41
  • dez
    #41
    Nem értetted a cikket, mi...?
  • Pézsmapocok
    #40
    "16, 32 vagy 64 MB" MEGALOL
  • BiroAndras
    #39
    Egyébként nem nekem kell, nem szívesen cserélném le ilyenre a mostani R9700-at. :)
  • BiroAndras
    #38
    Én is a 9600 mellett döntöttem, de mivel az GeForce kártyákat nem ismerem annyira, gondoltam, megkérdem, hátha ebben az árkategóriában azok jobbak.
  • cosman
    #37
    Illik a témába :P
    Moddolható 9500-el jársz a legjobban(+ pipa).De egy 9550xtis nagyon jó választás(RV360 GPU ugyan úgy mint a 9600 xt-nek).
  • Borg
    #36
    9600...
  • BiroAndras
    #35
    Nettó 20-30K körül mit érdemes venni, AGP-s lapba?
  • SinClaiR
    #34
    talán az x850 el csökken az x800 ára.. valamelyest elfogadható szintre.
    mondjuk nem mintha le akarnám cserélni a 9800xt m, mert egyenlőre felesleges, de ha jó áron lenne x800 xt, akkor beruháznék egyre fél év mulva. csak időben kell eladni ezt:)
  • SinClaiR
    #33
    úgyvan.
  • Akuma
    #32
    ez lehet előny is...
  • KIP
    #31
    ha lenne lóvém most biztos 6600GT-t vagy 6800GT-t bennék:) csak az a xar a számtechiparban hogy még fél évsem kel és máris 25%-ot esik az adott hardware ára ...
  • zzebi
    #30
    persze bocs az elírások miatt.
    értelemszerűen számíthatók az árak a lenti sablonnal...
  • zzebi
    #29
    Csak tájékoztatásképpen:
    A dollárban meghatározott árhoz képes itthon kb 1.4x-1.5x drágábban kaphatóak a kártyák.

    Pl:
    200 USD helyett min. 42000+ÁFA=52500
    300 USD helyett min. 63000+ÁFA=78750
    400 USD helyett min. 82000+ÁFA=105000

    Ez jól illeszkedik a magyar üzletek áraira is.

    A teljesítményről:
    Az X800XL gyakorlatilag ugyanolyan gyors (néha gyorsabb, néha lassabb), mint a 6800GT, viszont 100 dollárral olcsóbb.
    Jó üzletnek tűnik ilyet venni, márha van otthon PCIe alaplapunk. Amíg az ATi nem ad ki AGP kártyákat, az nVidia azt csinál, amit akar.
  • SinClaiR
    #28
    Sztem még annak sem érné meg mostanában pcie kártyát venni, a hozzá tartozó alaplappal, procival, és memóriával, ami így már közel 200 ezer, akinek van sok kidobni való pénze, és még ráadásul egy brutálisan gyenge konfigurációval is rendelkezik.
    Bemutattak 3 új chipkészletet pcie hez, 1-2 hónap mire itt boltokban lesz, magas áron, addigra a mostani chipekkel szerelt lapok olcsóbbak (relative) lesznek.
    Év elején áremelkedés van, memória, vga, mobo, proci árak stagnálnak, vagy épp emelkednek (általában).
    pcie kártyák semmivel nem nyujtanak többet jelenleg, mint egy sima agp portba csatlakoztatható kártya, hiszen mint tudjuk, ez a vga interfész váltás is egyenlőre csak pénzsovár gondolat. Persze a jövő erre tart, előbb utóbb váltanunk kell, mert nem lesz tőbb agp s kártya a piacon, de egy mostani csúcskat. - középkat. gépbe szerintem csak vga, és esetleg memória bővítés jöhet szóba.
    Jövő év második felére csökkenek az árak, jönnek baró lapok, videókártyák, olcsóbb lesz a ddr2 is,
    érdemesebb lesz akkor beruházni.
    Kisebb pénztárcájúaknak egy mai agps csúcs-közép ragadozó még egy évig simán megfelel. De csak ha nagyon gyengusz gépe van most.
  • uu
    #27
    en azzal szimpatizalok akinel jobb az ar/teljesitmeny. eddig csak nvidiam volt, most atim van. ha most csak vga-t bovitenek akkor nvidiam lenne. igy meg majd meglatjuk mien pcie-s kartyak lesznek 2005 elso felevben es majd akkor dontok hogy miet veszek.
  • hornbali
    #26
    Köszönöm szépen hogy kijavítottál. Mostmár ezt is tudom.
    Az árcsökkenéseket meg majd meglátjuk.
    Te amúgy az ATI-val vagy Nvidia-val szimpatizálsz?
  • uu
    #25
    az all benne hogy a b3d foruman kamuztak hogy lesz nv47 24 pipeal, aztan kiderult ilyen sose volt, meg fejlesztesben sem.
  • hornbali
    #24
    Lehet az a baj hogy angolul nem tudok, de megköszönném ha ezek után elmondanád hogy mi is áll a cikkben.
  • uu
    #23
    "I have to disappoint you all as Nvidia never had such a chip. Nvidia never had anything codenamed NV47 and this chip never existed."

    en nemtom te olvasni nem tudsz? :)
  • hornbali
    #22
    http://www.theinquirer.net/?article=20250
  • uu
    #21
    lol
    errol linket plz
    24 az mar nem viccel :D
  • hornbali
    #20
    Meg most olvastam hogy lesz NV47 ami nem kevesebb mint 24 futószallaggal lesz feszerelve.
  • uu
    #19
    aham, igy mar durva lenne.
  • hornbali
    #18
    /Javítás/
    6800GT 110-120e helyett 50-60e
  • hornbali
    #17
    Igen, közben láttam a dollár mostani árát, sorry.
    Már csak 180 körül mozog a dollár szal valóban a reális ár vhogy így nézne ki.

    6600GT 55e helyett monnyuk 20-25e
    6800GT 110-120e helyett 50-75e

  • uu
    #16
    6600GT 55e helyett monnyuk 40e
    6800GT 110-120e helyett 95-105e
    ez neked drasztikus csokkentes? :D
    6800GT 55e korul <- ez drasztikus csokkentes lenne, es igy versenybe is mehetnenek az x800ak ellen
  • hornbali
    #15
    Mert vagy a boltok fogják X800Pro körüli áron árulni az X800XL-t vagy pedig valóban ennyire olcsók lesznek, de akkor viszont az Nvidiának drasztikusan le kell vinni az árait.

    6600GT 55e helyett monnyuk 40e
    6800GT 110-120e helyett 95-105e

    Szóval valahogy így lenne reális.
  • hornbali
    #14
    Jaja, de ez azért az árcsökkenést eléggé felgyorsítja majd sztem.
  • uu
    #13
    majd meglatjuk. elvileg nem kotelezo nekik, mert az embereknek ugyis csak agpjuk van meg, szal ha most csak vga-t bovitenek akkor marad a 6600gt. azoknak akik most vesznek gepet viszont mar van valasztas. persze osszessegben dragabb lenne az x800/x800xl mert meg eleg dragak a pcie-s lapok, viszont ez ki fog simulni 2005 q1/q2ben
  • hornbali
    #12
    Igen olvastam a linket, amikor beraktad.
    Akkor az Nvidiának is le kell tolnia majd az árait. De sztem erre jönni fog valami válasz is, legalábbis én nem tűrném :)
  • uu
    #11
    "Az ATI ma jelentette be hivatalosan R480 és R430 kódnevű grafikus processzoraira épülő új videokártyáit. A vállalat ezzel tovább differenciálja csúcskártyáinak választékát: a felső teljesítmény- (és persze ár-) szegmenst a Radeon X850 XT Platinum Edition, az X850 XT és az X850 Pro fogja képviselni, míg a most bevezetett X800 XL és a megújult X800 mérsékeltebb árképzéssel lép a piacra"

    ez volt december elsejen, eloszor az ati is a felsokategoriaba szanta az x800/x800xl-et, de azota megjelent a 6600gt, es arat valtoztattak:

    "Amikor az ATI bejelentette az R430 kódnevű magra épülő új Radeon X800 és X800 XL grafikus vezérlőket, és ezzel csúcskategóriás videokártyáinak kínálatát két árszegmensre bontotta, már sejteni lehetett, hogy a lépés „veszélyezteti” az X700-as kártyacsaládot is, különösen annak gyakorlatilag nem is kapható XT tagját. Azóta a lapunk is tudósított az X700 XT valószínű kivonásáról, ám a kínálat átrendeződése ezzel nem állt meg.

    Amint az ATI értésünkre adta, az R430 magra épülő GPU-k tömegtermelésének felfutásával egyidejűleg lehetővé vált a listaárak csökkentése. A Radeon X800 XL kártyák 349 dollár helyett 299 dolláros áron kerülnek forgalomba; az X800-asok ára gyártónként eltérő lehet, az ATI ajánlása ez esetben – a korábbi 249 dollár helyett – csupán 199 dollár."

    ez mai hir.
  • uu
    #10
    igen bazmeg nem vetekedik vele, hanem jobb lesz, mivel azt fogja felvaltani es total mas chip es uj gyartastechnologia. viszont ez nem felsokategoria lesz, hanem kozep, a felsokategoriaban az x850 lesz.
  • hornbali
    #9
    Itt megnézheted a teszteket.
  • hornbali
    #8
    Gondolkozzál már!
    Most nézek teszteket és az X800XL az X800Pro teljesítményével vetekedik, szal nagy hülyeség ez sztem.
    Ha pedig valóban középkategóriába szánja akkor nem bír veszíteni...
  • uu
    #7
    a 6800 szeria ellen az x850 variansok fognak menni
  • uu
    #6
    tevedsz, az ati bejelentette a napokban hogy x700 szeriat ugy ahogy van kivonjak es helyette vezetik be az x800/x800xl szeriat, ami direktbe a 6600gt ellen fog menni, azonos aron vele. read
  • hornbali
    #5
    Így igaz. És azért az AGP-s kártyák a keresettebbek egyenlőre még.
  • hornbali
    #4
    A 6600GT AGP verziójának Magyarországi ára az 55-60 ezer márkától függően.
    Az X800XL is mire elér kis hazánkba addigra 10-20% -al többe fog majd kerülni. Meg az X800XL nem a középkategóri része lesz, mert sztem vicces lenne már.
    Először jön az X600/XT/Pro/SE aztán miután az Nvidia ezt elsőpörte jött az X700/XT/Pro/SE és most ismét kiadna valamit a középkategóriába?
    Az X800XL az X800 továbbfejlesztett változata amely a Geforce 6800 -nak állít konkurenciát vélhetően azért sikeresen, tekintettel arra hogy volt ideje az ATI-nak olyat csinálni hogy elegendő legyen a sikerhez.
  • uu
    #3
    igaz hozza kell tenni hogy az x800xl-nek van egy arnyoldala is, nincs belole agp-s.
  • uu
    #2
    hat az az igazsag hogy a 6800ultra es az x800xt kozott nincs akkora kulonbseg hogy ki lehessen mondani egyertelmuen hogy melyik a jobb. nameg ha valaki maximalista akkor csak az nvidia johet szoba, az sli miatt. 2x6800ultra azert mindent megbasz ami letezik :D
    kozepkategoriaban is jobb az nvidia _egyenlore_ a 6600gt-vel. ugyanis jon 300$-ert az x800XL, igen jol olvastad 300$, azaz 50k forint :) szal itt mindenkeppen az ati fog vezetni, es sztem a legtobb ember aki meg nem vett 6600gt-t az x800xl-t fog venni. ez egy nagyon jo dontes volt az ati reszerol.