24199
Chelsea Fan Club
  • Etelkozi Vata
    #8331
    Talán annyit:

    A CFChu egy régóta működő, komoly emberek által üzemeltett oldal, sőt, hivatalosan /bíróságnál/ bejegyzett szurkolói klub.

    Többek között nekik köszönhetően utazok holnap reggel a Newcastle és Fulham meccsekre.

    Az itteni törzsgárdának érdemes lenni ellátogatni, regisztrálni oda , sőt akár be is lépni a klubba.

    Részletek a honlapon.

    Bocs a reklámízű dumáért, de hát Chelsea szurkolók vagyunk, vagy mi, jó lenne összetartani, és minél nagyobb klubot létrehozni.
    Közös érdekünk...
  • Etelkozi Vata
    #8330
    Ez egy hosszú történet, és nincs felhaltalmazásom beszélni róla /Fanatics-CFChu kapcsolat/.

  • bigfoot
    #8329
    hm hát sajnálom nagyon:(
    nem igaz ez az előző szezon ban kezdődött sérülés hullám nem hagy alább,nem tom milesz:((
  • asfa
    #8328
    pfff :( bazz
  • asfa
    #8327
    hmm grat szép! igy van.. amit te csináltál az jobban nézki.. igy már tul csicsisáás vagy nem adja vissza a hangulatot.. hát elég fura amit csinálnak :) de grat fasza!
  • Japep
    #8326

    Lampard, a harcképtelen


    Frank Lampard combizom-húzódást szenvedett és több hétig nem állhat a Chelsea rendelkezésére. A középpályás a szezon legjobb mérkőzéseként titulált, 4-4-re végződött Cheslea-Aston Villa találkozón sérült meg.

    Lampardot alapos orvosi vizsgálatok alá vetették, és kiderült, hogy a jobb combizma meghúzódott.

    - Azonnal megkezdtük a játékos kezelését, több hetes rehabilitációra kell járnia - mondta Lampard kezelőorvosa.

    A londoni kékeket elkerüli a szerencse mostanság: több kulcsjátékos is sérült. John Terry és Didier Drogba több hetes kényszerpihenőjét tölti. Avram Grant dolgát az is nehezíti, hogy piros lapjaik miatt Ashley Cole és Ricardo Carvalho eltiltását tölti a következő mérkőzésen.

    ------------------------------------
    Hát ez durva...mielőbbi jobbulást neki!

    Ez nem igaz, minden télen ez lesz??? Ez már kezd nevetséges lenni...
    Az a baj, hogy legtöbbjük még a BL-ben sem játszhat.

    Carlo Cudicini (2-3 hét), John Terry (1-2 hónap), Ashley Cole (2-3 meccses eltiltás), Ricardo Carvalho (2-3 meccses eltiltás), Lampard (3-4 hét), Claude Makelele (3-4 hét), Malouda (?), Didier Drogba (1-2 hónap)
  • Japep
    #8325
    Erről jut eszembe, a ChelseaFanatics-osok felkértek, hogy nem-e csinálok nekik egy hasonló bannert, mint a miénk...pont volt időm, mondom miért ne?

    Ezt sikerült összehoznom (nekem tetszik, bár a miénk jobb :D ), erre most látom, hogy megváltoztatták...annyira nem érdekel, mert nekik csináltam, de nekem így nem annyira tetszik, az eredeti jobb...

    A csúnya az egészben az, hogy engem a ChelseaFC.hu (mint láthatjátok a banneren) bannerének elkészítésére kértek fel, és erre látom, hogy átírták a szöveget...ha eleve így kérik, akkor is megcsináltam volna, de ez így máshogy jött le...na mindegy!
  • asfa
    #8324
    örülök h ez maradt meg benned és megosztottad :) gondolom az elmult 5évben ez volt a legundorítóbb szerelés, meg az h bocsánatot kért.. az nem amikor Readingből egy játékos betörte Cech fejét majd Cudicinre is ráléptek..vagy amikor Terrynek alárugott Adebayor :)stbstbstb...
  • pilboy
    #8323
    én láttam... Crouch-é sem volt piskóta a liga kupa meccsen
  • Japep
    #8322
    Köszi! :D
  • hunbasser
    #8321
    nem sűrűn járok ide,így csak most vettem észre a bannert,nagyon jó!

    minden elismerésem a banner készítőjé!
  • Matthew Prosac
    #8320
    rég láttam ilyen undorító 'szerelést', mint amilyen Carvalhoé volt
  • asfa
    #8319
    foggalmam sincs :S ezzel szemben SWP is nagyon keveset játszik.. :(
  • asfa
    #8318
    ezzel egyetértek! Igy van.. Mourinho lehet h nagyrészben 1-0ás meccseket játszott.sokszor votl ig.. meg lehet,hogy 90.perc után születet meg a győztes gol.. de ez a hihetetlen erős védelmet és az egész meccsen valo koncentráltságot tanusitja!
  • Japep
    #8317
    Maloudának mi baja és meddig még?
  • Etelkozi Vata
    #8316
    Ja, az előbbi monológomból kifelejtettem, hogy a Villa 3. góljánál Laursen az elrúgás pillanatában már lesen volt, tehát az a gól is szabálytalan volt.

    De ismétlem, megérdemeltük, hogy elbaltáztunk 2 pontot, mert hazai pályán 4 gólos döntetlen, az azt jelenti, hogy rosszul játszottunk.

    Mourinho egyszer azt mondta, nem szó szerint: ha a csapatom nyer 5-3-ra, akkor mindenkit leszídok. Ez nem jégkorong, ott születnek ilyen eredmények.

    Ezzel nem feltétlen értek egyet, mert jobb az 5-3, mint az 1-0, de a mondandója lényege az lenne, hogy hol a védekezés egy 5-3-as meccsen???
    Mourinhoval egyszer sem kaptunk 4 gólt, 3-at is évente 1-szer.

    Most 2 szabályosat, meg két szabálytalant. Sok.
  • asfa
    #8315
    rengeteg sérült és eltiltás a következő bajnokira :S a se Lampard se Malouda se Ashley Cole nemjátszik az alábbiakon tul (Carlo Cudicini, John Terry, Ricardo Carvalho, Claude Makelele, Didier Drogba) akkor hihetetlenül kemény meccsre kell számitanunk!Így is, de a Newcastle most nem a legjobb formáját produkálja.. azonban ellenünk felfogja szivni magát! Go Blues.. remélem nyerni fogunk
  • asfa
    #8314
    Makelele is megsérült


    A Chelsea hivatalos honlapja tegnap (december 26.) közleményben tudatta, hogy Calude Makelele fülműtéten esett át, ezért pár hetet biztosan ki kell majd hagynia.

    Ezzel a sérüléssel a Chelsea 5 játékosa (Carlo Cudicini, John Terry, Ricardo Carvalho, Claude Makelele, Didier Drogba) biztosan kihagyja a Newcastle United elleni bajnokit, de Frank Lampard és Florent Malouda játéka is kétséges sérülések miatt és Ashley Cole piros lapja elleni fellebbezésről még nincs hír.

    Forrás: www.chelseafc.com

    ------------------------------------------------------------------------

    A Grant szerinti januári átigazolások


    Lássuk Avram Grant kiket is igazolna a télen. Túl sok választék nincs, mivel nincs sok idő a keresgetésre és a nagy sztárok se váltanak klubot év közben.

    Grant menedzser hiszi, hogy még esélyesek a bajnokság megnyerésére és sajnálja, hogy a két héttel ezelőtti Arsenal rangadót elvesztette.

    A csapat a legjobban Nicolas Anelka iránt érdeklődik. Voltak már olyan kijelentések is, hogy egy ilyen jó formában levő csatártól nem szívesen válik meg a Bolton sem. És voltak ahhoz hasonló pletykák is, hogy a csapat újjáépitéséhez el kell adni Anelkat.

    Ez az egész Anelka őrület azért kezdődött el, mivel Didier és a csapat néhány játékosa az afrikai kontinenstornán vesz részt. És Didier csak február végére térhet vissza a csapathoz.

    Abramovichnak idén is van egy kedvence, név szerint Ronaldinho. A Kékek tulajdonosa mindent meg akar tenni, hogy a brazilt a csapatban láthassa. Viszont a Milan gárdája is érdeklődik iránta. Grant pedig nem olyan menedzser aki ellenkezne főnökével, ha Abramovichnak Ronnie kell, akkor be kell illeszteni Avramnak a csapatába.

    A fiatalokról is beszél Grant, szerinte mindannyian jól fejlődnek, különösen Sinclairt és Sahart dicséri. Év közbe kölcsönadta Sinclairt a QPR-nek, és azóta sokat változott, fejlődött a csatár. Ha így folytatják a fiatalok, akkor néhányukat többet fogja szerepeltetni a felnőtt csapatban. Mivel mindannyian jól teljesítenek, ezért több ifistát is felhozat a tartalék csapatba. És ha ott jól szerepelnek, könnyen bekerülhetnek a felnőtt csapatba. Avram még elmondta, hogy érdemes néhány játékost kölcsönadni a Champions Shipbe, mivel ott könnyen a kezdőbe kerülhetnek és jobban nő az önbizalmuk. Ezért is fog a csapat minnél több tartalék játékost kölcsönadni, a Champions Shipbe.

    Grant szerint, érdemes az Arsenal vagy a Man Utd példáját követni. Mivel Wenger az Ágyúsok mestere nagyon ért a fiatal játékosokhoz, és Ferguson is kiváló fiatal klasszisokat épít a csapatába (Nani, Anderson, Ronaldo, Rooney).

    Ez azonban nem Granten múllik, sokkal inkább Roman Abramovich klubtulajdonoson, mivel akit ő kinéz magának, általában kötelező a csapatba építeni.

    Forrás: www.chelsea.vitalfootball.co.uk

    -----------------------------------------------------------------------------

    Martin O'Neill: Elképesztő mérkőzés volt!


    A Chelsea és az Aston Villa játékosai, egy nagy iramú, látványos, fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzésen osztoztak meg a pontokon.

    Martin O'Neill a mérkőzésről eképp nyilatkozott: "A meccs elejét jól kezdtük, mi szereztük meg a vezetést a 14. percben és aztán újra gólt szereztünk, így két gólos fölényben voltunk, de a szünet előtt büntetőböl kaptunk gólt."

    "A szünetre egy gólos előnnyel mehettünk ki, de a második félidő ötvenedik percében kiegyenlítettek a Kékek."

    "Ezután pedig felpörögtek az események, gól-gólt követett és három játékost is kiállítottak a mérkőzés végére."

    "Mindenesetre a szünet előtt úgy éreztem, hogy zsebünkben a három pont, de a végére nagyon örültem a döntetlennek."

    "A Kékek 2-0-ról álltak fel, ez az ami miatt egy kicsit ideges lettem, mivel simán hozhattuk volna a mérkőzést, ám tekintve, hogy a Chelsea otthonában játszottunk, így örülök az egy pontnak." - mondta O'Neill.

    Forrás: www.avfc.premiumtv.co.uk
  • asfa
    #8313
  • Etelkozi Vata
    #8312
    Carew volt elsen az első gólnál, a beíveléskor. De nem ám olyan néhány centisen, hanem egy bő méteresen. Nem lehet elnézni...
    Knight alaposan elkaszálta Ballackot, lendíteni sem tudta a lábát, persze a német élt az eséllyel, és dőlt is azonnal. cronika ennél szarabb 11-eseket is megkapott már dögivel.
    Joey-t ketten fogták közre lábbal, valszeg senki nem marad talpon abban az esetben, de jó focista /és nem Chelsea focista/ szokás szerint esett is azonnal ahogy kell.
    Mindhárom piros jogos volt, feltéve, ha Ashley valóban kézzel ért a labdához, ami nem derült ki a visszajátszásból. Sajnos odaemelte a kezét a feje mellé, hogy ha nem sikerülne kifejelni, akkor még legyen egy mentsvára, de ezzel a bírót megvezette... Mondjuk, jogos volt.

    Essien szabályos szerelésért /csak a labdát rúgta el, csak borult a baba magától/ szedett be sárgát.

    Amúgy meg töketlen, béna, elképzelés nélküli focinkat büntette a Villa 2 góllal, mégha lesgóllal is, mert megérdemelték, annyira szarul játszott a Chelsea.
    És ha már nem tudták a maradék 3 percet kapott gól nélkül kihúzni, akkor magukra vessenek.

    Ennyi.

    Szombaton ott fogok ülni a Matthew Hardingon a Toons ellen, még egy ilyen meccset nem szeretnék, sima 3-0 most már jöhetne...
  • pilboy
    #8311
    "Ballack én nem ugyláttam,hogy teljesen dobta magát bár ez a kettős eset.. vagy beveszi a biro vagy nem vagy látja vagy nem.. meg is lehetett sztem adni de nem is.. ez vmi ilyesmi volt..én igy láttam!"
  • asfa
    #8310
    hát tényleg korrekt hozzászólás :)
    a meccsről.. a les én ugy láttam(bár nem volt vonalban) h nem a lefejelésnél hanem a beivelésnél volt..a gyenge produktum után mi irányitottuk a játékot. Ballack én nem ugyláttam,hogy teljesen dobta magát bár ez a kettős eset.. vagy beveszi a biro vagy nem vagy látja vagy nem.. meg is lehetett sztem adni de nem is.. ez vmi ilyesmi volt..én igy láttam!
    A második Aston VIlla gól betudható Cech teljes dekoncentráltságának,persze ez attol még gól. Ashle Cole sztem egyértelműen nem kezelt.. nem mint fanatikus Chelsea szurkolo hanem mint normális megfigyelő ugy láttam h a labda a melle feletti részt és a álát érintette!megadták és gol lett.. akkor ennyi erővel azt lehet mondani ha Ballack dobta magát akkor a sors kiegyenlitette magát..
    Shevchenko oriásit játszott két gol egy golpassz! Carvalho-hoz annyit fűznék hozzá h -> #8304 ez nem mentség.. de az igazság talán benne van!
    én is ugy gondolom h igazságos az X csak sajnálom most mint fanatikus szurkolo a 2 pontot!
  • pilboy
    #8309
    muszáj hozzászólnom ehhez a meccshez, egyrészt azért, mert nagyon színvonalas játék folyt a pályán rengeteg helyzettel, eseménnyel; másrészt azért, mert voltak kétes szituációk :)

    először is szeretnék gratulálni mindkét csapatnak, mert a semleges szurkolók számára (itt nem magamra gondolok :) ) nagyon élvezetes meccset játszottak!

    a meccsről:
    a Villa az elején gólokkal megszórhatta volna a kékeket! gól, Agbonlahor kapufája, közeli lövése, majd ismét egy gól.
    kérdésem: az első gólnál ki, hol látott lest? sztem is gyanús volt, csak kívácsiságból: a beívelésnél, vagy a lefejelésnél? (még nem láttam vonalból az esetet)
    ez idő alatt mindössze egy Cole próbálkozás volt hazai oldalon. aztán jött az első vitatott eset, amit eddig egyik chelsea fan sem említett (csak a másik oldal hasonló szituját). Ballack feltűnően könnyen dobta magát, ahogy sokszor Ronaldo szokta (:)), éppenhogy hozzáért Knight. így kérdéses a büntető is és a vele járó piros lap, ami nagyban befolyásolta a játékot...
    a 2. félidőben már természetesen a Chelsea dominált. Sheva óriási gólt rúgott, majd egy szép támadásból a vezetés is meglett. majd jött az egyenlítés. a Villa támadásai sokszor veszélyesek voltak, a kékek távolról próbálkoztak többnyire. Carvalho minimum 3 meccses eltiltást érdemelne... aztán ismét egy véleményes szabálytalanság a 88. percben. Cole egyszerűen bedobta magát a darálóba (mindenki ezt tette volna), a spori megette. gól. végül a slusszpoén a 90. percben: gyanús eset a gólvonalon, nem látszott tisztán a kéz... 4-4 és vége

    sztem igazságos az x egy nagyon izgalmas, jó meccsen!

    azt hiszem korrekt, nem támadó stílusú hsz-t sikerült összehoznom ;)
  • asfa
    #8308
    köszi szépen! osztom a véleményeket
  • Japep
    #8307
    Köszönjük...hát igen...minél többször nézem, annál jobban idegesít...az első az les, A.Cole meg sztem tuti nem kéz...a vállára pattan csak, aztán elfejeli. De hát már nincs mit tenni, gondolom 2-3 meccses eltiltás mindkettejüknek!
  • Freedom88
    #8306
    köszönjük. hú de nem volt kéz a.cole-é.
    Cech kicsit olyan szétesett mostanában:((
  • asfa
    #8305
    érdemes megnézni a labdabirtoklást.. ;) elvesztegetett 2 pont.. de azért szépen felálltunk! de nem kellett volna alapbol hátránbya kerülni!
  • asfa
    #8304
    A Chelsea élénken érdeklődik David Villaért

    A 26 éves játékos, szeretné kipróbálni magát a Premier Leagueben. És szeretné példáját követni honfitársának Fernando Torresnek, mivel ő is könnyen felvette az angol ritmust. És látva Torres teljesítményét és a klub iránti elszántságát, szeretne David is angliába szerződni.

    Több információ szerint, David nem szeret Ronald Koeman menedzser keze alatt dolgozni, és lehetetlennek tartja a folytatást.

    David ügynöke nemrég azt nyilatkozta, hogy munkáltatója minden ajánlatot meg fog fontolni, és valószínüleg minnél hamarabb elhagyja a Valenciát.

    Villa szerződtetésére még az ad némi esélyt, hogy mikor a Chelsea ellenük játszott a BL-ben, nagyon megszerette a londoni csapatot.

    Forrás: www.premiershiplatest.com

    ----------------------------------------------------------------------------

    Carvalho bocsánatot kér

    "Soha nem volt a szándékomban, hogy "megsebezzem" a stoplisommal Gabriel Agbonlahort. A labdára mentem egész végig, nem volt a célom, hogy megsebezzem a másik játékost. A mérkőzés után nem láttam őt, de kértem, hogy az üzenetemet adják tovább neki."

    Forrás: www.chelseafc.com
  • asfa
    #8303
    Chelsea - Aston Villa
    2007. december 26., 14:00 - Stamford Bridge
    Játékvezető: Phill Down
    Nézőszám: 41.686

    Gól: Shevchenko (45., 50.), Alex (66.), Ballack (86.) ill. Maloney (15., 45.), Laursen (72.), Barry (93.)
    Sárga: Essien (19.), Ballack (90.), Alex (90.) ill. Reo-Coker (55.), Harewood (90.)
    Piros: Carvalho (79.), Ashley Cole (90.) ill. Knight (45.)

    Chelsea
    Felállás (4-2-3-1): Cech; Ferreira, Alex, Carvalho, A Cole; Essien, Lampard (c) (Ballack 25); J Cole, Pizarro (Mikel 84), Kalou; Shevchenko (Wright-Phillips 82).
    Cserepadon maradt: Ben-Haim, Hilario

    Aston Villa
    Felállás (4-4-2): Carson; Mellberg, Knight, Laursen, Bouma (Harewood 89); Agbonlahor, Reo-Coker, Barry (c), Young; Maloney (Davies ht), Carew (Moore 77).
    Cserepadon maradt: Taylor, Gardner.

    Statisztikák
    75% Labdabirtoklás 24%
    17 Kapuralövések 13
    8 Kaput eltaláló lövések 7
    11 Szabálytalanságok 8
    3 Szögletek 7

    Letöltések
    Hamarosan.

    Összefoglaló

    Meglepően aktívan kezdte a mérkőzést a forduló előtt a bajnokság nyolcadik helyén álló Aston Villa. Az első tíz percben csak a birminghami csatárok pontatlanságának köszönhetően nem került hátrányba a Cech - Ferreira, Alex, Carvalho, Ashley Cole - Essien , Lampard, Joe Cole, Kalou Pizarro, Sevcsenko kezdőcsapattal felálló Chelsea. A 13. minutumban azonban már nem volt menekvés a londoniak számára.

    John Carew fejelte le a labdát az üresen helyezkedő Shaun Maloneyhoz, aki közelről higgadtan passzolt Cech kapujába.

    Érdekes módon a folytatásban sem tudta felpörgetni játékát Avram Grant csapata, többször csak a szerencse mentette meg az újabb bekapott góltól a Chelsea-t, a 44. percben pedig még az sem. Maloney gondolt egy merészet, és megeresztett egy löketet 22 méterről. A lapos lövés úgy tűnt nem okoz gondot Cechnek, ám a labda átpörgött a cseh kapus kezén. A fejvédős portás hatalmas hibája elérhető közelségbe hozta a Villa sikerét.

    Az első félidő hosszabbításában a csereként beállt Michel Ballack esésénél kissé könnyű síppal büntetőt ítélt a játékvezető, aki ráadásul leküldte a pályáról Zat Knightot. A büntetőt Sevcsenko magabiztosan értékesítette a hosszabbítás 5. percében.

    Érdekes módon az ukrán a mérkőzés 50. percében két gólt is szerzett, pedig a találatok között eltelt 20 minutum. Sevcsenko ugyanis a második félidő elején is bevette Scott Carson hálóját - ekkor távolról volt eredményes az aranylabdás futballista.

    A 65. percben Seva megunta a gólgyártás, így egy gólpasszal vétette észre magát. A befejező ezúttal a támadást kísérő Alex volt.

    Az emberhátrányban játszó Villa azonban nem adta föl, és Martin Laursen lövésével egyenlített a 72. percben. Ám koránt sem volt még vége.

    Michael Ballack gyönyörű szabadrúgása két perccel a rendes játékidő vége előtt úgy tűnt hazai sikert eredményez, ám a hosszabbításban Ashley Cole kezére (?) pattant a labda a góvonalon. Az eset után Gareth Barry tizenegyesből szerzett gólja pedig kialakította a 4-4-es végeredményt.

    Fordulatokban és kiállításokban (Cole mellett még pároslábas becsúszásával majdnem lábtörést okozó Carvalhót is leküldte a pályáról a spori) gazdag mérkőzésen, néhány kérdéses bírói ítéletet követően összességében igazságos eredmény született.
  • banok
    #8302
    Chelsea-Aston Villa összefoglaló
  • asfa
    #8301
    huu :S:( hát ez nem vmi jo :S kár h X lett :( nem kellett volna 90.erpcben egyenlitettek ki :S bazz nembaj
    legalább nem vereség!
    GOBLUES!
  • banok
    #8300
    erről mindenképpen csinálok!
  • Nuno88
    #8299
    majd ha lesz összefoglaló vki belinkelné? :)
    Sheva góljaira kiváncsi vagyok...
  • Japep
    #8298
    4-4...szép meccs volt, de a bíró az ****
    A Villa első gólja egy 1 méteres lesgól, a második egy óriási potya (Cech tán még soha nem kapott ekkorát) a harmadik a védőink hibája...na és az az utolsó...az nem nézett ki kezezésnek...de hát már megszokhatnánk, a bírók mind a Chelsea ellen vannak!

    0-2-nél nem gondoltam volna, hogy X lesz, ezért ehhez is grat a csapatnak!
    A lényeg, hogy nem kaptunk ki otthon, és hogy Sheva betalált (2x) és Ballack is...mindketten ma játszottak legjobban a Chelseaben töltött idejük óta! Csak tartsák meg a formájukat!
  • banok
    #8297
    nagyon jó!!!
    4-4
  • REALista
    #8296
    4:3:)
    Jó kis meccs!:D
  • asfa
    #8295
    jah :S bazz hihetetlen :S
  • Japep
    #8294

    A Chelsea kapusok terén bizonytalan


    Chelsea a kapusok terén kissé bizonytalannak tűnik, hisz az elsőszámú és a másodikszámú kapusa is sérült, Cech és Cudicini egyaránt.

    Petr Cech-nek hétfőn volt egy orvosi vizsgálata, mely felfedte, hogy az oldalsóizmát megfeszítette vasárnap, a Blackburn elleni mérkőzésen. Cechet a második félidő első negyedórája után lekellett cserélni, s helyette Henrique Hilario védett a meccs végéig. Carlo Cudicini pedig azért sérült, mert edzésen sérült meg a bordája.

    Chelsea csapata még nem tudja, hogy pontosan mikorra térhetnek vissza, s mikorra épülnek fel.

    "Ma az orvosi vizsgálatok kimutatták Petr Cech-nél, hogy zúzódások vannak a csípője és az oldala körül. Tovább figyeljük a helyzetet a napokban, s reméljük, hogy hamarosan újból játszhat. Cudicini és felépülőfélben van, s reméljük nála is, hogy amint lehet visszatérhet."

    Ez azt jelenti, hogy Hilario újévkor a Newcastle, Fulham ellen fog védeni a szombati nap folyamán.

    ---------------------------
    Szokásos téli sérüléshullám...sajnos... :S
  • Japep
    #8293

    Drogbáé az Aranyoroszlán-díj


    Egy marokkói magazin által tartott szavazáson Didier Drogbát választották a 2007-es év legjobb afrikai labdarúgójának. A Chelsea csatára mögött Frederic Kanoute és Juszuf Hadzsi végzett.

    Drogba zsinórban harmadszor végzett az élen az al-Muntahab című sportmagazin által szervezett szavazáson, amelyen harminc különböző országhoz tartozó sajtóorgánum képviselői szavazhattak az elmúlt esztendő legjobb afrikai focistájára. A Chelsea csatára magabiztosan végzett az élen, másfélszer annyi voksot kapott, mint a második helyezett Frederic Kanoute. A Sevilla mali játékosát a Nancy labdarúgója, Juszuf Hadzsi követi a rangsorban.

    A voksolók által Drogbának ítélt Aranyoroszlán-díj átadására még várni kell, a marokkói lap még nem határozott az időpont kapcsán.

    Aranyoroszlán-díj:

    1. Didier Drogba (elefántcsontparti, Chelsea) 140 pont

    2. Frédéric Kanouté (mali, FC Sevilla) 91
    3. Juszuf Hadzsi (marokkói, Nancy) 33
    4. Mahamadou Diara (mali, Real Madrid), Samuel Eto'o (kameruni, FC Barcelona) és Emmanuel Adebayor (togói, Arsenal) 30-30
    5. Michael Essien (ghánai, Chelsea) 29
    6. Kolo Touré (elefántcsontparti, Arsenal) 16
    7. Amine Chermiti (tunéziai, Etoile du Sahel) 11
    8. Mamadou Niang (szenegáli, Marseille) 10
    9. Mohamed Aboutrika (egyiptomi, al-Ahly) 9
    10. Benedict McCarthy (dél-afrikai, Blackburn) 5

    --------------------
    Grat neki! :D
  • Japep
    #8292
    Boldog Karácsonyt!

    ( Még nem csak holnap lesz? ) :D