26
Hackelt DVD firmwarek
  • janos666 #26
    Attól még vehetek mert van ismerősöm akinek 108-asa van, legfeljebb ő írja meg. És ne hasonlítsd már össze a hengeres csempészet/lopott (150Ft) Traxdata lemezárakat (és is ilyenre írok :D) a bolti, tokos, márkás lemezárakkal...
    Amit írtál arra meg rájöttem, most az 1.07-es, szintés régiópetchelt firmware van az írómon, csak nem pont ez a letöltött file neve és nem erről az oldalról szedtem (valamikor régebben), elsőre ezért hittem, hogy...
  • BaLeeX
    #25
    Ne vegyél!!!

    Biztos, hogy nem fogja megírni.
    Ez az 1.08-as firm meg már vagy 1 éves. Annyit csináltak benne, hogy a másolt lemezek rippelési korlátját feloldották, így rippel 12x-es sebességgel is és régiófüggetlené tette az írót.

    Szerintem ehhez nem létezik két rétegű írást támogató szoftver, főleg azért, mert a lentebb említett kiállításon hiába írtak meg vele egy kétrétegű lemezt, a kétrétegű írható lemez szabvány csak utána lett elfogadva és így lehet, hogy az elfogadott szabvány megírására nem lett volna képes.

    Na meg nem hülyék a Pioneer marketingesei sem, hogy kiadjanak a szép számban eladot 106-os szériához egy kétrétegű írást támogató frissítést amikor kiadhatnak egy új meghajtót minimális változtatással, ezért olcsón úgyis megveszi akit érdekel...

    Szerintem pedig addig nem érdemes egyáltalán lecserélni az egyrétegű írókat, amig nem normailzálódnak a kétrétegű lemez árak és nem érik el a max 3-400ft-os árat, mert jelenlegi áruk min. 1500-2000ft körül van az egyrétegű lemezek 150-200ft-jához képest...
  • janos666 #24
    Várjunk csak! Most voltam hülye! Itt szó nincs arról hogy írja a kétrétegű lemezeket, a "dual format DVD+/- Burner" csak arra utal hogy + os és - os lemezeket is ír, és a readme máshol sem szól kétrétegű lemezek írásáról. De azért veszek 1-et és megnézem mit szól hozzá.
  • janos666 #23
    Kössz! Én hülye addig nem mentem hogy leszedjek 1-2-t és a readmet is elolvassam és ne csak a fileneveket neézeggem (amik erre nem utaltak számomra, csak a régiófüggetlenségre)


    Drive: Pioneer DVR-106/DVR-A06 (Dual format DVD+/- Burner)

    Firmware Revision: v1.08

    Patch: RPC-1 (Region Free) + 12x Ripping Speed (pressed DVDs)

    Date: 2004.06.16 - 20:50 GMT-0300

    Author: Gradius
  • Aramir
    #22
    Nem, az azt jelenti, hogy írja a +R-i illetve a -R-t is.
  • Aramir
    #21
    Tud, de mi köze ennek a 106-os írók DL írási tudásához?
  • davos80
    #20
    Dual format = dual layer?
  • GAAMMEER
    #19
    Max. 4x writing speed for +R Double Layer Discs
  • GAAMMEER
    #18
    most nem azér de a Pioneer DVR-108 tud Dual Layert írni,vagy tévedek?
  • Morphin
    #17
    ez az ??
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    dvrflash2 a flashelő progi .. firmware ez egy 1.07 re épülő frimware ez meg egy 1.08 ra épülő ..

    http://gradius.rpc1.org/
  • janos666 #15
    Konkrét linket ami rávezet a 'csoda' firmware-re a Pioneer A06 avagy 106D írókhoz. (a 2 elvileg ugyanaz, csak az AXX seriához doboz és szoftver is jár, az 1XX-eshez meg semmi egy zacskón kívül ; mindenesetre a gyártó oldalán is ugyanazt a BIOS-t kell hozzájuk leszedni)
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    na , akkor mondd milyet keressek ? ^.^
  • BaLeeX
    #13
    Hát ha tudsz angolul akkor máris előnyben vagy pl. velem szemben. :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    most nézzek utána bzmeg ? :)
  • BaLeeX
    #11
    Így van, ha találtok konkrét letöltést meg infokat akkor ide vele. :)
  • Pontius #10
    u u u Ez engem is érdekelne...
    Ha találtok valami használható cuccot amivel müködne a dolog lécci irjátok be ide
    Kösszencs!
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    akkor nézz bele a 106D topicba .. és olvass utána .
  • janos666 #8
    Ezt a fórumot én is megtaláltam, csak épp konkrét letöltésig nem jutottam el.
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.php?f=36 itt nézz utána
  • davos80
    #6
    Akkor jó lenne ha lenne ilyen firmware...
  • janos666 #5
    A 106D-ről is mondták, sőtt, azon maga a Pioneer demonstrálta a dolgot (csak 2X-en ír, vagyi fele olyan gyorsan mint 1 rétegűt), csakhát nem volt kedvük ingyen kiadni, vegyél másik írót...
  • Takezó
    #4
    107-ről mondták, hogy lazán fel lehet upgrédelni, hogy írjon DLt is
  • davos80
    #3
    Nekem is kéne, de úgy tudom, hogy a 107D - hez volt ilyen.
  • CoolStuff
    #2
    Hm, ez nekem is kéne!:D
  • janos666 #1
    Ami engem érdekelne az az hogy régebben volt egy cikk (nem SG-n) hogy a Pioneer A06/106D írók egy új BIOS-al képesek a kétrétegű DVD lemezek írására, és ez maga a gyártó demonstrálta egy bemutatón Akkor tippelgettek kiadják-e hivatalosan ezt a firmwaret (mint néhány más gyártó), vagy lessz-e egy heckelt verzió...
    Most újra eszembejutott, de nem találtam csak ugyanezeket a régi fórumos találgatásokat. Valaki véletlenül nem tud azóta erről?