35
The Thing: A Dolog cimü film
  • kisaba
    #35
    Sziasztok

    Nem tudjátok véletlenül, hogy honnan tudnám beszerezni DVD-n a filmet?
  • LSG
    #34
    Nekem megvan a full OST. Ha tudsz egy helyet szívesen feltöltöm. Egyébként nálam is alapmű. Bármikor meg tudom nézni. És igen valóban Morricone írta a zenéjét. :)
    Nekem kimondottan tetszik, hogy valahogy végig olyan sejtelmes és valahogy kellemesen lassú a film. Utánozhatatlan hangulata van.
  • UnnameD
    #33
    A téma zenének nem tudjátok a címét? Elvileg Ennio Morricone alkotta azt is. téma
    fantasztikus ez az egyszerű zene.
  • tep
    #32
    most néztem meg megint , ez az egyik kedvenc filmem.
    a speciális effektek még ma is látványosak és a film végig izgalmas marad
  • Daniel19
    #31
    Én egy pár éve láttam ezt a filmet még fiatalabban, és akkor nagy csalódás volt, mert olyan filmre számítottam, amely pörgős és nagyon ijesztő.

    Egy pár évvel később, érettebben és Carpentert már jobban ismerve, újra megnéztem a filmet és elkezdtem értékelni. Carpenter filmjei mindig lassan indulnak és felfelé építkeznek, de a film végére bepörögnek.
    A film nem az a ma ismert ijesztgetős horror típus, hanem az a lélektanilag ható, sötét, nyomasztó, bezártság érzetű film.

    Valóban alapmű, nagyszerű technikai megoldásokkal melyek tényleg ma is megállják a helyüket, és elmondható, hogy sok mai film erre a filmre építkezik.

    Érdekes egyébként, hogy a filmnek Ennio Morricone lett a zeneszerzője, hisz Carpenter mindig maga írta filmjeinek muzsikáit. Kíváncsi lennék, hogy hogyan került Morricone a képbe, illetve, hogy Carpenter hogyan egyezett bele, hisz mint ismeretes, Carpenter nagyon akaratos és nem képes kompromisszumokra.

    Néhány kép a filmből:







  • Lee732
    #30
    Én csak most tudtam meg, hogy a The Thing elődje az 1951-es The Thing From Another World volt. Kiskoromban láttam a filmet, arra emlékszem csak, hogy egy olyan lény jön a Földre, aminek a bolygóján a növények és nem az állatok fejlődtek inteligenssé. Szerintem nagyon egyedi ötlet. Ráadásul akkor nagyon izgultam rajta. Sok film szedett innen ötleteket, pl. Alien.
    Nem tudja valaki, hol lehet ezt megszerezni?
  • Mayday
    #29
    Vegulis Carpenter ur minden filmjenek olyan a vege, hogy lehetne folytatni... :)
  • Seth
    #28
    A játékban folytatták is. És ha láttad a végét akkor tudhatod hogy......
  • kowajano
    #27
    ha egy kicsit jobban belegondoltok simán lehetne folytatni ezt a filmet. Végülis a film végén nem derül ki hogy tényleg megölték e azt a valamit simán bele lehetne költöztetni a Kurt Russel be vagy a másik manuszba ezt a " lényt" és folytatodhatna jobb technikai háttérrel az ujabb borzongás akár egy másik helyszinen
  • Tatyla
    #26
    a Psycho egy teljesen más kategóriába tartozó horror film,szerintem...
  • flashX
    #25
    itt
  • flashX
    #24
    A thing a világ 22.ik legjobb horrorfilmje
  • flashX
    #23
    én ugyan még nem láttam...micsoda szágyen..
  • flashX
    #22
    Nekem tetszett, de azé nem a világ legjobb horrorfilmje
    Az ez
  • Tatyla
    #21
    jol szoltál brother!
  • Ebola75
    #20
    A Carpenter filmek közül nekem a The Thing és a Vámpírok rulez, a többi is nézhetQ, de ez a két alkotás kifejezetten jó és sok horror mai elb@szott horror alapja lehetne...
  • Tatyla
    #19
    Igen a Carpenter félére gondoltam! :P
  • Mayday
    #18
    Hmmm... Meglepodtem, hogy most nyilt egy ilyen topic. Meg kell mondanom, jomagam nagy Carpenter rajongo vagyok, es ugyan a kritikusok tenyleg lehuzzak a filmjeit, nekem nagyon tetszettek. Lehet, hogy elfogult vagyok mondjuk. Szerintem is nagyon jo volt a Mars szelleme, meg a Vampirok is nagyon bejott nekem. MTV1 (M1) szokott leadni Carpenter filmeket, nyomtam is videora, amikor voltak a regi klasszikusokat. A köd egy nagyon nagy favoritom, ez elerheto mar DVD-n vagy ripben, vagy barmiben? Meg sosem lattam DC-n. Arrol tudok, hogy a kozelmulban megjelent az Elpusztithatatlanok, es a Sotetseg fejedelme, A Dolog is megjelent?
    Es meg kell mondjam, nekem meg az "ujabb" filmjei kozul nagyon tetszett Az Orulet torkaban cimu alkotasa is. A mai napig az jut rogton eszembe, ha ejszaka biciklistat latok az orszaguton :)
  • Seth
    #17
    én láttam az 1951-es eredetit is a TCM-en. Jujj de félelmetes(en gagyi)volt :)
  • winnie
    #16
    nekem a kedvencem pedig nem mai darab (1982)!

    olyannyira nem mai darab, hogy 1951-es. ha te a carpenter-verzióra gondolsz, akkor az csak egy feldolgozás.
  • neuro
    #15
    Nekem a Christine, a Menekülés New York-ból, a The Thing, a Támadás a 13-as rendőrőrs ellen, A Köd és persze az örök klasszikus Sötétség Hercege tetszett a legjobban. Ezeket mindet a 80-as években csinálta :)
  • fifi
    #14
    Nekem a Mars szelleme teszett, bár sokan lehúzták...Régiekből a They Live! az etalon. Máig fogós hangulatú/elgondolkodtató film.
  • neuro
    #13
    Kár hogy John Carpenter mostanában (elmult 10 év) már csak szar filmeket csinál :(
  • Gyusz
    #12
    Nekem is az egyik kedvenc filmem. A kora ellenére nagyon jól meg van csinálva. Állandóan feszültségben tartja az embert, sosem tudod ki van megfertőződve. Nekem a játék is bejött, PS2-portoláshoz képest nem olyan rossz.
  • Glpetyus
    #11
  • Tatyla
    #10
  • Sephi
    #9
  • DJ Skyline
    #8
    én szeretem a régi filmeket...mi a kedvenc filmed topikba be is írtam egy csomót!:)
  • Tatyla
    #7
    ez is!
  • Tatyla
    #6
    sajnos!
    a játék nem lett ugyan olyan hangulatos mint a film!
  • Tatyla
    #5
    Itt egy link hozzá!
  • nemcsakfeel
    #4
    a játék szvsz kicsit ellaposodott egy idő után, az alapsztoriból többet is ki lehetett volna hozni.
    amúgy jó film!
  • Tatyla
    #3
    nekem a kedvencem pedig nem mai darab (1982)!
    a trükkökben ma is megállja a helyét!
  • DJ Skyline
    #2
    nem láttam még,csak a játékkal játszottam,pedig a filmre is kíváncsi vagyok!:)))
  • Tatyla
    #1
    Yeah végre sikerült ezt a nagy klasszikust DVD-n is megszereznem!
    A legjobb horror!