15
  • Mike
    #15
    szerintem azért ne féltsétek a Fotex csoportot
  • Mike
    #14
    keravill kis cég, hahaha
  • Mike
    #13
    pff
  • pemga
    #12
    Most a Lidl-t nyomják áron aluli értékesítés miatt, szóval nem kifejezetten a magyarokkal kicseszés a cél :). Elektro World-öt meg pl. úgy próbálják most szorongatni, hogy ha nem a magyarországi disztribútoron keresztül hozza be a cuccot (és így az nem teszi rá a hasznát, tehát olcsóbb tud lenni a vége ezáltal), akkor az nem vállalja be garanciálisan. Szóval ez a "multit nem nyomorgat, csak a magyart" szerintem nem teljesen igaz...
  • DW
    #11
    Sajnos tényleg nincs mit tenni. Szívás ez ahogy van. Viszont ami a keravillban 8 rugó volt, az az auchanban balról közelítette a 6-ot.
  • Demon Eyes Kyo
    #10
    a magyar cég itthagyja a profitot a külföldi kiviszi, ez nagyon nem mind1
  • ZUL
    #9
    áron alul = beszerzési áron alul
  • ZUL
    #8
    már ne haragudj, de hogy jönnek ide az adófizetők?
    szerinted a kis vállalkozásokat/cégeket mikor támogat az állam?
    mikor kap egy induló vállalkozás adókedvezményt akár csak 1 évre is?
    a multik meg alapból kapják 5 évre + nem ellenőrzik hogy áron alul adnak termékeket

    ha ugyan ezt teszi egy magyar vállalkozás/cég akkor egyből megbünteti az apeh

    szóval ha ez a kapitalizmus akkor én ezt nem szeretem
  • Cat #7
    még mindig jobb mint az adófizetők pénzéből fenntartani a veszteséges cégeket

    ezt hivják kapitalizmusnak
    megszünnek cégek, alakulnak ujak - az embereknek rugalmasaknak kell lenniük, tudod, "életen át tartó tanulás"
    ilyen világban élünk ha tetszik ha nem (ha nem, lehet menni pl. kubába vagy kínába, senki nem akadályoz meg)
  • ZUL
    #6
    nos nyilván nem saját sony terméket árultak :-)

    viszont ha nyílik egy "multi", akkor ott 5-10-20 km-es körben bezár jó pár üzlet
    és nem azt kell nézni, hogy fú milyen olcsó, meg hogy milyen sok munkahelyet teremt
    hanem hogy sok embernek munkahelyet kell váltani
    be kell zárni a kis vállalkozását, mert nem tud a multival versenyezni

    persze ez már offtopic...


    és attól, hogy valaki nem szereti a multik terjedését - holott én is oda járok a legtöbb esetben - attól még nem rossz ember
  • traXion
    #5
    Valamit kell mondania a kő kemény "hungaristának" egy ilyen cikkre, hiába oktatod ki, ő ezt így fogja továbbra is gondolni...
  • Cat #4
    a keravill se itthon gyártotta a termékeket, hanem ugyanugy megvette külföldről, tehát ugyanugy nem magyar munkaerő állította elő

    és tudtommal az elektroworldben és a media marktban is magyarok dolgoznak... szóval szvsz tökmind1 mi van a bolt cégérére irva
  • ZUL
    #3
    ez az!
    jöjjenek csak a multik és tegyen tönkre sok "magyar" kiscéget, hogy aztán legyen sok munkanélküli

  • quentit
    #2
    Ez az! Hulljon a férgese!

    Semmi értelme egy drága és igénytelen üzletláncnak (fújj!)
  • kokas
    #1