20
  • psiloidus
    #20
    Megint csak bulvár az ún. "tudomány"-rovatban.
    A növényNEMESÍTÉSt talán nem kellene szándékosan összemosni a génmanipulációval. Ennyi erővel Gregor Mendel is a "genetikához fordult"...

  • Commandante
    #19
    Már várom, mikor alakul "génkezeléstől mentes kokaint mindenkinek, le a genetikailag módosított termékekkel" mozgalom az EU-ban!
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    van sok-sok pénzük és pénzért meg lehet venni ... a tárgy hiánya sejteti azt, hogy ide bármi tetszőlegesen behelyettesíthető :C
  • [NST]Cifu
    #17
    A Talibánt főleg Szaud-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Pakisztán támogatta, pénzel és fegyverekkel. 2000-ben a Talibán betiltotta az Opiumot, így a korábbi évi mintegy 4000 tonnányi termés 2001-re becslések szerint 87 tonnára esett vissza. 2002 óta, a Talibán elüzése után az Opiumtermelés újra teljes gőzzel beindult...
  • [NST]Cifu
    #16
    Roppant egyszerű: van pénzük, sok pénzük, és pénzért sokmindent meg lehet venni...
  • Csudri #15
    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, úgyhogy nem tudom megemlítette-e valaki a Starsky & Hutch c. filmben látott "álkokaint". Ha annyira gyúrnak a genetikára ezek a narkótermesztők, akkor miért nem csinálnak olyan kábszert, amit nehezebben találnak meg a kutyák?
  • BomBa
    #14
    javítás:
    "...mért nem tesznek semmit ellenük?"
  • BomBa
    #13
    A kokaintermesztők nyugodtan fényképezkednek, nemsokára az újság címlapján lesznek és nem mint bűnözők, hanem mint kedves bácsik/nénik.
    Nem értem, ha tudják hol vannak és még le is fotózzák őket mért nem tesznek semmit?
  • GregSB
    #12
    Escobar powwa :D
  • echo
    #11
    legalább lemennek az árak :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    hmhm.. vagy igaz vagy nem , de hogy ma már ez is lehetséges az biztos .. a drogbárók pedig nem csak a filmekben léteznek :C
  • dez
    #9
    Ők maguk nem használhatták, de a külföldi "hitetlen kutyáknak" attól még eladták. Nem túl sok, és főleg ilyen jövedelmező bevételi forrásuk volt, hogy csak úgy lemondjanak róla. Kellett a pénz a fegyverekre...
  • Cat #8
    KEZDETBEN valóban ez volt az egyetlen bevételi forrásuk, de amint megszilárdult a hatalmuk (életbe tudták léptetni az iszlám törvénykezést, a sariat) azonnal felléptek ellene. Az iszlám tiltja bármilyen tudatmodosító szer használatát (alkohol, drog), ebből következően az országban is üldözték, nagyon visszaesett a termelés
  • sokadikgab
    #7
    "... képes volt visszaszorítani a máktermesztést (tálib rezsim)"

    Hat nem vagyok ebben egeszen biztos... En ugy olvastam,h. a talibok 1ik fo penzforrasa a mak volt. Az orszag egyetlen utasszallito Boeing-at csak erre hasznaltak!

    Abban az idoben valszeg kozpontilag termesztettek, most pedig boldog-boldogtalan azzal foglalkozig.
  • Herkulles
    #6
    A drogbáróknak is haladni kell a kórral...
  • Cactus
    #5
    Pénz beszél, kutyaszar ugat....
  • Dredd
    #4
    "...nem jelent egy biotechnkikus számára problémát..."
  • Dredd
    #3
    "Kolumbia Amerika harmadik legnagyobb katonai megrendelőjévé lépett elő."

    Ennyit a drogellenes háborúról.... porhintés... Afganisztánban is pont azt a rezsimet számolták fel, amelyik képes volt visszaszorítani a máktermesztést (tálib rezsim). AZ USA Afganisztáni háborúja utáni évben 4000%-al nőtt a máktermelés, és mint ahogyan Kolumbiában, ott is abból élnek a parasztok, mivel sokkal jobban megéri nekik ezt termeszteni, mint krumplit vagy búzát (nem is tudom, azok a növények megélnek-e egyáltalán Kolumbiában vagy Afganisztánban). Azóta ismét Afganisztán adja a világ herointermelésének több mint a felét (másik nagy termelő a NATO-tag és USA-szövetséges Törökország, de ezt nem nagyon feszegeti a média). Nem nehéz felfedezni az összefüggést az USA fegyverlobbija és a "drogellenes háború" között: olyan ez, mint a rákgyógyítás: amíg a kezelés jobban megéri, miért gyógyítanák meg a beteget?

    Egyébként meg nincs mit meglepődni azon sem, ha genetikai úton turbózzák fel a kokacserjét: az ő (a termelő-előállító) szempontjából ez pont olyan haszonnövény, mint a paradicsom vagy a paprika, így gondolom nem jelent egy biotechnikus számára elvégezni a megfelelő módosításokat a nagyobb hozam és ellenállóképesség érdekében. Gondolom jó pénzért mindig akad pár tudós akit nem érdekel, kinek dolgozik, amíg megfizetik.
  • The Garrett
    #2
    hehe legalább ők törekednek rá hogy ne csak pusztítsák a természetet, hanem ujat teremtsenek :D
  • DcsabaS
    #1
    Sajnos erre lehetett számítani. (Mert attól, hogy az általában jó célú genetikai kísérleteket is tiltják/akadályozzák, a bűnözők még a maguk céljára használni fogják. Ezért nem strucc-politikát kellene követni, hanem azt elősegíteni, hogy legális mederben és mindnyájunknak hasznos irányban menjenek az ilyen kutatások.)