44
Jön az Armageddon? (:op)
  • Vlala #44
    :-)
  • Dzsini
    #43
    papjancsi... "én azt hiszem iszom még egy pohárral" :))))
  • Vlala #42
    mindenkinek hinnie kell valamiben...
    nah iszom még egy pohárral :-)
  • Blasta
    #41
    Annyira nevetséges ez a Nostradamus sztori.
    Anno 2000-es év előtt mekkora hájpot csináltak belőle.
    Minenki vette a könyveket és olvasott a világvégéről.
    Aztán csak nem jött be semmi sem...
    De persze ha most kiadnának egy új nyomtatást, abban már feketén-fehéren szó lenne a 2. sivatagi viharról is, és bush újraválasztásáról szintén...
    BROÁF
  • Dzsini
    #40
    pontosították a pályaadatokat
    ennyit a világvégéről :o)
  • Vlala #39
    fene tudja... szvsz ha a világvégét érintő helyek bármelyikén esik, akkor elmarad... nem tudok Nostradamusul...
  • Dzsini
    #38
    és hol kell esnie az esőnek? és melyik időzóna plusz időszámítás szerint? :)
  • Vlala #37
    Ma is lesz világvége.
    Nostradamus megjövendölte, hogy lesz, csak a dátumot néztük el. Ugyanis: ha a kétezerre "tervezett" világvégéjéhez hozzáadjuk a szökőévek +1 napjait, az aktuális kamatokkal számolva, akkor pont ma lesz a Nagy Világégés.
    Ja, és Nostradamus apró betűs jegyzetet is írt: eső esetén szombaton rendezik meg.
  • Dzsini
    #36
    viszont jól lehet vele hisztit kelteni :) tényleg az eddigi legnagyobb valószínűség, de azért van még mit gyúrni...
  • TheZsenyka
    #35
    Már megint jön a világvége :)

    Idézet a szenzációhajhász cikkből:

    "Elmondása szerint a 2004 MN4-et valószínűleg szikla alkotja, mint a legtöbb aszteroidát. Ezt azt jelenti, hogy a légkörben nagy része elégne. Ha viszont vas alkotja, szinte sértetlenül jutna el a felszínig, ahol a mérete alapján 100-150 hidrogénbomba erejével pusztítana, jelentette ki Floyd."

    Tessék mondani, mit jelent az, hogy "100-150 hidrogénbomba erejével"? Mégis, mekkora H-bombára kell gondolni? :) 100db 1Mt vagy 150db 50Mt? Fazon azt sem tudja, hogy mit beszél.
  • Galy
    #34
    nem nézek tévét, olvasok helyette
  • Vlala #33
    Szép, új világ.
    Ne nézz annyi tévét :-)
  • Galy
    #32
    ma lehet, hogy semmibe, de az unokád lehet, hogy majd egy sima náthába....
  • Vlala #31
    Sziasztok, MA mibe fogunk belehalni?
  • precision
    #30
    :))

    De amugy tipikus amerikai izé lesz. Direkt igy csinálták. Ünnepeljük a függetlenség napját + lőjjünk bele egy meteorba! :D
  • Vlala #29
    szegény...
  • The Garrett
    #28
    ez meg a másik, meg ott az infláció is...
  • The Garrett
    #27
    tudom, de vlaszeg véletlen egybeesés. Ha vélévvel korábban indul akkor dec24 re ér oda :P
  • Mike
    #26
    amúgy is belecsapódunk a napba, szal nem tom mit aggódtok
  • Sephi
    #25
    Amikor a Jani ujra akarta inditani szoltam neki hogy kesz a rantotta erre meg hulyeje ott hagyta az meg elszalt magatol...ki tudgya hol van most :(
  • precision
    #24
    Nem arra gondoltam.
    Július 4 = Függetlenség napja :))
  • Mike
    #23
    aaaaarggghhh
  • Ben C
    #22
    Mike nem tud válaszolni, mert agyoncspta egy meteor.
    Jön a világvége :o)
  • Vlala #21
    Azt hiszem, maximálisan kihasználom. Éppen ezért nincs időm azon gondolkozni, hogy hogyan és mikor fogok elpusztulni. Tudod, Carpe diem vagy mifene...
  • Sephi
    #20
    Ahh ilyet mar mi is csinaltunk a Jani-val oszt nem volt nagy szam :D
  • Mike
    #19
    a Föld így is, úgy is előbb utóbb elpusztul, rólad nem is beszélve, szal használd ki amíg lehet :)
  • Mike
    #18
    csak hülyéskedek ám :)
  • The Garrett
    #17
    mert k. messze van az üstökös!
  • precision
    #16
    Vajon miért pont július 4.-ére? :))
  • Dzsini
    #15
    de volt, tök feleslegesen az utolsó bekezdés erről szól. amúgy tényleg egy érdekes, jó misszió lesz - és fél év múlva már célhoz is ér :)
  • The Garrett
    #14
    a cikkben sehol nemírtak világvégét, vagy de? o.O
    tudomanyos kutatasrol van benne szo :P
  • Dzsini
    #13
    régebben is mindig megvoltak az adott kor apokalipszis-legendái. bármelyik szentkönyvben megtalálod, és a "majd eljön"-t sokszor társították a következő évvel, bármelyik nap- vagy holdfogyatkozással, a következő kerek újévvel (a legjobb, hiszen egy többé-kevésbé hasraütésszerű számozást vesznek alapul), bolygók együttállásával, és amit még el tudsz képzelni.
    a másik meg, hogy a mai kultúrában már egyre kevesebb szenvednivaló jut a jóléti társadalmakban, és így valamilyen formáját kell találni a rossz-érzésnek (lásd világvége, depresszió-divat, öngyilkosságok) - és emellett valami mást is, ami segít helyreállítani a szükséges egyensúlyt -> emiatt vált divattá is a mai korban az ősi keleti filozófiai irányzatok megismerése (természetesen leginkább a szükségesen nyugati stílusra gyúrt változata), és a transzcendentális/megmagyarázhatatlanba vetett hit: mikor rájönnek az emberek, hogy a pénz, a teljes munkába merülés és egyáltalán ez az anyagi nem tesz boldoggá, akkor valahova menekülni kell. és most ez néhány ilyen divatos menekülési ág. az apokalipszis-legendák pedig itt jönnek a képbe, mert "zuhanó repülőn nincs ateista ember" - könnyebb úgy hinni, ha lezárjuk a horizontot.
  • Vlala #12
    lehet... na mindegy, már elkeveredtem a sok világvége között.

    Mítosz? A mítoszok (legendák) valami jót szoktak hordozni, pl. görögöknél Herkules, Római Birodalomból most nem jut eszembe senki (bad sectoros a fejem),aztán Robin Hood, Sobri Jóska, Batman, meg a többi papírhős. Most hogy jött ki ez a "Mindennap világvége" akció?
  • Dzsini
    #11
    a napfogyatkozás 99 augusztusában volt :)

    amúgy meg mítoszok minden korszaknak kellenek, ma a tudomány korában meg "tudományosan megalapozott" mítoszok vannak, legalább valami 'modern', amiben lehet hinni, akinek erre van igénye :)
  • Vlala #10
    Mike: az elsőtől (2000) még féltem, szép sorban el is búcsúztam mindenkitől. Mi lett belőle?: Napfogyatkozás, jó kis késéssel, erre az okosok bejelentik, hogy Nostinak igaza volt, tényleg elsötétült a világ. Éljen. Aztán jött a második, a "jaj, meteorral ütközünk" azon már picit mosolyogtam.
    Most ez a jégkorszak, amikor mindenki a globális felmelegedésről beszél, meg bejött a Terminátor-sztori és a Mátrix-kultusz, ami szerint már nem is létezünk, csak egy böhöm nagy memóriában, kezdem kicsit unni a világvégéket, túl sok van belőlük.
  • Mike at home
    #9
    igyekezz inkabb kihasznalni a maradek par napot
  • Vlala #8
    haggyátok mán ezt a világvége-dumát, kezd az agyamra menni a sok önjelölt Nostradamuska... sok hüle depressziós, Jaj, jön a világvége! szintű beszólásokkal, meg mileszvelünkökkel. Végül is, ha minden napra jósolnak egyet, valamikor csak bejön, nem?
  • Kori
    #7
    jó film volt
  • fluga
    #6
    zseni vagy. hogy ez eddig nem jutott eszembe?
  • fluga
    #5
    rákerestem nem találtam