/?p=133
  • gurubefree
    #617
    3 x 8800ULTRA
  • Gabesz amd64
    #616
    azért kiváncsi vagyok h azt a tripla SLI hidat mihez adják?!

    talán az Ultrához is
  • gurubefree
    #615
    "de az 1 és a 3 közt eléggé"

    Ez igy igaz. De azt sem szabad elfelejteni hogy ez mekkora beruhazas amellett hogy a 3 kartyas SLI csak a felso kategorias kartyakat tamogat.
    Bar az teny , hogy en is elfogadnak egy ilyet ... az asszony biztos orulne ha meglatna az aram szamlat

    CRYSIS-nal lathato hogy nincs korrekt modon optimalizalva a jatek.
  • czky
    #614
    Nem jók. Gyönyörűek! :) De jó is vóna... :P
  • Gabesz amd64
    #613
    szerintem meg számit a 3 kártya
    igaz a 2 kártyás SLI és a 2kártyás SLI közt nem sok a különbség

    de az 1 és a 3 közt eléggé



  • Gabesz amd64
    #612
  • Gabesz amd64
    #611
    jók ezeke a képek :)



    főleg ez tetszik :

  • w77d
    #610
    igen, akkor itt mehetnek el a crysis készítői a picsába! sikerrel bebizonyították, hogy nem tudnak abszolút optimalizálni. Amikor én játszottam vele, mondjuk én is furcsáltam, hogy a konfigomon nem megy maxon, de mondom, ok, egy sli tökéletesen megoldja a problémát! De nem! A Crysis egy óriási szar, játékélmény nuku, ráadásul a híres grafika sem élvezhető ha játszani is akarunk, mivel a far cry szintje alá kell butítani!
  • SzocsA
    #609
    NVIDIA tripla SLI rendszer - félmilliós videókártya alatt sem pörög a Crysis
  • w77d
    #608
    azért 3 ultrával már nagyon szépen elmegy a crysis fullon :)
  • SzocsA
    #607
    egy ilyennel fullon nem fut el a CRYSIS hehe hiába raksz be 3om ultrát max 10 FPSed lesz fullon!
  • Gabesz amd64
    #606
    elég durva kábelozás megy ottan :D
  • czky
    #605
    Szerintem azért, hogy a tápkábelek ne húzzák le a kártyák végét, hogy ne görbüljenek, ne feszüljenek.
  • Gabesz amd64
    #604
    nem vágom minek van ott az a kötegelő?
  • Gabesz amd64
    #603
    micsoda?!

    asszony tekerné a biciklit itt mellettem :DDD
  • Mokus1
    #602
    3 Ultra te jó ég:D Kiváncsi lennék azzal milyen játszani:D persze mellé egy QX9650:D meg 16giga ddr2:D
  • czky
    #601
    Az biztos! :)
    Viszont áramot inkább a szomszédtól kérnék hozzá! xD
  • Gabesz amd64
    #600


    egy ilyen jó lenne :)
  • Gabesz amd64
    #599
    Hibrid SLI
  • D00M
    #598
    Hello!

    SLI-be kötött VGA-knál a control panelben a manage 3d settingsben van egy olyan, hogy SLI Performance mode, itt van 3 lehetőség, Single-GPU, force split frame rendereing illetve alternate frame rendereing 1 meg alternate frame rendereing 2. Ezek közül a default a Single-GPU, ha mást állítok be pl force split frame rendering tudok teljesítménybeli javulást elérni avagy csak bajt csinálnék? Illetve tök midnegy mit állítok, a legújabb 169.21 nvdriver van fennt ofkorsz.

    Üdv.: D00M
  • w77d
    #597
    Nos, én biztos, hogy a 2x7900gto mellett döntenék, mivel sokkal gyorsabb lenne, mint a 2x8600gts! az utóbbi csak annyival több, hogy dx10, de ez nem mérvadó, mivel az a kártya kevés ahhoz, hogy élvezd a dx10-et, még akkor is, ha kettő van belőle!
  • XuChi
    #596
    Sziasztok.

    Lenne 1 nagy kérdésem. Lenne nekem 1 7900gto msi karim egy m2n32-sli delux lapban egy 5600+ procival 2gb rammal.

    A kérdésem az lenne hogy megérné e esetleg még 1 7900gto mellé, vagy adjam el és vegyek 2 8600gts vga-t és azt sli-zzem? Mekkora teljesítmény többletet kapnék az eggyikkel és mekkorát a másikkal? Esetleg ha 3dmark06 pontokkal le lehetne ezt irni hogy mire számítsak az jó lenne

    Mennyire használják a programok az sli-t?

  • davidka003
    #595
    Nem sok értelme lenne a tuningnak.
    A ph-n az egyik gyerek az Ati 9600XT-jére akart valami ultrabrutál hűtést venni, hogy tuningolhassa. :D
  • Inquisitor
    #594
    Nem akarok rosszmájú lenni, de egy aslókategóriás kártyát minek húzni?
    Egyébként mondjuk Riva Tuner, ATI Tool, de van még sok más program ...
  • vafeN
    #593
    Tudom hogy nem olyan topik^^ de valaki tudna segíteni? Egy nvidia 8500 GT PCI express 512mb-os videokarim van és az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom felhúzni?
  • Maxx
    #592
    nem, csak felmetem az nvidia honlapjára:)