27
  • DOT
    #27
    Egy valamirevaló porszívó legalább 1000 wattos. Mivelhogy ezt akkuról fenemód lehetetlen huzamosabb ideig biztosítani, valószínű, hogy ezek a cuccok legfeljebb olyan full parkettás, akadálymentes tereppel boldogulnak mint az első képen... Majd, ha olyan lesz ami "kiveszi a szőnyegbül a kutyaszőrt" akkor megvizsgáljuk újra a kérdést :P
  • Pet-R
    #26
    itt még vanegy pár, közük olyan is ami magától visszatér a dokkolóhoz ha merül az aksi vagy tele a porzsák és nagyobb is a porzsákja, no meg az ára is :(
  • HUmanEmber41st
    #25
    A méretéből is kitűnik, nem lehet nagyobb a teljesítménye, mint 1 morzsaporszívónak..bár biztosan rendesebben dolgozik, mint az utcaseprő
    c nemzetiségiek
  • fonak
    #24
    Nemtom de jobb ötlet lenne ha meg lehetne "tanítani" a lakást a robotnak, és attól fogva tudná a dolgát. Persze az útjába kerülő odébb helyezett székeket stb. ki kell tudja kerülni:)
    A képről úgy látom, nincs csöve, ez viszont mindenképpen hátrány hiszen így nem csak a pókhálót nem tudja leszedni a plafonról, de a szekrény alá vagy a bútor és a fal közötti résbe sem tud bemenni pl.
  • CSOCSO
    #23
    szarok ezek a cuccosok.. en kirpobaltam azt az irobotot ( a boltban par percig lestem mit csinal)
    1)uber lassu!
    2)uber gyenge!
    szal az ilyenek meg joideig nem fognak elterjedni
  • Cat #22
    a hír tárgya nem a trilobite, hanem a roomba továbbfejlesztése
  • AtisH
    #21
    Pár hónappal ezelőtt a pcworld stábja is hozzájutott egy ilyenhez (mámint a Trilobite-hoz). A lemezmellékleten múvi is volt róla.
  • AtisH
    #20
    Vazze, a porzsákot még mindig nekem kell üríteni!
  • Freddy TNT
    #19
    A lustaság viszi előre a világot...ha az ember nem lenne lusta sétálni, akkor nem lennének autók, bicajok....stb.
  • Jimmyke
    #18
    Jesszusom, az emberi lustaság egy újabb kitűnő példája... Annak örülök csak, hogy így legalább fejlődinek a robotok (ha bár vannak 1000X értelmesebb robotok is).
  • rolika
    #17
    elolvastam... tényleg...
    vhogy kimaradt :)
  • GABOR16
    #16
    Cool
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    uh bzmeg :D
  • Freddy TNT
    #14
    heh. Rá egy jó kis webkamerát meg egy drótnélküli összeköttetést. És pc-ről nyomulhatunk a porszívóval Venni belőle kettőt és a kölköknek adni. A játék célja, hogy ki tud több szobát kitakarítani.Esetleg valami kocsi formát kialakítani nekik.

    Mit szóltok hozzá ? Jó az ötlet ?
  • HUmanEmber41st
    #13
    Azért látjátok csak fejlődünk! Már a porszívó is intelligens..Intelligens embereket mikor kezdenek el már gyártani
  • papabear
    #12
    Te tényleg el sem olvasod a cikket, amihez hozzászólsz?

    "...a gyártó szerint előtte célszerű minden törékeny tárgyat (például vázakat stb.) elpakolni a padlóról, a szőnyegekről, vagy a polcok és a bútorok elől."
  • rolika
    #11
    aha, és mi van, ha nem csak bútor van szobámban, hanem pl. egy virágcserép, váza, olyan, ami tömegre és helyzeti állékonysága kisebb, mint a rárontó porszívóé :-D
  • Sadist
    #10
    Az aljában és az oldalában érzékelők vannak, úgyhogy nem valószínű.
  • Sadist
    #9
    Ezekkel a kis robotokkal csak az a baj, hogy amit te 10 perc alatt megcsinálnál, azt ők kb. 1 óra alatt. Bár ha elmész otthonról, akkor úgyse számít :D
  • RelakS
    #8
    Ja, hazamész, és látod, amint a pókok lézerkardokkal rárontanak a lézernyalábokat lövöldöző porszívódra, mi?
  • nemcsakfeel
    #7
    lépcsőt tud érzékelni, vagy lebukózik ?
  • ReTeK
    #6
    lézerrel ?
  • Razgon
    #5
    Érdekelne, hogy a plafonról hogyan szedi le a pókhálót?...
  • NEXUS6
    #4
    Most láttam egy reklámszórólapon egy ilyet kb 14 e Ft-ért.

    Lehet hogy egy 0-át lehagytak az árból.

    Vagy csak kínai gyártmány volt.
  • Anee
    #3
    A METROban talán 50ért van Hyundai inteligens porszívó....ez annál kétlem hogy olcsóbb legyen:D
  • DW
    #2
    Ez a cucc már jó 2-3 évvel ezelőtt bennevolt a chip magazinba. Ráadásul nem mondanám, hogy amerikában nem lett sikeres, mert amerikai ismerősök is ezt használják, és még sokan mások. Szerintem a cikk címe eléggé megtévesztő.
  • Jamie
    #1
    Nálunk a párom csinálja a porszívó munkát "teljesen önállóan", még ha nem is ilyen intelligens. "ha valahol akadályba, például egy bútorba ütközik, teljesen spontán módon folytatja a munkáját" ez is igaz rá!!!